دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۴۱ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۱۵۲۸
جرم و جنایت

قرار مرگ مرد ثروتمند با ۲ آدمکش اسیدی

اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
دو دزد وقتی دیدند مرد ثروتمند حاضر به باج دادن نیست او را به طرز وحشتناکی کشتند. عاملان جنایت جسد طعمه شان را با اسید از بین بردند غافل از این که رازشان فاش خواهد شد.

جسد اسیدی

ساعت ۲۳ ششم شهریور امسال اهالی منطقه اتوبان شهید محلاتی در تماس با ماموران کلانتری ۱۱۰ شهدا از پیدا شدن جسد متعفن شده ای خبر دادند و تیمی از ماموران برای بررسی های ابتدایی در محل حاضر شدند. ماموران در محل با جسد مردی ناشناس که تنها دست راست او سالم مانده و بقیه جسد متعفن شده بود روبه رو شدند و همین کافی بود تا تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس ویژه قتل و تیم تشخیص هویت با حضور در صحنه جرم تحقیقات فنی را آغاز کنند. پس از بررسی های تکمیلی، جسد برای بررسی علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران در گام نخست تحقیقات خود را برای شناسایی جسد مرد آغاز کردند.

شناسایی جسد

کارآگاهان با یک پرونده پیچیده و معمایی روبه رو بودند که در این مرحله در فهرست افراد گم شده به جست وجو پرداختند و با یک پرونده جنایی که در آن مردی ۶۷ ساله گم شده بود روبه رو شدند. ماموران در ادامه مردی را که با مراجعه به پلیس از ناپدید شدن دوستش کامران خبر داده بود به اداره پلیس احضار کردند.

 مرد جوان به ماموران گفت: کامران در منطقه یوسف آباد زندگی می کند و دو روز است که از او خبری ندارم و با توجه به این که از وضعیت مالی خیلی خوبی برخوردار است همه اعضای خانواده اش در خارج از کشور زندگی می کنند و من به عنوان صمیمی ترین دوستش در ماجرای ناپدید شدنش اعلام شکایت کردم. آرش  تصویر جسد پیدا شده را مشاهده کرد و از روی لباس موفق به شناسایی کامران شد و نخستین گره در این پرونده به دست دوست صمیمی کامران باز شد. آرش به ماموران گفت: روز ۴ شهریور بود که کامران با من تماس گرفت و ادعا کرد ساعت هفت و نیم صبح وقتی از خانه خارج شده کیف دستی اش که مدارک شناسایی و چند برگ چک بانکی داخلش بود، از سوی دزدان موتور سوار به سرقت رفته است. وی ادامه داد: ساعت هشت و نیم شب همان روز بود که کامران با من تماس گرفت و گفت که دزدان با من تماس گرفتند و در میدان شهدا قرار گذاشتند تا مدارکم را پس بدهند اما پس از نیم ساعت انتظار خبری از مرد ناشناس نشد و اعلام کرد که به خانه باز می‌گردم و بعد از نیم ساعت وقتی به کامران زنگ زدم تلفن همراهش خاموش بود.

ردپای ۲ مرد

کارآگاهان در این مرحله پی بردند که عاملان جنایت با انگیزه مالی دست به این قتل زده‌اند تا این که روز ۲۳ شهریور رئیس بانک سامان شعبه امین در تماس با پلیس اعلام کرد دو جوان ۲۶ و ۳۰ ساله با مراجعه به بانک قصد نقد کردن چک مسدود شده به ارزش ۳۶ میلیون تومان را داشته‌اند.

بدین ترتیب ؛ ماموران با حضور در بانک به بررسی دوربین‌های مداربسته پرداختند و خیلی زود تصویر دو پسر جوان به دست آمد و کارآگاهان با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی اصغر ۲۶ ساله و مجید ۳۰ ساله شدند و روز ۲ آبان ماه، دو پسر جوان در دو عملیات جداگانه و همزمان در محدوده اتوبان شهید محلاتی دستگیر شدند.

متهمان در ابتدا خود را در ماجرای قتل و سرقت بی گناه می دانستند اما وقتی در برابر مدارک و دلایل پلیس قرار گرفتند به ناچار لب به اعتراف گشودند.

اعتراف به جنایت

اصغر ۲۶ ساله در اعترافاتش گفت: من به واسطه یکی از بستگان دورم که در بازار مغازه دار است با کامران آشنا شدم و پی بردم او از وضعیت مالی خوبی برخوردار است به همین دلیل با یکی ازدوستانم به نام مجید نقشه سرقت از او را طراحی کردیم به همین خاطر از یکی دیگر از دوستان مان که شاهین نام دارد با پرداخت یک میلیون تومان خواستیم تا کیف کامران را سرقت کند.

وی افزود: بعد از این که کیف به دست ما رسید با کامران قرار گذاشتیم و مجید سوار بر خودروی پژو ۲۰۶ به سراغ کامران رفت و پرسید که شما کیف مدارکتان را گم کردید که مقتول تایید کرد و در ادامه به او گفت منتظر باشید تا دوستم کیف‌تان را بیاورد، نیم ساعت او را تحت نظر داشتیم و متوجه شدیم شماره پلاک خودرو را برداشته است به همین دلیل تصمیم گرفتیم نقشه مان را عملی کنیم. اصغر ادامه داد: به سراغ کامران رفتیم و در بین راه او را به عنوان مسافر سوار خودرو کردیم و در خودرو شروع به درددل کرد و از سرقت کیفش برایمان حرف زد که خودرو را نگه داشته و من از صندلی جلو به عقب رفتم و کنار کامران نشستم.

این مرد گفت: به کامران گفتم که کیف دستی و مدارکش در اختیار ماست و باید ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کنی تا آن ها را بازگردانیم که او مقاومت کرد و گفت: یک ریال هم به شما نمی دهم به همین خاطر او را به خانه ویلایی مجید بردیم و دوباره تهدیدش کردیم اما کامران مقاومت کرد و از آن جایی که شماره پلاک خودرو را برداشته بود با طنابی که تهیه کرده بودیم او را به قتل رساندیم.

عامل جنایت گفت: پس از آن برای این که جسد شناسایی نشود، او را داخل یک سطل زباله انداختیم و اسیدی را که از قبل تهیه کرده بودیم روی صورت و بدن جسد ریختیم و سپس قصد داشتیم جسد را داخل فاضلاب بیندازیم اما نشد و جسد را همان جا رها کردیم. بنا بر این گزارش، عاملان این جنایت به دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای امور جنایی تهران در اختیار کارآگاهان اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند و تحقیقات برای دستگیری دیگر متهم فراری این پرونده ادامه دارد.

khorasannews.com
  • 9
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش