۰۹:۰۸ - ۲۱ تير ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۴۰۵۷۳۹
تاپ طنز

طنز/ واردات وسايل کمک‌عاشقی!

ما دیشب منزل بابای سوفیا رفته بودیم، برای چی؟ خب معلوم است برای خواستگاری. بابای سوفیا سفره را انداخت و گفت: بیا میدون دوم... بیا یه چیزی بخور. الان دو، سه‌ ساله تو نسبت به سوفیا حالت ازدواج داری و من موافقت نمی‌کنم... بیا پسرم... بیا یک چیزی بخور.

 

ما هم جوگير شديم و نشستیم دوزانو سر سفره و کفگیر را برداشتیم و زدیم وسط عدس‌پلو و کفگیر را آوردیم بالا که بریزیم توی بشقاب که در همین لحظه عیسی کلانتری، رئیس حفاظت محیط زیست، از رادیو که روشن بود، گفت: «تنها امکان تولید غذای ۵۰ میلیون نفر را داریم... جمعیت به ۸۰ میلیون نفر رسیده، اما همچنان فشار می‌آوریم که غذای خود را به هر قیمتی در داخل کشور تولید کنیم».

 

تا کلانتری این حرف را زد، بابای سوفیا بشقاب را از زیر دست من کشید و گفت: پاشو... پاشو... مملکت فقط ۵۰ میلیون نفر رو می‌تونه غذا بده. تو چطوری داری شکم‌چرانی می‌کنی؟ یابو. تا همین الان هم توی زندگی هرچی خوردی باید بروی پس بدهی. تقصیر مسئولان چیست که ۳۰ میلیون نفر اضافه داریم؟ اگر امثال تو به دنیا نیامده بودند، ما الان داشتیم راحت زندگی می‌کردیم.

 

هم غذا به همه می‌رسید، هم آب. گفتم: خب غذا را داخل کشور تولید نکنند. چه اصراری است؟ ما که موبایل و عدس و غذای دام و واشر و دسته‌بیلمان با ارز دولتی و از خارج از کشور تأمین می‌شود. الکی هم هی می‌گوییم ما همه‌چی را خودمان تولید می‌کنیم. نهایتا دسته‌بیل می‌آید ما بیل را می‌کنیم سرش یا دسته کلنگ می‌آید، ما کلنگ را می‌گذاریم سرش یا شکر می‌آید، ما می‌ریزیم توی کیسه یا چای می‌‌آید، ما می‌ریزیم توی بسته‌بندی چای صددرصد ایرانی. ماشین هم می‌آید، ما اینجا فقط در کاپوتش را می‌بندیم و می‌گوییم تولید ملی.

 

درواقع تنها چیزی که ما داریم صددرصد خودمان تولید می‌کنیم، تولیدات صداوسیماست که خود صداوسیما هم دارد با ارز دولتی چيزميز وارد می‌کند. خب چه اصراری است؟ بگوییم تنها تولید ملی ما نفت است و این‌قدر زمین را بدوشیم تا تمام شود و خلاص. بابای سوفیا گفت: تو کلا آدم قدرنشناسی هستی میدون دوم و من مطمئنم هیچ‌وقت آدم نمی‌شوی. برو خواب سوفیا را ببین.گفتم: متأسفانه من خواب سوفیا را هم باید روی خوشخواب خارجی ببینم.که بابای سوفیا قندان را برداشت و پرت کرد سمت من و مکالمه‌مان دوباره نصفه ماند.

 

سوفیا... الان همه‌چیز از خارج وارد می‌شود جز عشق‌وعاشقی. من می‌خواهم با ارز دولتی عشق‌وعاشقی و وسایل کمک‌عاشقی وارد کنم. موافقی؟

 

عاشق وارداتی تو؛ میدون دوم

 

sharg​hdaily.‎​ir
  • 16
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.0 stars from 20 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش