جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
۱۲:۰۴ - ۱۰ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۱۹۸۳
اخبار فلزات، طلا و ارز

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۰/ قیمت طلا در مرز ۱۵۱۰ دلار

قیمت طلا
در حالی که سرمایه گذاران در حال ارزیابی این مسئله هستند که آیا فدرال رزرو روند کاهش نرخ بهره را ادامه خواهد داد یا نه، قیمت طلا امروز تغییر اندکی را شاهد بود، اما همچنان در مسیر رشد هفتگی باقی ماند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران در حال ارزیابی این مسئله هستند که آیا فدرال رزرو روند کاهش نرخ بهره را ادامه خواهد داد یا نه، قیمت طلا امروز تغییر اندکی را شاهد بود، اما با توجه به نامشخص بودن سرنوشت توافق تجاری آمریکا و چین، قیمت فلز زرد در آستانه دومین رشد هفتگی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۵۰۹ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد پس از افزایش یک درصدی هفته گذشته در آستانه رشد حدودا نیم درصدی در هفته جاری قرار دارد. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۵۱۲ دلار و ۱۰ سنت رسید.

تصمیم شیلی مبنی بر لغو نشست سازمان همکاری های اقتصادی آسیا- اقیانوسیه (اپک) که قرار بود طی روزهای ۱۶ و ۱۷ نوامبر در این کشور برگزار شود، برنامه های آمریکا و چین برای امضای یک توافق تجاری موقت در حاشیه نشست اپک را مختل کرده است، اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته دو کشور به زودی مکان جدیدی را برای امضای فاز نخست توافق تجاری اعلام خواهند کرد.

جنگ تجاری حدود ۱۶ ماهه بین دو اقتصاد بزرگ جهان موجب کند شدن تجارت جهانی، افزایش خطر بروز رکود در برخی اقتصادها و آشفتگی در بازارهای مالی گشت هاست.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه اقدام به کاهش ۲۵ صدم درصدی نرخ بهره کرد و نرخ بهره را به ۱.۵ تا ۱.۷۵ درصد رساند، اما در عین حال این سیگنال را ارسال کرد که کاهش بیشتری در کار نخواهد بود مگر آنکه اقتصاد آمریکا وضعیت بدتری پیدا کند.

اما فعالان بازار معتقدند با توجه به وضعیت نامطلوب اقتصادی، فدرال رزرو احتمالا زودتر از موعد سیاست کاهش نرخ بهره خود را متوقف کرده است. تعداد شهروندان امریکایی متقاضی دریافت حقوق و مزایای بیکاری هفته گذشته اندکی بیشتر از حد انتظار افزایش داشت و نشان داد که نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی چندان هم گزاف نیست.

  • 10
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش