سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۰۸۸

معروف ترین جاهای دیدنی تایلند (+عکس)

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,دیدنی های تایلندجاهای دیدنی تایلند
تایلند یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در سراسر دنیا محسوب می شود، این کشور با داشتن شهرهای بزرگ و مکان های گردشگری زیبا می تواند اوقات خوشی را برای مسافران رقم بزند. این کشور در شبه جزیره هند و چین در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. در این مطلب سرپوش با معروف ترین جاهای دیدنی تایلند آشنا خواهید شد.

تایلند:

تایلند یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری در سراسر دنیا محسوب می شود، این کشور با داشتن شهرهای بزرگ و زیبا توانسته امکان گردشگری جذابی ایجاد کند. سالیانه هزاران هزار گردشگر از سراسر دنیا برای بازدید این کشور بلیط تهیه می کنند، تا علاوه بر آشنایی با فرهنگ جنوب شرق آسیا بتوانند از آب و هوای معرکه این کشور، سواحل زیبا و بازارهای رنگارنگ آن لذت ببرند.

تایلند برای ایرانی های یکی از بهترین کشورها برای سفر کردن است، به همین دلیل هرساله شاهد تعداد زیادی مسافر هستیم. از دلایل استقبال ایرانیان از تایلند می توان به شرایط نه چندان دشوار اخذ ویزا، تفریحات زیاد و جذاب شهرها و نهایتا سواحل زیبا اشاره کرد.

آثار باستانی و تاریخی فراوانی در تایلند وجود دارد به همین دلیل می تواند نظر مشتاقان فرهنگ، هنر و تاریخ را نیز به خود جلب کند. 

آب و هوای تایلند:

تایلند آب و هوایی به شدت متغیر دارد، هر قسمت از آن هوایی مخصوص به خود را دارد به همین دلیل می توان گفت هیچ زمان بدی برای سفر به تایلند وجود ندارد، این کشور در تمام فصول سال از گردشگران و مسافران سرتاسر دنیا استقبال می کند. 

هوای کل کشور در ماه ژانویه خوب و متعادل است، در شمال کشور یک آب و هوای خنک ‌تر جریان دارد که شرایط جوی مناسبی فراهم خواهد کرد، از طرفی احتمال کمی برای بارش باران نیز وجود دارد. افرادی که داوطلب آفتاب هستند می توانند به سواحل جنوبی کشور بروند و از گرمای آن لذت ببرند. 

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,اماکن دیدنی تایلند آب و هوای تایلند و جاهای دیدنی آن

اماکن دیدنی تایلند:

بانکوک:

پایتخت تایلند؛ شهر بانکوک است که یکی از زیباترین امکان دیدنی در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود. بازدید این شهر امروزه بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد. آسمان خراش هایی که سر به فلک کشیده اند، بازارهای پرهیاهو، آرامگاه های فراوان و معابد زیادی در این شهر وجود دارند که سبب شده است بانکوک در لیست جذاب ترین شهرهای توریستی تایلند قرار بگیرد.

در صورتی که فقط یکبار به این شهر سفر کنید به راحتی متوجه خواهید شد که چرا افراد برای سفر خود بانکوک را انتخاب می کنند. غذاهای خوشمزه در زندگی های شبانه بانکوک مسافران را بسیار به خود جذب می کند. جاده خائو سان از جمله مراکز توریستی است که بازدید از آن به شدت توصیه می شود.

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,بانکوک جاهای دیدنی تایلند؛ بانکوک

بازارهای شناور نزدیکی پایتخت تایلند:

پیش از اینکه جاده ها و خیابان ها در تایلند گسترده شوند، این کشور پر از راه‌هاي آبی پر پیچ و خم بود که مهمترین مسیر حمل و نقل شهری محسوب می شدند. تعداد زیادی از این راه های آبی امروزه برای دکور کردن شهر پر شده اند، البته در خارج از شهر هنوز راه های آبی وجود دارند و بازارهای شناور جذابی روی آنها برپا می شود. 

یکی از تجربه های خاص و جذاب گردشگران برای سفر به تایلند مشاهده قایق‌هاي رنگارنگ این بازارها است که محصولات مختلفی را به فروش می رسانند.

شهر چیانگ مای:

یکی دیگر از شهرهای زیبای تایلند چیانگ مای می باشد که به شهر معبدها نیز معروف است. در این شهر بیشتر ۲۰۰ معبد وجود دارند. این شهر جذاب و آرام است از این جهت برای استراحت و تجدید قوا به شدت توصیه می شود. در بازدید از چیانگ مای می توان مکان‌ های زیبای فراوانی را پیدا کرد. یکی از مهمترین توصیه ها به گردشگران تجربه یک ماساژ تایلندی در این شهر و تست نمودن غذاهای لذیذ خیابانی است. 

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,شهر چیانگ مایجاهای دیدنی تایلند؛ شهر چیانگ مای

چیانگ رای:

چیانگ رای شهری واقع در شمال تایلند است که بسیار جذاب و دیدنی می باشد. از معروف ترین اماکن دیدنی چیانگ رای می توان به معبد jaw-droppingly اشاره کرد. 

این معبد با رنگی سفید زیر نور آفتاب زیبایی خیره کننده ای را ایجاد می کند. معماری خاص این معبد زیبایی خاصی به آن بخشیده است. یکی دیگر از مکان های دیدنی این شهر که به هیچ وجه نباید از دست دهید؛ آبشار زیبای  Khun Korn است.

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,شهر چیانگ رایجاهای دیدنی تایلند؛ شهر چیانگ رای

خلیج فنگ نا:

خلیج فنگ نا در شمال شرقی شهر پوکت قرار دارد و به عنوان یکی از جذاب ترین اماکن تایلند شناخته می شود. صخره‌های آهکی یکی از جاذبه های این خلیج است که از دل آب سبز این خلیج بیرون آمده اند. 

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,خلیج فنگ ناجاهای دیدنی تایلند؛ خلیج فنگ نا

جزیره جیمز باند:

دو نقطه شناخته شده تایلند جزیره جیمز باند و روستای کو پنی هستند که زمان ساخت فیلم The Man With the Golden Gun با بازی جیمز باند به معروفیت رسید. حدود ۴۰ درصد از گردشگران تایلند خود را به جزیره جیمز باند می رسانند. مردم روستای کو پنی که مسلمان هستند نیز در همین منطقه سکونت دارند و به ماهی گیری مشغول هستند. 

جزیره فی فی:

از جمله فعالیت هایی که می توان در جزیره فی فی انجام داد؛ شنا، غواصی و قایق سواری هستند. در شمال‌شرقی یکی از جاذبه‌های این جزیره به نام غار وایکینگ های قرار دارد، برای رسیدن به این غار باید از قایق استفاده کرد که از تونسای حدود ۳۰ دقیقه زمان لازم دارد. 

در صورتی که شجاعت تماشای کوسه ها را دارید می توانید در تور تماشای کوسه‌های تونسای شرکت کنید. برای این تور باید سحرخیز باشید زیرا زمان شروع آن ۶ صبح تا ۱۲ بعد از ظهر است.

سوراتانی:

در صورتی که به دریانوردی و تفریحات مربوط به آن علاقه من هستید سفر به سوراتانی را به شما پیشنهاد می کنیم، شما با دیدن دریای شفاف و خوش رنگ این منطقه لذت خواهید برد. دیدن پارک آنگ تونگ و راه رفتن در بازارهای پر هیاهو را در سفر به سوراتانی نباید فراموش کنید.

هوآ هین:

در طول تاریخ هوآهین را مکانی مناسب برای ماهیگیری محسوب می کردند اما امروزه به یکی از مناطق  توریستی تایلند تبدیل شده است که از جمله تفریحات جذاب آن می توان به بازی کردن گلف، دیدن آبشارها، غارها و سفر در سطح شهر و مشاهده مکان‌ های حوالی آن اشاره کرد. در صورتی که قصد استراحت چند روزه و تجدید قوا دارید هوآ هین را به شدت پیشنهاد می کنیم.

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,هوآهینجاهای دیدنی تایلند؛ هوآهین

روستای پای تایلند:

در سفری که با تور خود به تایلند دارید روستای کوچک اما جذاب پای را فراموش نکنید. این روستای آرام در شمال تایلند واقع شده است که امروزه به مقصد پرطرفداری برای گردشگران تبدیل شده است. در صورتی که به آشنایی با فرهنگ مردم تایلند علاقه دارید و از شلوغی شهرها فراری هستید به شدت روستای پای را پیشنهاد می کنیم.  

جزایر سیمیلان تایلند:

جزایر سیمیلان به عنوان بهشتی برای غواصی و شیرجه زنی شناخته می شود. جزایر سیمیلان در دریای آندامان جنوب تایلند واقع شده اند. این مجموعه جزایر با ۱۱ جزیره کوچک ساخته می شود که می توان با گشتن در آن به رویایی بی نظیر دست پیدا کرد.  نظیرترین مناطق جهان برای غواصی، شنا و شیرجه در این جزایر قرار دارند و آبی آرام آبی و زلال در کنار سفید ترین شن ها و تماشای موجودات آبزی زیبا و رنگین از خصوصیات سفر به این منطقه می باشد.

جاهای دیدنی تایلند,مکان های دیدنی تایلند,جزایر سیمیلانجاهای دیدنی تایلند؛ جزایر سیمیلان

روستای قبیله تپه دوی پوی مونگ:

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری چیانگ مای؛ روستای قبیله تپه دوی پوی مونگ است که مملو از خانه‌‌های سنتی قبیله‌ای می باشد. اگر به کسب آگاهی در مورد تاریخ نسل‌های گذشته که ساکن کوه‌های تایلند بوده اند علاقه دارید این مکان به شدت پیشنهاد می شود. 

لباس های محلی را می توانید در این روستا به تن کنید و عکاسی انجام دهید. منسوجات دست‌بافت، زیورآلات دست‌ساز، چای و دیگر محصولات محلی در فروشگاه‌های کوچک وجود دارند که می توانید سوغاتی تهیه کنید. از طرفی باغ بزرگی با انواع مختلفی از گیاهان در این روستا قرار دارد که از روستا چشم انداز زیبایی دارد.

مرکز خرید سیام پاراگون:

از مراکز خرید مشهور و پرطرفدار بانکوک؛ مرکز خرید سیام پاراگون است که ابعادی گسترده دارد و میزبان برندهای بین‌المللی مد، فروشگاه‌های جدیدترین محصولات فناوری، بزرگ‌ترین آکواریوم جنوب شرق آسیا و مجموعه‌ی بزرگ و منحصربه‌فردی از غذاخوری‌های بین‌المللی می باشد. این مرکز بیشتر از ۲۵۰ فروشگاه لوکس دارد و روبروی ایستگاه اسکای‌ترین سیام واقع شده است. در صورتی که به‌دنبال خرید محصولات و کالاهای خاص و لوکس هستید، این مرکز بهترین مکان برای شما خواهد بود.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 18
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش