پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۱۳:۵۳ - ۰۹ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۰۶۳۳
جرم و جنایت

مرد جوان پدر ۶۷ ساله اش را به خاطر ازدواج موقت کشت

قتل,قتل پدر بخاطر ازدواج موقت
پسر جوان که به خاطر ازدواج مجدد پدرش او را به قتل رسانده و جسدش را داخل چاه انداخته بود در حالی در شعبه ۲ دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد که خواهر و برادرانش از قصاص او گذشت کرده‌اند.

به گزارش ایران، شهریور سال گذشته دختر جوانی با مراجعه به پلیس آگاهی از ناپدید شدن پدر ۶۷ ساله‌اش خبر داد.

وی در توضیح ماجرا به مأموران گفت: پدر و مادرم سال‌هاست با هم اختلاف دارند و دامنه این اختلاف آنقدر زیاد شد که پدرم تصمیم گرفت به تنهایی به خانه ویلایی‌مان در شمال تهران برود و بدون مادرم زندگی کند. چند هفته پیش وقتی من و برادرم شاهین برای سر زدن به پدرمان به آنجا رفته بودیم، متوجه شدیم او زنی را به عقد موقت خودش درآورده و با او در آن ویلا زندگی می‌کند. با دیدن آن زن از پدرمان خواستیم او را رها کند اما پدرم برخورد تندی کرد و گفت که موضوع ازدواجش هیچ ربطی به ما ندارد.

پس از آن ذهن‌مان خیلی درگیر بود و دوباره می‌خواستیم با پدرمان صحبت کنیم اما دیگر تلفن‌مان را جواب نداد و وقتی هم به ویلا رفتیم خبری از او نبود.

با این شکایت افشای راز ناپدید شدن مرد میانسال در دستور کار مأموران قرار گرفت.

در نخستین گام از تحقیقات، مأموران به بررسی خانه ویلایی پرداختند که مشخص شد با اینکه خانه ویلایی مجهز به دوربین بوده اما حافظه دوربین مداربسته سرقت شده است.

پس از آن همسر صیغه‌ای این مرد بازداشت شد، اما پس از چند بار بازجویی و تحقیقات از او، برای مأموران محرز شد که وی نقشی در قتل نداشته و پس از اینکه فرزندان شوهرش او را تهدید کرده بودند خانه ویلایی را ترک کرده و به خانه خودش برگشته است.

اعتراف به قتل بعد از ۵۰ روز

در حالی که طی ۵۰ روز تحقیقات مأموران موفق نشده بودند سرنخی از مرد میانسال پیدا کنند، شاهین پسر بزرگ خانواده با مراجعه به اداره آگاهی به قتل پدرش اعتراف کرد و گفت: «من پدرم را کشته‌ام.» بدین ترتیب وی تحت بازجویی قرار گرفت و گفت: «مادرم زن زحمتکشی بود، او در سختی‌ها و گرفتاری‌ها همیشه یار و همراه پدرم بود، اما پدرم او را رها کرد و سرش هوو آورد. یکبار که با خواهرم به خانه ویلایی پدرم رفتیم از او خواستیم آن زن را رها کند اما پدرم با فحاشی ما را از ویلایش بیرون انداخت و من و خواهرم هم زنش را تهدید کردیم و از آنجا بیرون آمدیم. چند روز بعد به خاطر کینه‌ای که از پدرم به دل گرفته بودم سراغش رفتم و او را کشتم و جسدش را داخل چاهی که در حیاط ویلا بود، انداختم. بعد هم آثار جرم را از بین بردم و به خانه برگشتم. باور کنید قصدم کشتن او نبود و در این ۵۰ روز آنقدر کابوس دیدم و عذاب وجدان کشیدم که تصمیم گرفتم خودم را معرفی کنم.»

پس از اظهارات شاهین، جسد از عمق چاه بیرون آورده و به پزشکی قانونی منتقل شد.

با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جرم، پرونده برای رسیدگی به شعبه ۲ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در دادگاه چه گذشت؟

در ابتدای جلسه عنوان شد که اولیای دم بدون حضور در جلسه رسیدگی، رضایت بدون قید و شرط خود را اعلام کرده‌اند. از این رو متهم از جنبه عمومی جرم محاکمه می‌شود.

سپس متهم که از ابتدای ورود به جلسه اشک ندامت می‌ریخت به جایگاه رفت و به تشریح ماجرا پرداخت و گفت: «وقتی فهمیدم پدرم زنی را صیغه کرده خیلی عصبانی شدم، یک‌بار به او تذکر دادیم اما گوش نکرد.

 پس از آن انگار نیرویی به من می‌گفت اگر می‌خواهی شر این موضوع را از خانه دور کنی باید با پدرت برخورد تندی انجام دهی به همین خاطر چند روز بعد با او تماس گرفتم و گفتم می‌خواهم مثل دوتا مرد با هم صحبت کنیم و او هم قبول کرد و به خانه‌اش رفتم. چند بار از او خواستم به خانه برگردد و با مادرم زندگی کند اما تهدیدم کرد که اگر بخواهم بحث را ادامه دهم مرا از خانه‌اش بیرون می‌کند. همانجا با چوبی که کنار در بود چند ضربه به سرش کوبیدم و از اتاق خارج شدم. بعد به اتاق دیگری رفتم نیم‌ساعتی که گذشت و آرام شدم به اتاق برگشتم اما دیدم خون شدیدی از سر پدرم آمده و تکان نمی‌خورد، همانجا بود که متوجه شدم فوت کرده است. بعد برای اینکه لو نروم جسدش را داخل چاه حیاط انداختم و به داخل ویلا برگشتم و تشک و لباس‌های خونی‌ام را پشت ویلا آتش زدم و به خانه برگشتم.»

قاضی سؤال کرد: «چه شد که تصمیم گرفتی خودت را معرفی کنی؟»

متهم جواب داد: «اشک‌های مادرم. مادرم در طول ۵۰ روزی که از پدرم خبری نداشت از صبح تا شب گوشه‌ای کز کرده بود و اشک می‌ریخت. دیگر نتوانستم اشک و ناراحتی‌اش را تحمل کنم و خودم را معرفی کردم. باور کنید فقط می‌خواستم به خاطر زجرهایی که مادرم کشیده بود پدرم را تنبیه کنم اما قتل رخ داد، الان هم خواهر و برادرهایم فقط به خاطر فرزندانم رضایت داده‌اند اما من شرمنده مادرم و آنها هستم. من خیلی عذاب وجدان دارم به‌خصوص وقتی فهمیدم پدرم قبل از اینکه به ویلا برود و تنها زندگی کند مخفیانه همه اموالش و خانه‌هایش را به نام فرزندانش کرده بود.» در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

  • 17
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش