پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
۱۲:۲۲ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۱۰۷۶
جرم و جنایت

درگیری دو مواد فروش در زندان منجر به قتل یکی از آنها شد

نزاع و دعوا بین دو زندانی که به جرم حمل مواد مخدر در زندان به سر می بردند، منجر به مرگ یکی از آن ها شد و دیگری را پای میز محاکمه کشاند.

به گزارش شرق، متهم پرونده که در زندان قزل‌حصار مرتکب قتل شده بود، مدعی شد زندانیان دیگری برای او نقشه‌ای پیچیده کشیده و او را مجرم جلوه داده‌اند

. این قتل یک سال قبل در زندان قزل‌حصار اتفاق افتاد و مردی به نام احمد که از مدت‌ها پیش به جرم حمل مواد‌مخدر در زندان به‌سر می‌برد، جانش را از دست داد. زمانی ‌که تحقیقات مأموران در این زمینه آغاز شد، زندانیان گفتند زندانی دیگری به نام سامان که او نیز به جرم حمل مواد‌مخدر به حبس محکوم شده، قتل را انجام داده است. شاهدان حادثه به مأموران گفتند: احمد و سامان با هم درگیری نداشتند؛ در‌واقع سامان با فرد دیگری به نام فرید درگیری داشت و آنها با هم چند باری زد‌و‌خورد کرده بودند. احمد برای اینکه از فرید دفاع کند، با سامان درگیر شد و بعد هم سامان با وارد‌کردن یک ضربه با شیشه او را به قتل رساند.

وقتی سامان مورد پرسش قرار گرفت، این اتهام را رد کرد و گفت: من احمد را نکشتم، زندانیان دیگری این کار را کردند و من این اتهام را قبول ندارم. مرد جوان گفت: من از دوران نوجوانی موادمخدر حمل می‌کردم و چند بار بازداشت شده بودم. آخرین‌بار که مأموران من را با مواد گرفتند، به دلیل اینکه مقدار زیادی مواد همراهم بود و سابقه‌دار بودم، به ۲۵ سال حبس محکوم شدم. این حکم در دیوان عالی کشور تأیید شد و من دوران حبسم را می‌گذراندم و پنج سال هم از آن گذشته بود. احمد هم از زندانیان سابقه‌دار زندان قزل‌حصار بود. او هم به خاطر مواد به ۳۰ سال حبس محکوم شده بود. 

احمد با فرید خیلی دوست بود. من هم با فرید مشکل داشتم و مدتی بود با هم درگیر بودیم. احمد به هواخواهی فرید آمد و می‌خواست با چاقو من را بزند که من هم او را زدم، اما زمانی که او کشته شد، من بیهوش بودم. فردی به نام سینا من را بیهوش کرد. این در حالی بود که شاهدان ادعا کردند سینا برای جلوگیری از شدت درگیری، یک ضربه به سر سامان زد و او را بیهوش کرد، اما سامان قبل از این بیهوشی مرتکب قتل شده بود. با تکمیل پرونده و صدور کیفرخواست، رسیدگی به این پرونده در شعبه ۸ دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد. در جلسه دادگاه، با توجه به اینکه اولیای‌دم درخواست قصاص را مطرح کرده بودند، سامان در جایگاه قرار گرفت. او در توضیح آنچه اتفاق افتاده بود، گفت: من اصلا با احمد درگیری نداشتم، او خودش به سمت من حمله و توهین کرد، من هم خیلی ناراحت شدم و نتوانستم خودم را کنترل کنم، به همین دلیل به او فحش دادم. احمد چاقو داشت. 

آن را گرفتم و گفتم برو و دیگر اینجا نیا، اما او چاقو را برداشت و به من حمله کرد. من داشتم احمد را می‌زدم که یک نفر از پشت ضربه‌ای به سرم زد و بیهوش شدم. وقتی به‌هوش آمدم، به من گفتند احمد کشته شده است و من او را کشته‌ام؛ درحالی‌که من در آن مدت بیهوش بودم. او درباره ادعای زندانیان درباره اینکه دیده‌اند او ضربه را زده است، گفت: من ضربه‌ای نزدم. آنها دروغ می‌گویند و این حرف‌ها را قبول ندارم. مقتول چاقو داشت. به سمتم آمد و حرفی زد که من خیلی ناراحت شدم و با هم درگیر شدیم.

قاضی از متهم پرسید: مگر در زندان چاقو هست که ادعا می‌کنی مقتول چاقو داشته است؟ آیا خودت هم چیزی همراهت بود؟ متهم گفت: در زندان با اشیای مختلف چاقو درست می‌کنند. مقتول هم یک چاقو درست کرده بود و همیشه آن را کنار گردنش می‌گذاشت. ما بارها گفته بودیم که او چاقو دارد، اما توجهی نمی‌کردند. من هم هنگام هواخوری یک تکه شیشه از زمین برداشته بودم؛ چون درگیری داشتم، می‌ترسیدم و می‌خواستم با آن شیشه از خودم محافظت کنم.

متهم همچنین در پاسخ به این سؤال که مقتول چه گفت که باعث درگیری شد، گفت: او به دخترم حرف‌های نامربوطی زد؛ چون من باید ۲۵ سال در زندان باشم، زن و بچه‌ام تنها هستند و دخترم که جوان و زیباست، مورد توجه برخی از زندانیان که او را دیده‌اند قرار گرفته بود؛ به همین دلیل هم حرف‌های نامربوطی به او زد و من عصبانی شدم و درگیری ما از آنجا شروع شد، اما من اتهام را قبول ندارم و زمان قتل هم بیهوش بودم. هیئت قضات بعد از پایان گفته‌های متهم و وکیل‌مدافع او، برای تصمیم‌گیری در این زمینه وارد شور شدند.

  • 9
  • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن استقلال,بیوگرافی امیرارسلان مطهری بیوگرافی امیرارسلان مطهری و عکسهای او

زادروز: ۱۹ اسفند ماه ۱۳۷۱

زادگاه: گرمسار، ایران

قد: ۱٫۸۰ متر

پست: مهاجم

ملیت: ایرانی

بیوگرافی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری در روز ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۷۱ در گرمسار سمنان به دنیا آمد. او با توجه به علاقه شدید به فوتبال توانست در این رشته ورزشی بدرخشد و فوتبال را مانند بقیه ی فوتبالیست ها از کوچه و خیابان شروع کرد تا این که در سال ۱۳۸۷ زمانی که ۱۶ ساله بود در تیم استیل آذین تست داد. او ۱٫۸۰ متر قد دارد و در پست مهاجم بازی می کند. امیرارسلان مطهری یک بازیکن حرفه ای فوتبال است و بعنوان مهاجم برای تیم فوتبال استقلال تهران بازی می کند.

ادامه
مهدی عبدی,زندگینامه مهدی عبدی,بیوگرافی مهدی عبدی بیوگرافی مهدی عبدی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

زادگاه: ۹ آذر ماه ۱۳۷۷

زادروز: قائم شهر، ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتیمتر 

ملیت: ایرانی

ادامه
رهی معیری,زندگی نامه رهی معیری,زندگینامه کامل رهی معیری زندگی نامه رهی معیری یکی از شاعران غزلسرا

متولد: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۲۸۸

مرگ: ۲۴ آبان ۱۳۴۷ تهران

تخلص: رهی

سبک: غزل

پیشه: شاعر

مذهب: اسلام

ادامه
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
سنایی,زندگینامه سنایی غزنوی,سنایی غزنوی زندگینامه زندگینامه سنایی غزنوی و آثار او

زاده: ۴۷۳ هـ.ق

زادگاه: غزنی (افغانستان امروزی)

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر

درگذشت: ۵۴۵ هـ.ق

ادامه
اخوان ثالث,مهدی اخوان ثالث,زمستان اخوان ثالث زندگینامه اخوان ثالث شاعر پرآوازه و موسیقی‌ پژوه ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۰ اسفند ۱۳۰۷

زادگاه: مشهد

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، نوازنده تار

بیوگرافی اخوان ثالث

مهدی اخوان ثالث (م- امید) در سال ۱۳۰۷ هجری شمسی در مشهد قدم به عرصه ی هستی نهاد. پدر وی که علی نام داشت، یکی از سه برادری بود که از استان یزد به مشهد نقل مکان کرد و از این جهت آنان نام خانوادگیشان را اخوان ثالث به معنی برادران سه گانه گذاشتند و نام مادرش مریم بود.

ادامه
صمد نیکخواه بهرامی,عکسهای صمد نیکخواه بهرامی,زندگینامه صمد نیکخواه بهرامی بیوگرافی صمد نیکخواه بهرامی بازیکن بسکتبال ایران + تصاویر

تولد: ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۶۲

زادگاه: تهران

قد: ۱۹۸ متر

پُست: مهاجم ریزتک

ملیت: ایرانی

ادامه
آریانا هافینگتون,زندگینامه آریانا هافینگتون,بیوگرافی آریانا هافینگتون زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی - یونانی (+ تصاویر)

زاده: ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۵۰ ‏

زادگاه: آتن، یونان

ملیت: آمریکایی- یونانی تبار

حرفه: نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

تحصیلات: کارشناسی ارشد اقتصاد

ادامه
اسحاق جهانگیری,عکس از اسحاق جهانگیری,اصالت اسحاق جهانگیری بیوگرافی اسحاق جهانگیری (+ تصاویر)

زاده: ۱۳۳۶ 

زادگاه: جیرفت، استان کرمان

دین: اسلام

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه کرمان (کارشناسی فیزیک)، دانشگاه صنعتی شریف (کارشناسی ارشد مهندسی صنایع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران (دکترای مدیریت صنعتی)

ادامه
ویژه سرپوش