جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
۰۹:۳۴ - ۲۱ آبان ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۸۰۵۲۱۲
سایر اخبار حوادث

آمار قربانیان آتش سوزی کالیفرنیا به ۳۱ تن رسید

آتش سوزی در کالیفرنیا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
آتش سوزی در ایالت کالیفرنیای آمریکا که از پنجشنبه گذشته آغاز شده، تاکنون ۳۱ کشته برجا گذاشته و از سرنوشت بیش از ۲۰۰ نفر نیز خبری در دست نیست.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالی که افراد و ساکنان مناطقی که طعمه آتش سوزی در جنگل‌های شمال و جنوب کالیفرنیا شده به دنبال بستگان و دوستان خود می‌گردند، مقام‌های این ایالت اعلام کردند که شمار کشته شدگان به ۳۱ نفر رسیده است.

 

آتش سوزی در دو سوی ایالت کالیفرنیا ادامه دارد و بیم آن می‌رود که با شدت گرفتن وزش باد‌ها در شب پیش رو (روز دوشنبه به وقت تهران) گستره و شدت حریق نیز افزایش یافته و کار آتش نشانان را سخت‌تر کند.

 

در حالی که بیش از ۸ هزار آتش نشان در حال مبارزه با آتش و یافتن اجساد قربانیان هستند، مقام‌ها اعلام کردند که از سرنوشت ۲۲۸ نفر خبری در دست نیست.

 

آتش نشانان در گسترده‌ای حدود یک هزار و ۴۰ کیلومتر مربع در شمال و جنوب ایالت کالیفرنیا مشغول خاموش کردن آتش بوده و نیرو‌های دیگری از خارج این ایالت در حال اعزام برای کمک به آنان هستند.

 

آتش سوزی موسوم به «کمپ فایر» که بدترین آتش سوزی در تاریخ کالیفرنیا نام گرفته، به قدری شدید است که مقام‌های این ایالت اعلام کردند برخی اجساد قابل تشخیص نیست و در برخی مکان‌ها احتمالا اثری از اجساد قربانیان نمانده است.

 

مقام‌های ایالتی واحد‌های سیار تشخیص دی ان‌ای به محل آتش سوزی اعزام کرده اند تا با گرفتن نمونه از کسانی که اعلام مفقودی بستگان خود را کرده اند، بتوانند اجساد یافته شده را شناسایی کنند.

 

خشکسالی، هوای گرم منتسب به تغییرات اقلیمی و افزایش ساخت مسکن در نزدیکی جنگ باعث گسترش و طولانی‌تر شدن آتش سوزی جنگل در کالیفرنیا شده است.

 

کالیفرنیا پیش‌تر هم بار‌ها صحنه وقوع آتش‌های سوزی‌های گسترده بوده است.

 

 

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش