دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
۱۱:۴۸ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۲۰۰۷۳۱
جرم و جنایت

قتل هولناک در حمایت از برادر

مردی که متهم است در یک درگیری فرد سابقه‌داری را به قتل رسانده است، در حالی پای میز محاکمه می‌رود که اولیای دم برای او درخواست قصاص کرده‌اند.

به گزارش شرق، پاییز سال جاری شهروندان منطقه‌ای در جنوب تهران به مأموران خبر دادند قتلی اتفاق افتاده و جوانی کشته شده است. بلافاصله مأموران پلیس به محل حادثه رفتند و تحقیقات گسترده‌ای را در این خصوص آغاز کردند. آنها متوجه شدند درگیری بین مقتول و دو برادر رخ داده که یکی از برادران متواری شده است.

وقتی مأموران دیگر برادر را که سامان نام دارد، بازداشت کردند، او را مورد بازجویی قرار دادند. سامان گفت: مقتول که سعید نام داشت، مدتی قبل از زندان آزاد شده بود. او فرد سابقه‌داری بود و سابقه سرقت داشت. یک روز قبل از حادثه متوجه شدم او از زندان آزاد شده است. وقتی همدیگر را دیدیم از من خواست موتورسیکلتم را به او بدهم، اما چون سابقه‌اش را می‌دانستم موتور را به او ندادم و گفتم من آن را لازم دارم. آن روز موتور را از من نگرفت تا اینکه فردایش دوباره سراغم آمد. او وارد پارکینگ خانه شد و گفت موتور را لازم دارد. من باز هم گفتم نمی‌دهم و همین باعث کشمکش بین ما شد.

متهم در ادامه گفت: چاره‌ای نداشتم جز اینکه از برادرم به نام سیروس کمک بگیرم. او را خبر کردم. وقتی برادرم آمد درگیری بین آن دو بالا گرفت. من هم زورم نرسید که آنها را جدا کنم و برادرم سعید را به قتل رساند.

این در حالی بود که شاهدان نیز اعلام کردند متهم را دیده‌اند که از محل حادثه فرار کرد. یکی از همسایه‌ها گفت: درگیری بین آنها شدید بود و ما نمی‌توانستیم دخالت کنیم. یکدفعه سیروس که خیلی عصبانی شده بود در پارکینگ را بست و سر ما داد کشید که برویم. بعد از چند دقیقه صدای درگیری قطع شد و سیروس با شتاب و عجله از پارکینگ خارج شد. پشت سر او هم برادرش دوید و وقتی ما وارد پارکینگ شدیم، متوجه شدیم سعید مرده است.

مأموران با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده تحقیقات خود را برای دستگیری سیروس آغاز و بعد از گذشت دو ماه او را ردیابی و بازداشت کردند. سیروس در تحقیقات اتهام قتل را قبول کرد و گفت: من نگهبان پارک بودم. زمان حادثه سر کارم بودم که برادرم با من تماس گرفت و گفت فردی می‌خواهد به زور موتورش را بگیرد. من هم برای کمک به برادرم به خانه‌اش رفتم و دیدم سعید در پارکینگ خانه با برادرم درگیر شده است.

برادرم کوچک بود و زورش به سعید نمی‌رسید. سعید به محض اینکه من را دید به سمتم حمله کرد چون می‌دانست اجازه نمی‌دهم موتور برادرم را بگیرد. او می‌خواست مرا بزند که من دستمالی را که دستش بود، دور گردنش پیچیدم و او را کشتم؛ البته قصدم کشتن او نبود؛ برای اینکه او را ضعیف کنم و وادارش کنم دست از سر من و برادرم بردارد، این کار را کردم.

مأموران همچنین متوجه شدند سیروس نیز سابقه‌دار است و چند ماه قبل از این حادثه از زندان آزاد شده است. او درباره سابقه کیفری‌اش گفت: من را به خاطر اعتیاد بازداشت کردند. مأموران وارد پارک شدند و وضعیتم را که دیدند، بدنم را تفتیش و مواد پیدا کردند؛ به همین دلیل هم بازداشت شدم. به خاطر حمل مواد به شش ماه حبس محکوم و بعد از پایان حبس هم آزاد شدم اما حالا پاک هستم.

متهم در ادامه گفت: من فقط اعتیاد دارم اما سعید فردی بود که کاملا در محل شناخته‌شده بود. او سرقت‌های زیادی انجام داده بود و به همین دلیل هم سابقه زیادی داشت. ضمن اینکه اهالی به خاطر شرارت‌هایش از او می‌ترسیدند. او خیلی زورگیری می‌کرد اما من نمی‌خواستم اجازه دهم از برادرم زورگیری کند.

در ادامه روند رسیدگی به این پرونده مادر مقتول به عنوان ولی دم از متهم شکایت کرد و گفت: پسر من اگر سابقه داشت زندان را تحمل کرده بود و وقتی آزاد شد دیگر خلافی نکرده بود. این دو برادر پسر من را به خانه کشاندند و به قتل رساندند. آنها خودشان هم سابقه‌دار هستند. اگر پسر من دنبال موتور بود، می‌توانستند او را از پارکینگ بیرون کنند و در را ببندند؛ چطور است که به گفته شاهدان او را به داخل پارکینگ کشاندند و به قتل رساندند. آنها حتی در پارکینگ را بستند تا سعید راه فرار نداشته باشد. اگر پسر من خطاکار بود این دو برادر چرا راه او را بستند؟ می‌توانستند او را آزاد بگذارند که برود.

با توجه به شکایت این زن به عنوان ولی دم و تکمیل تحقیقات صحنه قتل بازسازی شد. متهم یک بار دیگر در محل حادثه جزئیات را توضیح داد. وی در بیان آخرین دفاع در مرحله تحقیقات به بازپرس گفت: من و ساسان از سعید می‌ترسیدیم؛ او خیلی فرد خشنی بود، زورگیری می‌کرد و با همه درگیر می‌شد؛ به همین دلیل وقتی برادرم تماس گرفت و گفت سعید قصد دارد به زور موتور را از او بگیرد من خیلی سریع خودم را رساندم چون ممکن بود او برادرم را بکشد.

بعد از گفته‌های متهم و تکمیل تحقیقات کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی با درخواست قصاص از سوی مادر مقتول به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم به‌زودی پای میز محاکمه می‌رود.

  • 17
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش