صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲

پزشکی

ویتامین D,عدم تاثیر ویتامین D در کاهش خطر بیماری قلبی عروقی ویتامین D,عدم تاثیر ویتامین D در کاهش خطر بیماری قلبی عروقی پزشکی > تحقیقات و پژوهش های پزشکی عدم تاثیر ویتامین D در کاهش خطر بیماری قلبی عروقی

به گفته محققان، ویتامین D در کاهش خطر بیماری قلبی عروقی موثر نیست. تاثیر ویتامین D بر جنبه های مختلف سلامت و مکانیسم های زیربنای آن، کانون تحقیقات بسیاری است.

بیشتر

۱۱ مهر ۱۴۰۲

نظرات
اسکن مغزی,امکان تفسیر اسکن مغزی با کمک هوش مصنوعی اسکن مغزی,امکان تفسیر اسکن مغزی با کمک هوش مصنوعی پزشکی > تحقیقات و پژوهش های پزشکی هوش مصنوعی به تفسیر دقیق تر سی‌ تی اسکن مغز کمک می‌کند

تحقیقات انجام شده در کشور استرالیا نشان داده که یک مدل یادگیری عمیق می تواند به رادیولوژیست ها در تفسیر سریع تر و دقیق تر سی تی اسکن مغزی برای تشخیص خونریزی مغزی و نجات جان بیماران یاری برساند.

بیشتر

۱۱ مهر ۱۴۰۲

نظرات
کافئین,تاثیر کافئین بر چرخه خواب کافئین,تاثیر کافئین بر چرخه خواب پزشکی > تحقیقات و پژوهش های پزشکی کافئین بر چرخه خواب تأثیر می‌گذارد

وقتی افراد در طول روز از کمبود خواب خسته میشوند، به دنبال چیزی میروند تا به آن ها انرژی بدهد. اغلب اوقات، این نوشیدنی حاوی کافئین است، مانند قهوه، چای یا یک نوشیدنی انرژی زا.

بیشتر

۱۱ مهر ۱۴۰۲

نظرات
جدال میان حکیمان و پزشکان, طب سنتی و ایرانی, جدال میان حکیمان و پزشکان, طب سنتی و ایرانی, پزشکی > حوزه بهداشت و رفاه جدال میان حکیمان و پزشکان/ طب سنتی و ایرانی از اساس وجود دارد؟

بررسی دلایل پزشکان با آنچه در ایران طب سنتی، ایرانی یا اسلامی خوانده می‌شود  هم  میهن نوشت ؛حدود یک ماه پیش بود که خبر رسید حسین روازاده، «پزشکی» که از روش‌های «طب سنتی- اسلامی» برای درمان بیماران اس

بیشتر

۱۰ مهر ۱۴۰۲

نظرات
برندگان جایزه نوبل پزشکی ۲۰۲۳ ,کاتالین کاریکو و درو وایسمن برندگان جایزه نوبل پزشکی ۲۰۲۳ ,کاتالین کاریکو و درو وایسمن پزشکی > حوزه بهداشت و رفاه اعلام برندگان نوبل پزشکی ۲۰۲۳/ اهدای جایزه به «کاتالین کاریکو»و «درو وایزمن» دو محقق پیشتاز در ساخت واکسن کرونا

جایزه نوبل پزشکی ۲۰۲۳ به کاتالین کاریکو و درو وایسمن تعلق گرفت.

بیشتر

۱۰ مهر ۱۴۰۲

نظرات
مضرات چاقی,افزایش علائم یائسگی در افراد دچار به اضافه وزن مضرات چاقی,افزایش علائم یائسگی در افراد دچار به اضافه وزن پزشکی > تحقیقات و پژوهش های پزشکی افزایش علائم یائسگی در افراد دچار به اضافه وزن

به گفته محققان، چاقی شدت علائم یائسگی را افزایش می دهد. چاقی یک عامل خطر برای بسياري از بیماری های جدی از جمله فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ است.

بیشتر

۱۰ مهر ۱۴۰۲

نظرات
سرطان سینه,ارتباط بین میگرن و افزایش ریسک ابتلا به سرطان سینه سرطان سینه,ارتباط بین میگرن و افزایش ریسک ابتلا به سرطان سینه پزشکی > تحقیقات و پژوهش های پزشکی خطر ابتلا به سرطان سینه در افرادی که میگرن دارند

محققان می گویند افرادی که میگرن دارند ممکن است در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه باشند.

بیشتر

۱۰ مهر ۱۴۰۲

نظرات
سرطان پوست,تشخیص سریع سرطان پوست با استفاده از هوش مصنوعی سرطان پوست,تشخیص سریع سرطان پوست با استفاده از هوش مصنوعی پزشکی > تحقیقات و پژوهش های پزشکی هوش مصنوعی به کمک تشخیص سریع سرطان پوست آمد

محققان در حال توسعه تجاری یک ابزار تشخیص بر بالین (point- of- care) هستند که در آن با ترکیب هوش مصنوعی سرطان پوست به سرعت شناسایی می شود.

بیشتر

۰۹ مهر ۱۴۰۲

نظرات
جدال میان حکیمان و پزشکان, طب سنتی و ایرانی, جدال میان حکیمان و پزشکان/ طب سنتی و ایرانی از اساس وجود دارد؟

بررسی دلایل پزشکان با آنچه در ایران طب سنتی، ایرانی یا اسلامی خوانده می‌شود  هم  میهن نوشت ؛حدود یک ماه پیش بود که خبر رسید حسین روازاده، «پزشکی» که از روش‌های «طب سنتی- اسلامی» برای درمان بیماران استفاده می‌کرد، توسط وزارت بهداشت از طبابت ممنوع شده است.

[ادامه]
ماهی,بیماری ماهی چه بیماری‌هایی از ماهی به انسان منتقل می‌شود؟

متخصص بهداشت و بیماری های آبزیان در چهارمحال و بختیاری گفت: انتقال بیماری های مشترک بین انسان و ماهی عمدتاً از طریق تماس مستقیم، تماس غیرمستقیم با حشرات ناقل و اجسام بی جان آلوده، بلع خوراکی یا استنشاق مواد آئروسل ایجاد می شود.

[ادامه]
هورمون درمانی هورمون درمانی روشی نوین و کاربردی برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها

هورمون درمانی هورمون درمانی یکی از موضوعات پرطرفدار و مهم در علم پزشکی و بهداشت است. در این مقاله از سرپوش، به بررسی جزئیات و اهمیت هورمون درمانی پرداخته و نقش آن در بهبود سلامتی و کیفیت زندگی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

[ادامه]
پرخوری عصبی همه چیز درباره پرخوری عصبی

پرخوری عصبی پرخوری عصبی یک مشکل شایع در جوامع مدرن است که ممکن است بر کیفیت زندگی و سلامت عمومی تأثیر بگذارد. در این مقاله از سرپوش، به بررسی این پدیده و عوامل موثر در آن می‌پردازیم. همچنین، راه‌های مدیریت و کاهش پرخوری عصبی و تأثیرات آن بر روی سلامت را برای شما شرح می‌دهیم. پرخوری عصبی چیست؟

[ادامه]
کلینیک تخصصی شیرین بهترین انتخاب برای لابیاپلاستی کلینیک تخصصی شیرین بهترین انتخاب برای لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک نوع جراحی زیبایی در ناحیه تناسلی زنان است که شکل ظاهری لبه‌های داخلی یا خارجی واژن را تغییر می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به کلینیک تخصصی شیرین مراجعه کنید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

[ادامه]
مسمومیت بارداری یا پره اکلامپسی همه چیز درباره مسمومیت بارداری یا پره اکلامپسی

مسمومیت بارداری یا پره اکلامپسی در این مقاله از سرپوش، در مورد مسمومیت بارداری یا پره اکلامپسی صحبت خواهیم کرد. مسمومیت بارداری یا پره اکلامپسی یک وضعیت جدی است که در طول بارداری رخ می‌دهد. این مسمومیت با افزایش فشار خون و آسیب به اعضا مانند کبد و کلیه همراه است.

[ادامه]
درمان شناختی رفتاری درمان شناختی رفتاری روش موثر درمان اختلالات روانی

درمان شناختی رفتاری درمان شناختی رفتاری یک روش معتبر در حوزه روان‌شناسی و درمان است که به تحلیل و تغییر الگوهای شناختی و رفتاری افراد می‌پردازد. در این مقاله از سرپوش به بررسی اصول و روش‌های درمان شناختی رفتاری پرداخته خواهد شد. درمان شناختی رفتاری چیست؟

[ادامه]
حرکات ورزشی برای درمان آرتریت حرکات ورزشی ساده برای درمان و بهبود آرتریت

حرکات ورزشی برای درمان آرتریت در این مقاله از سرپوش ، به بررسی حرکات ورزشی برای درمان آرتریت می‌پردازیم. آرتریت، یک بیماری التهابی است که اغلب با درد و تورم مفاصل همراه است. حرکات ورزشی منظم و مناسب می‌توانند بهبودی و کاهش علائم آرتریت را تسریع کنند.

[ادامه]
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش