پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۸۴

سفر به کشور اروپایی و زیبای رومانی

سفر به رومانی,رومانی,اماکن دیدنی رومانیسفر به رومانی
رومانی به اندازه سایر کشورهای اروپایی معروف نیست اما بدون شک دارای اماکن و طبیعتی زیبا است که می تواند گردشگران بسیاری را به خود جلب کند. این کشور در جنوب خاوری اروپا واقع شده و پایتخت آن بخارست است. 

رومانی:

رومانی کشوری زیبا است که از سمت غرب با مجارستان از سمت شمال شرق با مولداوی همسایه است. این کشور با بلغارستان از سمت جنوب هم مرز می باشد. مساحت این کشور به صورت تقریبی ۲۳۸,۳۹۱ کیلومتر مربع می باشد و زبان رسمی آنها رومانیایی و واحد پول آنها لئو است. 

این کشور از لحاظ زمانی با تهران نیم ساعت اختلاف زمانی دارد و در روال‌های صادراتی با کشور ایتالیا به ارزش ۱۷ درصد و با کشور آلمان نیز ۱۵ درصد صادرات قرار دارد. این کشور توانسته با فرانسه، مجارستان و انگلستان در دسته بندی خوبی قرار بگیرد و رشد صادراتی خوبی داشته باشد. 

صادرات رومانی یکی از بخش های اقتصادی قوی دنیا محسوب می شود و توانسته نرخ بیکاری را تاحد زیادی کاهش دهد، به طوری که نرخ بیکاری این کشور در می ۲۰۲۱ به ۵.۵ درصد و در آوریل ۲۰۲۱، ۵.۷ گزارش شده بود و در آوریل سال بعد همچنان همان رقم باقی مانده بود. 

آب و هوای رومانی:

رومانی مانند ایران کشوری چهار فصل می باشد و دارای آب و هوایی معتدل قاره است، به این صورت که تابستان هایی بسیاری گرم، زمستان های طولانی و سرد و طبیعتا پاییز و بهاری با هوای معتدل دارد. پایتخت این کشور در فصل تابستان دمایی با میانگین ۲۹ درجه سانتی گراد دارد، در قسمت های جنوبی این کشور دمای هوا به ۳۰ تا ۳۵ درجه می رسد. به‌طورکلی مناطق جنوبی رومانی گرم‌تر و مناطق شمالی و شرقی سردتر هستند.

در فصل بهار این کشور از لحاظ بارندگی در وضعیت خشکی قرار دارد و این فصل جزء خشک ترین فصول سال کشور محسوب می شود. در فصل تابستان دامنه کوه با بارش باران مرطوب شده و رعد و برق هایی در دل آسمان به چشم می خورند، پس اگر قصد سفر به این کشور زیبا را در فصل تابستان دارید حتما یک دست لباس گرم با خود داشته باشید تا بتوانید از طبیعت بکر کوه های آن لذت ببرید. 

سفر به رومانی,رومانی,راهنمای سفر به رومانیسفر به رومانی از کشورهای زیبای اروپایی

فرهنگ مردم رومانی:

مردم کشور رومانی از نظر رفتاری بسیار فروتن و متواضع هستند که این موضوع کاملا از روی رفتارشان مشخص می باشد. در این کشور تنها دوستان و اعضای خانواده همدیگر را به اسم کوچک صدا می زنند و سایر افراد باید از لفظ خانم و آقا استفاده کنند. مردم این کشور به طور کلی خجالتی و آرام هستند و به تدریج رفتارشان صمیمی‌تر می‌شود.

در این کشور برای افراد مسن احترام زیادی می گذارند و در ساختار اجتماعی رومانی پدر سرپرست اصلی محسوب می‌شود. با وجود تمامی موارد عنوان شده زندگی در این کشور با تجربیات بسیاری همراه خواهد بود.

درصورتی که به خانه مردم روماین دعوت شدید نیاز است هدیه برای افراد منزل تهیه ببینید این هدایا می تواند شامل گل یا شکلات باشد. هدیه ها در این کشور بعد از دریافت باز شده و دیده می شوند. 

حجاب مردم کشور رومانی به صورت کلی پوشیده است و مردم سعی دارند از لباس های بلندی استفاده کنند، اما کلا حجاب در این کشور آزاد است. 

قوانین عمومی در رومانی:

قوانین عمومی در این کشور به شرح زیر است:

افراد در زمان صرف شام سعی می کنند سکوت داشته باشند پس شما هم در این زمان سکوت را رعایت کنید. 

در رمانی هدایا برای بانوان معمولا به رنگ روشن تهیه می شوند. 

تعارف در رومانی بسیار شبیه به ایران است و مردمان بسیاری مبادی آداب هستند به خصوص در زمان صرف غذا این موضوع به چشم می خورد. 

اماکن دیدنی رومانی:

دومین یخچال زیرزمینی بزرگِ اروپا:

یکی از اماکن دیدنی جالب در رمانی دومین یخچال بزرگ زیرزمینی در اروپا است که در کوهستان های آپوسنی وجود دارد. غار Scărișoara  در کوهستان آپوسنی در ارتفاق ۱۱۶۵ متری قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگ ترین یخچال های اروپا شناخته می شود. 

این پدیده شگفت انگیز و طبیعی عمری برابر با ۳۰۰۰ سال دارد و حجم آن ۷۵۰۰۰ متر مکعب است. این پدید دومین یخچال بزرگ زیرزمینی در اروپا است که در تابستان می تواند شما را سریعا از گرما و هوای داغ کوهستان نجات دهد. 

سفر به رومانی,رومانی,یخچال های زیرزمینی رومانیسفر به رومانی؛ یخچال های زیرزمینی

آتشفشان های فعال و گل فشان:

پیش از هر چیزی باید عنوان کرد که ارتفاع این آتشفشان برابر با ۶ متر است که بدون آتش و گدازه است. البته گل فشان هایی که بسیار فتوژنیک هستند می توانند تصاویر فوق العاده را به ثبت برسانند. شما می توانید زمان غروب آفتاب به تماشای این گل فشان ها بپردازید. در سطح این گل آب و حباب هایی با انعکاس نور خورشید دیده می شوند که تصویری زیبا را به نمایش می گذارند. 

۶۰ هکتار منطقه حفاظت شده گیاهشناسی و زمین شناسی وجود دارند که برای اروپا اهمیت و جایگاه منحصر به فردی دارند و به دو بخش اصلی تقسیم می شوند. برای مشاهده این گل فشان های زیبا می توانید به شهرستان بوزائو سفر کنید، این دهانه های آتشفشانی در ۲۲ کیلومتری شهر بوزائو و ۱۲۲ کیلومتری بخارست، پایتخت رومانی قرار گرفته است.

سفر به رومانی,رومانی,جاهای دیدنی رومانیسفر به رومانی؛ گل فشان ها

دهکده غرق شده گیامانا:

شهرستان آلبا در کشور رومانی دهکده ای غرق شده وجود دارد که ساکنان آن تصور نمی کردند که کشف مس بتواند منجر به نابودی روستای زیبای آنها شود. زمانی که مهندسان به وجود معدن مس پی بردند نیاز داشتند که تا از فاضلاب معدن را جایی دفن کنند، در همین راستا نیکولای چائوشسکو دستور داد تا ۴۰۰ خانوار گیامانا به مکان دیگری منتقل شوند ، درنهایت نیز روستا زیر آب رفت و نابود شد.

سفر به رومانی,رومانی,دهکده غرق شده گیاماناسفر به رومانی؛ دهکده غرق شده گیامانا

سواحل مامایا:

این کشور علاوه بر طبیعت سبز زیبا دارای سواحل دریایی نیز می باشد که بسیار زیبا هستند. بازدید از مامایا در لیست مکان های مورد علاقه بسیاری از مسافران این کشور به چشم می خورد. مامایا دارای ساحلی با شن های سفید و درخشان است که در لبه دریای سیاه و جنوب شرقی رومانی واقع شده است. طول این ساحل به ۸ کیلومتر می رسد، 

در این شهر ساحلی تفرجگاه های ساحلی زیبایی وجود دارد همچنین یک پارک آبی زیبا دارد که می توانید در مدت اقامت خود در مامایا از آن استفاده کنید. 

سفر به رومانی,رومانی,سواحل مامایاسفر به رومانی؛ سواحل مامایا

قلعه کوروین:

قلعه کورین با معماری گوتیک رنسانس یکی از بزرگ ترین قلعه های اروپا محسوب می شود و از جمله عجایب هفتگانه رومانی شناخته می شود. قدمت این قلعه به سال ۱۴۴۶ برمی گردد و از سه قسمت بزرگ تشکیل شده که شامل: تالار شوالیه، تالار غذا و پلکان مارپیچ، تالارها مستطیلی شکل هستند و با سنگ‌های مرمر تزیین شده اند. 

از ویژگی های زیبای این قلعه می توان به برج‌‌های بلند، سقف‌های رنگی و تعدد پنجره‌ها و بالکن‌های حکاکی‌شده اشاره کرد. از این قلعه به عنوان لوکیشن بسیاری از فیلم، سریال ها و بازی‌های یارانه‌ای استفاده می شود، که از آن جمله می‌توان به فیلم راهبه‌ها اشاره کرد.

سفر به رومانی,رومانی,قلعه کورینسفر به رومانی؛ قلعه کورین

باغ گیاه‌شناسی:

باغ گیاه شناسی بخارست در محله Cotroceni بخارست رومانی قرار دارد که در سال ۱۸۶۰ افتتاح شد و مساحتی بالغ بر ۱۷/۵ هکتار دارد. این باغ دارای ۱۰۰۰۰ گونه گیاهی است. یک موزه گیاه شناسی در نزدیکی دروازه ورودی وجود دارد که بیش از ۵۰۰۰ گونه گیاهی را به نمایش می گذارد. 

سفر به رومانی,رومانی,باغ گیاه شناسی رومانیسفر به رومانی؛ باغ گیاه شناسی

مراکز خرید رومانی:

همه مسافران طعم شیرین سفر را با خرید همراه می دانند و مراکز خرید را مقصد خود قرار می دهند، درصورتی که شما هم از جمله افراد عاشق خرید هستید پیشنهاد می شود پیش از سفر به رومانی برنامه ریزی کنید تا در کنار تمام مکان های زیبای این کشور سری به مراکز خرید هم بزنید، برای جلوگیری از اتلاف وقت و پرس و جو می توانید مراکزی که در ادامه عنوان می شوند را مدنظر قرار دهید:

مرکز خرید AFI Cotroceni:

این مرکز خرید رد فاصله ۱۰ دقیقه ای از ایستگاه مترو Polytechnic بخارست است که خود یک ویژگی مثبت محسوب می شود. در این مرکز خرید هرآنچه بخواهید در دسترس شما قرار می گیرد. این فروشگاه علاوه بر وسایل، بازی های متنوعی هم برای کودکان و یک زمین یخی بزرگ برای اسکیت سواری دارد. 

مرکز خرید Park Lake Mall:

این مرکز خرید یکی از مکان های مناسب برای خرید لباس و جواهرات برند است که مانند AFI دارای یک زمین بازی برای کودکان و اسکی روی یخ می باشد، علاوه بر این موارد این مرکز خرید دارای یک سینما و پارک هم می باشد که می توانید قبل یا بعد از خرید تجربه ای آرام و دلچسب داشته باشید. 

سفر به رومانی,رومانی,مرکز خرید پارک لکسفر به رومانی؛ مرکز خرید پارک لک

مرکز خرید Romanian Boutique:

Romanian Boutique این مرکز یکی از مراکز عالی برای خرید سوغاتی سنتی است، علاوه بر آن می توانید هر چیزی که قصد دارید برای دوستان خود تهیه کنید را در این مرکز پیدا کنید. 

مرکز خرید Palas Lasi:

پالاس لسی یکی از بزرگ ترین مراکز خرید است که رد قلب شهر لسی رومانی وجود دارد. این مرکز خرید برای محصولات برند بین المللی و محلی بسیار مناسب خواهد بود. از جمله دیگر امکاناتی که می توان در این مرکز مشاهده کرد زمین بازی برای کودکان و یک باغ بزرگ برای قدم زدن هستند. 

سفر به رومانی,رومانی,مرکز خرید پالاس لاسیسفر به رومانی؛ مرکز خرید پالاس لاسی

مرکز خرید Coresi:

این مرکز خرید اولین مرکز در شهر براسو است که دارای سالن غذاخوری، سوپرمارکت، کافه، سالن سینمایی و محل‌هایی برای استراحت است. علاوه بر این موارد برای سرگرم کردن کودکان می توانید از بازی هایی مانند بازی Carousel و قطاری که دورتادور این مرکز خرید می‌چرخد استفاده کنید. از نکات مثبت خرید در این مکان می توان به جعبه شارژ رایگان در استراحت‌گاه‌ های این مرکز خرید بزرگ اشاره کرد.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 10
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش