یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۱۰۵

انواع ویزای چین و مدارک لازم برای دریافت آن

ویزای چین,اخذ ویزای چین,ویزای ترانزیت چینبرای گرفتن ویزای چین نیازی به مصاحبه نیست اما نیاز است تا مدارک کامل باشد
گرفتن ویزای چین نسبت به سایر کشورهای دیگر بسیار ساده می باشد. زبان رسمی ساکنان و مردم کشور بزرگ چین، زبان ماندارین است و واحد پول آن ها یوان می باشد. شما برای وارد شدن به این کشور زیبا می بایست از قبل دارای ویزا و اجازه ورود به خاک کشور چین باشید.

ویزای چین

شرایط و روش های اخذ انواع ویزای چین جهت ورود قانونی به این کشور و ویزاهایی که به اخذ اقامت و تابعیت چین منجر میشوند، در این مقاله به صورت کاملاً تخصصی و علمی مورد تحلیل و وارسی قرار خواهد گرفت. 

ویزای توریستی چین

برای ورود به کشور چین، اخذ ویزا اجباری است. برای ورود به کشور چین میتوان از تاریخ صدور تا پیش از تاریخ انقضای درج شده در ویزا (۲۴ساعت مانده به پایان اعتبار ویزا به وقت پکن) اقدام کرد. بطور رایج صدور هر یک از انواع ویزای چین به بازه زمانی چهار روز کاری طول می کشد. البته این فرآیند برای ویزای اکسپرس (فوری) دو تا سه روز کاری است. البته لازم به ذکر است بررسی، تائید و اخذ ویزای توریستی چین حدود ۷ روز کاری به طول می انجامد.

ویزای چین مدرکی معتبر است که به وسیله سازمان های دولتی به اتباع خارجی داده می شود و این افراد بر اساس این مدرک، مجاز به ورود، خروج و یا عبور از کشور مورد نظر بر طبق قوانین و مقررات کشور میزبان هستند. بر اساس حقوق و قوانین بین الملل، هر کشور مستقلی محق است مطابق با قوانین ملی، در مورد ورود و یا خروج شهروندان خارجی به قلمرو خود تصمیم گرفته و طبق آن ویزای شخص را صادر یا لغو نماید. 

ویزای کاری چین,ویزای چین,مدارک لازم برای ویزای چینبرای تهیه‌ی ویزای چین باید به سفارت چین در کشور خود مراجعه کنید

افسران ورود و کارمندان کنسولی کشور چین نیز حق دارند در مورد نوع، تعداد ورودی، اعتبار و مدت اقامت هر تبعه خارجی بر اساس قوانین و مقررات ملی کشور چین، تصمیم بگیرند و ویزای شخص را لغو یا صادر کنند. هر شهروند خارجی باید قبل از سفر به کشور چین، نسبت به اخذ ویزای چین اقدام کند به جز مواردی که بر اساس توافقات یا مقررات خاص اجازه ورود بدون ویزا را دارند. 

انواع ویزای چین

 هر شخصی که می خواهد ویزای چین را اخذ کند باید هدف از سفر خود را به این کشور معلوم کند و طبق نیاز خود نوع ویزا را درخواست دهد. انواع ویزای چین عبارتند از:

- ویزای توریستی چین:

این نوع از ویزای چین برای افرادی صادر میگردد که هدفشان از سفر به کشور چین گردشگری و تفریح و گذراندن اوقات فراغت و استراحت می باشد. شما چنانچه سابقاً به چین سفر کرده اید و دارای ویزا بوده اید و در حالیکه هنوز ویزای شما اعتبار داشته باشد میتوانید دوباره اقدام به سفر نمایید در غیر اینصورت می بایست دوباره برای اخذ ویزای توریستی چین مبادرت نمایید. توجه داشته باشید افرادی که ملیتی متعلق به کشورهای سنگاپور، برونئی و ژاپن دارند لزومی به اخذ ویزا برای سفر به خاک کشور زیبای چین ندارند ولی امکان اقامت برای اینگونه از افراد تا ۱۴ روز می باشد. شما می بایست ۱ ماه پیش از سفر خود به کشور چین اقدام به اخذ ویزا نمایید. البته لازم به ذکر است بررسی، تائید و اخذ ویزای توریستی چین حدود ۷ روز کاری به طول می انجامد.

- ویزای درمانی چین:

افرادی که تصمیم ادامه روند درمان در کشور چین را دارند میتوانند با اخذ ویزای توریستی (L) به کشور وارد شوند و به معالجه پزشکی خود بپردازند. بطور رایج این نوع ویزای چین اجازه می دهد تا فرد به بازه زمانی ۳ ماه از تاریخ ورود در کشور اقامت داشته باشد. اعتبار این ویزا هم ۹۰ روز از تاریخ صدور آن می باشد. افرادی که برای معالجه پزشکی سفر می کنند باید همان الزامات ویزای توریستی چین را بهمراه مدارک پزشکی خویش ارائه دهند.

- ویزای انفرادی چین:

ویزای انفرادی چین هم شبیه ویزای تجاری با مدت اعتبار یک ماه میباشد و متقاضیان سی روز میتواند در کشور چین اقامت داشته باشند. در این نوع ویزای چین، کاغذ اعتبار غیرقابل جعلی در یکی از صفحات ویزا توسط سفارت قرار داده شده است که این ویزا را میتوان لااقل در سه روز کاری اخذ کرد.

- ویزای گروهی چین:

ویزای گروهی چین همان ویزای توریستی چین (ویزای چین نوع L) میباشد که در قالب گروه ۵ نفره اخذ می گردد. لازم به ذکر است در این نوع ویزای چین، تمامی اعضای گروه مسافران می بایست در یک تاریخ یکسان به چین سفر کرده و در یک تاریخ یکسان بازگردند.

- ویزای مولتی چین:

ویزای مولتی چین دارای یک سال اعتبار میباشد که برای اخذ این نوع ویزای چین ۳ روز کاری احتیاج میباشد. با این ویزا میتوان به دفعات مکرر به چین سفر کرد و در زمان اخذ ویزا دست کم ۴ ویزای تجاری چین الزامی می باشد.

انواع ویزای چین,ویزای توریستی چین,ویزای چینبه طور معمول صدور هر یک از انواع ویزای چین به مدت چهار روز کاری طول می‌کشد

- ویزای تحصیلی چین:

با دریافت ویزای چین امکان تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی در مقاطع گوناگون تحصیلی وجود دارد، ولی این افراد جهت تحصیل در کشور چین باید اول برای ویزای تحصیلی تقاضا دهند. ویزای X2 برای دوره های تحصیلی زیر ۶ ماه و ویزای X1 جهت دوره های تحصیلی با مدت زمان طولانی‌تر ارائه می گردد. در مقطع کارشناسی دو حالت وجود دارد: نخست این که شخص قصد داشته باشد دوره ای را در کالج بگذراند که عمدتاً طول دوره های کالج ۲ ساله است و یا شخص تصمیم به تحصیل در دانشگاه را دارد که طول دوره های لیسانس عموما ۴ ساله می باشد. یکی از الزامات پذیرش در این مقطع داشتن آیلتس ۶ و در برخی از رشته ها ۶٫۵ است و رشته های علوم کامپیوتر و آی تی، جامعه شناسی، حقوق، هنر، علوم طبیعی و ریاضیات و رشته های دیگری در مقطع کارشناسی تدریس می گردد.

- ویزای ترانزیت چین:

این نوع ویزای چین بطور کلی برای سه ماه اعتبار و اقامت ۷ روز صادر میشود مگر در شرایطی استثنا که برای مسئول ویزا در سفارت اثبات شده باشد و به هیچ وجه برای عبور و مرور مکرر صادر نخواهد شد.

- ویزای کاری چین:

برای افرادی که این نوع ویزای چین را می خواهند می بایست از دولت چین مجوز کار یا مجوز استخدام را داشته باشند. حداکثر اجازه اقامت موقت با ویزای کار در کشور چین، پنج سال است و دارنده ویزای Z باید ظرف ۹۰ روز بعد از صدور ویزا وارد کشور چین شود و طی ۳۰ روز از زمان ورود در دفتر امنیت عمومی ثبت نام کند. در این دفتر مجوز اقامت جایگزین ویزای Z می شود.

- ویزای تجاری چین:

این نوع از ویزای چین برای افرادی صادر می شود که قصد شرکت در فعالیت های تجاری و تبلیغاتی و یا سرمایه گذاری در چین را دارند. این ویزا هم میتواند یکبار ورود، دوبار ورود و چند ورودی باشد و مدت اقامت مجاز در چین برای این ویزا شبیه ویزای توریستی بین ۳۰- ۶۰ روز می باشد.

ویزای چین,گرفتن ویزای چین,ویزای گروهی چینمدت اعتبار ویزای چین حدود ۲ تا شش هفته است

شرایط و مدارک دریافت ویزای چین

بسته به نوع ویزای درخواستی، شرایط اخذ ویزای چین هم مختلف است. ویزاهای انفرادی داخل پاسپورت ثبت میشوند و معمولاً با اخذ آن در یک برهه زمانی سه ماهه اجازه ورود به چین را خواهید داشت و به وسیله آن خواهید توانست ۳۰ روز در چین اقامت داشته باشید. برای اخذ این نوع ویزا باید از شرکتی چینی چه توریستی و چه تجاری که با آن فعالیت تجاری و کاری دارید تقاضا نمائید که برای شما دعوتنامه ارسال کند. دعوتنامه صادر شده می بایست دارای یک بارکد باشد و نیازی به دریافت اصل دعوتنامه نیست؛ شرکت چینی میتواند اسکن دعوتنامه را برای شما ایمیل کند و شما با پرینت آن و استفاده از آن اقدام به اخذ ویزای چین نمائید. در ادامه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای چین عبارتند از:

> ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات و ترجمه آنها به زبان انگلیسی

> اصل و کپی گذرنامه با لااقل ۶ ماه اعتبار

> پرداخت تمامی هزینه های مربوطه به اخذ ویزا تحصیلی

> نامه تائیدیه پذیرش یکی از موسسات و یکی از دانشگاه های کشور چین

> عکس ۳* ۴ با زمینه سفید، بدون روتوش و کاملاً از روبرو

> گواهی عدم سوء پیشینه

> مدراکی که نشان دهند شما در مدت اقامت و تحصیل خود در چین توانایی پرداخت تمامی هزینه های تحصیلی و اقامتی خود را خواهید داشت.

ویزای تحصیلی چین,ویزای چین,نحوه گرفتن ویزای چینیکی از پرکاربردترین انواع ویزای چین، ویزای تجاری این کشور است

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 16
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
بشار رسن,بیوگرافی بشار رسن,بشار رسن فوتبالیست عراقی بیوگرافی بشار رسن فوتبالیست عراقی + تصاویر

ملیت: عراق

باشگاه: پرسپولیس

تاریخ تولد: ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶

محل تولد: بغداد

پست: هافبک

قد: ۱۷۵ سانتی متر

ادامه
ریحانه پارسا,ازدواج ریحانه پارسا با مهدی کوشکی,حواشی ریحانه پارسا بیوگرافی ریحانه پارسا بازیگر جوان سینمای ایران+ تصاویر

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۷

ملیت: ایرانی 

محل تولد: تهران

پیشه: بازیگر

فعالیت: تئاتر ۱۳۹۶ تاکنون

قد: ۱۷۸ سانتی متر

ادامه
حضرت نوح (ع),حضرت نوح زندگینامه (ع),زندگینامه حضرت نوح (ع) زندگی نامه حضرت نوح (ع) نخستین پیامبر از پیامبران اولو العزم

زادگاه: بین النهرین (کوفه)

آرامگاه: اختلافی (نجف، کوفه، کرک بعلبک،  نخجوان)

نام قوم: کلده و آشور

پیش از: سام

پس از: ادریس

ادامه
صائب تبریزی,شعر صائب تبریزی,مقبره صائب تبریزی زندگی نامه صائب تبریزی (میرزا صائب) یکی از غزلسرای قرن یازدهم هجری

زاده: ۱۰۰۰ (هجری قمری)

زادگاه: تبریز

پیشه: شاعر

ملیت: ایرانی

سبک نوشتاری: سبک اصفهانی

زمینه کاری: شعر

ادامه
پژمان پشتام,بیوگرافی پژمان پشتام,زندگینامه پژمان پشتام زندگینامه پژمان پشتام کشتی گیر فرنگی کار تهرانی (+ تصاویر)

زاده:۲۱ دی ۱۳۷۲

زادگاه: باقرشهر، تهران  

پیشه: ورزش‌کار

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش