سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
۰۹:۵۹ - ۱۳ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۱۵۰۳
جرم و جنایت

مشهد؛ قتل هولناک پرستار جوان با ۲۵ ضربه چاقو

قتل پرستار در مشهد,قتل هولناک پرستار مشهد
پرستار یکی از بیمارستان‌های امدادی مشهد، با واردآمدن بیش از ۲۵ ضربه کارد در خیابان به قتل رسید و آدمکش از صحنه جنایت گریخت.

 سحرگاه شنبه گذشته، زن جوان مانند هر روز لباس خدمت پوشید تا برای پرستاری از بیماران عازم بیمارستان امدادی شود. او که با شیوع کرونا در کشور، خدمت در بخش بیماران کرونایی را انتخاب کرده بود، به بانویی مهربان و خوش رفتار در میان همکارانش شهرت داشت اما به دلیل اختلافات شدید خانوادگی با همسرش، مراحل پایانی «طلاق» را می گذراند به همین خاطر نیز از حدود دو ماه قبل به همراه خواهرش به ملک پدری در بولوار ولیعصر (عج) نقل مکان کرده بود و به طور مجردی روزگار می گذراند. عقربه های ساعت از ۶ صبح یازدهم تیر گذشته بود که پرستار ۲۶ ساله از خانه بیرون آمد تا به محل کارش برود ولی گویی چشمانی ترسناک او را تعقیب می کرد. 

مردی که قمه بزرگی را در دست داشت و پنهانی به اطراف می نگریست در آن ساعت صبحگاهی، انتظار می کشید تا «مریم» از خانه خارج شود. طولی نکشید که ناگهان پرستار جوان در حالی با قاتل خود روبه رو شد که از شدت ترس جرئت فریاد زدن را هم از دست داد. مرد بی رحم تیغه قمه وحشتناک را بالا برد و بر پیکر زن ۲۶ ساله فرود آورد. آدمکش سنگدل در خلوت صبحگاهی خیابان، فرصت هرگونه عکس العملی را از قربانی خود گرفت و او را هدف ضربات متعدد کارد قرار داد به گونه ای که در سکوت خیابان فقط صدای خفیفی از گلوی زن جوان بیرون می آمد.

در همین حال برخی رهگذران از دور نمایان شدند و مردی را  دیدند که بی رحمانه زنی را کتک می زند. آن ها دوان دوان خود را به محل نزاع رساندند اما مرد قمه به  دست با دیدن رهگذران پیکر غرق در خون پرستار جوان را رها کرد و به طرف خودرویی دوید که در همان نزدیکی پارک شده بود. او سراسیمه پشت فرمان نشست و درحالی که یکی از رهگذران میان سال با پای پیاده به دنبال خودرو می دوید، پدال گاز را فشرد و در مسیر خیابان ناپدید شد. رهگذران با مشاهده پیکر خون آلود زن جوانی که پوشش پرستاری به تن داشت، بلافاصله با نیروهای امدادی تماس گرفتند. بدین ترتیب دقایقی بعد پیکر زن ۲۶ ساله درحالی به بیمارستان رضوی مشهد انتقال یافت که دیگر علایم حیاتی در بدن وی وجود نداشت و زن جوان بر اثر عوارض اصابت بیش از ۲۵ ضربه کارد جان خود را از دست داده بود.

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است با گزارش این حادثه هولناک به پلیس ۱۱۰، بی درنگ گروهی از نیروهای انتظامی با صدور دستوری از سوی سرهنگ ابراهیم خواجه پور (رئیس کلانتری آبکوه مشهد) عازم محل وقوع جنایت شدند و مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند.

با توجه به اهمیت و حساسیت  ماجرا، ابتدا قاضی دکتر «صادق صفری» دستورات خاصی را برای حفظ آثار باقی مانده در صحنه جنایت صادر کرد  و خود نیز برای بررسی های میدانی عازم بیمارستان رضوی شد. با توجه به این که مقتول پوشش پرستاری داشت، بلافاصله هویت وی شناسایی شد و این گونه دامنه تحقیقات به بولوار ولیعصر (عج) مشهد کشید.

از سوی دیگر نیز گروه تخصصی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) در محل وقوع جنایت صبحگاهی حضور یافتند و با راهنمایی های قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، بررسی های نامحسوس جنایی را آغاز کردند. گروه ورزیده کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی – عملیاتی با نظارت سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی) وارد عمل شدند و با شناسایی محل سکونت مریم (مقتول) به جمع آوری اطلاعات پرداختند.

بررسی های کارآگاهان که با هدایت مستقیم قاضی صفری همراه بود به نتایجی رسید که نشان می داد پرستار جوان حدود شش سال قبل با مردی از اهالی خراسان شمالی ازدواج کرده و سپس در حالی زندگی مشترک خود را در کرج ادامه داده است که همزمان با شیوع کرونا وارد بخش بیماران بستری کرونایی شده بود و به آن‌ها خدمت می کرد. اما او در مسیر زندگی مشترک و به دلیل مسائل خاصی با همسرش دچار اختلاف شد به طوری که دیگر ادامه این زندگی برایش امکان پذیر نبود و تصمیم به طلاق گرفت.

 پرستار جوان از حدود دو سال قبل به مشهد مهاجرت کرد اما همچنان پرونده «طلاق» را پیگیری می کرد تا جایی که حاضر شد از حق و حقوق و حتی مهریه خودش نیز بگذرد تا مهر طلاق بر شناسنامه اش نمایان شود. شدت این اختلافات در مراحل پایانی ماجرای طلاق به حدی رسید که زن ۲۶ ساله از زندگی مشترک بیرون آمد و به ساختمان ملک پدری خود در خیابان ولیعصر (عج) نقل مکان کرد تا به همراه خواهر مجرد خودش زندگی کند. در حالی که طبقه اول این منزل حدود ۷۰ متری در حال بازسازی و تعمیر بود، آن ها در طبقه دوم ساکن شدند. این پرستار با وجود تلخکامی های زندگی، همچنان به خدمت در بخش بیماران کرونایی بیمارستان امدادی مشهد به خدمت مشغول بود تا این که سحرگاه شنبه گذشته، این حادثه هولناک رقم خورد.

با جمع آوری این اطلاعات، قاضی دکتر صفری بررسی های قضایی را در محل کار این پرستار جوان در حالی ادامه داد که همکارانش از مهربانی ها و دلسوزی های او برای بیماران سخن می گفتند و او را همکاری شایسته می خواندند. به همین دلیل فرضیه جنایت توسط همسر (سابق) این زن جوان قوت گرفت و گروه عملیاتی کارآگاهان با کسب دستورات قضایی و همچنین بهره گیری از تجربیات سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) به ردزنی آدمکشی پرداختند که پس از این جنایت هولناک از محل گریخته بود. از سوی دیگر انجام معاینات در پزشکی قانونی مشهد که در حضور مقام قضایی صورت گرفت بیانگر آن بود که قاتل بی رحم با وارد آوردن بیش از ۲۵ ضربه با کاردی بزرگ (قمه) مرتکب جنایت شده است. این گزارش حاکی است تحقیقات بیشتر برای دستگیری متهم به قتل فراری همچنان ادامه دارد.

  • 9
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
عکس های فرانسوا پینو,بیوگرافی فرانسوا پینو,بیوگرافی میلیارد معروف فرانسوا پینو زندگی نامه فرانسوا پینو؛ کارآفرین و بازرگان میلیاردر فرانسوی

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۳۶

محل تولد: کوت-دارمور، فرانسه

حرفه: کارآفرین و بازرگان فرانسوی

دارایی: ۱۵ میلیارد دلار

فرزندان: فرانسوا هنری پینو

ادامه
دوئین جانسون,فیلم های دوئین جانسون,زندگی نامه دوئین جانسون بیوگرافی دوئین جانسون معروفترین بازیگر هالیوود + عکس همسر و فرزندانش

تاریخ تولد: ۲ مه ۱۹۷۲

محل تولد: هیوارد، کالیفرنیا، ایالات متحده

حرفه: کشتی‌گیر حرفه‌ای، بازیگر و تهیه ‌کننده

قد: ۱۹۶ سانتی متر

وزن: ۲۶۰  پوند

ادامه
ویژه سرپوش