دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۱۲۳

مدارک و شرایط دریافت ویزای قطر چیست؟

ویزای قطر,اخذ ویزای قطر,ویزای قطر برای ایرانیانویزای قطر به طور کلی به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود
افراد تبعه کشور ایران برای این که در هر مدت زمانی به کشور ثروتمند قطر سفر کنند، به ویزا نیاز دارند. در ابتدا مشخص کردن نوع ویزای درخواستی متقاضی، امری ضروری است. براساس اهداف متقاضی از سفر به قطر و مدت اقامتش، نوع ویزا را مشخص می کنند. در این مطلب از سرپوش شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای قطر آورده شده است با ما همراه باشید.

ویزای قطر

موقعیت کشور قطر از نظر جغرافیا در جنوب غربی قاره آسیا میباشد ، درواقع این کشور در شرق جزیره عربستان و در منطقه خاورمیانه قرار گرفته است. همسایه ی این کشور، ایران میباشد و بطور کلی ایران با قطر، روابط تجاری اقتصادی خوبی دارد. آب و هوای کشور قطر، بیابانی و گرم و خشک میباشد و دارای زمستان های خنکی است. این کشور که از مقاصد گردشگری پرطرفدار محسوب میشود دارای مراکز خرید مجلل، آثار تاریخی فرهنگی متعدد، بازارهای قدیمی دیدنی و جزیره ی مصنوعی مروارید می باشد.

به واحد پول کشور قطر، ریال قطری میگویند. این کشور به زبان عربی صحبت میکنند. کشور قطر در خاورمیانه از ثروتمندترین کشورها به شمار میرود و در سال های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. قطر پس از روسیه و ایران به عنوان سومین کشور دارنده ذخایر گاز شناخته میشود و اقتصاد قطر، وابسته به نفت یطور کامل می باشد. شهر دوحه، نام پایتخت این کشور میباشد و اخذ ویزای توریستی قطر، یکی از لازمه های ورود به این کشور می باشد. 

مدارک لازم برای ویزای قطر

با توجه به نوع ویزا، مدارک لازم برای اخذ ویزای قطر را مشخص میکنند ولی برای اخذ ویزای این کشور به مدارک عمومی زیر نیاز دارید:

> گذرنامه بهمراه کپی از آن که حداقل تاریخ اعتبارش ۶ ماه از زمان ورود به کشور قطر باشد.

> فرم درخواست ویزا با اطلاعات دقیق

> اثبات محل اقامت در کشور قطر مانند هتل و خانه اجاره شده

> رزرو بلیط سفر برای قطر

> اطلاعات بلیط برگشت خریداری شده توسط متقاضی

شرایط اخذ ویزای قطر

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای قطر باید به سایت سفارت قطر برای متقاضیان ایرانی مراجعه کنید. در صورت عدم برخورداری از شرایط زیر، به هیچ عنوان برای اخذ ویزای قطر اقدام نکنید:

- با توجه به صدور تمکن مالی ویزای قطر به ریال قطر، مدیر شعبه صادر کننده باید آن را به مهر و امضاء برساند.

- گردش حسابی که برای ویزای قطر، نیاز است؛ به این شرح است که متقاضیان باید از حساب ۳ ماهه آخر خود گردش بگیرند. درصورت بیشتر بودن تعداد تراکنشات حساب متقاضی، وی برای اخذ ویزا شانس بیشتری خواهد داشت.

- ارائه ی اصل مدارک برای دریافت ویزای الکترونیکی نیاز نیست و صرفا باید از مدارک، اسکن (یا عکس باکیفیت که با موبایل از مدارک گرفته شود) بگیرید و آن ها را ارسال کنید.

- با توجه به الکترونیکی بودن ویزای قطر، نیازی به حضور مسافر در سفارت نیست.

- برای این که ویزا فوری قطر را دریافت کنید؛ باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت منتظر بمانید و همچنین دریافت ویزای عادی بین ۳ تا ۵ روز می باشد.

ویزای قطر برای جام جهانی,ویزای قطر,ویزای تجاری قطرنرخ ویزای قطر بسته به نوع ویزای موردنظر متفاوت است

- با توجه به نوسانات قیمت دلار، قیمت ویزای قطر بطور دائم تغيير میکند.

 - ویزای قطر برای شما به صورت یک فایل ارسال می شود و شما باید با تهیه ی یک پرینت از این فایل( سیاه سفید مورد قبول می باشد )، آن را در هنگام مسافرت با خود ببرید.

انواع ویزای قطر

* ویزای توریستی قطر: 

صدور ویزای توریستی قطر به صورت ۳۰ روزه و ۹۰ روزه می باشد. ویزای توریستی از تاریخ ۱۰ آبان ۱۴۰۰ به صورت فرودگاهی توسط کشور قطر برای شهروندان متقاضی اخذ ویزا صادر میشود.

* ویزای کاری قطر:

در ویزای قطر باتوجه به مدارک، سابقه ی کار و سابقه ی تحصیلی شما، کارفرما و یا صاحب کار ، یک دعوت نامه کاری برای شما می فرستند. صدور ویزای توریستی قطر، بسیار سخت است؛ به این دلیل که کار‌فرما برای ضمانت تمامی مراحل کاری و روند استخدامی مهاجر و بر عهده گرفتن مسئولیت فرد، متعهد می شود.

* ویزای تحصیلی قطر:

فرد در ویزای قطر، دارای دعوت نامه ای از طرف دانشگاه، مدرسه یا یک مؤسسه اموزش عالی در این کشور می باشد. صدور این ویزا، آسان‌تر از ویزای کاری است؛ به این خاطر که دانش آموز یا دانشجو برای بازگشت به کشور خود، پس از پایان زمان تحصیل متعهد میشود.

* ویزای دیدار خانواده قطر:

صدور ویزای دیدار خانواده قطر، صرفا برای مواقعی است که افراد، قصد سفر به قطر برای دیدن یکی از اعضای خانواده خود در کوتاه مدت را داشته باشند.

* ویزای الحاق به خانواده قطر:

هدف از صدور ویزای قطر برای افرادیست که یکی از اعضای خانواده آنها دارای ویزای کار یا ویزای سرمایه گزاری در قطر باشد. این همراه میتواند همسر فرد یا فرزندان زیر ۱۸ سال باشد. البته فرزندان مجرد که به خانواده ی خود از نظر مالی وابسته هستند در پرونده والیدن تا سن ۲۵ سالگی قرار میگیرند.

* ویزای تجاری قطر:

ویزای قطر برای کسانی که دارای حرفه یا هنر خاصی هستند و می توانند تخصص خود را در یک کشور خارجی ارائه دهند؛ مناسب است. از مزایای این ویزا می توان به مقدمه ­ای برای کار و تجارت و سرمایه­ گذاری در قطر اشاره کرد. قطر برای اقشار مختلف کارگران و متخصصان، این نوع ویزا را صادر کرده تا بتوانند براساس نوع توانایی و تحصیلاتشان در این کشور کارآمد باشند و تأثير به سزایی در اقتصاد خود و کشورشان داشته باشند.

انواع ویزای قطر,شرایط اخذ ویزای قطر,ویزای قطر برای ایرانیانویزای قطر برای مدت ۳۰ روز و یک بار ورود صادر می‌شود

* ویزای نمایشگاهی قطر:

ویزای نمایشگاهی که به عنوان یک ویزای تجاری تلقی میگردد، برای صاحبان صنایع و فنّاوری، صادر شده است تا سالانه از آنها برای حضور در نمایشگاه و بازدید از غرفه ­ها همزمان با برگزاری نمایشگاه­های بزرگ بین­ المللی دعوت شود.

* ویزای پزشکی قطر:

فرد بیمار در این ویزا باید نسبت به درخواست خود به سفارت قطر و یک بیمارستان قطری اقدام کند. در صورت نبود امکانات موردنیاز بیمار در کشور مبدا، با ویزای فرد موافقت می شود.

* ویزای ترانزیت قطر:

ویزای ترانزیت قطر برای کسانی صادر میشود که قطر، مقصد نهایی سفرشان نیست و فقط در قطر به صورت موقتی متوقف میشوند. برای این که متقاضیان، چنین ویزایی را دریافت کنند باید در فرودگاه، بلیط و مدارک شناسایی خود را به مأموران مربوطه ارائه دهند و تقاضای بهره ­مندی از آن را مطرح کنند. این ویزا دارای دو نوع می باشد؛ در ویزای ترانزیت نوع A، فرد نباید از فرودگاه خارج شود درحالیکه فرد متقاضی سفر به قطر در ویزای ترانزیت نوع B  می­ تواند به مدت چند روز( نهایت سه روز) در کشور ثالث، حضور داشته باشد و از یک فرودگاه به قصد پرواز به قطر، به فرودگاه دیگر مراجعه کند.

اعتبار این نوع ویزای قطر تا زمانیست که ۸ الی ۲۴ساعت از زمان ورود مسافر به فرودگاه قطر گذشته باشد و ارائه ی مدراک به مسئولین مربوطه برای اخذ آن الزامیست.

نرخ ویزای قطر

با توجه به نوع ویزای مورد نظر، قیمت ویزای قطر را تعيين میکنند. در واقع دولت قطر، قیمتی را برای هریک از انواع ویزا مشخص کرده که با توجه به اینکه متقاضی در کدام کشور، مقیم است؛ این مبلغ کمی فرق دارد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای قطر

مدت اعتبار ویزای قطر، ۳۰ روز میباشد و برای تمدید آن باید به وزارت کشور قطر مراجعه کنید. ویزای کوتاه مدت قطر، حداکثر تا ۹۰ روز، قابل تمدید است درحالیکه تمدید ویزای بلند مدت قطر تا بیش از ۹۰ روز می باشد. برای تمدید ویزای قطر باید در وب سایت وزارت کشور قطر، درخواست آنلاین دهید. 

مدت اعتبار ویزای قطر,ویزای کاری قطر,ویزای تحصیلی قطرویزای توریستی قطر قابل تمدید می باشد

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 13
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش