چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۳:۰۱ - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۲۵۴۷
جرم و جنایت

اعتراف به قتل خیالی برای رهایی از آزارهای همسر/ قاتل نگهبان پارک دستگیر شد

این زن درباره ادعای قتل نیز گفت: از رفتار شوهرم به تنگ آمده و به مرز جنون رسیده بودم و دیگر تحمل رفتارهای او را نداشتم، برای همین به پلیس مراجعه کردم و گفتم آدم کشته‌ام تا دستگیرم کنند و مدتی از آزار و اذیت شوهرم راحت شوم و او هم تنبیه شود و شاید دست از آزار و اذیت من بردارد و بعد از آزادی من اخلاقش بهتر شود، اما شب اول بازداشتگاه برایم خیلی سخت بود و دلم برای بچه‌ام تنگ شد و مجبور شدم راستش را بگویم.

انکار قتل یک روز بعد از اعتراف 

 زنی که با مراجعه به یکی از کلانتری‌های تهران مدعی شده بود سه سال قبل قتلی مرتکب شده است، در کمتر از ۲۴ ساعت منکر قتل شد و گفت برای فرار از دست آزار‌های همسرش و تنبیه او دروغ گفته ‌است.

به گزارش شرق، در آخرین روزهای هفته گذشته زنی با مراجعه به کلانتری مسعودیه مدعی شد سه سال قبل زمانی ‌که به خانه مادرش در ورامین می‌رفت، مورد حمله دو مرد افغان قرار گرفت. او گفت: آن‌موقع من چاقو همراه خود داشتم، وقتی چاقو را درآوردم، یکی از آنها فرار کرد، اما نفر دوم ماند و همچنان قصد آزار من را داشت، برای همین به او چاقو زدم و مدت کوتاهی بعد از اینکه روی زمین افتاد متوجه شدم مرده است، برای همین او را در کانال آبی که آن نزدیکی بود انداختم و فرار کردم و زندگی عادی خود را ادامه دادم.

مأموران کلانتری با این ادعای زن ۳۵ ساله او را بازداشت کردند و برای اخذ دستور قضائی به دادسرای جنایی تهران بردند، اما این زن در دادسرای جنایی تهران اظهارات متفاوتی را بیان و ماجرا را با شرح زندگی خود شروع کرد.

این زن جوان گفت: من پنج سال قبل از شوهر اولم جدا شدم و دو پسر داشتم که حضانت هر دو آنها به شوهرم سپرده شد. دو سال پیش یکی از دوستانم که به او اعتماد داشتم به من پیشنهاد داد با برادرش ازدواج کنم،‌ من هم پذیرفتم و همان دو سال قبل با شوهر فعلی‌ام که راننده کامیون یکی از شرکت‌هاست ازدواج کردم. شوهرم مرا خیلی اذیت می‌کرد و کتک می‌زد. با وجود اینکه یک پسر ۱۳ ماهه هم داریم واقعا توان ادامه زندگی با شوهرم را نداشتم. ‌بارها از او خواسته بودم مرا طلاق بدهد، اما او زیر بار نمی‌رفت، از طرفی خانواده خیلی خوبی دارد و من آنها را خیلی دوست دارم،‌ برای همین نمی‌خواستم آنها اذیت شوند و چاره‌ای نداشتم جز اینکه به زندگی با شوهرم ادامه بدهم، چون اگر شکایت می‌کردم باعث ناراحتی آنها می‌شدم.

این زن درباره ادعای قتل نیز گفت: از رفتار شوهرم به تنگ آمده و به مرز جنون رسیده بودم و دیگر تحمل رفتارهای او را نداشتم، برای همین به پلیس مراجعه کردم و گفتم آدم کشته‌ام تا دستگیرم کنند و مدتی از آزار و اذیت شوهرم راحت شوم و او هم تنبیه شود و شاید دست از آزار و اذیت من بردارد و بعد از آزادی من اخلاقش بهتر شود، اما شب اول بازداشتگاه برایم خیلی سخت بود و دلم برای بچه‌ام تنگ شد و مجبور شدم راستش را بگویم.

 با این ادعاها‌ی زن جوان، شوهر و خانواده او شناسایی شدند و همسرش گفت: من و همسرم اختلافاتی داشتیم، اما او کسی نیست که آدم کشته باشد. او آدم خوبی است و اطرافیان او را به‌عنوان یک آدم خوب و درستکار می‌شناسند.

در پایان، بازپرس مرادی دستور داد زن جوان در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گیرد تا ادعای او به‌ صورت دقیق و تخصصی بررسی و همچنین تحقیق شود در زمانی که او ادعا کرده، آیا جسدی در کانال آبی که او ادعا کرده پیدا شده است یا خیر؟

دستگیری قاتل نگهبان پارک

شرق: مردی که نگهبان پارکی در پایتخت را به قتل رسانده است، دستگیر شد.

 ساعت ۲۰ روز شنبه هفته گذشته نگهبان پارک لولاگر به سمت مرد جوانی که روی چمن‌های پارک در حال راه‌رفتن بود رفت و از او خواست تا از فضای سبز بیرون بیاید، اما این جوان به رفتارهای مرد نگهبان واکنش تندی نشان داد.

مرد جوان که به تذکرات نگهبان پارک بی‌اعتنایی کرده بود، درحالی‌که روی چمن‌های فضای سبز قدم می‌زد، ناگهان به سمت نگهبان رفت و با او درگیر شد. او در همان ابتدا مرد نگهبان را به عقب هل داد که نگهبان روی زمین افتاد و سرش با جدول کنار فضای سبز برخورد کرد. مرد جوان با دیدن خون‌ریزی از سر نگهبان پارک پا به فرار گذاشت. سپس مردم با اورژانس تماس گرفتند و مرد زخمی توسط امدادگران به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل شد.

پزشکان برای نجات جان نگهبان پارک تلاش کردند، اما این مرد بعد از سه روز روی تخت بیمارستان به‌خاطر خون‌ریزی در ناحیه سر دچار مرگ مغزی شد و خانواده وی با حضور در کلانتری ۱۴۸ انقلاب نسبت به قتل پدرشان از سوی مرد ناشناس اعلام شکایت کردند.

به‌این‌ترتیب تحقیقات برای دستگیری متهم آغاز شد و بررسی‌ها در این رابطه ادامه داشت تا اینکه شامگاه چهارشنبه هفته گذشته دختر مرد نگهبان با مراجعه به کلانتری از حضور عامل قتل پدرش در همان پارک لولاگر خبر داد. پس از آن خیلی زود تیمی از مأموران برای دستگیری قاتل وارد عمل شدند.

مأموران با حضور در پارک لولاگر مرد جوان را دستگیر کردند و درحالی‌که افراد حاضر در پارک شهادت دادند این مرد عامل مرگ نگهبان پارک است، وی خودش را به دیوانگی زد. سرهنگ نورآبادی، رئیس کلانتری ۱۰۸ نواب، با تأیید این خبر گفت: با توجه به اینکه عامل این درگیری خود را به دیوانگی زده است، متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور مقام قضائی در اختیار مأموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. 

  • 18
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش