چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۱۱:۵۸ - ۰۴ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۲۳۵
جرم و جنایت

زن و دختر رئیس بانک برای قتل او آدمکش اجیر کردند

اجیر کردن آدمکش های 2 میلیاردی برای قتل رئیس بانک,قتل رئیس بانک
راز قتل هولناک رئیس بانک دولتی پس از سه هفته با اعترافات تلخ همسر سابقش و دختر نوجوان او مبنی بر اجاره آدمکش برای اجرای این سناریوی خونین فاش شد.

به گزارش ایران، ۱۳ شهریور امسال، زن جوانی با پلیس تماس گرفت و گفت: برادرم رئیس یکی از بانک‌های دولتی است و صبح امروز از محل کارش با من تماس گرفتند و اعلام کردند او به بانک نرفته است. هر چه با تلفن همراهش تماس می‌گیرم پاسخ نمی‌دهد. من خبری از برادرم نداشتم اما غیبت ناگهانی منصور مرا نگران کرد و باعث شد بلافاصله خودم را به خانه‌اش در شهرزیبا برسانم. خودروی برادرم داخل پارکینگ است اما کسی در را باز نمی‌کند. نگران هستم و می‌ترسم بلایی سرش آمده باشد.

کشف جسد رئیس بانک

به دنبال این تماس و پس از هماهنگی‌های قضایی با بازپرس محمد‌مهدی براعه، مأموران کلانتری و آتش‌نشانی وارد خانه رئیس بانک شده و با جسد خونین او روی تخت مواجه شدند. مرد میانسال با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

بررسی‌های اولیه حکایت از سرقت تلفن همراه مقتول داشت اما وسایل دیگر خانه دست‌نخورده باقی مانده بود. در تحقیقات میدانی مشخص شد مقتول به نام منصور ۱۵ سال قبل از همسر اولش جدا شده اما نگهداری از دخترش با او بوده است. همسر سابقش نیز با مرد دیگری ازدواج کرده و دو فرزند دارد.

همچنین مشخص شد مقتول  حدود دو سال قبل با زنی به نام پریسا ازدواج کرده است، اما از ۶ ماه قبل پریسا به خاطر اختلافات به حالت قهر به خانه پدرش می‌رود. مدتی بعد هم دختر ۱۶ ساله مقتول با پدرش اختلاف پیدا کرده و بعد از قهر به خانه مادرش رفته و مرد میانسال تنها بوده است.

افشای راز قتل

در ادامه بررسی‌ها، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت دریافتند منصور به خاطر دخترش با همسر سابق خود در تماس بوده اما شوهر وی به نام ایرج به این تماس‌ها اعتراض داشته و مدعی بوده چرا باید شوهر سابقت مدام با تو در تماس باشد.

همین مسأله باعث شد نام ایرج در فهرست مظنونان قرار گیرد.

از طرفی بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل جنایت نشان می‌داد دختر ۱۶ ساله مقتول حدود ساعت ۴ بعد‌از‌ظهر روز حادثه از خانه خارج شده اما در ورودی را باز می‌گذارد. لحظاتی بعد نیز دو مرد که کلاه بیس‌بال و نقاب به چهره داشتند وارد خانه مقتول شده‌اند، اما در همان نزدیکی کارآگاهان توانستند حضور ایرج را شناسایی کنند.

بدین ترتیب دو متهم این پرونده که یکی دختر نوجوان مقتول و دیگری ناپدری‌اش بودند شناسایی شدند. با توجه به اینکه این فرضیه مطرح بود که همسر اول مقتول نیز از ماجرا با خبر بوده و در این جنایت دست دارد، به دستور بازپرس جنایی هر سه نفر آنها بازداشت شدند.

با شروع بازجویی‌ها از سه متهم، سرانجام دختر و همسر سابق مقتول راز جنایت را برملا کردند. دختر ۱۶ ساله در تحقیقات گفت: پدرم خسیس بود و با رفتارهایش مرا اذیت می‌کرد. از طرفی مادرم را هم طلاق داده بود و تمام اینها باعث شده بود از او کینه به دل بگیرم. مادرم هم از پدرم دل خوشی نداشت بنابراین از دو هفته قبل از این جنایت تصمیم گرفتیم پدرم را به قتل برسانیم و ارثیه میلیاردی که به ما می‌رسید را تصاحب کنیم. برای اجرای نقشه‌مان باید آدمکش اجیر می‌کردیم. ایرج موضوع را به یکی از دوستانش به نام بهرام گفت، او هم دو نفر به نام‌های امیر و شایان را معرفی کرد. قرار شد در مقابل دریافت ۲ میلیارد تومان پدرم را بکشند.

او ادامه داد: روز حادثه به بهانه آشتی کردن با پدرم به بانک رفته و از آنجا به خانه رفتیم. بعد در فرصتی مناسب از خانه خارج شدم و در را برای آدمکش‌ها باز گذاشتم و آنها وارد شدند.

با اعتراف زن و دختر نوجوان مقتول، تحقیقات از ایرج ادامه یافت و هویت دو مرد اجیر شده به دست آمد. به دستور بازپرس جنایی، کارآگاهان اداره دهم پلیس راهی کرج شده و دو متهم را یکشنبه دوم مهرماه بازداشت کردند.

قرارداد ۲ میلیاردی

در تحقیقات اولیه یکی از متهمان گفت: راننده خودروی اینترنتی هستم. یک تیبا داشتم که می‌خواستم آن را بفروشم. ایرج خریدار خودروی من بود اما بر سر قیمت به توافق نرسیدیم و معامله‌مان نشد. یک گردنبند عتیقه داشتم که مدتی قبل از حفاری در یک روستا پیدا کرده بودم.

او ادامه داد: گردنبند یک کیلوگرم وزن داشت، ایرج گفت شخصی را می‌شناسد که گردنبند را به قیمت خوبی می‌خرد. ما قرارداد ۲ میلیارد تومانی برای فروش گردنبند نوشتیم و آن را به آنها دادم. آنها گردنبند مرا سرقت کرده‌اند و برای اینکه پولم را ندهند اتهام قتل را به گردنم انداخته‌اند وگرنه من در این جنایت نقشی ندارم.

در حالی که وی منکر جنایت بود، اما همدست ۲۴ ساله او به قتل رئیس بانک به دست راننده خودروی اینترنتی اعتراف کرد. بدین ترتیب به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت، متهمان در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفتند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

گفت و گو با متهم

مرد جوان که نقاش ساختمان است در تشریح ماجرا گفت: برای اینکه رئیس بانک را بکشیم قرار بود ۲ میلیارد بگیریم اما برای اینکه کسی شک نکند، قرارداد سوری فروش گردنبند را نوشتیم.

روز حادثه چه اتفاقی افتاد؟

همسر اول مقتول برایمان خودروی اینترنتی گرفت و به همراه ایرج راهی محل شدیم. برای اینکه ماجرا لو نرود، چند خیابان مانده به محل قتل از خودروی اینترنتی پیاده شده و من و همدستم وارد خانه شدیم اما ایرج نزدیک نشد. دختر مقتول به بهانه آشتی کردن با پدرش وارد خانه شده و در را برایمان باز کرده بود اما خودش از خانه بیرون رفت و در صحنه جنایت نبود.

چه مدت مقابل خانه منتظر بودید؟

ما از ساعت یک آنجا کشیک می‌دادیم تا اینکه حدود ساعت ۴ بعد‌از‌ظهر دختر مقتول در را برایمان باز کرد.

وقتی وارد شدید مقتول کجا بود؟

او داخل اتاق خواب بود و همدستم با چاقویی که به همراه داشت به او حمله کرد.

پس از جنایت چه کردید؟

محل زندگی‌مان را در کرج تغییر دادیم که ردی از ما به دست نیاید.

فکر می‌کردید دستگیر شوید؟

دختر مقتول گفته بود حتی اگر دستگیر شدید نگران نباشید ما به‌عنوان اولیای‌دم رضایت می‌دهیم و دیه هم نمی‌خواهیم. قرار بر این شد که از روی ارثیه‌ای که به دختر مقتول می‌رسید دستمزدمان پرداخت شود.

  • 11
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش