چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۰۸:۱۲ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۷۸۱۲
جرم و جنایت

جزئیات شکنجه دختر۳ساله مرندی توسط پدرش

کودک آزاری نازنین زهرا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
دختربچه سه‌ساله مرندی که قربانی انتقام‌گیری پدرش از مادرش شده ‌بود، بعد از چند روز شکنجه از سوی پدر توسط پلیس پیدا شد. این در حالی است که آسیب‌های شدیدی به بدن این دختر وارد شده است.

چند روز قبل فیلم دلخراشی از گریه‌های کودک سه‌ساله‌ای در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد این کودک از سوی مردی مورد توهین قرار گرفته و مرد با واردکردن ضربات شیء مانند کمربند بر بدن کودک می‌کوبد. وضعیت دلخراش این کودک و باج‌خواهی مردی که در فیلم صحبت و مدام تکرار می‌کرد نگاه کن! نگاه کن!

 

واکنش تند کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت و باعث شد تحقیقات گسترده‌ای دراین‌باره انجام شود. در تحقیقات مشخص شد این فیلم از سوی پدری جوان در شهرستان مرند گرفته شده‌ است. مادر کودک پیش از انتشار فیلم به پلیس شکایت کرده و خبر ربوده‌شدن دخترش را به مأموران گزارش داده بود. بازتاب انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی و واکنش افکار عمومی باعث شد تا دادستانی مرند با جدیت و سرعت بیشتری برای دستگیری متهم اقدام کند تا اینکه روز پنجشنبه رئیس دادگستری مرند توضیح داد که کودک در خیابانی اطراف تهران شناسایی شده ‌است.

 

براساس اطلاعاتی که خبرنگار ما به دست آورده  ‌است، مأموران در تحقیقات متوجه شدند پدر نازنین‌زهرا، کودک دو و نیم ساله، به مواد مخدر اعتیاد دارد و رفتارهای خشن زیادی از خود بروز می‌داده  ‌است. مأموران ابتدا دوستان پدر خشن را شناسایی کردند و با کمک آنها پاتوق او را شناسایی و کودک را پیدا کردند اما پدر در آن محل حضور نداشت.بلافاصله بعد از پیداشدن نازنین‌زهرا مددکاران بهزیستی او را تحویل گرفتند و معاینه پزشکی کردند.

 

انتقال نازنین‌زهرا به بهزیستی

محسن ارشدزاده، مدیرکل بهزیستی مرند، درباره وضعیت نازنین بعد از پیداشدن به فارس گفت: کودک مرندی که فیلم ضرب‌وشتم آن از سوی پدر در فضای مجازی پخش شده بود، پنجشنبه حوالی ساعت ۱۱ ظهر در محدوده خارج از شهر مرند پیدا شد. وی افزود: طبق اطلاعات به‌دست‌آمده پدر این دختر زیر پنج سال معتاد بوده و مادرش نیز طلاق گرفته است. مدیرکل بهزیستی استان بیان کرد: پدر از چند روز پیش تحت تعقیب بوده که خوشبختانه از طریق دوستان وی محل و مکان روزمره او شناسایی شد و در نهایت دختر کوچک به نام نازنین‌زهرا که در فیلم مورد آزارواذیت قرار گرفته است، پیدا شد.

 

وی با اشاره به اینکه کودک تحویل بهزیستی شده ‌است، گفت: ما نیز کارهای اداری آن را برای نگهداری موقت و انجام معاینات پزشک قانونی  در سریع‌ترین زمان انجام دادیم و اطمینان می‌دهیم بهزیستی همه تلاش خود را برای حفظ امنیت کودک و تأمین سلامت روح و جسم این کودک انجام خواهد داد. زمانی که این فیلم منتشر شد چند نفر از شهروندان ابتدا آن را برای من ارسال کردند تا از صحت آن اطمینان حاصل کنند من نیز بلافاصله اقدام را آغاز کردم و هماهنگی‌های لازم را با دادستانی انجام دادم. 

 

نازنین‌زهرا چطور ربوده شد

براساس اطلاعات به‌دست‌آمده، مادر این کودک یک‌سال‌ونیم قبل از شوهرش جدا شده بود. این زن به مأموران گفته است: پدر نازنین مرد خشنی است و زمانی که با او زندگی می‌کردم برای اینکه من را وادار کند به خواسته‌هایش تن بدهم، دخترم را اذیت می‌کرد، به دلیل اینکه به مسائل اخلاقی پایبند نبود من از او جدا شدم و دادگاه حضانت بچه را به توجه به سن نازنین به من داد. من با خانواده‌ام زندگی می‌کردم، اما پدر نازنین در تمام این مدت من را اذیت می‌کرد و با انجام کارهای خشن سعی داشت من را وادار کند به خواسته‌هایش عمل کنم. او مدام من را اذیت می‌کرد به خانه پدرم می‌آمد و شیشه‌ها را خرد می‌کرد. داد و فریاد راه می‌انداخت و برای خانواده‌ام و من ایجاد مزاحمت می‌کرد. مدتی بود که من را تحت فشار گذاشته ‌بود تا همدیگر را ببینیم، اما قبول نمی‌کردم.

 

این زن گفت: او یک روز از نبود من در خانه سوءاستفاده کرده و به بهانه دیدن کودک به خانه پدرم رفته و مادرم را گول زده و کودک را ربوده بود. بلافاصله بعد از اینکه از موضوع مطلع شدم به مأموران خبر دادم. از آنجایی که این کودک به دست پدرش ربوده شده‌ بود تصور این نبود که پدر به بچه آسیبی وارد کند تا اینکه او شب‌هنگام برایم فیلمی از نازنین ارسال کرد. شوهر سابقم با کمربند به بدن بچه می‌کوبید نازنین گریه می‌کرد ضجه می‌زد و نام من را صدا می‌کرد پدر نازنین هم مرتب در آن فیلم می‌گفت گوش کن! بازم نمی‌آیی؟ 

 

او یک فیلم دیگر و چند عکس هم برای من ارسال کرد که جای زخم‌هایی که روی بدن بچه ایجاد کرده بود را نشان می‌داد. 

 

خودکشی مادر کودک

این زن به رسانه‌ها گفته از شدت استرسی که به او وارد شده دست به خودکشی زده‌ است: آن‌قدر فشار به من وارد شد و از دیدن وضعیتی که دخترم داشت منقلب شدم که قرص خوردم و خودکشی کردم همسایه‌ها به‌موقع من را به بیمارستان رساندند و نجاتم دادند. من فکر نمی‌کردم یک پدر بتواند چنین کاری با فرزندش بکند هرچند او همیشه با من و نازنین خشن بود. ولی دیدن زجر بچه و اینکه نمی‌توانستم کاری برای او بکنم، آن‌قدر مستأصلم کرد که دست به خودکشی زدم. خوشبختانه نجات پیدا کردم و دخترم را هم از بهزیستی تحویل گرفتم. پزشکی قانونی وضعیت نازنین را  بررسی  و جراحات وارده بر بدن این کودک را تأیید کرده ‌است.

 

درحال‌حاضر پرونده‌ای علیه پدر کودک تشکیل شده و رسیدگی به آن در دادسرای مرند ادامه دارد. سیف‌الله زارع‌زاده، رئیس دادگستری شهرستان مرند، درباره پدر کودک‌آزار به ایرنا گفت: از چهارشنبه که این خبر منتشر شد، دستورات قضائی اکید از طرف مرجع قضائی برای همکاران ضابط قضائی صادر شده است. وی با بیان اینکه پدر کودک‌آزار اهالی یکی از روستاهای شهرستان مرند است، افزود: مأموران از بدو اطلاع قضائی وارد عمل شده‌اند و تلاش برای دستگیری متهم همچنان با شدت ادامه دارد.

 

رئیس دادگستری شهرستان مرند خاطرنشان کرد: به محض حصول نتیجه مراتب به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.وی درباره سرنوشت کودک نیز گفت: هر چیزی که مصلحت کودک باشد با اعلام نظر مراجع قانونی صلاحیت‌دار عمل خواهد شد. زارع با تقدیر از افکار عمومی که چنین مواردی را بلافاصله اطلاع می‌دهند، از شهروندان خواست با حفظ خونسردی از دامن‌زدن به شایعات خودداری کنند.

 

 

sharghdaily.ir
  • 76
  • 13
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۱۴
غیر قابل انتشار: ۱۷
جدیدترین
قدیمی ترین
افسوس!
خیلی سخت وقتی ۵۰ سالت باشه یاد خاطرات خودت بیفتی من هم قربانی بودم جای اتیش سیگار و چاقو و ضربه ای که به سرم زدن فقط نمیدونم دلیل اینکه به دنیا اومدم نمی دونم ستون فقراتم اسیب دیده خدایا یعنی باید این ادمها را ما ببخشیم
خیلی سخت وقتی ۵۰ سال...
خیلی متاسف شدم واستون.خاطرات کودکی هرگز پاک نمیشن.با اینحال امیدوارم زندگیه الانتون خوب باشه
لااله الا الله............. خدایا به فریادمون برس.
واقعا نميدونم چرا با افرادی که کودک آزاری میکنند برخورد جدی نمیشه؟ آخه کودکان چه گناهی دارن. میدونید کودک آزاری چه اثرات مخربی روی کودکان میزاره. آخه تا کی باید اینچنین رفتارهایی و از آدمها ببینیم. کودک آزارها باید سخت مجازات بشن ویا اگه بیماری دارن درمان بشن.
خدایا به فریادمون برس کمک کن صاحب اصلی را برسان
جمهوری اسلامی ما به کجا داره میره نه اینکه متا فقط شیعه هستیم پس چرا به این روز افتادیم
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش