پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۰۸۸

معروف ترین جاهای دیدنی تایلند (+عکس)

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,دیدنی های تایلندجاهای دیدنی تایلند
تایلند یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در سراسر دنیا محسوب می شود، این کشور با داشتن شهرهای بزرگ و مکان های گردشگری زیبا می تواند اوقات خوشی را برای مسافران رقم بزند. این کشور در شبه جزیره هند و چین در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. در این مطلب سرپوش با معروف ترین جاهای دیدنی تایلند آشنا خواهید شد.

تایلند:

تایلند یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری در سراسر دنیا محسوب می شود، این کشور با داشتن شهرهای بزرگ و زیبا توانسته امکان گردشگری جذابی ایجاد کند. سالیانه هزاران هزار گردشگر از سراسر دنیا برای بازدید این کشور بلیط تهیه می کنند، تا علاوه بر آشنایی با فرهنگ جنوب شرق آسیا بتوانند از آب و هوای معرکه این کشور، سواحل زیبا و بازارهای رنگارنگ آن لذت ببرند.

تایلند برای ایرانی های یکی از بهترین کشورها برای سفر کردن است، به همین دلیل هرساله شاهد تعداد زیادی مسافر هستیم. از دلایل استقبال ایرانیان از تایلند می توان به شرایط نه چندان دشوار اخذ ویزا، تفریحات زیاد و جذاب شهرها و نهایتا سواحل زیبا اشاره کرد.

آثار باستانی و تاریخی فراوانی در تایلند وجود دارد به همین دلیل می تواند نظر مشتاقان فرهنگ، هنر و تاریخ را نیز به خود جلب کند. 

آب و هوای تایلند:

تایلند آب و هوایی به شدت متغیر دارد، هر قسمت از آن هوایی مخصوص به خود را دارد به همین دلیل می توان گفت هیچ زمان بدی برای سفر به تایلند وجود ندارد، این کشور در تمام فصول سال از گردشگران و مسافران سرتاسر دنیا استقبال می کند. 

هوای کل کشور در ماه ژانویه خوب و متعادل است، در شمال کشور یک آب و هوای خنک ‌تر جریان دارد که شرایط جوی مناسبی فراهم خواهد کرد، از طرفی احتمال کمی برای بارش باران نیز وجود دارد. افرادی که داوطلب آفتاب هستند می توانند به سواحل جنوبی کشور بروند و از گرمای آن لذت ببرند. 

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,اماکن دیدنی تایلند آب و هوای تایلند و جاهای دیدنی آن

اماکن دیدنی تایلند:

بانکوک:

پایتخت تایلند؛ شهر بانکوک است که یکی از زیباترین امکان دیدنی در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود. بازدید این شهر امروزه بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد. آسمان خراش هایی که سر به فلک کشیده اند، بازارهای پرهیاهو، آرامگاه های فراوان و معابد زیادی در این شهر وجود دارند که سبب شده است بانکوک در لیست جذاب ترین شهرهای توریستی تایلند قرار بگیرد.

در صورتی که فقط یکبار به این شهر سفر کنید به راحتی متوجه خواهید شد که چرا افراد برای سفر خود بانکوک را انتخاب می کنند. غذاهای خوشمزه در زندگی های شبانه بانکوک مسافران را بسیار به خود جذب می کند. جاده خائو سان از جمله مراکز توریستی است که بازدید از آن به شدت توصیه می شود.

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,بانکوک جاهای دیدنی تایلند؛ بانکوک

بازارهای شناور نزدیکی پایتخت تایلند:

پیش از اینکه جاده ها و خیابان ها در تایلند گسترده شوند، این کشور پر از راه‌هاي آبی پر پیچ و خم بود که مهمترین مسیر حمل و نقل شهری محسوب می شدند. تعداد زیادی از این راه های آبی امروزه برای دکور کردن شهر پر شده اند، البته در خارج از شهر هنوز راه های آبی وجود دارند و بازارهای شناور جذابی روی آنها برپا می شود. 

یکی از تجربه های خاص و جذاب گردشگران برای سفر به تایلند مشاهده قایق‌هاي رنگارنگ این بازارها است که محصولات مختلفی را به فروش می رسانند.

شهر چیانگ مای:

یکی دیگر از شهرهای زیبای تایلند چیانگ مای می باشد که به شهر معبدها نیز معروف است. در این شهر بیشتر ۲۰۰ معبد وجود دارند. این شهر جذاب و آرام است از این جهت برای استراحت و تجدید قوا به شدت توصیه می شود. در بازدید از چیانگ مای می توان مکان‌ های زیبای فراوانی را پیدا کرد. یکی از مهمترین توصیه ها به گردشگران تجربه یک ماساژ تایلندی در این شهر و تست نمودن غذاهای لذیذ خیابانی است. 

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,شهر چیانگ مایجاهای دیدنی تایلند؛ شهر چیانگ مای

چیانگ رای:

چیانگ رای شهری واقع در شمال تایلند است که بسیار جذاب و دیدنی می باشد. از معروف ترین اماکن دیدنی چیانگ رای می توان به معبد jaw-droppingly اشاره کرد. 

این معبد با رنگی سفید زیر نور آفتاب زیبایی خیره کننده ای را ایجاد می کند. معماری خاص این معبد زیبایی خاصی به آن بخشیده است. یکی دیگر از مکان های دیدنی این شهر که به هیچ وجه نباید از دست دهید؛ آبشار زیبای  Khun Korn است.

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,شهر چیانگ رایجاهای دیدنی تایلند؛ شهر چیانگ رای

خلیج فنگ نا:

خلیج فنگ نا در شمال شرقی شهر پوکت قرار دارد و به عنوان یکی از جذاب ترین اماکن تایلند شناخته می شود. صخره‌های آهکی یکی از جاذبه های این خلیج است که از دل آب سبز این خلیج بیرون آمده اند. 

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,خلیج فنگ ناجاهای دیدنی تایلند؛ خلیج فنگ نا

جزیره جیمز باند:

دو نقطه شناخته شده تایلند جزیره جیمز باند و روستای کو پنی هستند که زمان ساخت فیلم The Man With the Golden Gun با بازی جیمز باند به معروفیت رسید. حدود ۴۰ درصد از گردشگران تایلند خود را به جزیره جیمز باند می رسانند. مردم روستای کو پنی که مسلمان هستند نیز در همین منطقه سکونت دارند و به ماهی گیری مشغول هستند. 

جزیره فی فی:

از جمله فعالیت هایی که می توان در جزیره فی فی انجام داد؛ شنا، غواصی و قایق سواری هستند. در شمال‌شرقی یکی از جاذبه‌های این جزیره به نام غار وایکینگ های قرار دارد، برای رسیدن به این غار باید از قایق استفاده کرد که از تونسای حدود ۳۰ دقیقه زمان لازم دارد. 

در صورتی که شجاعت تماشای کوسه ها را دارید می توانید در تور تماشای کوسه‌های تونسای شرکت کنید. برای این تور باید سحرخیز باشید زیرا زمان شروع آن ۶ صبح تا ۱۲ بعد از ظهر است.

سوراتانی:

در صورتی که به دریانوردی و تفریحات مربوط به آن علاقه من هستید سفر به سوراتانی را به شما پیشنهاد می کنیم، شما با دیدن دریای شفاف و خوش رنگ این منطقه لذت خواهید برد. دیدن پارک آنگ تونگ و راه رفتن در بازارهای پر هیاهو را در سفر به سوراتانی نباید فراموش کنید.

هوآ هین:

در طول تاریخ هوآهین را مکانی مناسب برای ماهیگیری محسوب می کردند اما امروزه به یکی از مناطق  توریستی تایلند تبدیل شده است که از جمله تفریحات جذاب آن می توان به بازی کردن گلف، دیدن آبشارها، غارها و سفر در سطح شهر و مشاهده مکان‌ های حوالی آن اشاره کرد. در صورتی که قصد استراحت چند روزه و تجدید قوا دارید هوآ هین را به شدت پیشنهاد می کنیم.

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,هوآهینجاهای دیدنی تایلند؛ هوآهین

روستای پای تایلند:

در سفری که با تور خود به تایلند دارید روستای کوچک اما جذاب پای را فراموش نکنید. این روستای آرام در شمال تایلند واقع شده است که امروزه به مقصد پرطرفداری برای گردشگران تبدیل شده است. در صورتی که به آشنایی با فرهنگ مردم تایلند علاقه دارید و از شلوغی شهرها فراری هستید به شدت روستای پای را پیشنهاد می کنیم.  

جزایر سیمیلان تایلند:

جزایر سیمیلان به عنوان بهشتی برای غواصی و شیرجه زنی شناخته می شود. جزایر سیمیلان در دریای آندامان جنوب تایلند واقع شده اند. این مجموعه جزایر با ۱۱ جزیره کوچک ساخته می شود که می توان با گشتن در آن به رویایی بی نظیر دست پیدا کرد.  نظیرترین مناطق جهان برای غواصی، شنا و شیرجه در این جزایر قرار دارند و آبی آرام آبی و زلال در کنار سفید ترین شن ها و تماشای موجودات آبزی زیبا و رنگین از خصوصیات سفر به این منطقه می باشد.

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,جزایر سیمیلانجاهای دیدنی تایلند؛ جزایر سیمیلان

روستای قبیله تپه دوی پوی مونگ:

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری چیانگ مای؛ روستای قبیله تپه دوی پوی مونگ است که مملو از خانه‌‌های سنتی قبیله‌ای می باشد. اگر به کسب آگاهی در مورد تاریخ نسل‌های گذشته که ساکن کوه‌های تایلند بوده اند علاقه دارید این مکان به شدت پیشنهاد می شود. 

لباس های محلی را می توانید در این روستا به تن کنید و عکاسی انجام دهید. منسوجات دست‌بافت، زیورآلات دست‌ساز، چای و دیگر محصولات محلی در فروشگاه‌های کوچک وجود دارند که می توانید سوغاتی تهیه کنید. از طرفی باغ بزرگی با انواع مختلفی از گیاهان در این روستا قرار دارد که از روستا چشم انداز زیبایی دارد.

مرکز خرید سیام پاراگون:

از مراکز خرید مشهور و پرطرفدار بانکوک؛ مرکز خرید سیام پاراگون است که ابعادی گسترده دارد و میزبان برندهای بین‌المللی مد، فروشگاه‌های جدیدترین محصولات فناوری، بزرگ‌ترین آکواریوم جنوب شرق آسیا و مجموعه‌ی بزرگ و منحصربه‌فردی از غذاخوری‌های بین‌المللی می باشد. این مرکز بیشتر از ۲۵۰ فروشگاه لوکس دارد و روبروی ایستگاه اسکای‌ترین سیام واقع شده است. در صورتی که به‌دنبال خرید محصولات و کالاهای خاص و لوکس هستید، این مرکز بهترین مکان برای شما خواهد بود.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 18
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X