دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۱۱

شرایط لازم برای دریافت انواع ویزای ورزشی

ویزای ورزشی,ویزای ورزشی اسپانیا,انواع ویزای ورزشیویزای ورزشی برای افرادی کاربرد دارد که در زمینه های گوناگون ورزشی مشغول به فعالیت هستند
افراد ورزشکار، سعی می کنند تا برای مهاجرت از طریق ورزش، بهترین کشور را پیدا کنند و به آن کشور نقل مکان کنند. در صورتیکه افراد ورزشکار پیشنهاد شغلی یا ویزا ورزشی دریافت کنند میتوانند به کشور مورد نظر مهاجرت کنند.

ویزای ورزشی

برای ورود و اقامت ورزشکاران و همینطور داوران ورزشی در سطوح مختلف چه کم تجربه باشند و چه حرفه ای، ویزای ورزشی صادر می شود. ویزای ورزشی درواقع نوع خاصی از ویزا میباشد و برای افرادی کاربرد دارد که در زمینه های گوناگون ورزشی مشغول به فعالیتند. اشخاص میتوانند این نوع ویزا را یا با یافتن اسپانسر یا همان کار‌فرما در کشور مقصد دریافت کنند و یا از طریق ویزا های ویژه ی فراهم شده برای ورزشکاران در بعضی از کشورهای دنیا اقدام نمایند.

افرادی که در زمینه ورزش بکار می پردازند و در مشاغل گوناگونی از جمله ورزشکاری، داوری، مربيگری، قهرمانان داخلی و بین المللی، مسئولین ورزشی، مدرسان ورزشی و مدیر برنامه های ورزشی مشغول به فعالیت هستند، ویزای ورزشی تعلق ميگيرد ولی فراموش نکنید که قوانین هر کشوری با کشورهای دیگر متفاوت است و شما برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی، باید به صورت کامل قوانین ویزای ورزشی آن کشور را بررسی نمایید. افراد با سنین پائین تر که در ورزش استعداد بالایی دارند می توانند بورسیه ورزشی بگیرند.

انواع ویزای ورزشی برای مهاجرت ورزشکاران

ورزشکاران حرفه ای که خواستار ویزای ورزشی هستند، میتوانند برای کارفرماهای کشورهای اروپایی و یا یافتن اسپانسر و حامی ویزای کار در کشور مورد نظر، مدارک خود را ارسال کنند. البته بعضی از کشورها ویزای ورزشی را به منظور جذب ورزشکاران صادر می کنند. دو نوع ویزای ورزشی داریم که در ادامه آن ها را شرح می دهیم:

>> ویزای موقت ورزشی:

ورزشکارانی می توانند نسبت به اخذ ویزای موقت ورزشی اقدام کنند که برای شرکت در مسابقه های ورزشی و یا رویدادها از سوی نهادها و سازمان های کشورهای خارجی دعوت می شوند. ورزشکارانی که توانایی های خاص ورزشی و آمادگی جسمانی دارند برای مهاجرت به کشورهای برتر جهان میتوانند از طریق اخذ ویزای مهارت اقدام نمایند. شرایط لازم برای اخذ این ویزای ورزشی شامل دارا بودن رزومه حرفه ای ورزشی و سوابق عالی می باشد.

ویزای موقت ورزشی,ویزای ورزشی,ویزای ورزشی اماراتبعضی از کشورها ویزای ورزشی را به منظور جذب ورزشکاران صادر می کنند

>> ویزای دائم ورزشی:

ورزشکارانی که موفق به کسب مدال های برتر در مسابقات بین المللی و موفقیت های جهانی شده اند، برای مهاجرت به کشورهای برتر جهان میتوانند ویزای دائم ورزشی دریافت کنند.علاوه بر این ورزشکارانی که در حوزه های تخصصی ورزشی، مدارک دانشگاهی عالی دارند نیز میتوانند نسبت به اخذ این ویزای ورزشی اقدام نمایند.

بورسیه ورزشی

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان تحصیل در ورزش برای انتخاب بهترین کشور از طریق ورزش مهاجرت می کنند بورسیه ورزشی نام دارد. منظور از بورسیه ورزشی درواقع کمک هزینه های تحصیلی است که برای تحصیل در کالج ها، دانشگاه ها و حتی مدارس به ورزشکاران با استعداد اعطا می گردد. بورسیه ورزشی به متقاضیان در کشور های مختلف ارائه می شود و افراد میتوانند این بورسیه را در بسیاری از رشته ها دریافت نمایند. یکی از بهترین کشور ها جهت دریافت ویزای ورزشی، ایالات متحده آمریکا می باشد. این کشور سالیانه در زمینه های مختلفی مانند فوتبال آمریکایی، شنا، بیسبال و بسکتبال، بورسیه های بسیاری را به متقاضیان عرضه می نماید و از این لحاظ ، آمریکا بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی محسوب میشود.

بررسی شرایط ویزای ورزشی برای انواع کشورها

* بررسی شرایط اخذ ویزای ورزشی استرالیا:

با توجه به عوامل مختلف و هدف شما، نوع ویزای ورزشی مناسب تعيين می شود که طول مدت و نوع فعالیت ورزشی که مایل به انجام آن هستید، رایج ترین آن ها به شمار می رود. پیش از این که برای ویزای ورزشی درخواست دهید، نخست باید از یک اسپانسر تائید شده ویزای ورزشی، حمایت مالی داشته باشید. از حامیان ویزای تائید شده ورزشی می توان به آژانس های دولتی و سازمان های استرالیا اشاره کرد که در استرالیا رویدادهای ورزشی را اداره یا ترویج می کنند. قوانینی برای احراز شرایط ویزای ورزشی استرالیا وجود دارد. واجد شرایط بودن، قوانین پیچیده ای دارد که با توجه به مهاجرت به استرالیا این شرایط میتواند متفاوت باشد.

درصورت تمایل به شرکت در یک رویداد ورزشی میتوانید با خانواده خود برای اقامت کوتاه مدت ۳ ماهه به استرالیا مهاجرت کنید ولی اگر تمایل دارید در استرالیا بعنوان ورزشکار یا داور فعالیت کنید باید بمدت ۲ سال تحت ویزای کار موقت زیر کلاس ویزای ۴۰۸ استرالیا وارد این کشور شوید. چنانچه در کشور استرالیا ، کارفرما داشته باشید تحت ویزای ۴۸۲ که همان ویزای کار موقت استرالیا میباشد ، میتوانید بمدت حداکثر ۴ سال در این کشور زندگی کنید.

افرادیکه با استعداد و ممتاز اقامت دائم هستند می توانند ویزای ۸۵۸ و ۱۲۴ را اخذ کنند. یعنی باید ثابت کنید که در سطح بین المللی یک ورزشکار حرفه ای شناخته شده هستید و صلاحیت شما توسط مراجع قانونی استرالیا تائید شود. در صورتیکه زیر ۴۵ سال سن داشته باشید و سوابق کاری، تحصیلات آکادمیک و سطح زبان قابل قبولی را ارائه نمایید برای ویزاهای کاری استرالیا که به صورت دائم صادر میشوند ، میتوانید تقاضا کنید.

ویزای ورزشی عمان,شرایط ویزای ورزشی برای انواع کشورها,ویزای ورزشیپیش از درخواست ویزای ورزشی از یک اسپانسر تائید شده ویزای ورزشی، حمایت مالی داشته باشید

* ویزای ورزشی ایتالیا:

یکی از انواع ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا، ویزای ورزشی کالچرال شنگن( ویزای فرهنگی شنگن) نام دارد. این نوع ویزا به افراد این قابلیت را می دهد که به ناحیه شنگن با اهداف فرهنگی وارد شوند. در واقع ویزای ورزشی این امکان را فراهم می کند که جهت شرکت در مسابقات ورزشی به قلمرو شنگن وارد شوید. در این نوع ویزای ورزشی، مدت زمان اقامت برای ورزشکاران نیز با توجه به شرایط شرکت در مسابقات، حداکثر تا ۳ ماه میباشد و بعد از این که مدت اعتبار ویزای ورزشی ایتالیا به اتمام رسید، آن ها باید از کشور ایتالیا خارج شوند.

* ویزای ورزشی ترکیه:

ویزای ورزشی ترکیه برای افرادی مناسب است که سابقه درخشانی در زمینه ورزش داشته باشد و در آسیا و اروپا و در مقاطع بین المللی، مدال کسب کرده باشند. ویزای ورزشی ترکیه بمدت سه سال مدت اعتبار دارد و بعد از آن که اعتبار این ویزا تمام شد می توانید بمدت سه سال دیگر آن را تمدید کنید. چنانچه در این مدت از نظر مالی در اقامت شما مشکلی به وجود بیاید می توانید در این کشور کار کنید.

* ویزای ورزشی اسپانیا:

یکی از کشورهایی که در زمینه ورزش های مختلف علی الخصوص فوتبال، تاریخچه ی طولانی دارد، اسپانیا می باشد. چنانچه از افراد بخواهید که برای مهاجرت ورزشی، بهترین کشور را به شما معرفی کنند، اسپانیا را نام می برند. متقاضی برای این که به اسپانیا، مهاجرت کند باید از کارفرمایی در این کشور، پیشنهاد شغلی دریافت کند. همینطور اگر زیر ۱۸ سال سن دارید برای تحصیل در مدارس اسپانیا می توانید شرکت کنید سپس ورزش خود را از طریق ثبت نام در باشگاه های مختلف ادامه دهید و افرادی که دارای پشتوانه مالی قوی هستند، از روش های خودحمایتی و گلدن ویزای ورزشی اسپانیا می توانند برای اقامت در اسپانیا اقدام کنند. به همین منظور شخص می تواند در زمینه ورزش تخصصی خود، یک بیزینس راه اندازی کند و از این طریق فعالیت خود را ادامه دهد. توجه کنید که  که شخص با این روش، مجوز کار برای کارفرمای اسپانیایی را ندارد.

* ویزای ورزشی آمریکا:

در کشور آمریکا برای ورزشکاران مانند بسیاری از کشورهای دیگر دنیا، ویزاهایی تعریف شده که باتوجه به شرایط و هدف شخص از مهاجرت به آمریکا، میتوان این ویزای ورزشی را اخذ کرد. این ویزاها عبارتند از:

۱. ویزای P1 آمریکا:

افرادی که تصمیم دارند در رقابت های ورزشی در آمریکا به صورت شخصی و یا تیمی بعنوان بازیکن، داور و یا مربی شرکت کنند میتوانند از طریق این ویزای ورزشی اقدام کنند. باتوجه به شرایط شما این نوع ویزای ورزشی آمریکا بمدت ۱ تا ۵ سال صادر می شود.

ویزای ورزشی,ویزای ورزشی ایتالیا,ویزای دائم ورزشیبرای انتخاب بهترین کشور، باید به صورت کامل قوانین ویزای ورزشی آن کشور را بررسی نمایید

۲. ویزای P2 آمریکا:

در‌صورتی‌که سازمانی قصد دارد در آمریکا با سازمانی دیگر تبادل نیرو داشته باشد، میتواند برای شخص موردنظر از این ویزای ورزشی استفاده کند.

۳. ویزای P3 آمریکا:

چنانچه ورزشکاری میخواهد در یک دوره ورزشی خاص شرکت کند یا قصد آموزش و اجرای یک برنامه را داشته باشد، باید این نوع ویزای ورزشی را دریافت کند.

* ویزای ورزشی امارات:

به دلیل دشواری هایی که برای اخذ اقامت مهاجران و ورزشکاران در امارات وجود دارد این کشور برای مهاجرت کردن از کشورهای برتر به شمار نمی رود، ولی به علت بالا بودن سطح درآمدها و وجود امکانات فراوان ورزشی و نزدیکی جغرافیایی با کشور ایران برای ورزشکاران و هنرمندان ایرانی از مقاصد محبوب مهاجرتی محسوب می شود. ورزشکاران برای اینکه به این کشور پیشرفته و توسعه یافته عربی مهاجرت کنند، باید از طرف کارفرمای اماراتی برای دریافت دعوتنامه شغلی و ویزای ورزشی اقدام کنند. افرادی مانند ورزشکاران، مربیان ورزشی، قهرمانان ورزشی و مفسران ورزشی از طریق اخذ دعوتنامه و ویزای کار می توانند در امارات به فعالیت ورزشی مشغول شوند.

* ویزای ورزشی عمان:

متقاضی برای این که به کشور عمان همچون امارات و کشورهای عربی دیگر مهاجرت کند، باید اسپانسر و جاب آفر داشته باشد. این کشورها برای گروه‌های مختلف ورزشی، ویزای خاصی مدنظر نگرفته اند. بدین ترتیب اگر می خواهید از طریق تخصص خود در زمینه های ورزشی مهاجرت کنید، توصیه می ما به شما اینست که کشورهای دیگری همچون آمریکا، کانادا و استرالیا را انتخاب کنید، به علت اینکه هم در این کشورها ویزاهای مختلفی نظیر ویزای ورزشی تعریف شده و هم این کشورها به لحاظ نتیجه اقامتی و امکان اخذ تابعیت گزینه بهتری هستند. کمک گرفتن از مشاوران مهاجرتی برای این که شرایط کشورهای گوناگون را برای مهاجرت بطور دقیق بررسی کنید بسیار موثر خواهد بود.

ویزای ورزشی ترکیه,ویزای ورزشی,ویزای ورزشی آمریکااز انواع ویزای ورزشی میتوان به ویزای موقت ورزشی و ویزای دائم ورزشی اشاره کرد

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
ویژه سرپوش