پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۵:۲۶ - ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۱۹۸۴
جرم و جنایت

پرونده های جنایی تعطیلات نوروزی؛ از زندگی با جسد مقتول تا قاتلی از زیر بوته بیرون آمد!

پرونده های جنایی تعطیلات نوروزی,قتل در نوروز 1400
آدم‌کشی، بیست و یکمین سابقه کیفری جانی سال تحویل شد.

پرونده های جنایی تعطیلات نوروزی در حالی با دستگیری عاملان این جنایت ها به پایان رسید که یکی از قتل های هولناک در آخرین روزهای سال گذشته رخ داد.

زندگی با جسد مقتول!

ماجرای این جنایت خانوادگی که بیست و هفتم اسفند سال گذشته در مشهد لو رفت، از آن جا آغاز شد که مرد ۴۰ ساله ای سوار بر خودرو ، به طرف روستای کلاته علی زینل از توابع قوچان حرکت کرد. همسر این مرد دوباره به خاطر رفتارهای شرم آور او ، با قهر به منزل پدرش در روستا رفته بود و حالا «محمد-ش» قصد داشت او را به زندگی مشترک بازگرداند! ولی این مرد ۴۰ ساله معتاد که چندین سابقه کیفری دارد، نقشه هولناکی را در سرش می پروراند.

او بالاخره به روستا رسید و با چرب  زبانی و عذرخواهی همسرش را راضی کرد تا به مشهد بازگردد و به زندگی مشترک با او ادامه دهد. گزارش خراسان حاکی است، با بازگشت زن ۳۷ ساله به منزل ویلایی در بولوار توس مشهد، زندگی آن ها ادامه یافت اما نگرانی دو دختر عروس شده این زوج پایانی نداشت زیرا آن ها به دلیل اختلافات خانوادگی و اعتیاد پدرشان، هر لحظه انتظار وقوع حادثه تلخی را داشتند.  به همین دلیل وقتی مادر دو روز به تلفن ها پاسخ نداد، اضطراب عجیبی وجودشان را فراگرفت.

یکی از دختران جوان که در منطقه سیدی مشهد سکونت داشت، حدود ساعت ۱۹:۳۰ بیست و هفتم اسفند به همراه همسرش عازم بولوار توس شد تا با دیدن مادرش از نگرانی خود بکاهد! وقتی او و همسرش به منزل ویلایی پدرش رسیدند، بارها زنگ منزل را به صدا درآوردند اما کسی در را باز نمی کرد. این موضوع بر نگرانی زوج جوان افزود و آن ها بیشتر به در حیاط کوبیدند تا این که چند دقیقه بعد پدرشان با حالتی مضطرب و چهره ای رنگ پریده در را گشود. دختر جوان پرسید: مادر کجاست؟ و پدرش پاسخ داد: به خانه خواهرت رفته است! با این پاسخ، ناگهان شعله های وحشت در قلب دختر جوان زبانه کشید چون او ساعتی قبل با خواهرش صحبت کرده بود. مرد ۴۰ ساله که حیرت زدگی دخترش را دید، ادامه داد: او همین چند دقیقه قبل به طرف منزل خواهرت رفت! ولی این جمله برای زوج جوان قانع کننده نبود.

داماد مرد ۴۰ ساله که به پدرزنش مشکوک شده بود، خطاب به همسرش گفت: باید به پلیس ۱۱۰ زنگ بزنیم! و با گفتن این جمله به پشت ساختمان ویلایی رفت تا از در دیگر منزل وارد ساختمان شود. در همین حال مرد ۴۰ ساله که اوضاع را آشفته می دید، بی درنگ به آن سوی ساختمان رفت و قبل از رسیدن دامادش از خانه گریخت. زوج جوان که دیگر هراسان و وحشت زده شده بودند، با ورود به منزل ویلایی، ناگهان صحنه عجیبی را دیدند. جسد پتوپیچ مادرشان در حالی که دست و پاهایش بسته بود کنار دیوار پذیرایی قرار داشت. دختر جوان بر سر و صورت می کوبید که همسرش با اورژانس تماس گرفت و پیکر بی جان  به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال یافت اما پزشکان تشخیص دادند که چند روز از مرگ زن ۳۷ ساله گذشته است!

به گزارش خراسان، این گونه بود که دقایقی بعد با گزارش نیروهای انتظامی، قاضی ویژه قتل عمد عازم بیمارستان شد و بدین ترتیب، تحقیقات درباره این جنایت وحشتناک با صدور دستورات محرمانه ای از سوی قاضی دکتر حسن زرقانی ادامه یافت. کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی پس از بررسی های میدانی در محل وقوع جنایت به ردیابی قاتل معتاد پرداختند و چند روز بعد او را در حالی به دام انداختند که بررسی ها نشان می داد این مرد ۴۰ ساله که به تازگی از زندان آزاد شده است، دارای سوابق متعدد کیفری است و قبلا به فروش انگشتر و بدلیجات اشتغال داشته است.

این مرد که در حضور قاضی زرقانی لب به اعتراف گشوده بود، اختلافات خانوادگی را انگیزه این جنایت وحشتناک بیان کرد و گفت: وقتی او را از خانه پدرش به مشهد بازگرداندم، مقداری قرص خواب آور را در لیوان شربت حل کردم و به او خوراندم! سپس با روسری او را خفه کردم و قصد داشتم جسدش را در چاه فاضلاب داخل حیاط بیندازم، به همین دلیل در چاه را باز کردم اما عذاب وجدان گرفتم و نتوانستم جسد را از بین ببرم. سپس جسد همسرم را درون پتو پیچیدم و کنار پذیرایی گذاشتم و خودم نیز در کنارش زندگی می کردم تا این که داماد و دخترم رسیدند و ماجرا لو رفت! البته قصد کشتن او را نداشتم و فقط می خواستم او را بترسانم وزهرچشم بگیرم. به گزارش خراسان، تحقیقات بیشتر در این باره توسط سروان عظیمی مقدم (افسر پرونده) و با دستورات محرمانه قاضی ویژه قتل عمد همچنان ادامه دارد.

قاتل از زیر بوته بیرون آمد! 

گزارش خراسان همچنین درباره اولین جنایت سال جدید حاکی است: دو جوان معتاد در اولین ساعت های سال تحویل، توهین و فحاشی های پیامکی را درحالی آغاز کردند که ارسال این پیامک ها به  نزاع خیابانی کشید. حدود ساعت ۳:۳۰ بامداد اولین روز سال ۱۴۰۰ بود که گزارش نزاعی مرگبار به پلیس ۱۱۰ رسید. دقایقی بعد نیروهای کلانتری سجاد مشهد به فرماندهی سرهنگ احمد مجدی (رئیس کلانتری) عازم صحنه درگیری در میدان جلال شدند اما مصدوم ۳۰ ساله که هدف ضربه چاقو قرار گرفته بود ،در بیمارستان فارابی مشهد جان سپرد.

با اعلام مرگ «حسام» ، بلافاصله بی سیم های پلیس به کار افتاد و خبر این جنایت وحشتناک به قاضی ویژه قتل عمد رسید. چند دقیقه بعد قاضی دکتر حسن زرقانی، در روشنایی تیرهای برق خیابان، عازم مرکز درمانی شد و با دیدن صحنه هایی مشکوک از افرادی که گویی به قصد نزاع در آن جا حضور داشتند، دستورات محرمانه ای را صادر کرد. بدین ترتیب گروه ویژه ای از نیروهای تجسس کلانتری به سرپرستی سرهنگ اکبرزاده (رئیس تجسس) مامور رسیدگی به این پرونده جنایی شدند. آنان دقایقی بعد، دونفر از افرادی را که در اطراف بیمارستان حضور داشتند ،  دستگیر کردند که مشخص شد یکی از آن ها از ماجرای قتل اطلاع دارد و قاتل را می شناسد.

به همین دلیل در همان دقایق سپیده دم گروه ویژه در کنار مقام قضایی به ردیابی متهم فراری پرداختند و موفق شدند محل سکونت او را  در خیابان شریعتی منطقه قاسم آباد شناسایی کنند. اما پدر متهم به قتل با دیدن نیروهای انتظامی به گلایه شدید از رفتارهای فرزندش پرداخت و مدعی شد که از او خبری ندارد! با این حال، نیروهای انتظامی با راهنمایی های قاضی زرقانی به طور نامحسوس به کمین متهم نشستند زیرا می دانستند او برای برداشتن لوازم شخصی به منزل پدرش بازمی گردد. 

به گزارش خراسان، حدود ساعت ۵ بامداد بود که متهم با یک خودروی اجاره ای به محل رسید اما ناگهان با  دیدن اوضاع و احوال مشکوک، پا به فرار گذاشت و به طرف باغی در اطراف بولوار جانباز گریخت. تیراندازی های ماموران در سپیده صبح نیز مثمر واقع نشد و او همچنان به فرار ادامه داد تا این که داخل باغ ناپدید شد. قاضی زرقانی که می دانست اگر ماجرای تعقیب و گریز رها شود، متهم به مکان نامعلومی می رود، دستور محاصره اطراف باغ را صادر کرد و این گونه گروه ویژه نیروهای انتظامی با نظارت سرهنگ مجدی وارد باغ شدند تا این که در تاریکی شب ناگهان متهم از زیر یکی از بوته های بزرگ باغ بیرون پرید و پا به فرار گذاشت اما نیروهای انتظامی فرصت فرار دوباره را به او ندادند و در یک عملیات دفاع شخصی او را زمین گیر کردند. با انتقال متهم به کلانتری تحقیقات از وی آغاز شد اما ساعتی بعد و با  دستور مقام قضایی برای بازجویی های تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت و ادعا کرد که ابتدا مقتول او را از پشت با ضربه تبر مجروح کرده و او هم در دفاع از خود دست به چاقو برده است.

خواهرکشی برای نفرت از زن عمو!

گزارش خراسان حاکی است، اما سومین قتل تعطیلات نوروزی در پنجم فروردین زمانی رخ داد که جوان ۲۷ ساله ای از آمدن زن عمویش به مشهد خبردار شد. او که مدعی بود نفرت عجیبی از زن عمویش دارد، دورهمی خانوادگی در باغ را رها کرد و به بولوار شهید نامجو بازگشت چون یقین داشت که زن عمویش هر زمان از اهواز به مشهد مسافرت می کند، سری هم به خانواده او می زند! ولی زمانی که به منزل رسید فقط خواهرش را در خانه تنها دید. او که تصور می کرد خواهر ۲۴ ساله اش ماجرای حضور او برای کتک زدن زن عمویش را به اطرافیان اطلاع داده است، بسیار عصبانی شد و به درگیری با خواهرش پرداخت و او را خفه کرد. بعد از این ماجرا هم با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و موضوع را اطلاع داد.

دقایقی بعد کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد) عازم بولوار نامجو شدند و جوان ۲۷ ساله ای را دیدند که با ایما و اشاره، اتاق دیگر منزل را نشان  می‌داد. با انتقال این جوان به بیمارستان، تحقیقات گسترده ای با دستورات ویژه قاضی دکتر زرقانی آغاز شد و جوان ۲۷ ساله نیز بعد از مداوا به پلیس آگاهی انتقال یافت. این جوان که با نظارت مستقیم سرهنگ سلطانیان (رئیس اداره جنایی) مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفته بود، به قتل خواهرش اعتراف کرد. بررسی های تخصصی در این باره ادامه دارد.

*سیدخلیل سجادپور 

  • 18
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آرش کمانگیر,آرش کمانگیر عکس,بیوگرافی آرش کمانگیر زندگی نامه آرش کمانگیر یکی از اساطیر ایرانی

دین:اسلام

پیشه:پهلوان

ملیت:ایرانی

علت مرگ:بی جان شدن پس از پرتاب تیر

منصب:سردار

ادامه
علی یاسینی,تصاویر علی یاسینی,کنسرت علی یاسینی زندگینامه علی یاسینی خواننده و ترانه سرای ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵

زادگاه:تهران

پیشه:خواننده

ملیت:ایران

بیوگرافی علی یاسینی

علی یاسینی خواننده جوان و پرطرفدار ایرانی در تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵ در تهران متولد شد. وی در یک خانواده چهار نفره بزرگ شده است و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد.علی یاسینی فارغ التحصیل رشته معماری می باشد. قد علی یاسینی ۱۹۳ سانتیمتر است.

ادامه
امیر روستایی,امیر روستایی بازیکن پرسپولیس,شروع فوتبالی امیر روستایی بیوگرافی امیر روستایی بازیکن فوتبال + تصاویر

تاریخ تولد:۱۴ مرداد ۱۳۷۶

محل تولد:تهران

پست:مهاجم، وینگر

شغل:فوتبالیست

قد:۱۸۲ سانتی متر

ادامه
مجید اخشابی,بیو گرافی مجید اخشابی,زندگی نامه مجید اخشابی بیوگرافی مجید اخشابی خوانندهٔ موسیقی پاپ و سنتی کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ دی ۱۳۵۱

زادگاه:تهران

سبک:پاپ، سنتی

ساز:سنتور،  سه تار

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، آهنگساز، نوازنده، پژوهشگر، مدرس دانشگاه

ادامه
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
ویژه سرپوش