دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲
۱۵:۳۱ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۷۵۵
جرم و جنایت

قتل؛ پایان ازدواج عاشقانه مرد آبادانی

وقتی مرد آبادانی در عشق به دختر همسایه شکست خورد و با دختر دیگری سر سفره عقد نشست کسی تصور نمی‌کرد سرنوشتی فاجعه بار در راه است. ۱۰ سال گذشت تا دختری کشته شد و قاتل کسی نبود جز دامادی که ازدواج اجباری داشت اما قربانی جنایت، زن دومش بود که داستانی عجیب داشت.

زن گمشده

به گزارش «ایران»، مهرسال ۱۳۹۲ بود که مردی تحصیلکرده با مراجعه به کلانتری ۱۸ ذوالفقاری ادعا کرد همسرش که کارمند دانشکده نفت آبادان است برای خرید از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است و از مأموران خواست برای پیدا کردن همسرش به او کمک کنند.

کشف جسد سودابه

بدین ترتیب مأموران پس از گرفتن مشخصات زن جوان تحقیقات را برای پیدا کردن سرنخی از سودابه ۳۵ ساله کلید زدند تا اینکه خیلی زود اهالی روستای ابوشانک در تماس با پلیس ۱۱۰ از ماجرای پیدا شدن جسد یک زن در نخلستان‌ها خبر دادند و تیمی از مأموران برای تحقیق در صحنه جرم حاضر شدند.

بازپرس پرونده و تیم‌های تخصصی پلیس با حضور در صحنه جرم و بررسی جسد پی بردند که هیچ اثری از کتک کاری، شکنجه و زخم و چاقو روی بدن زن جوان وجود ندارد و لباس‌های خانگی زن جوان نشان از آن داشت که جسد قربانی جنایت پس از مرگ به نخلستان منتقل شده است.

این در حالی بود که هیچ مدرک شناسایی همراه زن جوان وجود نداشت و در این مرحله مأموران به سراغ پرونده‌های فقدانی رفتند و با توجه به مشخصاتی که مرد جوان به پلیس داده بود مشخص شد جسد زن جوان همان سودابه ۳۵ ساله است که شوهرش از ناپدید شدن ناگهانی او خبر داده بود.

نقش پردازی برای گمراه کردن پلیس

مأموران در این مرحله به سراغ شوهر سودابه رفتند و از پیدا شدن جسد زنش خبر دادند که در این صحنه مرد جوان شروع به گریه و زاری کرد و از شدت ناراحتی به سر و صورتش می‌زد و سعی داشت با نقش پردازی خود را در ماجرای مرگ همسرش بی‌اطلاع معرفی کند.

تیم پلیسی که به رفتارهای مرد جوان مشکوک شده بودند پس از آرام شدن مرد جوان تحقیقات را آغاز کردند و این در حالی بود که این مرد وقتی خود را در تناقض‌گویی‌هایش گرفتار دید به ناچار لب به سخن باز کرد و به قتل همسرش اعتراف کرد.

ازدواج عاشقانه

مرد جوان که دیگر راهی جز اعتراف نداشت در خصوص پایان شوم ازدواج عاشقانه‌اش گفت: سودابه دختر همسایه‌مان بود و او را بارها در کوچه دیده بودم و به او علاقه پیدا کرده بودم تا اینکه ۱۰ سال قبل از خانواده‌ام خواستم برای خواستگاری به خانه سودابه بروند.

فکر می‌کردم چون همسایه هستیم کسی با ازدواجمان مخالفت نمی‌کند اما وقتی خانواده‌ام به خواستگاری سودابه رفتند با جواب منفی روبه‌رو شدند به همین خاطر من که بشدت ناراحت شده بودم تصمیم گرفتم با دختر دیگری ازدواج کنم که خانواده‌ام به خواستگاری دختر جوانی رفتند و خیلی زود با او ازدواج کردم و حاصل این ازدواج یک پسر شد اما پس از چند سال و در حالی که پسری ۷ ساله داشتیم بخاطر مشکلاتی که در زندگی بین من و همسرم پیش آمده بود تصمیم به جدایی گرفتیم.

پس از طلاق از زن اولم، تصمیم به ازدواج گرفتم، ۱۰ سال از روز خواستگاری‌ام از سودابه گذشته بود و فهمیدم که دختر همسایه هنوز ازدواج نکرده است به همین خاطر تصمیم گرفتم به خواستگاری‌اش بروم که این بار جواب مثبت از خانواده سودابه گرفتم و با هم ازدواج کردیم.

مرد جوان در خصوص روز قتل گفت: یک ماه قبل ازدواج کردیم و همه چیز خوب پیش رفت اما بین من و سودابه اختلاف وجود داشت تا اینکه در درگیری خانوادگی که سر موضوع کوچکی بود سودابه را خفه کردم و چون همسرم آسم داشت خیلی زود نقش بر زمین شد که از ترس برای اینکه راز قتل زنم پنهان بماند جسدش را داخل خودرویم گذاشته و در نخلستان‌ها رها کردم و سپس به سراغ پلیس رفتم و داستانسرایی کردم.

این مرد ادامه داد: سعی داشتم با سناریوی ساختگی که همسرم گم شده و سپس به قتل رسیده است خودم را بی‌گناه معرفی کنم که راز این قتل خیلی زود فاش شد.

مرد همسرکش به زندان رفت و مراحل قانونی اجرا شد و مرد جوان از سوی دادگاه به قصاص محکوم شد اما این حکم پس از چند سال و با مراجعه اولیای دم به دادگاه شکست و آنها رضایت خود را برای بخشیدن قاتل دخترشان اعلام کردند.

بنا بر این گزارش، عامل این جنایت خانوادگی پس از رضایت اولیای دم، پس از پایان دوران محکومیتش از نظر جنبه عمومی جرم، از زندان آزاد شد.

  • 18
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش