یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۳۹

مدارک و مراحل موردنیاز برای دریافت ویزای خانوادگی چیست؟

مراحل اخذ ویزای خانوادگی,شرایط دریافت ویزای خانوادگی,درخواست ویزای خانوادگیدعوت‌نامه‌ ی معتبر از مهمترین شرایط ویزای خانوادگی میباشد
نیمی از رنج ها و مشکلات پیش آمده برای مهاجران به سبب دوری از خانواده ها با مهاجرت کردن در کنار خانواده کاهش می یابد. ویزای خانوادگی باتوجه به نامش، به افراد واجد شرایط برای دیدار از اعضای خانواده در کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، انگلستان و … ارائه میشود.

ویزای خانوادگی

ویزای خانوادگی صرفا به این منظور صادر میشود که بستگان درجه یک افراد به کشورهای کانادا، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و … مهاجرت داشته باشند. دولت کانادا و سایر کشورها این قابلیت را فراهم کرده تا اعضای خانواده درصورت تمایل، در کنار هم باشند. صدور ویزای خانوادگی برای متقاضیانیست که نسبت خانوادگی نزدیکی با افراد تبعه آن کشور داشته باشند و درواقع بستگان درجه یک باشند. تعداد بسیار زیادی از این نوع ویزا در هر سال صادر می شود.

تشکیل دادخواست، اولین گام برای درخواست ویزای خانوادگی به شمار می رود. خویشاوند دارای تابعیت و اقامت در کشور مقصد باید در این مرحله درخواستی با عنوان دعوت اقوام ارسال کند و خدمات شهروندی و مدارک مهاجرت را برای این نوع ویزا ارائه دهد.

مراحل اخذ ویزای خانوادگی و شرایط آن

مراحل زیر برای اخذ ویزای خانوادگی و شرایط آن الزامیست:

>> شخص متقاضی باید اسناد و مدارک را آماده کند.

>> از دیگر مدارک موردنیاز برای صدور ویزای خانوادگی می توان به تنظیم قرارداد ثبت شرکت اشاره کرد.

>> متقاضی صدور ویزای خانوادگی باید هزینه های جاری را بپردازد.

>> شخص متقاضی باید بتواند اسناد و مدارک را تنظیم کند و آن ها را تحویل دهد.

>> طی شدن مدت زمان ثبت شرکت از دیگر مراحل اخذ ویزای خانوادگی به شمار می رود.

>> یکی دیگر از مراحل اخذ ویزای خانوادگی شامل ارائه اسناد ثبتی به متقاضی می باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای خانوادگی

برای دریافت ویزای خانوادگی به مدارک زیر نیاز دارید:

- پاسپورت

- پاسپورت قدیمی

- ارائه مدرک گواه بر ارتباط خانوادگی با فرد مورد نظر در کشور مقصد

- تمکن مالی برای تأمین هزینه اقامت در کشور مقصد

- ارائه مدرک زبان انگلیسی

- گواهی سلامت پزشکی

تمکن مالی در میان شرایط مذکور برای کسب ویزای خانوادگی، بسیار مهم است. از دیگر موارد حائز اهمیت برای دریافت ویزای خانوادگی می توان به دعوت نامه ای معتبر و بررسی سوابق سفر متقاضی اشاره کرد. تمامی افراد متقاضی ویزای خانوادگی، ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیستند. افرادی با سنین بالاتر از ۶۵ سال و افراد فاقد سلامت جسمی و روحی، به اثبات توانایی زبان خود و ارائه مدرک، نیازی ندارند. تمامی مدارک فوق باید به زبان انگلیسی در دارالترجمه رسمی ترجمه شوند و به سفارت کشور مقصد در موعد مقرر ارائه شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که هر فرد باید مدارک دیگری را بسته به شرایط خاصش، ارائه دهد که آگاهی از آنها برعهده ی وکیل مهاجرت می باشد.

دریافت ویزای خانوادگی,ویزای خانوادگی چیست,ویزای خانوادگی استرالیاویزا خانوادگی جهت مهاجرت بستگان درجه‌یک افراد قابل صدور می‌باشد

محدودیت های درخواست ویزای خانوادگی

شرایط زیر، از محدودیت های درخواست ویزای خانوادگی به شمار میرود :

>> زندانی بودن

>> ورشکستگی

>> تحت حکم حمایتی از طرف دادگاه هستید( مانند حمایت مالی از فرزند)

>> پرداخت وام هایتان با تاخیر

>> محکومیت به جرم انجام اعمال خشونت آمیز

>> عدم داشتن تمکن مالی

>> سابقه عدم توانایی حمایت مالی از بستگان درگذشته

معرفی ویزای خانوادگی برخی کشورها

* مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خانوادگی:

دولت کانادا به ساکنان واجد شرایط بالای ۱۸ سال برای تسهیل زندگی مشترک با خانواده ها اجازه می دهد تا با حمایت از همسر، فرزندان، والدین، شرکا و پدربزرگ و مادربزرگ های وابسته به آن ها در کانادا زندگی کنند. برای متقاضیانی، ویزای خانوادگی را صادر می کنند که نسبت خانوادگی نزدیکی با افراد تبعه کانادا دارند و از بستگان درجه یک می باشند. افراد وابسته درجه یک شامل همسر و فرزندان می توانند باهدف دریافت این نوع ویزا و همچنین ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی برای مهاجرت به کانادا، با هم درخواست ویزا دهند. درحالی که تنها زمانی میتوانید ویزا را برای والدین، مادربزرگ و پدربزرگ ها بگیرید که فرد متقاضی، دارای اقامت دائم کانادا باشد.

* ویزای خانوادگی استرالیا:

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا، ویزای خانوادگی این کشور میباشد که به شرایط ویژه ای برای اخذ آن نیاز است. ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به استرالیا به افراد اعطا می شود و افرادی که یکی از اعضای خانواده شان از شهروندان کشور استرالیا به شمار برود یا ویزای اقامت دائم استرالیا داشته باشد و یا از شهروندان نیوزلندی واجد شرایط زندگی در استرالیا محسوب شود؛ مجاز به دریافت این ویزا می باشند. باتوجه به نیاز متقاضی ویزای خانوادگی استرالیا به پشتیبانی مالی، از این رو به بررسی رابطه خانواده با فرد متقاضی میپردازند و درصورت نزدیک تر بودن رابطه خانوادگی آن ها، سریعتر ، مراحل پذیرش ویزا را بررسی می کنند. داشتن مهارت یا تخصص خاص متقاضیان و یا تسلط بر زبان انگلیسی از لزومات دریافت ویزای خانوادگی استرالیا به شمار نمی رود.

درخواست ویزای خانوادگی,مدارک دریافت ویزای خانوادگی,مدارک دریافت ویزای خانوادگیاولین گام برای درخواست ویزای خانوادگی و مهاجرت، تشکیل دادخواست است

* ویزای خانوادگی انگلستان:

کسانی که تابع کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستند؛ می توانند نسبت به دریافت ویزای خانوادگی انگلیس اقدام کنند. همچنین می توانند در انگلیس بمدت ۶ ماه، پس از پیوستن به همسر یا خانواده خود اقامت داشته باشند. در ادامه با انواع ویزای خانوادگی انگلیس اشنا شوید:

- افرادی که قصد ملحق شدن به همسر و نامزد خود را دارند( ویزای ازدواج).

- افرادی که میخواهند بعنوان والدین در انگلستان، مقیم شوند.

- درصورتی که متقاضی میخواهد در انگلستان بعنوان یک کودک، مقیم شود.

- بعنوان یکی از اقوام فردی مریض، معلول و یا پیر که نیاز به نگهداری طولانی مدت داشته و سکونت انگلستان را دارد.

- شخصی که براساس یک زندگی خصوصی، قصد دریافت ویزای خانوادگی انگلیس را دارد.

- متقاضی که بعنوان یک شریک بیوه در زمان گذشته مقیم انگلستان بوده است، می تواند برای دریافت ویزای خانوادگی درخواست دهد.

- فردی که بعنوان همسر یا شریکی جدا شده می تواند درخواست ویزای خانوادگی انگلیس را بدهد.

* ویزای پیوست به خانواده در آلمان:

داشتن اقامت آلمان، یکی از مهمترین شرایط لازم برای دریافت ویزای خانوادگی در آلمان محسوب میشود. ویزای خانوادگی آلمان، انواع مختلفی نظیر ویزای ازدواج، ویزای نامزدی، ویزای همسر یا ویزای هر یک از اعضای خانواده را دارد. این اعضای خانواده برای ورود به آلمان، نیازمند یک ویزا می باشند و همچنین به مجوز اقامت برای اقامت طولانی مدت نیاز دارند. پیگیری خانواده به همسر( به عبارت دیگر شریک زندگی ثبت شده ) و کودکان زیر سن قانونی که در آلمان به معنای کودکانی زیر سن قانونی است و با والدین زندگی می کنند، محدود می شود. سایر اعضای خانواده میتوانند بهمراه شخص متقاضی در موارد بسیار استثنائی به آلمان بروند که از آن ها می توان به عمو/دایی، عمه/خاله یا پدربزرگ و مادربزرگ اشاره کرد.

اعضای خانواده ای که میخواهند به آلمان، مهاجرت کنند؛ باید واجد شرایط دریافت ویزای خانوادگی باشند. بطور مشابه، افراد دارای اقامت آلمان باید به دولت ثابت کنند که در مدت زمان اقامت خانواده خود در این کشور می توانند آن ها را حمایت مالی کنند. بنابراین درصورت داشتن هر یک از شرایط مذکور می توانید به آلمان مهاجرت کنید.

* ویزای خانوادگی ترکیه:

ویزای خانوادگی ترکیه، به افرادی تعلق ميگيرد که در این کشور بمدت یک سال، اقامت قانونی داشته باشند. حمایت از حفظ بنیان خانواده از اهداف این ویزا به شمار می رود. مدت اعتبار ویزای خانوادگی ترکیه، ۱۸۰ روز میباشد ولی حداکثر بمدت ۹۰ روز میتوان با داشتن آن در ترکیه اقامت داشت. چنانچه بخواهید در ترکیه بمدت بیشتری اقامت داشته باشید، باید اجازه اقامت خانوادگی را دریافت کنید. مدت زمان این اجازه حداکثر یک ساله است و می توان آن را تمدید کرد. این اجازه اقامت برای خانواده افرادی صادر می شود که به نحوی در ترکیه در حال اقامت قانونی هستند. فرد باید مدارکی را ارائه دهد که در این کشور، بیانگر اقامت حداقل یک ساله اش بوده است تا بتواند اعضای خانواده اش را نزد خود بیاورد.

* ویزای خانوادگی امریکا:

یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی امریکا به نام ویزای خانوادگی امریکا میباشد که شهروندان و افراد مقیم امریکا با دریافت آن می توانند اقوام درجه یکشان را به امریکا ببرند و در کنار هم زندگی کنند. شما باید ویزای مهاجرتی امریکا را برای اقامت دائم و بدون محدودیت در ایالات متحده بگیرید ولی شهروند یا مقیم امریکا بودن یکی از اقوام درجه یک شما برای دریافت ویزای خانوادگی امریکا الزامیست.

چنانچه قصد مهاجرت به ایالت متحده توسط یکی از اعضا خانواده خود( شهروند امریکا) را دارید، اعضای خانواده ی شما باید درخواست ویزای خانوادگی امریکا یا همان Petition را برای شما بدهد و به اعلام حمایت مالی از شما در امریکا بپردازد. بنابراین توجه کنید که اگر شخص مورد نظرتان در امریکا از توانایی مالی برخوردار نباشد، با مشکلاتی در درخواست ویزای خانوادگی امریکا مواجه میشوید. از ویزاهای خانوادگی اولویت دار در آمریکا می توان به رابطه فامیلی دور، روابط خاص، روابط خانوادگی با یک شهروند آمریکا و روابط مشخص با یک فرد دارای اقامت دائم اشاره کرد.

افراد حمایت کننده بعنوان نخستین قدم برای ویزاهای خانوادگی آمریکا باید برای اقوام خود، یک پرونده ثبت کنند. شهروندان آمریکایی که قصد به ثبت رساندن پرونده ای برای خواهر، برادر یا والدین خود را دارند؛ باید ۲۱ ساله یا بالاتر باشند. هیچ سن قانونی برای سایر ویزا های خانوادگی آمریکا تعریف نشده است.

دریافت ویزای خانوادگی,ویزای خانوادگی چیست,ویزای خانوادگی استرالیاتمکن مالی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برای کسب ویزای خانوادگی برخوردار است

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 12
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش