جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
۱۱:۳۷ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۵۰۴۵۹
سیاست داخلی

از آمار دقیق کشته‌شدگان اطلاعی ندارم

نماینده مجلس: از جاهای ناشناس به جوانان معترض خوزستانی تیراندازی شد و آنها را کشتند

تظاهرات اعتراضی در خوزستان,کشته شدن جوانان خوزستانی در تظاهرات
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان درباره کشته شدن و زخمی شدن افرادی که در اعتراضات اخیر حضور داشته‌اند، گفت: شورای تامین استان خوزستان و شورای امنیت ملی کشور در جهت جبران حوادث و مشکلاتی که برای بعضی خانواده‌ها صورت گرفته برنامه دارد و جبران خواهند کرد؛ چراکه آن‌ها نیز از کشته شدن افراد متاثر هستند. جوانانی که کشته شدند، افرادی هستند که با نظام بوده و در گردونه نظام تعریف می‌شدند، سوابق خانوادگی آن‌ها نیز همین را نشان می‌دهد؛ آن‌ها برای مطالبه مسالمت‌آمیز خود بیرون آمدند اما از جاهای ناشناسی به سمت‌شان تیراندازی شده و آن‌ها را کشتند. همه مسئولان متاثر، ناراحت و نگران هستند و یقیناً برای جبران این امر برنامه‌های خوبی خواهند داشت. اما از میزان دقیق آمار کشته شدگان اطلاعی ندارم.

به گزارش ایلنا،  قاسم ساعدی نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت خوزستان اظهار داشت: متاسفانه بی‌توجهی به مردم باعث می‌شود که آن‌ها ناراحت و نگران شوند؛ مردم کم‌لطفی‌هایی را از سوی مسئولان دیده‌اند و یا اینکه مدیریت‌های غیرمرتبط و به دور از علم مدیریت باعث می‌شود که دولت، نظام و البته مردم دچار مشکلاتی شوند. خوزستان از سوءمدیریت می‌نالد. مدیریت هم در سطح خوزستان و همچنین در نگاه‌های ناجالبی که در بعضی از وزارتخانه‌ها مثل نیرو و نفت وجود دارد، مردم خوزستان را نگران کرده است.

خوزستان قلب تپنده ایران است

وی با بیان اینکه مردم خوزستان مردم ولایت‌مداری هستند، ادامه داد: پنج میلیون آدمی آنجا نفس می‌کشند که در زمان هشت سال دفاع مقدس همه در جلوگیری از تجاوز دشمن سینه سپر کردند. خوزستان تاریخ بسیار ارزشمندی دارد و قلب تپنده ایران است. خوزستان به عنوان موتور محرکه اقتصادی کشور است؛ چراکه بیشترین نیروگاه‌های تولید برق و بیشترین صنایع را دارد و همچنین قطب پتروشیمی و پایتخت نفت و گاز ایران است، نیشکر و زمین‌های حاصلخیز کشاورزی دارد و به عنوان جلگه کشاورزی ایران از آن یاد می‌کنند؛ اما متاسفانه از همه این ظرفیت‌ها استفاده نشده و امکان اینکه مردم در این ظرفیت‌ها قرار بگیرند نیز به وجود نیامده است و حتی شرایط به گونه‌ای نبوده که حداقل خود مردم بتوانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

سهم مردم خوزستان فقط آلاینده‌های نفس‌گیر و بیماری‌های صعب‌العلاج شده است

نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه نه حق آلایندگی و نه ارزش افزوده درست حسابی به خوزستان می‌دهند و نه از فرزندانشان استفاده می‌کنند، گفت: پیمانکاران و شرکت‌هایی که در خوزستان کار می‌کنند، مالیات و حق آلایندگی را به مودیان تهران واریز می‌کنند و سهم مردم خوزستان فقط آلاینده‌های نفس‌گیر و بیماری‌های صعب‌العلاج شده است.

میلیاردها تومان صرف ساخت سدهایی شده  که در زمستان زیر آب برویم و در تابستان بی‌آب بمانیم

وی افزود: تنها یکی از مسائل خوزستان موضوع آب است، پارسال ما زیر سیل سنگین قرار داشتیم و امسال از بی‌آبی فریاد می‌زنیم؛ اینکه مدیریت نشد. میلیاردها میلیارد تومان صرف ساخت سدهای خوزستان شده است که در زمستان به زیر آب برویم و در تابستان بی‌آب بمانیم و زندگیمان از بین برود؟ نهادهای نظارتی باید ورود کنند و فلسفه وجود سدها، مدیریت، منابع آب را از نزدیک ببینند. چرا باید نرخ بیکاری مردم خوزستان به سیستان و بلوچستان تنه بزند؟ چرا مردم از نعمتی که دارند، بهره حداقلی هم نمی‌برند. مردم غیر از محرومیت در خیلی از جاها تحقیر هم می‌شوند. این جالب نیست، ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی به سر می‌بریم و مدیریت ما باید اسلامی، مبتنی بر عدالت اجتماعی و نیازهای مردم باشد. از این بابت مردم ناراحت و نگران هستند.

در بعضی از شهرها دمای هوا به بیش از ۶۰ درجه می‌رسد

نماینده دشت آزادگان با بیان اینکه بی‌آبی یکی از مشکلات خوزستان است، بیکاری، زیرساخت‌ها، توسعه عمرانی را چه باید کرد؟ خاطرنشان کرد: آنچه را هم که داریم از دست داده‌ایم، خیابان‌ها و جاده‌های ما ده سال قبل بهتر از وضعیت فعلی بودند و نتوانستیم حفظ وضع موجود هم کنیم. در بعضی از شهرها دمای هوا به بیش از ۶۰ درجه می‌رسد و خوزستان چندین روز د رهفته برای اینکه برق ندارد و تعطیل می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به دستور و همدردی رهبری با مردم خوزستان، گفت: با لبیک گفتن به مقام معظم رهبری آرامش در شهرها ایجاد شد، خدا را شاکریم و از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنیم که بیاناتشان باعث آرامش مردم شده است، چراکه مردم خوزستان ولایتمدار و معتقد هستند مردم ما معتقد به خاندان عصمت و طهارت و ولایت فقیه هستند.

جبران خسارات دامداران و کشاورزان خوزستانی در هیات دولت تصویب شده است

وی درباره آسیب‌های وارد شده به مردم در خوزستان و جبران آن توسط دولت با اشاره به جلسه اخیر معاون اول رئیس‌جمهور و وزرا در سفر به خوزستان، گفت: در هیات دولت جبران خسارت کشاورزان و دامداران مصوب شده است و قول داده شده که تامین هزینه شود.

باید امهال ۳۰ساله به وام‌های همه دامداران و کشاورزان خوزستان بدهند

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه ادامه داد: مردم از بانک کشاورزی و بانک‌های عامل وام می‌گیرند، کشت می‌کنند و وامی که گرفته‌اند را روی زمین انداخته‌اند اما به نتیجه نرسیده و بدهکار مانده‌اند، که باید امهال ۳۰ساله به همه دامداران و کشاورزان بدهند. همچنین باید تامین اعتبارات برای لوله کشی برای روستاهایی که بدون آب هستند، انجام شود. قرار شده احیای برخی از تالاب‌ها روی رودخانه کرخه با رهاسازی آب در حد معقول مدیریت شود و به صورت پایدار ادامه پیدا کند تا محیط زیست، تالاب و اکولوژی رودخانه کرخه حفظ شود و حداقل احشام مردم با کمبود آب مواجه نشوند.

جبران خسارات سیل سال ۹۸ هنوز پرداخت نشده است

وی یادآور شد: یکسری خسارت‌هایی به تاسیسات شبکه‌های آبرسانی که روستاها را پوشش می‌دهند، وارد شده و قرار است جبران شود؛ اما نمی‌دانم آیا دولت در این ده روزی که تا پایان مانده کاری خواهد کرد، اینکه آیا اقدامی در تامین اعتبار مصوب شده می‌کند یا می‌ماند برای دولت جدید. در بخش آبرسانی نیز حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه شبکه آب‌رسانی آب شرب روستاها و شهرها مصوب شده است. همچنین در بخش کشاورزی جبران خسارت سیل سال ۹۸ که پرداخت نشده را می‌خواهند پرداخت کنند تا بخشی از خسارت‌های فعلی جبران شود. مردم دیگر اعتماد ندارند، چون می‌بینند که مسئولان وعده می‌دهند وعده‌هایشان عملیاتی نمی‌شود.

ستاد اجرایی فرمان امام تامین خسارت به دامداران و کشاورزان خوزستان را به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان تقبل کرده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه از سیل ۹۸ تا به حال دو سال گذشته اما قسمتی از کشاورزان ما هنوز مبالغ مربود خسارت‌های وارد شده را دریافت نکرده‌اند، چه برسد به این حادثه جدیدی که اکنون اتفاق افتاده است، گفت: بی‌آبی که جدیداً باعث متضرر شدن کشاورزان و دامداران شده چگونه می‌خواهد تامین منابع شود؟ ستاد اجرایی فرمان امام تامین خسارت به دامداران و کشاورزان را به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان تقبل کرده و ما خوشبین هستیم که انجام شود.

جوان‌هایی که کشته‌ شدند، فقط برای مطالبات مسالمت‌آمیز خود بیرون آمدند/از آمار دقیق کشته‌شدگان اطلاعی ندارم

وی درباره کشته شدن و زخمی شدن افرادی که در اعتراضات اخیر حضور داشته‌اند، گفت: شورای تامین استان خوزستان و شورای امنیت ملی کشور در جهت جبران حوادث و مشکلاتی که برای بعضی خانواده‌ها صورت گرفته برنامه دارد و جبران خواهند کرد؛ چراکه آن‌ها نیز از کشته شدن افراد متاثر هستند. جوانانی که کشته شدند، افرادی هستند که با نظام بوده و در گردونه نظام تعریف می‌شدند، سوابق خانوادگی آن‌ها نیز همین را نشان می‌دهد؛ آن‌ها برای مطالبه مسالمت‌آمیز خود بیرون آمدند اما از جاهای ناشناسی به سمت‌شان تیراندازی شده و آن‌ها را کشتند. همه مسئولان متاثر، ناراحت و نگران هستند و یقیناً برای جبران این امر برنامه‌های خوبی خواهند داشت. اما از میزان دقیق آمار کشته شدگان اطلاعی ندارم.

  • 9
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
آره جون خودت نمیدونید از کجا تیراندازی شده مثل اسید پاشای اصفهان همه همه چیزرو میدونن ظلم پایدار نیست
مشاهده کامنت های بیشتر
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفی بیوگرافی پدرام شریفی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تولد:۱۱ مرداد۱۳۶۶

زمینه فعالیت: بازیگر

محل تولد: تهران

سال های فعالیت: ۱۳۸۸- اکنون

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش