چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
۱۷:۱۶ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۱۰۱۴۸
جرم و جنایت

۹ سال فرار قاتل بعد از کشتن مادر و برادر / قاتل همچنان در بلاروس است؟

مردی که بعد از به قتل‌رساندن برادر و مادرش به کشور بلاروس فرار کرده، همچنان متواری است و پرونده‌اش در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

 به گزارش شرق، متهم ۹ سال قبل بعد از کشتن مادر و برادرش متواری شد. راز قتل‌هایی که این فرد مرتکب شده بود زمانی فاش شد که برادرزاده‌اش برای سرکشی به خانه مادربزرگش رفت.

سال ۹۱ بود که دختری جوان به پلیس خبر داد اتفاقی برای مادربزرگش افتاده است. این دختر گفت: مدتی بود که از مادربزرگم خبر نداشتم. بعد از اینکه پدرم مهاجرت کرد، من به‌جز پدربزرگ و مادربزرگم کسی را نداشتم. پدربزرگم چند سال قبل فوت کرد و من فقط مادربزرگم را داشتم و با او رفت‌و‌آمد می‌کردم. تا اینکه مدتی قبل عمویم بیژن به ایران آمد و پیش مادربزرگم می‌ماند.

چند ماهی گذشت تا اینکه یک روز وقتی با خانه مادربزرگم تماس گرفتم که به آنجا بروم، عمویم گفت مادربزرگم نیست و برای خرید بیرون رفته است. فردای آن روز زنگ زدم که این بار عمویم گفت مادربزرگم به خانه یکی اقوام رفته است. چند روز بعد تماس گرفتم و عمویم گفت مادربزرگم به مسافرت رفته است. هر بار که سراغ مادربزرگم را گرفتم، او بهانه‌ای آورد. 

من باورم نمی‌شد که او راست می‌گوید، چون امکان نداشت من با مادربزرگم تماس بگیرم و بعدش او خودش به من زنگ نزند. این موضوع من را مشکوک کرده بود، چندباری به خانه مادربزرگم رفتم؛ عمویم تنها بود و آخرین‌بار با هم جر‌و‌بحث کردیم و بعد من از خانه بیرون آمدم. چند روز بعد دوباره با خانه مادربزرگم تماس گرفتم و کسی تلفن را جواب نداد. چندباری این‌ کار را تکرار کردم و باز هم کسی جواب نداد. مقابل خانه‌اش رفتم و دیدم خبری از او نیست و در را باز نمی‌کند. به‌همین‌خاطر خیلی نگران هستم و فکر می‌کنم برای او اتفاقی افتاده است.

 با توجه به شکایت این دختر، پلیس با حکم ورود به منزل به خانه مادربزرگ او رفت. مأموران پلیس درِ خانه زن مسن را زدند، اما کسی باز نکرد، به‌ همین دلیل خودشان وارد خانه شدند، اما آثاری از این زن در خانه نبود. چیزی که توجه مأموران را جلب کرد سکویی بود که در گوشه‌ای از خانه ساخته شده و روی آن خزه بسته بود و البته چند قرص نفتالین هم کنار سکو قرار داشت.

دختر جوان به پلیس گفت چنین سکویی در خانه مادربزرگش نبوده است. این در حالی بود که وضعیت سکو نشان می‌داد به‌تازگی ساخته شده و با عجله نیز روی آن پوشانده شده است. مأموران با دستور قضائی سکو را کندند و دو جسد از داخل آن بیرون آمد. روی جسدها به‌دلیل رطوبتی که در محیط بود جلبک بسته بود. به‌این‌ترتیب اجساد به پزشکی قانونی انتقال یافت.

 دختر جوان از روی نشانه‌هایی که وجود داشت گفت یکی از جسدها متعلق به مادربزرگ و جسد دیگر متعلق به پدرش است. این دختر با اظهار تعجب از اینکه جسد پدرش پیدا شده است، گفت: پدر من سال‌ها بود که در بلاروس زندگی می‌کرد و من در ایران زندگی می‌کردم. از او خبری نداشتم، چون پدرم عادت نداشت احوال من را بپرسد و ما ارتباط زیادی با هم نداشتیم، با‌این‌حال وقتی به ایران می‌آمد با هم دیدار می‌کردیم؛ من اصلا در جریان نبودم که پدرم به ایران آمده است و نمی‌دانم چه روزی آمده و چه اتفاقی بین او و عمویم رخ داده که عمویم دست به این قتل‌های فجیع زده است.

پلیس در ادامه اقدامات خود تحقیقات را از همسایه‌ها آغاز کرد. آنها گفتند با پیرزن تنها هم‌صحبت بودند اما هیچ‌وقت گلایه‌ای از پسرش نمی‌کرد. یکی از همسایه‌ها گفت: من با زن مسن رفت‌و‌آمد و سلام‌و‌علیک داشتیم، اما او هیچ‌وقت به من از بچه‌هایش بد نگفت و گلایه نکرد. او زن آرامی بود و خانواده آرامی هم داشت. من هیچ صدای درگیری و دعوا نیز از این خانه نشنیدم، فقط نوه‌اش بود که به خانه‌اش می‌آمد و به او سر می‌زد و این اواخر هم پسرهایش بودند.

 پلیس با دستور بازپرس تلاش برای شناسایی و بازداشت بیژن، متهم به قتل و فرزند زن تنها را آغاز کرد اما بررسی‌ها نشان داد این مرد مدتی قبل ایران را به مقصد بلاروس ترک کرده است.

با استعلاماتی که انجام گرفت مشخص شد بیژن همچنان در بلاروس است اما از آنجایی که ایران و بلاروس قرارداد استرداد مجرمان با هم ندارند بنابراین تلاشی برای بازگرداندن او از سوی پلیس بلاروس انجام نگرفت. این در حالی است که هشدار قرمز همچنان درباره بیژن از سوی پلیس ایران به پلیس بین‌الملل صادر شده است. با گذشت ۹ سال از حادثه و با توجه به اینکه متهم بازداشت نشد، حالا برادرزاده او با مراجعه به دادسرا خواستار پرداخت دیه از بیت‌المال شده است. او در درخواستی که نوشته اعلام کرده است: ۹ سال از ماجرا گذشته و من می‌دانم عمویم دیگر حاضر نیست به ایران برگردد، چون می‌داند درصورتی‌که برگردد بازداشت خواهد شد. من درخواست دیه از بیت‌المال برای قتل پدرم و مادربزرگم دارم. این درخواست برای بررسی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده است و به‌زودی بررسی خواهد شد.

  • 11
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

وی توانست کشورهایی از قبیل؛ افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان و غرب پاکستان را فتح کند. برای حفظ حاکمیت خود به بغداد؛ پایتخت خلافت عباسی، هجوم برد. بعد از یعقوب برادرش عمرو لیث به حکومت رسید.

یعقوب از جوانی همراه با برادرانش؛ علی و عمرو در عیاری ها شرکت می کرد. کودکی یعقوب با شنیدن داستان های مربوط به پهلوانی زال و سام نریمان در سیستان گذشت که همین موضوع می تواند علت شکل دادن شخصیت او به عنوان یک عیار و پهلوان باشد. او در جوانی چکش رویگری را کنار گذاشت و شمشیر جنگاوری را به دست گرفت زیرا علاقه زیادی به جنگ و نظامی گری داشت.

خانواده یعقوب لیث صفاری,آرامگاه یعقوب لیث,مقبره یعقوب لیث صفاریزندگینامه یعقوب لیث

یعقوب لیث یک شخصیت محبوب و رشید در بین مردم داشت و این موضوع به علت خصلت پهلوانی اش بود. یعقوب لیث به ایرانی بودن خود مفتخر بود و تلاش می کرد در حق فقرا تعدی نکند. وی به شکل داوطلبانه به جنگ می رفت و بعد از آن هم به درهم بن ناصر که زرنگ را از دست عمال طاهریان درآورده بود پیوست. یعقوب توانست از طریق کشتن عمار فرمانده خوارج که در جنگ درهم با خوارج بود، به شهرت بیشتری دست یابد.

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

حجت‌ الله عبدالملکی در سال ۱۳۷۸ موفق به کسب مقام اول المپیاد معارف اسلامی شد همچنین در دوره کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السالم در سال ۱۳۸۴ مقام اول را کسب کرد.

ایشان ساکن تهران است و دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه اصفهان دریافت کرد و توانست در آن سال (۱۳۸۸) مقام اول دوره را کسب کند. اقتصاددان و جوانترین دانشیار اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۵ است که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی منصوب شد.

حجت‌ الله عبدالملکی به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط است و دیپلم ریاضی و فیزیک خود را از دبیرستان سپاه کردستان در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. او توانست گواهی شرکت در دوره بین المللی اقتصاد مالی اسلامی از بانک Finance Islamic in Issues Current کسب کند.

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

مریلا زارعی برنده سه جایزه جشنواره فیلم فجر و یک جایزه حافظ شد. خانم زارعی برای اولین بار با فیلم ساخته (۱۳۷۳) در سینما حضور پیدا کرد.

مریلا زارعی با سلام سینما که توسط محسن مخملباف در سال ۱۳۷۳ ساخته شد برای اولین بار در سینما حضور پیدا کرد. نخستین سریالی که مریلا زارعی در آن نقش آفرینی کرد؛ مجموعه تلویزیونی کارآگاه بود و با مجموعه تلویزیونی هوای تازه به کارگردانی محمد رحمانیان بیشتر شناخته شد. فیلم های دو زن و واکنش پنجم دو نمونه از شانس های بازیگری مریلا زارعی محسوب می شوند که در آنها استعداد خود را به رخ کشید. مریلا زارعی مجرد است اما شایعه ازدواج او با مهدی رجبی در سال ۱۳۸۱ به گوش رسیده است.

مریلا زارعی بازیگر,عکس مریلا زارعی,عکسهای جدید مریلا زارعیمریلا زارعی در کنار خواهرش ملیکا زارعی

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
ویژه سرپوش