شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹
۱۷:۱۶ - ۲۴ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۱۳۵۸
اخبار فلزات، طلا و ارز

فروش کدملی برای دریافت دلار اوج گرفت!/ نوسانات دلار و سود ۴ میلیونی دلالان در یک روز

خرید دلار با کد ملی
فروش کدملی برای دریافت دلار اوج گرفته و سبب سود کلان بسیاری از دلالان شده است.

با آزاد کردن خرید ۲۲۰۰ دلار توسط بانک مرکزی، مجدد خرید و فروش کد ملی برای سود کلان از نوسانات نرخ ارز مجدد اوج گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، با ورود مهمان ناخوانده "کرونا" به کشورمان، یکسالی می شود که ۸۰ درصد جامعه با مشکلات معیشتی مواجه شده اند. در حدی که بسياري از مردم قادر به برطرف کردن نیاز های اولیه خود نیستند. در این میان قیمت دلار، مسکن و طلا روز به روز در حال افزایش است و فعلا سدی هم جلودار آنها نیست.

کار به جایی رسیده که کمک های دولتمردان به مردم هم آنقدری نیست که به چشم آید، از این رو مردم سعی می کنند به هر طریقی شده دردی از زندگی خود را دوا کنند. طی این یکسالی که دلار در حال صعود بود، بانک مرکزی برای جلوگیری از رانت و جمع کردن بازار غیر رسمی فروش ۲۲۰۰ دلار توسط صرافی ها (ظرفیت ارزی سالانه ای که برای هر نفر در نظر گرفته شده) را با کارت ملی را ممنوع کرد.

اما؛ حدود یک ماه از آزاد شدن خرید ۲۲۰۰ دلار با کارت ملی توسط اشخاص عامه می گذرد؛ یعنی هر فرد میتواند به صرافی های معتبر مراجعه کرده و ۲۲۰۰ دلار با نرخ ۳۰ هزار تومان دریافت کند.

خرید دلار با کد ملی

از این رو حدود یک هفته است، تعداد مردمی که به صرافی های جهت خرید ۲۲۰۰ دلار با کارت ملی مراجعه می کنند در حال افزایش است. این افزایش جمعیت در حدی است که اگر از کنار صرافی ها رد شوید، متوجه حضور جمعیت در درب ورودی صرافی ها می شوید. همین امر باعث افزایش قیمت دلار می شود. می گویید چگونه؟

این اشخاص ۲۲۰۰ دلار با کارت ملی خود از صرافی ها با نرخ (۳۰ هزار تومان) خریداری می کنند و در نهایت با مراجعه به بازار های غیر رسمی و دلالان، دلار های خود را با نرخ ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان میفروشند.

حال تصور کنید زمانی که هر شخص بتواند ۲۲۰۰ دلار دریافت کند، برای خرید به صرافی ها هجوم می آورند، تقاضا افزایش پیدا می کند. قیمت دلار به مراتب بالا می رود.وقتی صف های طولانی برای خرید دلار باعث قیمت ارز می شود!

خرید دلار با کد ملی

تصور کنید هر فرد برای خرید ۲۲۰۰ دلار با نرخ ۳۱ هزار تومان باید ۶۸ میلیون و ۲۰۰ هزا تومان به صرافی بپردازد. دلار خود را دریافت می کند و در بازار غیر رسمی به دلال ۳۳ هزار تومان می فروشد. در نتیجه می تواند این ۲۲۰۰ دلار را قیمت ۷۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بفروشد و در یک روز حدود ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان سود کند. این امر در هنگامی که مردم محتاج نان شب خود هستند.

این وضعیت مردم عادی در جامعه بود، اما برخی از افراد (دلال) هم زرنگ تر از این حرفا هستند؛ به اینصورت که کارت ملی ساده لوحانی را اخذ کرده و ارز ۲۲۰۰ تومانی دریافت کرده و در بازار غیر رسمی می فروشند. با این تفاوت که مردم عادی در سال یک بار میتوانند ۴ میلیون سود کنند، ولی دلالان شاید روزی ۴ میلیون سود!

  • 9
  • 8
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش