دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
۱۶:۵۶ - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۱۹۷۳
جرم و جنایت

زن جوان به خاطر کینه از شوهرش او را با اسید سوزاند

زن جوانی که بابت کینه از شوهرش او را با اسید سوزانده و سبب مرگش شده بود، با تائید حکم قصاص ازسوی دیوان عالی کشور، یک قدم دیگر به مرگ نزدیک شد.

به گزارش شرق، سه سال پیش جسم سوخته مرد جوانی به بیمارستانی در جنوب تهران منتقل شد. هنوز اقدامات پزشکی روی این مرد آغاز نشده بود که پرستاران دریافتند او جانش را از دست داده است.

  وقتی همسر مقتول مورد بازجویی قرار گرفت، ابتدا منکر همه چیز شد و گفت نمی داند چه حادثه ای برای شوهرش افتاده است؛ اما بعد که مأموران به اختلاف او و شوهرش پی بردند، زن جوان به قتل اعتراف کرد.

  او گفت:من و شوهرم خیلی با هم اختلاف داشتیم. او مرد بداخلاقی بود و بسیار من را اذیت میکرد ، کتک می زد و خرجی نمی داد. من و بچه ام گرسنگی می کشیدیم. به همین خاطر او را سوزاندم.

 متهم گفت:من تصمیم سوزاندن شوهرم را داشتم و نمی خواستم او را بکشم. پرونده پس از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم پای میز محاکمه رفت. 

در آغاز جلسه و پس از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند، اولیاء دم تقاضای قصاص کردند و سپس متهم در جایگاه قرار گرفت. او گفت:شوهرم بسیار بداخلاق بود، به هر بهانه ای من را کتک می زد ، اذیت می کرد و پول خورد و خوراک من و پسرم را نمی داد.

 با اینکه بچه خودش بود، به او هم بی توجهی می کرد. بارها به او گفتم این کارهایت یک روز باعث می شود کاری را که نمی خواهم، انجام بدهم و تو را با اسید بسوزانم. حتی تهدید کردم خودم و پسرم را با اسید می سوزانم. باز هم بی توجهی کرد.

 روز حادثه با هم بحث کردیم، او تا جایی که توان داشت من را زد. همه بدنم درد میکرد ، آن قدر از او کینه داشتم که نمی دانستم خشمم را چگونه خالی کنم. منتظر شدم تا شب شد. هنگامی که خواب بود، اسید را آوردم و روی او پاشیدم. می خواستم زجری که من از دستش می کشم، او هم بکشد. من قصد کشتنش را نداشتم، تنها می خواستم کمی اذیتش کنم تا حواسش را جمع کند.

  با توجه به تقاضای قصاص اولیاء دم ، هیئت قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. رأی صادرشده مورد اعتراض متهم قرار گرفت و دیوان عالی کشور نیز به دلیل نقص در تحقیقات، رأی صادرشده را نقض و پرونده را بازگرداند. به این ترتیب متهم دوباره پای میز محاکمه رفت.

او یک بار دیگر ادعایش را مطرح کرد و گفت قصدی برای کشتن نداشته و می خواسته شوهرش را بسوزاند. با برطرف شدن نواقص و استعلام از پزشکی قانونی که علت دقیق مرگ را اسید عنوان کرد ، قضات وارد شور شدند. از آنجایی که مادرشوهر متهم بار دیگر بر قصاص تأکید کرد و گفت حاضر به گذشت نیست، قضات متهم را یک بار دیگر به قصاص محکوم کردند. رأی صادره این بار در دیوان عالی کشور به تأیید رسید و متهم در فهرست قصاصی های دادسرای جنایی تهران قرار گرفت.

  • 20
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش