یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۱۰۵

انواع ویزای چین و مدارک لازم برای دریافت آن

ویزای چین,اخذ ویزای چین,ویزای ترانزیت چینبرای گرفتن ویزای چین نیازی به مصاحبه نیست اما نیاز است تا مدارک کامل باشد
گرفتن ویزای چین نسبت به سایر کشورهای دیگر بسیار ساده می باشد. زبان رسمی ساکنان و مردم کشور بزرگ چین، زبان ماندارین است و واحد پول آن ها یوان می باشد. شما برای وارد شدن به این کشور زیبا می بایست از قبل دارای ویزا و اجازه ورود به خاک کشور چین باشید.

ویزای چین

شرایط و روش های اخذ انواع ویزای چین جهت ورود قانونی به این کشور و ویزاهایی که به اخذ اقامت و تابعیت چین منجر میشوند، در این مقاله به صورت کاملاً تخصصی و علمی مورد تحلیل و وارسی قرار خواهد گرفت. 

ویزای توریستی چین

برای ورود به کشور چین، اخذ ویزا اجباری است. برای ورود به کشور چین میتوان از تاریخ صدور تا پیش از تاریخ انقضای درج شده در ویزا (۲۴ساعت مانده به پایان اعتبار ویزا به وقت پکن) اقدام کرد. بطور رایج صدور هر یک از انواع ویزای چین به بازه زمانی چهار روز کاری طول می کشد. البته این فرآیند برای ویزای اکسپرس (فوری) دو تا سه روز کاری است. البته لازم به ذکر است بررسی، تائید و اخذ ویزای توریستی چین حدود ۷ روز کاری به طول می انجامد.

ویزای چین مدرکی معتبر است که به وسیله سازمان های دولتی به اتباع خارجی داده می شود و این افراد بر اساس این مدرک، مجاز به ورود، خروج و یا عبور از کشور مورد نظر بر طبق قوانین و مقررات کشور میزبان هستند. بر اساس حقوق و قوانین بین الملل، هر کشور مستقلی محق است مطابق با قوانین ملی، در مورد ورود و یا خروج شهروندان خارجی به قلمرو خود تصمیم گرفته و طبق آن ویزای شخص را صادر یا لغو نماید. 

ویزای کاری چین,ویزای چین,مدارک لازم برای ویزای چینبرای تهیه‌ی ویزای چین باید به سفارت چین در کشور خود مراجعه کنید

افسران ورود و کارمندان کنسولی کشور چین نیز حق دارند در مورد نوع، تعداد ورودی، اعتبار و مدت اقامت هر تبعه خارجی بر اساس قوانین و مقررات ملی کشور چین، تصمیم بگیرند و ویزای شخص را لغو یا صادر کنند. هر شهروند خارجی باید قبل از سفر به کشور چین، نسبت به اخذ ویزای چین اقدام کند به جز مواردی که بر اساس توافقات یا مقررات خاص اجازه ورود بدون ویزا را دارند. 

انواع ویزای چین

 هر شخصی که می خواهد ویزای چین را اخذ کند باید هدف از سفر خود را به این کشور معلوم کند و طبق نیاز خود نوع ویزا را درخواست دهد. انواع ویزای چین عبارتند از:

- ویزای توریستی چین:

این نوع از ویزای چین برای افرادی صادر میگردد که هدفشان از سفر به کشور چین گردشگری و تفریح و گذراندن اوقات فراغت و استراحت می باشد. شما چنانچه سابقاً به چین سفر کرده اید و دارای ویزا بوده اید و در حالیکه هنوز ویزای شما اعتبار داشته باشد میتوانید دوباره اقدام به سفر نمایید در غیر اینصورت می بایست دوباره برای اخذ ویزای توریستی چین مبادرت نمایید. توجه داشته باشید افرادی که ملیتی متعلق به کشورهای سنگاپور، برونئی و ژاپن دارند لزومی به اخذ ویزا برای سفر به خاک کشور زیبای چین ندارند ولی امکان اقامت برای اینگونه از افراد تا ۱۴ روز می باشد. شما می بایست ۱ ماه پیش از سفر خود به کشور چین اقدام به اخذ ویزا نمایید. البته لازم به ذکر است بررسی، تائید و اخذ ویزای توریستی چین حدود ۷ روز کاری به طول می انجامد.

- ویزای درمانی چین:

افرادی که تصمیم ادامه روند درمان در کشور چین را دارند میتوانند با اخذ ویزای توریستی (L) به کشور وارد شوند و به معالجه پزشکی خود بپردازند. بطور رایج این نوع ویزای چین اجازه می دهد تا فرد به بازه زمانی ۳ ماه از تاریخ ورود در کشور اقامت داشته باشد. اعتبار این ویزا هم ۹۰ روز از تاریخ صدور آن می باشد. افرادی که برای معالجه پزشکی سفر می کنند باید همان الزامات ویزای توریستی چین را بهمراه مدارک پزشکی خویش ارائه دهند.

- ویزای انفرادی چین:

ویزای انفرادی چین هم شبیه ویزای تجاری با مدت اعتبار یک ماه میباشد و متقاضیان سی روز میتواند در کشور چین اقامت داشته باشند. در این نوع ویزای چین، کاغذ اعتبار غیرقابل جعلی در یکی از صفحات ویزا توسط سفارت قرار داده شده است که این ویزا را میتوان لااقل در سه روز کاری اخذ کرد.

- ویزای گروهی چین:

ویزای گروهی چین همان ویزای توریستی چین (ویزای چین نوع L) میباشد که در قالب گروه ۵ نفره اخذ می گردد. لازم به ذکر است در این نوع ویزای چین، تمامی اعضای گروه مسافران می بایست در یک تاریخ یکسان به چین سفر کرده و در یک تاریخ یکسان بازگردند.

- ویزای مولتی چین:

ویزای مولتی چین دارای یک سال اعتبار میباشد که برای اخذ این نوع ویزای چین ۳ روز کاری احتیاج میباشد. با این ویزا میتوان به دفعات مکرر به چین سفر کرد و در زمان اخذ ویزا دست کم ۴ ویزای تجاری چین الزامی می باشد.

انواع ویزای چین,ویزای توریستی چین,ویزای چینبه طور معمول صدور هر یک از انواع ویزای چین به مدت چهار روز کاری طول می‌کشد

- ویزای تحصیلی چین:

با دریافت ویزای چین امکان تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی در مقاطع گوناگون تحصیلی وجود دارد، ولی این افراد جهت تحصیل در کشور چین باید اول برای ویزای تحصیلی تقاضا دهند. ویزای X2 برای دوره های تحصیلی زیر ۶ ماه و ویزای X1 جهت دوره های تحصیلی با مدت زمان طولانی‌تر ارائه می گردد. در مقطع کارشناسی دو حالت وجود دارد: نخست این که شخص قصد داشته باشد دوره ای را در کالج بگذراند که عمدتاً طول دوره های کالج ۲ ساله است و یا شخص تصمیم به تحصیل در دانشگاه را دارد که طول دوره های لیسانس عموما ۴ ساله می باشد. یکی از الزامات پذیرش در این مقطع داشتن آیلتس ۶ و در برخی از رشته ها ۶٫۵ است و رشته های علوم کامپیوتر و آی تی، جامعه شناسی، حقوق، هنر، علوم طبیعی و ریاضیات و رشته های دیگری در مقطع کارشناسی تدریس می گردد.

- ویزای ترانزیت چین:

این نوع ویزای چین بطور کلی برای سه ماه اعتبار و اقامت ۷ روز صادر میشود مگر در شرایطی استثنا که برای مسئول ویزا در سفارت اثبات شده باشد و به هیچ وجه برای عبور و مرور مکرر صادر نخواهد شد.

- ویزای کاری چین:

برای افرادی که این نوع ویزای چین را می خواهند می بایست از دولت چین مجوز کار یا مجوز استخدام را داشته باشند. حداکثر اجازه اقامت موقت با ویزای کار در کشور چین، پنج سال است و دارنده ویزای Z باید ظرف ۹۰ روز بعد از صدور ویزا وارد کشور چین شود و طی ۳۰ روز از زمان ورود در دفتر امنیت عمومی ثبت نام کند. در این دفتر مجوز اقامت جایگزین ویزای Z می شود.

- ویزای تجاری چین:

این نوع از ویزای چین برای افرادی صادر می شود که قصد شرکت در فعالیت های تجاری و تبلیغاتی و یا سرمایه گذاری در چین را دارند. این ویزا هم میتواند یکبار ورود، دوبار ورود و چند ورودی باشد و مدت اقامت مجاز در چین برای این ویزا شبیه ویزای توریستی بین ۳۰- ۶۰ روز می باشد.

ویزای چین,گرفتن ویزای چین,ویزای گروهی چینمدت اعتبار ویزای چین حدود ۲ تا شش هفته است

شرایط و مدارک دریافت ویزای چین

بسته به نوع ویزای درخواستی، شرایط اخذ ویزای چین هم مختلف است. ویزاهای انفرادی داخل پاسپورت ثبت میشوند و معمولاً با اخذ آن در یک برهه زمانی سه ماهه اجازه ورود به چین را خواهید داشت و به وسیله آن خواهید توانست ۳۰ روز در چین اقامت داشته باشید. برای اخذ این نوع ویزا باید از شرکتی چینی چه توریستی و چه تجاری که با آن فعالیت تجاری و کاری دارید تقاضا نمائید که برای شما دعوتنامه ارسال کند. دعوتنامه صادر شده می بایست دارای یک بارکد باشد و نیازی به دریافت اصل دعوتنامه نیست؛ شرکت چینی میتواند اسکن دعوتنامه را برای شما ایمیل کند و شما با پرینت آن و استفاده از آن اقدام به اخذ ویزای چین نمائید. در ادامه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای چین عبارتند از:

> ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات و ترجمه آنها به زبان انگلیسی

> اصل و کپی گذرنامه با لااقل ۶ ماه اعتبار

> پرداخت تمامی هزینه های مربوطه به اخذ ویزا تحصیلی

> نامه تائیدیه پذیرش یکی از موسسات و یکی از دانشگاه های کشور چین

> عکس ۳* ۴ با زمینه سفید، بدون روتوش و کاملاً از روبرو

> گواهی عدم سوء پیشینه

> مدراکی که نشان دهند شما در مدت اقامت و تحصیل خود در چین توانایی پرداخت تمامی هزینه های تحصیلی و اقامتی خود را خواهید داشت.

ویزای تحصیلی چین,ویزای چین,نحوه گرفتن ویزای چینیکی از پرکاربردترین انواع ویزای چین، ویزای تجاری این کشور است

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 16
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
هادی ساعی,هادی ساعی در نقش,زندگینامه هادی ساعی زندگینامه هادی ساعی تکواندوکار پیشین و بازیگر ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ خرداد ۱۳۵۵

محل تولد:شهرستان بستان آباد

ملیت:ایرانی

سال های فعالیت:۱۳۸۷ – ۱۳۶۵

پیشه:مدیر ورزشی، بازیگر

ادامه
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش