شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۰۹:۱۰ - ۳۰ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۷۲۱۳
جرم و جنایت

سناریوهای وحشتناک شوهربرای قتل همسر

قاتل,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

مردی جوان که عاشق یک دختر جوان شده بود با یک نقشه فریبکارانه و دادن  قرص برنج به زندگی زنش   پایان داد.

خودکشی زن؟

ساعت ۳ بعد از ظهر ۲۹ آذر امسال، مسئولان بیمارستان بهارلو در تماس با ماموران کلانتری ۱۱۵ رازی از مرگ مرموز زن جوانی روی تخت بیمارستان خبر دادند و ماموران با حضور در بیمارستان اطلاع یافتند که این زن با خوردن قرص به زندگی خود پایان داده است.

با توجه به مرموز بودن مرگ زن ۳۰ ساله، تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس شعبانی برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و جسد زن جوان نیز برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.

کارشناسان پزشکی قانونی در این مرحله مرگ زن جوان را خوردن قرص برنج اعلام کردند و شوهر این زن در تجسس های پلیسی ادعا کرد که همسرش داروهای گیاهی می خورد و نمی داند چرا همسرش قرص برنج خورده است.

خودکشی شوهر

تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا این که ماموران اطلاع یافتند مرد ۳۳ ساله نیز پس از ۱۵ روز از مرگ همسرش دست به خودکشی زده که با تلاش پزشکان از مرگ نجات پیدا کرده است.

کارآگاهان با توجه به مرموز بودن این اتفاقات، تجسس های میدانی را آغاز کردند و پی بردند که فرید از چندی قبل با یک  دختر جوان که در همسایگی مغازه برادر فرید صندوقدار یک کبابی است، آشنا شده و قصد ازدواج با او را داشته است.

همین سرنخ کافی بود تا ماجرای قتل زن جوان از سوی شوهرش در دستور کار ماموران قرار گیرد و تیم پلیسی به دستور بازپرس پرونده، فرید را دستگیر کرد.

فرید ابتدا مرگ زنش را یک خودکشی اعلام کرد اما وقتی در تناقض گویی ها گرفتار شد و دید راز دوستی و تصمیم به ازدواج با دختر جوان فاش شده است به ناچار دست به افشاگری زد.

اعتراف به قتل

پسر جوان در اعترافاتش گفت: زنم، دخترعمویم بود و قبل از ازدواج با من یک نامزد داشت که به دلیل اختلافاتی که با هم داشتند از هم جدا شدند و بعد از آن ماجرا با هم ازدواج کردیم.

وی افزود: مدتی بود که با دختری جوان که لیسانس تجهیزات پزشکی دارد و صندوقدار یک کبابی است آشنا شدم، دوستی ما هر روز عاشقانه تر شد و تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم اما همسرم به خاطر این که یک بار ازدواج ناموفق داشت حاضر نبود از من طلاق بگیرد و این در حالی بود که هیچ احساسی در زندگی ما وجود نداشت و نمی خواستم به این زندگی ادامه دهم.

عامل این جنایت ادامه داد: مدتی گذشت و چند بار تصمیم به قتل او گرفتم اما موفق نشدم تا این که قرص برنج را پودر کردم و داخل یک کپسول ریختم و به عنوان قرص آرامبخش و مسکن به همسرم دادم که بعد از خوردن قرص حال زنم بد شد و او را به بیمارستان رساندم که تلاش پزشکان نیز بی نتیجه ماند و همسرم به کام مرگ فرو رفت اما دختر جوان نیزمتوجه شد که من متاهل هستم و رابطه اش را با من قطع کرد که دست به خودکشی زدم.

دختر دل باخته

بدین ترتیب کارآگاهان برای تحقیقات بیشتر به سراغ دختر جوان که سارا نام دارد رفتند و وی در بازجویی های پلیسی به ماموران گفت: من صندوقدار یک کباب فروشی هستم و برادر فرید در کنار محل کار من مغازه سوپرمارکتی دارد که فرید زیاد به آن جا رفت و آمد می کرد و نگاهش بارها توجه مرا جلب کرده بود تا این که به پیشنهاد دوستی او جواب مثبت دادم.

وی افزود: پس از مدتی، دوستی ما عمیق تر شد و از فرید خواستم اگر قصد ازدواج دارد به این رابطه ادامه بدهم که او نیز ادعا کرد به من علاقه‌مند است و تصمیم دارد برای خواستگاری به خانه مان بیاید.

سارا ادامه داد: مدتی گذشت و هر چه منتظر ماندم بی فایده بود. چند روز از فرید خبری نبود تا این که یک زن در نقش مادر فرید با من تماس گرفت و ادعا کرد که پسر و دختر دایی فرید فوت کرده اند و پس از پایان مراسم به خواستگاری ام می آیند که گویا واقعا بستگان فرید فوت کرده بودند و منتظر ماندم. سارا در خصوص این که از متاهل بودن فرید بی اطلاع بود گفت: فرید از صبح با من در تماس تلفنی و اینترنتی بود تا ساعت ۵ عصر و بعد هم که به خانه می رفت ادعا می کرد چون باید ساعت ۴ صبح از خواب بیدار شود پیام می داد که زود می خوابد و من به این رفتارها هیچ وقت شک نکردم و حتی با هم تماس تصویری هم داشتیم و هیچ وقت متوجه نشدم او ازدواج کرده و متاهل است. وی افزود: روزهای پایانی آذر بود، هر چه منتظر ماندم بی فایده بود.

از فرید خواستم تکلیف ام را روشن کند و سر موضوع خواستگاری با هم بحث کردیم که در این صحنه فرید ادعا کرد متاهل است و قصد دارد از همسرش جدا شود و منتظر است تا این جدایی رقم بخورد و بعد به خواستگاری ام بیاید اما شنیدم که همسرش حاضر به جدایی نیست. دختر جوان ادامه داد: از فرید شنیدم که قصد دارد همسرش را به قتل برساند، باور نمی کردم، یک بار ادعا کرد که دریچه های کولر داخل خانه را بسته و لوله بخاری را جابه جا کرده است تا همسرش دچار گازگرفتگی شود اما در نقشه‌اش ناکام مانده بود و یک بار هم داخل غذای همسرش سم ریخته اما به خاطر طعم تلخ غذا همسرش از خوردن غذا صرف نظر کرده بود. وی ادامه داد: حتی شنیدم فرید به دنبال یک نفر است که با پرداخت پول، همسرش را با خودرو زیر بگیرد اما کسی را برای اجرای این نقشه پیدا نکرده بود. مدتی بود دیگر از او خبر نداشتم و باورش برایم سخت بود که در این مدت بازی خوردم و مرد مورد علاقه ام قصد دارد همسرش را به قتل برساند. سارا گفت: مدتی بود که از فرید خبر نداشتم و دیگر او را فراموش کرده بودم تا این که متوجه شدم همسرش خودکشی کرده است. شنیده بودم همسر فرید طلاق نمی گیرد چون یک بار ازدواج ناموفق داشته و نمی خواهد بار دیگر طعم جدایی را حس کند و فکر می کردم به همین دلیل دست به خودکشی زده تا این که از سوی پلیس با خبر شدم که فرید دست به قتل همسرش زده است. بنا به این گزارش، فرید برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

تحلیل کارشناس

ترس از برچسب زدن عامل تحمل زندگی نابه سامان

دکتر قربانعلی ابراهیمی - جامعه شناس و استاد دانشگاه

برخی افراد که از زندگی اول خود راضی نیستند و کارشان به طلاق و جدایی کشیده می شود در انتخاب همسر در زندگی مشترک دوم ممکن است دچار وسواس هایی شوند که این حساسیت ها نیز برای شان دردسر ساز باشد. بر اساس تحقیقات جامعه شناختی برخی افراد در ازدواج دوم نیز دچار اشتباهات غیر قابل جبرانی می شوند که ممکن است تا آخر عمر زندگی مشترک شان را تباه کند و به یک زندگی اجباری و تحمیلی رضایت بدهند و با تمام مشکلاتی که در این زندگی تحمل می‌کنند، نمی خواهند طلاق بگیرند.

ازدواج های احساسی و منطقی در زندگی مشترک دوم که بر اساس روابط دوستی شکل می گیرد گاهی ممکن است به طلاق عاطفی و رسمی کشیده شود اما این زنان و مردان زندگی مشترک دوم را با تمام مصائب تحمل می کنند تا از برچسب و انگ نجات پیدا کنند. افراط و تفریط و سردرگمی در ازدواج دوم و به خرج دادن حساسیت های فکری و ذهنی اغلب افراد را در انتخاب کور می کند و بر اساس منطق و استدلال خود تصمیم به ازدواج می گیرند و وقتی پشیمان می شوند که دیگر بی فایده است و به خاطر تهمت ها و حرف و حدیث ها زندگی مشترک دوم را تحمل می کنند و رنج می کشند ولی به طلاق رسمی رضایت نمی دهند و اغلب این افراد با وجود این که با یک نفر به عنوان شریک زندگی زیر یک سقف قرار دارند هیچ دلخوشی به این زندگی ندارند و فقط از روی اجبار تحمل می کنند و به همین دلیل است که به خودکشی، همسرکشی، قتل یا خیانت روی می آورند و ناخواسته مجرم می شوند. اهمیت به اولویت ها، معیارها و ملاک های ازدواج اگر درست باشد به طور قطع زندگی مشترک با خطاها و اشتباهات کمتری رو به روست و کمتر شاهد طلاق رسمی و عاطفی خواهیم بود ولی متاسفانه برخی ازدواج های اجباری ، تحمیلی و ...که بدون شناخت کافی صورت می گیرد راهی جز انحرافات خانوادگی و اجتماعی ندارد. معمولا وقتی افراد از زندگی اول جدا می شوند و طلاق می گیرند کمبودهای مختلف عاطفی، اجتماعی و اقتصادی دارند که هر کدام بر اساس خلاءهای خود به سمت افرادی جذب می شوند که خلاءهای شان را برطرف کنند.

این قبیل ازدواج ها هیچ سر و سامانی ندارد و آینده ای برای آن ها ضمانت نخواهد شد برخی زنان نیز به دلیل توقعات بالایی که دارند می خواهند با ازدواج دوم به آرزوها، اهداف و آمال دست نیافته خود برسند که با زیاده خواهی نه تنها به اهداف خود نمی رسند بلکه زندگی مشترک دوم را برای خود و همسر تلخ و سیاه می کنند و برای دور ماندن از انگ و برچسب به طلاق مجدد رضایت نمی دهند ولی درگیر آسیب های اجتماعی و خانوادگی بی شماری می شوند. 

ترس ازتنهایی و کمبود عاطفی و رو به رو شدن با فشارهای اقتصادی برای زنانی که ازدواج دوم داشته اند از مسائل مهمی است که به طلاق رضایت نمی دهند و البته برخی مردان نیز به خاطر فرار از پرداخت مهریه و حق و حقوق همسر خود زندگی مشترک دوم را تحمل می کنند.  یک ازدواج منطقی و سالم نیازمند درک متقابل، احترام به باورها و ارزش های یکدیگر است که در کاهش و افزایش روند طلاق موثر است.

donya-e-eqtesad.com
  • 11
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش