دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۰۹:۰۴ - ۲۴ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۲۱۲۰
جرم و جنایت

پسری شوهر صیغه‌ای مادرش را کشت

تل شوهر صیغه ای,قتل شوهر توسط پسر

روزنامه ایران نوشت: اوایل خرداد ماه امسال بود که مرد ۵۵ ساله‌ای که وضعیت مالی خوبی هم داشت، سوار بر خودروی پرشیا از خانه‌اش در منطقه شهرری خارج شد و دیگر به خانه بازنگشت.

خانواده مرد ثروتمند که اهل کشور افغانستان است پس از یک روز بی‌خبری از پدر خانواده، سراسیمه پای در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران گذاشتند و از ناپدید شدن پدرشان خبر دادند.

پس از تحقیقات ابتدایی و در حالی که پیگیری‌ها از بیمارستان‌ها و پزشکی قانونی به سرنخی نرسیده بود پرونده با توجه به حساسیت موضوع به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

کارآگاهان در تحقیقات ابتدایی، خانواده مرد گمشده را تحت تحقیق قرار دادند و در بررسی‌ها مشخص شد پدر خانواده قصد فروش خودرویش را داشته است و روز ناپدید شدنش برای معامله خودروی پرشیا از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است.

مأموران در این مرحله، مشخصات مرد گمشده را در سامانه سراسری پلیس ثبت کردند و در گام بعدی شماره تلفن این مرد را مورد بررسی قرار دادند و با شماره تلفن یک زن که با او در رابطه بود، روبه‌رو شدند.

افشای رابطه پنهانی

در این شاخه از تحقیقات، کارآگاهان به سراغ فریبا ۴۴ ساله رفتند و وی را مورد تحقیق قرار دادند که این زن به مأموران گفت: چندی قبل پس از جدایی از همسرم برای کار به تهران آمدم و به عنوان پرستار و مستخدم در خانه یک پیرمرد و پیرزن مشغول به کار شدم و در مدت زمانی که در این خانه کار می‌کردم با مرد جوانی آشنا شدم و به صیغه او در آمدم و همه چیز خوب پیش می‌رفت.

وی افزود: در حالی که صیغه مرد جوان شده بودم با مرد افغانستانی که وضعیت مالی خوبی داشت، آشنا شدم. او با وجود اینکه متأهل و صاحب بچه بود از من می‌خواست که پس از پایان تاریخ صیغه مرد جوان، صیغه او شوم و در این مدت هم با هم در تماس بودیم و هیچ مشکلی بین ما نبود. از او شنیده بودم، قصد دارد خودرویش را به فروش برساند اما دیگر از او اطلاعی ندارم و نمی‌دانم چه سرنوشتی برایش رقم خورده است.

نخستین سرنخ

کارآگاهان اداره ۱۱ در حالی که زن جوان را تحت نظر داشتند، پیام‌های زن جوان و مرد گمشده را مورد بررسی دقیق قرار دادند و پی بردند که مرد گمشده قصد داشته خودرویش را به پسر زن مطلقه بفروشد و آخرین بار آنها با هم در تهران قرار ملاقات داشتند.

همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان بار دیگر زن جوان را تحت تحقیق قرار دهند اما او اصرار داشت که بی‌گناه است و فقط پسرش قصد خرید خودروی مرد ثروتمند افغان را داشته اما روز معامله سر قرار حاضر نشده است.

تجسس‌های پلیسی در حالی ادامه داشت که شماره پلاک خودروی مرد گمشده در سامانه سراسری پلیس ثبت شده بود تا اینکه روز ۱۴ تیرماه خودروی مرد ثروتمند در شهرهای جنوبی پیدا شد و راننده آن که پسر ۱۹ ساله‌ای بود، دستگیر شد.

پسر جوان ابتدا سعی داشت با داستانسرایی‌هایش خود را بی‌گناه معرفی کند اما وقتی مشخصات پسر جوان مورد بررسی قرار گرفت، مأموران پی بردند این جوان ۱۹ ساله، پسر فریبا است.

اعتراف به قتل

کارآگاهان در این مرحله بار دیگر فریبا را هدف بازجویی قرار دادند و زن جوان وقتی دید فرزندش دستگیر شده و پلیس در یک قدمی حل معمای گم شدن مرد افغان قرار دارد به ناچار لب به سخن گشود و پرده از جنایت هولناک برداشت.

فریبا ۴۴ ساله در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: وقتی به تهران آمدم صیغه مرد جوانی به نام سینا شدم و در خانه یک زوج پیر کار پرستاری و مستخدمی می‌کردم. همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه مرد افغان در مسیر زندگی‌ام قرار گرفت.

وی افزود: مرد افغان وضعیت مالی خوبی داشت و مشکلات مالی که داشتم را حل می‌کرد. قرار شده بود وقتی زمان صیغه‌نامه‌ام با سینا به پایان رسید صیغه مرد افغان شوم. تصمیم بر این بود که همسر مرد ثروتمند از ماجرای صیغه من و شوهرش بی‌اطلاع باشد.

زن جوان ادامه داد: مرد افغان قصد فروش خودرویش را داشت و پسرم نیز که در جنوب ایران زندگی می‌کرد قصد خرید خودرو داشت به همین خاطر تصمیم بر این شد که پسرم به تهران بیاید و خودروی مرد افغان را بخرد.

قتل در خانه مرد مقتول

فریبا در خصوص جزئیات قتل گفت: روز حادثه همراه پسرم به خانه سینا رفتم. این در حالی بود که سینا در خانه نبود و مرد افغان نیز برای نوشتن قولنامه به آنجا آمده بود که ناگهان پسرم با مرد افغان درگیر شد و او را به قتل رساند سپس جسد را داخل خودروی پرشیا گذاشت و به جنوب کشور رفت و نمی‌دانم پس از آن چه اتفاقی افتاد و در آخرین تماسی که با پسرم داشتم عنوان کرد که هیچ اثری از جسد پیدا نمی‌کنند و راز این جنایت پنهان می‌ماند.

زن جوان گفت: در این مدت فکر می‌کردم ماجرای قتل همچون رازی بین من و پسرم پنهان بماند تا اینکه او در جنوب کشور دستگیر شد و تصمیم به افشاگری گرفتم.

قتل ناموسی

پسر ۱۹ ساله که سوار بر خودروی مرد گمشده دستگیر شده بود وقتی فهمید مادرش پرده از راز این جنایت برداشته دیگر راهی جز اعتراف پیش روی خود ندید.

این جوان به مأموران گفت: پس از جدایی پدر و مادرم همیشه پیگیر مادرم بودم و می‌دانستم پس از رفتنش به تهران در خانه یک زوج پیر مشغول به کار است تا اینکه متوجه شدم یک مرد افغان با مادرم در ارتباط است و از او کینه به دل گرفتم.

وی افزود: قصد خرید خودرو داشتم و مادرم نیز عنوان کرد که مرد افغان قصد فروش خودرویش را دارد به همین خاطر شرایط را برای خودم فراهم دیدم و وقتی به تهران آمدم مرد افغان را خفه کردم و جسدش را در صندوق عقب خودرو گذاشتم و به جنوب کشور رفتم.

پسر جوان ادامه داد: در بیابان‌های اطراف شهر کازرون جسد را از خودرو بیرون آوردم و با ریختن بنزین اقدام به آتش زدن آن کردم تا اگر کسی جسد را پیدا کرد قابل شناسایی نباشد و سناریوی قتل پنهان بماند تا اینکه سوار بر خودروی پرشیای مرد افغان دستگیر شدم.

کشف جسد سوخته

مأموران پلیس آگاهی تهران در این شاخه از تحقیقات با توجه به اعترافات پسر جوان و مادرش به سراغ پرونده‌های کشف جسد در شهر کازرون رفتند و مشخص شد چندی قبل مأموران پلیس کازرون جسد سوخته یک مرد را که قابل شناسایی نبوده پیدا کرده‌اند و با توجه به اینکه پرونده‌ای در خصوص فقدان یک مرد در آن روزها به پلیس گزارش نشده بود جسد سوخته پس از چند روز با دستور مقام قضایی پس از عکس‌برداری و نمونه‌برداری در پزشکی قانونی به عنوان جسد بدون نام در کازرون دفن شده است.

بنا بر این گزارش، پرونده جنایی مرد گمشده پس از تحقیقات و اعترافات متهمان برای بررسی‌های بیشتر با دستور بازپرس پرونده در اختیار کارآگاهان اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

  • 9
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش