سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
۱۳:۰۳ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۸۵۴
جرم و جنایت

اعتراف هولناک قاتل اجیر شده بهقتل دکتر سرشناس و همسرش

قتل هولناک پزشک سرشناس و همسرش،,عامل اصلی جنایت
چند روز پس از قتل هولناک پزشک سرشناس و همسرش، عامل اصلی جنایت که برای اجرای این نقشه اجیر شده بود، زبان به اعتراف گشود.

 به گزارش همشهری، یکی از روزهای اردیبهشت‌ماه گزارش ناپدید شدن زوجی به پلیس پایتخت اعلام شد. رضا ضیایی، متخصص گوش، حلق و بینی و از کادر پزشکی بیمارستان عرفان تهران و همسرش بودند که دکترای حقوق داشت. این زوج پس از مهاجرت فرزندان شان به آمریکا، در طبقه هفتم برجی در ولنجک زندگی می‌کردند اما به‌گفته یکی از اقوام شان، از یک هفته قبل به طرز مرموزی ناپدید شده بودند.

 با ثبت اظهارات این مرد، تیمی از مأموران راهی محل زندگی آقای دکتر و همسرش شدند. خانه آنها به هم ریخته و معلوم بود که اموال قیمتی‌شان به سرقت رفته بود. از آنجا که احتمال می‌رفت این زوج قربانی سرنوشتی هولناک شده باشند، بررسی‌های تخصصی درباره آنها ادامه پیدا کرد. تحقیقات نشان می‌داد که آنها یک خانه ویلایی هزار متری در شهرک غرب داشتند که مدتی قبل آن را به مردی به نام سروش اجاره داده بودند. مأموران به سراغ سروش رفتند اما او مدعی بود که اطلاعی از سرنوشت آقای دکتر و همسرش ندارد. با این حال معلوم شد که وی اختلافاتی با زوج گمشده داشته و به همین دلیل بازداشت شد. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می داد که پس از گم شدن دکتر و همسرش، ۲مرد وارد ساختمان آنها شده و ۲خودروی سانتافه این زوج را با خود برده بودند. آنها که پدر و پسر بودند دستگیر شدند و کلید معمای ناپدید شدن زوج ثروتمند را در اختیار کارآگاهان قرار دادند.

حل معما

«سروش، آقای دکتر و همسرش را به قتل رساند و من به همراه پدرم اجساد آنها را به شهریار بردیم و دفن شان کردیم.» این ادعای پسر جوانی بود که به همراه پدرش خودروهای زوج گمشده را دزدیده بودند. او که مهدی نام دارد و به‌عنوان راننده برای سروش کار می‌کرد ادامه داد: پدرم چند سکه قدیمی در شهرستان پیدا کرده و به سروش داده بود تا برایش بفروشد. روز حادثه پدرم برای حساب و کتاب به خانه سروش رفته بود که در آنجا متوجه شد او ۲نفر را کشته است. سپس با من تماس گرفت تا در جا به جایی اجساد به او کمک کنم. پدرم می‌گفت: سروش با اسلحه تهدیدش کرده که با او همکاری کند. من هم با پدرم اجساد را داخل نایلون گذاشتیم و آنها را در شهریار دفن کردیم. سروش هم ماشین‌های مقتولان را به‌عنوان دستمزد به ما داد.

وقتی معمای ناپدید شدن زوج دکتر رازگشایی شد، مأموران به دستور قاضی محمدجواد شفیعی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران راهی شهریار شدند و اجساد را کشف کردند. در این شرایط بازجویی از سروش شروع شد اما او منکر قتل بود و می‌گفت: قتل از سوی پدر و پسر صورت گرفته است.

قتل هولناک پزشک سرشناس و همسرش،,عامل اصلی جنایت
قتل هولناک پزشک سرشناس و همسرش،,عامل اصلی جنایت

اجاره به شرط تملیک

سروش مدعی بود که تولید‌کننده محصولات بهداشتی، ‌آرایشی و تجهیزات پزشکی است. وی درباره آشنایی‌اش با مقتولان گفت: به‌دنبال اجاره یک خانه ویلایی بودم که آگهی اجاره خانه آقای دکتر را در سایت دیدم. من خانه را به شرط تملیک و به‌مدت ۳‌ماه از آقای دکتر ضیایی اجاره کردم. قرار شد در این مدت ۱۷۰میلیارد تومان به او بپردازم؛ پول را به او پرداختم اما سند را به نامم نمی‌زد. می‌گفت: قیمت دلار در حال بالا رفتن است و باید پول بیشتری بدهم.

وی ادامه داد:‌ راننده‌ام مهدی وقتی متوجه ماجرا شد، گفت که اگر دکتر را بترساند، او سند را به نامم می‌زند. من هم قبول کردم. روز حادثه دکتر و همسرش را به خانه‌ام کشاندم. آن روز راننده‌ام و پدرش که در خانه کمین کرده بودند با شلیک گلوله جان آنها را گرفتند و در ازای این کار ماشین‌های مقتولان را گرفتند.

سروش انگشت اتهام را به سمت پدر و پسر نشانه گرفته و آنها به ‌سوی سروش. بازجویی از آنها ادامه داشت تا اینکه دیروز پدر به قتل مسلحانه اعتراف کرد و گفت: پسرش نقشی در جنایت نداشته است. با اعتراف مرد میانسال و حل معمای پرونده، پدر به جرم مباشرت در ۲ فقره قتل عمدی و سرقت مقرون به آزار، پسرش و سروش نیز به اتهام معاونت در ۲ فقره قتل عمدی و سرقت مقرون به آزار روانه زندان شدند.

عامل قتل آقای دکتر و همسرش می‌گوید: از سوی سروش برای ارتکاب این جنایت اجیر شده بود. گفت‌وگو با او را بخوانید.

چطور با سروش آشنا شدی؟

پسرم برای سروش کار می‌کرد؛ ‌او راننده‌اش بود.

چه شد که تو وارد این ماجرای هولناک شدی؟

یک روز پسرم گفت کارفرمایش با من کار دارد. رفتم پیش سروش و او برایم گفت که با مردی اختلاف دارد. وی گفت: اگر او را بکشی ‌تا وقتی زنده‌ای مشکل مالی نخواهی داشت. او می‌گفت: از من و پسرم حمایت مالی می‌کند و برای ما خانه‌ای می‌خرد. من هم به خاطر پول و ساختن زندگی بهتر قبول کردم.

قبول کردی که آدم بکشی، آن هم ۲ نفر را ؟

قرار نبود ۲ نفر را بکشم. سروش گفته بود فقط آقای دکتر، اما روز حادثه دکتر با همسرش آمد و او هم قسمت اش مرگ شد.

اسلحه را از کجا تهیه کردی؟

همه اینها پای سروش بود. او به من اسلحه و فشنگ داد. حتی مرا به بیابان‌ها می‌برد و به من تمرین تیراندازی می‌داد تا بتوانم با آن نشانه‌گیری و شلیک کنم.

از روز حادثه بگو؟

آن روز سروش به من زنگ زد و گفت: روز اجرای نقشه رسیده است. الان که فکر می‌کنم می‌بینم من واقعا فریب خوردم؛ ‌فریب سروش را و بی‌دلیل دستانم را به خون ۲ نفر آلوده کردم. آن روز من به خانه ویلایی او رفتم و در زیرزمین پنهان شدم. سروش به بهانه اینکه می‌خواهد زیرزمین و استخر را به آقای دکتر نشان بدهد، وی را به زیرزمین کشاند. وقتی صدای پاهایشان را شنیدم یک دستم را گرفتم جلوی چشمانم و با دست دیگرم تیراندازی کردم که گلوله اول به سر همسر آقای دکتر خورد و گلوله دوم به‌خودش.

پسرت نقشی در ماجرا نداشت؟

نه. فقط در جا به جایی جسد به من کمک کرد. پس از آنکه آقای دکتر و همسرش خون آلود روی زمین افتادند با پسرم تماس گرفتم و از او خواستم به خانه آقای دکتر بیاید. او خودش را رساند و جسدش را داخل نایلون پیچیدیم و به سمت شهریار رفتیم تا در آنجا دفن‌شان کنیم.

ظاهرا در سرقت هم دست داشتی؟

نه، سروش سانتافه آقای دکتر را به ما داد و افراد دیگر به خانه دکتر رفتند و اموال قیمتی وی و خودروی دیگر او که آن هم سانتافه بود را به سرقت بردند.

  • 16
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش