یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
۰۹:۵۶ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۶۲۶
جرم و جنایت

اقدامی جنون‌آمیز مرد جوان در نیمه شب | همسرکشی با با ضربه‌های چاقو

مرد جوان در اقدامی جنون‌آمیز نیمه شب همسرش را با ضربه‌های چاقو به قتل رساند. مرد همسرکش وقتی در دادگاه پشت تریبون دفاع ایستاد برای این جنایت قاتلی خیالی طراحی کرد و گفت: قاتل زنم را نمی‌شناسم!

به گزارش «ایران»، نیمه شب ۱۰ خرداد سال گذشته مردی هراسان با پلیس قرچک تماس گرفت و از فریادهای کمک خواهی زن همسایه که به گوش می‌رسید خبر داد.

 وی گفت: من و همسرم چند سال است در یک آپارتمان چند واحدی زندگی می‌کنیم. از چند ساعت قبل صدای درگیری مرد همسایه و همسرش را شنیدیم، اما چون فکر می‌کردیم دعوا خانوادگی است دخالتی نکردیم. چند دقیقه پیش زن همسایه به نام نسیم به طرز گوشخراشی فریاد می‌کشید و کمک می‌خواست ولی ناگهان صدای او قطع شد. من نگران هستم اتفاق بدی در خانه همسایه‌مان افتاده باشد.

 با این تماس مأموران پلیس مقابل خانه زوج جوان رفتند. مرد ۳۹ ساله به نام طاها در حالی که چاقوی خونین در دست داشت مقابل در آمد و از قتل همسرش خبر داد و گفت: در درگیری همسرم را کشتم.

مأموران وقتی وارد خانه شدند با جسد خونین نسیم ۳۵ساله روبه‌رو شدند که با ضربه‌های چاقو از پای درآمده بود.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و مرد جوان تحت بازجویی قرار گرفت.

اعتراف در شب جنایت

این مرد با دستانی خون‌آلود گفت: نیمه شب حالم خوب نبود و دل درد شدیدی داشتم به همین خاطر از همسرم خواستم به من یک لیوان آب بدهد اما او مثل همیشه به من بی‌اعتنا بود و اصلاً به من توجهی نکرد. من که از رفتار همسرم عصبانی شده بودم چاقوی آشپزخانه را برداشتم و چند ضربه به او زدم.

مرد خشن به بازسازی صحنه جرم پرداخت و پرونده‌اش با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در دادگاه

 در ابتدای جلسه پدر و مادر نسیم برای دامادشان حکم قصاص خواستند.

مادر داغدار در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: دخترم و دامادم ۱۵ سال با هم زندگی کردند. دخترم سختی‌های زیادی را در این زندگی تحمل کرد اما دامادم بی‌رحمانه و بدون دلیل شبانه او را کشت. من از خون دخترم گذشت نمی‌کنم و برای طاها حکم قصاص می‌خواهم.

وکیل قربانی نیز درخواست قصاص را مطرح کرد.

 وقتی متهم در جایگاه ویژه ایستاد سعی کرد با دروغگویی‌هایش خود را بی‌گناه نشان دهد.

او گفت: وقتی همسرم کشته شد من خواب بودم و چیزی به خاطر ندارم. من نمی‌دانم چه کسی همسرم را کشته است. وقتی بیدار شدم که نسیم خونین کف اتاق افتاده بود.

 این مرد وقتی در مقابل سؤالات قضات دادگاه به بن‌بست رسید بناچار ادعای تازه‌ای را مطرح کرد.

 وی گفت: آن روز خسته از سرکار به خانه برگشته بودم و می‌خواستم استراحت کنم، اما دل درد شدیدی داشتم و حالم خوب نبود. به همین خاطر به اتاق رفتم و خوابیدم. اما مدام پیامک برداشت وجه از کارت عابر بانکم به گوشی موبایلم ارسال می‌شد و همسرم در حال خرید اینترنتی از کارت عابربانکم بود. من که حال خوبی نداشتم به همسرم گفتم کارت عابربانکم را به من بدهد تا به بیمارستان بروم. اما او کارت را به من نداد. من به او گفتم صبح تا شب کار می‌کنم و خسته به خانه برمی‌گردم اما او با بی‌اعتنایی به آشپزخانه رفت و من خوابیدم.

وی ادامه داد: در یک لحظه احساس کردم یک نفر با چاقو بالای سرم ایستاده. وقتی چشمانم را باز کردم چاقو را از او گرفتم و چند ضربه به زنم زدم. من اصلاً چیزی از ماجرا به خاطر ندارم و نمی‌دانم چه کسی چاقو را به من داد. من از قتل همسرم پشیمان هستم.

وی درباره اختلاف با همسرش گفت: من و همسرم مثل همه زوج‌ها با هم اختلاف‌هایی داشتیم. اما در حدی نبود که قصد کشتن او را داشته باشم. من آن شب خسته از سر کار به خانه آمده بودم و حالم بد بود. اما همسرم هیچ توجهی به من نداشت. به همین خاطر عصبانی شدم ولی باور کنید حتی نمی‌دانم چند ضربه به زنم زدم.من شرمنده فرزندم و پدر و مادر همسرم هستم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

مهارت کنترل خشم

مجید ابهری، رفتار شناس و آسیب شناس اجتماعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایران درباره وقوع قتل‌های خانوادگی گفت: قتل‌های خانوادگی بر محور پرخاشگری و خشم صورت می‌گیرد که البته در مورد زن کشی، دلایل تفاوت اندکی با شوهر کشی دارد. در مورد قتل همسران، معمولاً مردان به خاطر اعتیاد و توهم ناشی از آن یا ذهنیت منفی و غلط در مورد همسرشان که با بدگویی‌های اطرافیان و رفتارهای نادرست زنان تشدید می‌شود دست به جنایت می‌زنند و اصلی‌ترین دلیل آن ضعف مهارت کنترل خشم و مدیریت رفتارها است.

 وی ادامه داد:گاهی بر اثر عصبانیت در یک شرایط بحرانی و تنش روحی، مرد اقدام به ضرب و جرح همسرش می‌کند که در اثر ضربات و آسیب‌های ناشی از آن، همسر دچار آسیب جسمی شده یا جان خود را از دست می‌دهد.

 این آسیب شناس اجتماعی ادامه داد:در مورد دیگر، مردها معمولاً بر اثر خستگی مشکلات بیرون از خانه و فشارهای اقتصادی دچار تنش‌های عصبی شده و با اندک بهانه‌ای کنترل خود را از دست می‌دهند وبا ابزاری مثل چاقو و امثال آن به جان همسر بی‌دفاع می‌افتند و دفتر زندگی زن را می‌بندند و یا بر اثر تنش‌های ناشی از اعتیادو حالت غیرعادی مانند مستی دست به اقدامی می‌زنند که منجر به پایان حیات زن می‌شود.

دکتر ابهری در پایان گفت: نداشتن مهارت‌های کنترل خشم و فقدان تربیت معنوی اصلی‌ترین دلایل ارتکاب این گونه جرائم است که باید برای افزایش آن میان نسل جوان فکری اندیشید تا کمتر شاهد وقوع چنین پرونده‌های تلخی باشیم.

  • 19
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش