سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
۱۳:۱۰ - ۰۳ تير ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۴۰۰۹۶
جرم و جنایت

رمزگشایی از مرگ زن جوان با دستگیری تنها مظنون پرونده

رمزگشایی از مرگ زن جوان با دستگیری تنها مظنون پرونده,مرگ مرموز زن جوانی که در تصادف با کامیون
با گذشت یک سال از مرگ مرموز زن جوانی که در تصادف با کامیون جان باخته بود، دستگیری و اعترافات مردی جوان سرنخ تازه‌ای برای حل این معما به پلیس داد.

به گزارش ایران، اوایل خرداد سال گذشته مرگ زن جوانی به نام فرنگیس به بازپرس امیرحسین علیمردان و تیم بررسی صحنه جرم در یکی از بیمارستان‌های پایتخت اعلام شد. به دنبال این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز و در بررسی‌های اولیه مشخص شد، زن ۳۴ ساله مدتی قبل در حالی که در بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری ترک یک موتورسیکلت بوده از روی موتور به پایین افتاده و در همان زمان یک کامیون با او برخورد کرده و دچار مرگ مغزی شده است.در ادامه تحقیقات، خانواده زن جوان شناسایی و مشخص شد که فرنگیس دو سال قبل از همسرش جدا شده و به تنهایی زندگی می‌کرده است. در حالی که خانواده فرنگیس برگه اهدای عضو او را امضا کردند، خواهان رسیدگی به مرگ مشکوک او شدند.برای آنها عجیب بود که فرنگیس با اینکه خودروی پژو داشته اما سوار موتورسیکلت بوده و در بزرگراه با کامیونی تصادف کرده است.

ردپای یک مرد

با درخواست اولیای دم و با توجه به مرگ مشکوک زن جوان، بازپرس جنایی دستور ادامه تحقیقات را صادر کرد. در گام بعدی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت به سراغ دوستان فرنگیس رفته و یکی از آنها سرنخ اصلی را در اختیار مأموران قرار داد.

زن جوان گفت: فرنگیس مدتی قبل با مردی به نام اصغر آشنا شده بود.

 روزی که این حادثه برایش رخ داد، چند ساعت قبل با هم در کافی‌شاپ بودیم. بعد هم او با اصغر کافه را ترک کرد و تا آنجا که می‌دانیم خودرویی همراهش نبود و سوار موتورسیکلت اصغر شد. بعد هم از تصادف مرگبار باخبر شدیم اما دیگر اصغر را ندیدیم.

از آنجا که آخرین بار فرنگیس با مرد جوان دیده شده بود، بازپرس جنایی دستور بازداشت مرد جوان و توقیف خودروی پژوی فرنگیس را صادر کرد.زمانی که کارآگاهان به سراغ اصغر رفتند، مرد جوان و همسرش خانه را ترک کرده و متواری شده بودند. تحقیقات کارآگاهان ادامه داشت و بررسی‌ها نشان می‌داد وی از تهران خارج شده است.

گرچه هیچ رد و سرنخی از مرد جوان در دست نبود اما این احتمال برای تیم جنایی مطرح شد که وی به تهران برگردد. سرانجام نیز دو روز قبل و پس از حدود یک سال جست‌و‌جو، اصغر دستگیر شد و وقتی مقابل افسر پرونده‌اش قرار گرفت، ادعای عجیبی مطرح کرد: من متأهل هستم و در دورهمی‌هایی که با دوستان داشتم با فرنگیس آشنا شدم. روز حادثه در کافی‌شاپی که با دوستان مشترکمان دورهمی داشتیم، فرنگیس از من خواست او را به خانه برسانم.

مرد جوان ادامه داد: من هم قبول کردم و او سوار موتورسیکلتم شد. ترک موتور در حال صحبت بود که ناگهان صدایش قطع شد و احساس کردم موتور سبک‌تر شده، زمانی که برگشتم دیدم روی زمین افتاده است، ظاهراً تعادلش را از دست داده بود.

 خیلی ترسیده بودم و آن زمان قدرت فکر کردن نداشتم، تنها کاری که به ذهنم رسید این بود که فرار کنم. فردای آن روز باخبر شدم فرنگیس بعد از اینکه از موتورم به پایین افتاده با خودروی کامیونی تصادف کرده است. خبر مرگ او را که شنیدم واقعاً ترسیدم، پای من ناخواسته به این ماجرا کشیده می‌شد و کسی حرف‌هایم را قبول نمی‌کرد.

 از طرفی اگر همسرم از موضوع مطلع می‌شد زندگی‌ام از دست می‌رفت. به همین دلیل تصمیم گرفتم خانه را ترک کنم و همراه همسرم به شهرستانی برویم تا آب‌ها از آسیاب بیفتد.

در حالی که مرد جوان چنین اظهاراتی داشت، با استعلام شماره پلاک خودروی پژوی فرنگیس مشخص شد که بعد از مرگ زن جوان چندین بار خودرواش جریمه شده است. بازبینی دوربین‌های راهنمایی و رانندگی نیز نشان می‌داد که خودرو در اختیار اصغر بوده است.

به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی پایتخت، وی به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد و تحقیقات درباره اظهارات مرد جوان و پیدا کردن خودروی فرنگیس و بازداشت راننده کامیون ادامه دارد.  

  • 20
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش