یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
۱۴:۴۳ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۲۳۹
جرم و جنایت

«موبد آرش کسروی» به دست افراد ناشناس به قتل رسید/ توضیحات دادستان کرمان

موبد آرش کسروی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
موبد آرش کسروی سال گذشته برای آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی از کالیفرنیا به ایران، شهر کرمان سفر کرد و برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت در کرمان سکونت گرفت.

به گزارش عصر ایران به نقل" امرداد نیوز" ؛ آرش کسروی، موبد زرتشتی و دو تن دیگر به دست افراد ناشناس به قتل رسیده اند. پیکر بی جان آنها در منطقه ماهان در جنوب کرمان یافت شده است.

موبد آرش کسروی سال گذشته برای آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی از کالیفرنیا به ایران، شهر کرمان سفر کرد و برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت در کرمان سکونت گرفت.

بر پایه این گزارش، چندی پیش موبد کسروی به همراه دو تن از دوستانش ناپدید می شوند. پس از جست وجو از خانه مسکونی اثری از وی پیدا نمی شود. بستگان پلیس آگاهی کرمان را در جریان رخداد گم شدن موبد و دو تن از همراهانش می گذراند. پس از سه روز پیکر بی جان آنان در شهر ماهان پیدا می شود. بنا به گفته شاهدان، پلیس آگاهی قتل را تایید کرده، هویت قاتل یا قاتلان و انگیزه ی قتل اما نامشخص است.

موبد آرش کسروی فرزند مهربانو کاویانی و داریوش کسروی سال ۱۳۴۶ خورشیدی در کرمان زاده شد. همسر وی گیتا نیکزاد و فرزندانشان آراد و دینا هستند. موبد آرش کسروی نزدیک به ده سال است که با خانواده به کالیفرنیا کوچ کرده بود و در" در مهر" کالیفرنیا به خویشکاری موبدی و برگزاری آیین های دینی می پرداخت.

توضیحات دادستان کرمان درباره ماجرای قتل موبد زرتشتی و دو تن دیگر به دست افراد ناشناس

کشف ۳ جسد در ویلایی در شهر ماهان

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از کشف ۳ جسد در ویلایی در ماهان خبرداد.

به گزارش صداو سیمای مرکز کرمان، سالاری با اعلام این خبر گفت: این جسد‌ها در چند روز گذشته کشف شده اند.

وی در خصوص جزئیات این قتل گفت: مجموعه دستگاه قضا و پلیس اگاهی به محض اطلاع از قتل پیگیری و تحقیقات این موضوع در دستور کار قرار داد.کشف ۳ جسد در ویلایی در شهر ماهان

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از نتایج خوب این تحقیقات خبرداد و گفت: در خودروی یکی از مقتولین ۱۰ هزار دلار آمریکایی کشف شده که مشخص می‌شود انگیزه قتل اختلافات مالی بوده است .

سالاری میانگین سنی مقتولین را ۴۰ تا ۵۰ سال اعلام کرد و افزود: یکی از مقتولین از اقلیت‌های مذهبی زرتشتی بوده است و دو نفر دیگر مسلمان بودند .

وی گفت : بررسی موضوع بدون توجه به ملیت به همت  اکیپ ویژه از پلیس اگاهی و کاراگاهان و بازرس ویژه قتل در حال بررسی است و با روشن  شدن موضو ع انگیزه قاتلین از ارتکاب این قتل اطلاع رسانی خواهد شد.

دادستان کرمان گفت: قتل این سه فرد در کرمان صورت گرفته و اجساد به ویلا منتقل شدند که با مراجعه به ویلا این اجساد کشف و اطلاع رسانی شده است.

  • 20
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش