دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۱۳:۰۳ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۸۵۴
جرم و جنایت

اعتراف هولناک قاتل اجیر شده بهقتل دکتر سرشناس و همسرش

قتل هولناک پزشک سرشناس و همسرش،,عامل اصلی جنایت
چند روز پس از قتل هولناک پزشک سرشناس و همسرش، عامل اصلی جنایت که برای اجرای این نقشه اجیر شده بود، زبان به اعتراف گشود.

 به گزارش همشهری، یکی از روزهای اردیبهشت‌ماه گزارش ناپدید شدن زوجی به پلیس پایتخت اعلام شد. رضا ضیایی، متخصص گوش، حلق و بینی و از کادر پزشکی بیمارستان عرفان تهران و همسرش بودند که دکترای حقوق داشت. این زوج پس از مهاجرت فرزندان شان به آمریکا، در طبقه هفتم برجی در ولنجک زندگی می‌کردند اما به‌گفته یکی از اقوام شان، از یک هفته قبل به طرز مرموزی ناپدید شده بودند.

 با ثبت اظهارات این مرد، تیمی از مأموران راهی محل زندگی آقای دکتر و همسرش شدند. خانه آنها به هم ریخته و معلوم بود که اموال قیمتی‌شان به سرقت رفته بود. از آنجا که احتمال می‌رفت این زوج قربانی سرنوشتی هولناک شده باشند، بررسی‌های تخصصی درباره آنها ادامه پیدا کرد. تحقیقات نشان می‌داد که آنها یک خانه ویلایی هزار متری در شهرک غرب داشتند که مدتی قبل آن را به مردی به نام سروش اجاره داده بودند. مأموران به سراغ سروش رفتند اما او مدعی بود که اطلاعی از سرنوشت آقای دکتر و همسرش ندارد. با این حال معلوم شد که وی اختلافاتی با زوج گمشده داشته و به همین دلیل بازداشت شد. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می داد که پس از گم شدن دکتر و همسرش، ۲مرد وارد ساختمان آنها شده و ۲خودروی سانتافه این زوج را با خود برده بودند. آنها که پدر و پسر بودند دستگیر شدند و کلید معمای ناپدید شدن زوج ثروتمند را در اختیار کارآگاهان قرار دادند.

حل معما

«سروش، آقای دکتر و همسرش را به قتل رساند و من به همراه پدرم اجساد آنها را به شهریار بردیم و دفن شان کردیم.» این ادعای پسر جوانی بود که به همراه پدرش خودروهای زوج گمشده را دزدیده بودند. او که مهدی نام دارد و به‌عنوان راننده برای سروش کار می‌کرد ادامه داد: پدرم چند سکه قدیمی در شهرستان پیدا کرده و به سروش داده بود تا برایش بفروشد. روز حادثه پدرم برای حساب و کتاب به خانه سروش رفته بود که در آنجا متوجه شد او ۲نفر را کشته است. سپس با من تماس گرفت تا در جا به جایی اجساد به او کمک کنم. پدرم می‌گفت: سروش با اسلحه تهدیدش کرده که با او همکاری کند. من هم با پدرم اجساد را داخل نایلون گذاشتیم و آنها را در شهریار دفن کردیم. سروش هم ماشین‌های مقتولان را به‌عنوان دستمزد به ما داد.

وقتی معمای ناپدید شدن زوج دکتر رازگشایی شد، مأموران به دستور قاضی محمدجواد شفیعی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران راهی شهریار شدند و اجساد را کشف کردند. در این شرایط بازجویی از سروش شروع شد اما او منکر قتل بود و می‌گفت: قتل از سوی پدر و پسر صورت گرفته است.

قتل هولناک پزشک سرشناس و همسرش،,عامل اصلی جنایت
قتل هولناک پزشک سرشناس و همسرش،,عامل اصلی جنایت

اجاره به شرط تملیک

سروش مدعی بود که تولید‌کننده محصولات بهداشتی، ‌آرایشی و تجهیزات پزشکی است. وی درباره آشنایی‌اش با مقتولان گفت: به‌دنبال اجاره یک خانه ویلایی بودم که آگهی اجاره خانه آقای دکتر را در سایت دیدم. من خانه را به شرط تملیک و به‌مدت ۳‌ماه از آقای دکتر ضیایی اجاره کردم. قرار شد در این مدت ۱۷۰میلیارد تومان به او بپردازم؛ پول را به او پرداختم اما سند را به نامم نمی‌زد. می‌گفت: قیمت دلار در حال بالا رفتن است و باید پول بیشتری بدهم.

وی ادامه داد:‌ راننده‌ام مهدی وقتی متوجه ماجرا شد، گفت که اگر دکتر را بترساند، او سند را به نامم می‌زند. من هم قبول کردم. روز حادثه دکتر و همسرش را به خانه‌ام کشاندم. آن روز راننده‌ام و پدرش که در خانه کمین کرده بودند با شلیک گلوله جان آنها را گرفتند و در ازای این کار ماشین‌های مقتولان را گرفتند.

سروش انگشت اتهام را به سمت پدر و پسر نشانه گرفته و آنها به ‌سوی سروش. بازجویی از آنها ادامه داشت تا اینکه دیروز پدر به قتل مسلحانه اعتراف کرد و گفت: پسرش نقشی در جنایت نداشته است. با اعتراف مرد میانسال و حل معمای پرونده، پدر به جرم مباشرت در ۲ فقره قتل عمدی و سرقت مقرون به آزار، پسرش و سروش نیز به اتهام معاونت در ۲ فقره قتل عمدی و سرقت مقرون به آزار روانه زندان شدند.

عامل قتل آقای دکتر و همسرش می‌گوید: از سوی سروش برای ارتکاب این جنایت اجیر شده بود. گفت‌وگو با او را بخوانید.

چطور با سروش آشنا شدی؟

پسرم برای سروش کار می‌کرد؛ ‌او راننده‌اش بود.

چه شد که تو وارد این ماجرای هولناک شدی؟

یک روز پسرم گفت کارفرمایش با من کار دارد. رفتم پیش سروش و او برایم گفت که با مردی اختلاف دارد. وی گفت: اگر او را بکشی ‌تا وقتی زنده‌ای مشکل مالی نخواهی داشت. او می‌گفت: از من و پسرم حمایت مالی می‌کند و برای ما خانه‌ای می‌خرد. من هم به خاطر پول و ساختن زندگی بهتر قبول کردم.

قبول کردی که آدم بکشی، آن هم ۲ نفر را ؟

قرار نبود ۲ نفر را بکشم. سروش گفته بود فقط آقای دکتر، اما روز حادثه دکتر با همسرش آمد و او هم قسمت اش مرگ شد.

اسلحه را از کجا تهیه کردی؟

همه اینها پای سروش بود. او به من اسلحه و فشنگ داد. حتی مرا به بیابان‌ها می‌برد و به من تمرین تیراندازی می‌داد تا بتوانم با آن نشانه‌گیری و شلیک کنم.

از روز حادثه بگو؟

آن روز سروش به من زنگ زد و گفت: روز اجرای نقشه رسیده است. الان که فکر می‌کنم می‌بینم من واقعا فریب خوردم؛ ‌فریب سروش را و بی‌دلیل دستانم را به خون ۲ نفر آلوده کردم. آن روز من به خانه ویلایی او رفتم و در زیرزمین پنهان شدم. سروش به بهانه اینکه می‌خواهد زیرزمین و استخر را به آقای دکتر نشان بدهد، وی را به زیرزمین کشاند. وقتی صدای پاهایشان را شنیدم یک دستم را گرفتم جلوی چشمانم و با دست دیگرم تیراندازی کردم که گلوله اول به سر همسر آقای دکتر خورد و گلوله دوم به‌خودش.

پسرت نقشی در ماجرا نداشت؟

نه. فقط در جا به جایی جسد به من کمک کرد. پس از آنکه آقای دکتر و همسرش خون آلود روی زمین افتادند با پسرم تماس گرفتم و از او خواستم به خانه آقای دکتر بیاید. او خودش را رساند و جسدش را داخل نایلون پیچیدیم و به سمت شهریار رفتیم تا در آنجا دفن‌شان کنیم.

ظاهرا در سرقت هم دست داشتی؟

نه، سروش سانتافه آقای دکتر را به ما داد و افراد دیگر به خانه دکتر رفتند و اموال قیمتی وی و خودروی دیگر او که آن هم سانتافه بود را به سرقت بردند.

  • 16
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش