یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
۲۱:۵۴ - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۴۵۱۰
سایر اخبار حوادث

معرفی مقصران سقوط مرگبار جرثقیل در پارک بسیج

سقوط مرگبار جرثقیل در پارک بسیج,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
هیأت کارشناسی پس از ۱۵۰ ساعت تحقیق و بررسی در پرونده سقوط مرگبار جرثقیل ۵ مقصر این حادثه را معرفی کردند.

به‌ گزارش ایران، ظهر شنبه ۱۳ مهر یک جرثقیل و دکل آن که در پارک بسیج واقع در بزرگراه محلاتی در حال نصب یک چرخ‌ فلک بود سقوط کرد، در این حادثه دو مرد ۵۵ و ۶۵ ساله که راننده پیک موتوری و راننده تاکسی بودند جان باختند و سه مرد و یک زن نیز مجروح و به مرکز درمانی منتقل شدند.

بعد از این حادثه بازپرس کشیک قتل پایتخت دستور تشکیل هیأت سه نفره کارشناسی شامل کارشناس ایمنی و حوادث، کارشناس برق و تأسیسات و کارشناس آتش‌نشانی را برای بررسی علت حادثه و شناسایی مقصران صادر کرد. بدین ترتیب پس از ۱۵۰ ساعت تحقیق و بررسی، هیأت کارشناسی مقصران این حادثه را شناسایی کرد. طبق اعلام آنها، راننده جرثقیل به‌دلیل اینکه از نقص و عیب جرثقیل مطلع بوده اما از آن استفاده کرده ۳۰ درصد مقصر شناخته شد.

مالک جرثقیل نیز به‌دلیل آنکه از نقص و ایراد دستگاه آگاه بوده اما اجازه کار به آن داده نیز ۳۰ درصد مقصر شناخته شد. سازمان مشارکت شهرداری تهران نیز به‌دلیل نداشتن نظارت کافی بر پروژه ۲۰ درصد مقصر اعلام شد. همچنین مجری طرح نیز به‌دلیل اینکه نظارت کافی بر ایمنی تجهیزات نداشته ۱۵ درصد مقصر شناخته شد. در آخر نیز هیأت سه نفره کارشناسی، شرکت نظارت بر کار را که حفاظت و ایمنی کار را بررسی می‌کند به میزان ۵ درصد مقصر شناخت. این حکم به طرفین پرونده ابلاغ می‌شود و در صورت اعتراض برای رسیدگی وارد مرحله بعد خواهد شد.

  • 12
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش