۲۲:۲۷ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۷۸۰۰
امنیتی و دفاعی

فرمانده کل سپاه:

آن‌قدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم

حسین سلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
فرمانده کل سپاه گفت: پشت سر منطق مذاکره تسلیم شدن نهفته است.

به گزارش تسنیم، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در مراسم آیین ملی گرامیداشت استاد تراز انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار داشت:شاید هیچ جز خود شهید چمران و اندیشه ها و ایمان وی قادر نباشد تا از این شخصیت تجلیل کند. 

وی افزود: هرگز جاذبه ظاهری امپراطوری ها وی. ا مذکور خود نکرد و شکوه مادی تمدن غرب او را مرعپب نکرد و آن عالم عاملی شد که از دانشگاه به میدان جهاد هجرت کرد و طیف گسترده شخصیت او عظمتی بیکرانه ساخت و انسانیت در او به تمامی تجلی پیدا کرده بود.

فرمانده کل سپاه گفت: در کنار این شهید چمران از یک شخصیت مانند حدید برخوردار بود که در مقابل کفر به شدت می ایستاد. ترکیب اندیشه و روح جهاد از او انسانی جاودانه ساخته بود که هرگز  زمان قادر نیست بر سیرت معنوی او غبار کهنگی بنشاند. 

سردار سلامی ادامه داد: بذرهای جهادی که او در دل کودکان لبنان کاشت بعدها ب شجره طیبه حزب الله منجر شد که امروز شاخسار این درخت تناور در شرق مدیترانه می درخشد.

وی تصریح کرد: امروز جغرافیای ذهن ها به جای جغرافیای سرزمین ها نشان دهنده بزرگی یک ملت است. مساحت ذهنی و میدان تاثیر یک اندیشه است که در جه بزرگی یک‌ملت را معرفی می کند. ملت ها برای رشید شدن و رسیدن به رشد یافتگی به منابع هویت پایدار نیاز دارند. 

فرمانده سپاه عنوان کرد: هیچ چیز به عنوان منابع پایدار هویت نمی تواند به عنوان منابع قدرت معرفی شود. پیش از انقلاب ملت ما بدون یک شناسنامه هویتی قدرتمند و کاملا وابسته بود زیرا آن روز ها منابع تولید این هویت اجازه و امکان انجام رسالت خود را نمی یافت اما همین که ولایت بر این سرزمین حاکم شد منابع تولید قدرت ما بی اندازه شد و ما قدرت گرفتیم. 

سرلشکر سلامی گفت: خود آمریکایی ها در توصیف بزرگترین ضعفشان می گویند که بزرگترین ضعف آمریکا فقدان یک رهبری روحانی است. شخصیتی که امروز در آمریکا رهبری می‌کند شخصیتی مانند ترامپ است و هویت موجود ملت آمریکا را بر باد می دهد چون هیچ یک از پارامتر های یک انسان متعادل را ندارد و چنین حکومتی فاقد تدبیر و روح  و عقل سیاسی است. 

وی ادامه داد: آنچه که محور قدرت یک ملت است کرامت و هویت او است و در جهان امروز این معانی به زیبایی عمل می کند. گاهی آنقدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می خوانیم پس درک ما از قدرت دشمن یک تحلیل ذهنی نیست.

فرمانده سپاه گفت: اساتید بسیجی سازندگان اصلی بنایی هستند که می خواهد در دنیا تمدن ایجاد کند. ۱۲ سال پیش دنبال راهی برای پایان دادن سیطره ناوهای هواپیمابر در دریا بودیم. اکر بتوانید به داشتان ناوهای هواپیمابر پایان دهید توازن بر قرار شده است. ما باید با موشک های بالستیک این کار را می کردیم زیرا موشک های بالستیک با چند برابر سرعت صورت به هدف برخورد می کنند. مقابله با این موشک ها کار سختی است و می توان با ترکیب تکنیک های و تاکتیک ها می توان عملکرد موشک های ضد موشک را غیر ممکن کرد. 

سرلشکر سلامی ادامه داد: ۱۵ سال پیش این فناوری یک رویا بود. وقتی این اتفاق بیافتدیعنی اینکه می توان این ناو ها در هر نقطه با دقت ۱۰۰ درصد مورد اصابت قرار داد. یک روز ما صفحه ای را در ابعاد دو سوم یک ناو را در دریا قرار دادیم تا موشک دقیقا به هدف اصابت کرد و آن روز توانستیم توازن قدرت را تغییر بدهیم. این تاثیر علم و تفکر با  روحیه جهادی است. امروز موشک های نقطه زن که هدف های متحرک را می زنند بسیار پیشرفته تر شده اند. 

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما می خواهیم در گام دوم انقلاب اسلامی در مرجعیت علمی عالم بایستیم به شرط اینکه ما بخواهیم. ما برای عبور از چالش های سخت در مقابل هیچ بن بستی زانو نزده ایم. از آن روز جنگ با ما بر سر الگو شدن آغاز شد و اصل تقابل با ما بر این بود که ایران نباید به یک نظام ولایی قدرتمند تبدیل شود و ما هم ایستاده بودیم تا به جهان ثابت کنیم که با الگوی حکومت اسلامی می توان قدرتمند شد و آسیب هم ندید. 

وی ادامه داد: دشمن تمام عناصر قدرت خود را علیه ما در حد اشباع تهدید به کار گرفت اما ما قدرتمند تر شدیم چون منبع قدرت ما به گونه ای بود که پایان نمی یافت. تمام آرزوی دشمن خلع سلاح بخشی از توان دفاعی ما است. ما امروز در گام دوم در جای خوبی ایستاده ایم. ما دیگر جهل سال قبل نیستیم و دشمنان ما هم به اندازه کافی شکست خورده و رو به زوال هستند زیر ا آمریکا در فلسفه سیاسی خود شکست خورده است. 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه فلسفه سیاسی آمریکا بر مبنای غارت ملت های است عنوان کرد: به همین دلیل آنها در فلسفه سیاسی خود شکست خورده اند و این فلسفه دشمن آفرین است. امروز آمریکا قادر نیست به انتخاب های سیاسی درست دست بزند. ساز و کار تبدیل قدرت نظامی به قدرت سیاسی از کار افتاده است ‌ این یعنی بک برآیند منفی از قدرت و این عامل اصلی شکست آمریکا است. 

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز قلب سیاست در عراق از منطق انقلاب اسلامی تاثیر می پذیرد. هیچ سازگاری بین منابع قدرت آنها و میدان عمل وجود ندارد. ما خشکیده شدن آمریکا در جهان اسلام را می بینیم. آنها نتواستند با سختی ها ملت ایران را تسلیم کنند زیرا ملت ایران به فراخوان های آنان پاسخ نداد. 

وی عنوان کرد: ما در منطق سیاسی پیروزیم. منطق ما آفرینشگر قدرت است زیرا با فطرت ملت ها سازگار است. باید برای شکستن قدرت های بزرگ باید قدرت تای بزرگ ایجاد کرد و ما برای نفوذ اعتقادی دارای منطق هستیم. امروز مقاومت راهکار و منطق ما است. دشمن می خواهد در مذاکره ما را تسلیم کند. ما تا زمانیکه از نفت و دشمنانمان مستقل نشویم موفق نمی شویم. ما اثر تحریم ها با مقاومت از بین می بریم. وقتی از مقاومت روی می آورید این نشان عقب نشینی است و موقتی دشمن چنین وضعیتی را در ما ببیند تحریم ها را تشدید می کند. ما دشمنانمان را در رفتار و تفکر می شناسیم و مدل رفتار آنها را آزموده ایم. مذاکره آنها برای این است که ما قدرت بازدارندگی مان را از دست بدهیم آنها ما را می زنند. امروز ما گزینه عملیات نظامی دشمن را خنثی کرده ایم ودشمن تنها منطق قدرت را می شناسد. دیپلماسی بدون قدرت شناخته شده نیست. ما وقتی قدرتمندیم امن هستیم. 

فرمانده کل سپاه گفت: ایستادگی ما بر اساس منطق است پشت سر منطق مذاکره جنگ و تخلیه شدن از قدرت و تسلیم نهفته است. ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است مه بر مصلحت ملی و انقلابی ما منطبق است. 

سرلشکر سلامی در پایان اذعان کرد: دشمنان ما سست و‌خسته شده اند و از درون در حال پوک شدن هستند و دیگر عصر آمریکا پایان یافته است. 

  • 12
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 14 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید