۱۱:۲۴ - ۲۸ آبان ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۸۰۷۲۳۹
اخبار افغانستان

بازگشت نظامیان انگلیسی به میدان‌های جنگ در افغانستان

بازگشت نظامیان انگلیسی به افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
دولت انگلیس در حالی نظامیان خود را در افغانستان افزایش داده است که این نیروها برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ میلادی بار دیگر به میدان‌های جنگ بازخواهند گشت.

به گزارش تسنیم به نقل از «ساندی اکسپرس»، نیروهای ویژه از هنگ چترباز ارتش انگلیس برای نخستین ماموریت رزمی خود از سال ۲۰۱۴ بار دیگر به افغانستان اعزام شده‌اند.

 

براساس گزارش، بیش از ۸۰ نفر از این نیروهای ویژه انگلیس هفته گذشته به کابل رسیدند و به گفته وزارت دفاع این کشور، نظامیان انگلیسی بطور چرخشی به افغانستان آمده‌اند و این اعزام به معنی افزایش بیشتر نیروها نیست.

 

یک منبع ارشد امنیتی درباره اعزام این نیروها به افغانستان گفت که بازگشت نیروهای انگلیسی به میدان‌های جنگ به دلیل افزایش چالش‌های امنیتی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در کابل است.

 

براساس این گزارش این نیروهای ویژه انگلیسی نقش آموزشی نخواهند داشت و ماموریت مقابله مستقیم با نیروهای «دشمن» را بر عهده خواهند داشت.

 

نیروهای انگلیسی در سال ۲۰۱۴ و پس از اینکه باراک اوباما و دیوید کامرون پایان ماموریت جنگی در افغانستان را اعلام کردند، ماموریت رزمی آنها متوقف شد، اما همچنان حضور فعال خود را در این کشور حفظ کردند.

 

در حال حاضر نیز بیش از ۶۰۰ نظامی انگلیسی در افغانستان مستقر هستند و این شمار در پی فشارهای آمریکا قرار است در سال آینده میلادی به هزار و صد نظامی افزایش پیدا کند.

 

  • 11
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.2 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش