۱۱:۰۸ - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۷۴۹۱
سیاست داخلی

دامادهای دردسرساز!

سال‌هاست که اگر خبر و حتی شایعه تخلفی از سوی بستگان مسئولان شنیده می‌شد در وهله اول نگاه‌ها به سمت دختر یا پسر آن مسئول می‌رفت و منتظر بودند که گفته شود چگونه از جایگاهی که پدر داشته برای نیل به اهداف شخصی استفاده و یا سوءاستفاده شده است.

 

اما اکنون ظاهرا شرایط فرق کرده چنانکه پسران و دختران مسئولان کمتر از گذشته در معرض اتهام هستند و دامادهای خانواده نقش نخست در اخبار صحیح یا شایعات مربوط به تخلفات را دارند. این موضوع محدود به دولت کنونی نیست و در دولت‌های گذشته هم مواردی از این قبیل موجود بوده که دلواپسان و اصولگرایان تلاش در پنهان نگه داشتن آن کردند اما شعار روحانی و دولت او شفافیت است بنابراین تخلف یا موارد خاصی را منتشر کردند. درادامه گزارش به اقدامات برخی دامادهای مسئولان دولتی پرداخته می‌شود.

 

خبرسازترین داماد اخیر

 

دامادهای مسئولان نظام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

 

خبرسازترین داماد اخیر سیدهادی رضوی است. نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات سیدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، گفت: متهم سیدهادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه بدون تودیع وثیقه در حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبکه بانکی خارج و صرف عیش و نوش، سفر‌های خارجی، خودرو‌های لوکس و ملک کرده است. که متهم در بخشی از دفاعیات خودش گفت: در کیفرخواست گفته شده من برای مخفی‌کاری شرکت‌هایی ثبت کردم و تسهیلات گرفته‌ام. باید بگویم که در شرکت صنایع آینده‌سازان فاطمی نوین من سمت مدیرعامل را دارم و در شرکت رهجویان کوثر ضامن تسهیلات بودم.

 

پنهان‌کاری آن کجاست؟ ظاهرا خیلی دوست دارند بگویند محمدهادی رضوی داماد وزیر هستم، ولی من که داماد نتانیاهو نیستم. من از دادگاه می‌خواهم فارغ از مساله پرونده من بررسی شود. هادی رضوی فعال اقتصادی و سرمایه‌گذار فصل اول شهرزاد با اشاره به برگزار شدن دادگاه رسیدگی به اتهاماتش در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: «گام دوم انقلاب یعنی همه در برابر قانون یکسان هستند امثال من باید پاسخگوتر و... اگر اتهام است که هیچ اگر جرمی مرتکب شدم باید مجازات شوم.»

 

داماد شدم، قرارداد نبستم

 

دامادهای مسئولان نظام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

 

علی‌اشرف ریاحی داماد محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت و مشاور فعلی وزیر نفت دولت دوازدهم هم خبرساز شده است. ۲۹ اسفند سال گذشته مشرق نوشت: «دادگاه متهمان نفتی علاوه بر مرجان شیخ الاسلامی شاهد حضور ریاحی داماد نعمت‌زاده نیز بود. علی‌اشرف ریاحی داماد محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت و مشاور فعلی وزیر نفت از متهمان اصلی پرونده فساد پتروشیمی به شمار می‌رود. در کیفرخواست قرائت شده در دادگاه نقش منحصر به فردی داشتند».

 

۱۰ اردیبهشت سال جاری این متهم در دادگاه گفت: «در سایت‌ها اعلام کردند که بنده نسبت خویشاوندی دارم و داماد وزیر سابق صنعت آقای نعمت‌زاده هستم، اما در سال ۹۵ این رابطه خویشاوندی ایجاد شده است و از آن موقع هیچ قراردادی نبسته‌ام. تخصص بنده انجام معادلات اولیه طرح‌ها، نظارت بر فرآیند خرید، راه‌اندازی و نفت است؛ یعنی از جایی که بازرگانی پتروشیمی وارد می‌شود کار ما تمام می‌شود. در سال ۸۹ بنده به عنوان مشاور فنی در امور طرح‌ها و تدارکات در شرکت بازرگانی پتروشیمی دعوت به همکاری شدم، حضور بنده در شرکت بازرگانی پتروشیمی پاره وقت بود و ساعتی ۳۰هزار تومان دستمزد می‌گرفتم و اتاق و میزی نیز نداشتم.»

 

داماد روحانی دور از حاشیه

 

دامادهای مسئولان نظام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

 

چندی قبل خبر رسید که داماد رئیس‌جمهور به عنوان معاون وزیر صمت منصوب شده است که این انتصاب با حواشی زیادی همراه شد به نحوی که رحمانی در جایگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: «انتصاب کامبیز مهدی‌‌زاده به سمت معاونت وزیر اصلا ربطی به داماد رئیس‌جمهور بودن یا نبودن این فرد ندارد. وی در حوزه معاونت فناوری رئیس‌جمهور سِمَت داشته و رئیس ستاد توسعه‌ای بوده و از آنجا به وزارت صمت آمده است؛ ضمن آنکه لیسانس زمین‌شناسی دارد، فوق لیسانس او مرتبط است و دکترای زمین‌شناسی هم دارد.

 

رحمانی بیان کرد: «آنها که درباره این انتصاب تردید داشتند، وقتی سوابق او را دیدند به ما تبریک گفتند؛ قطعا اگر هر فردی سوابق او را ببیند، آن را تایید می‌کند.» عمر جلوس مهدی‌زاده بر کرسی معاونت وزیر ۳روز بود و پس از آن برای جلوگیری از فرصت‌طلبی مخالفان دولت، استعفا داد.

 

حاشیه‌داماد شمخانی

البته برخی دامادهای غیر دولتی هم حاشیه‌ساز هستند مانند داماد شمخانی. ۴اردیبهشت سال جاری خبرگزاری دانشجو نوشت: «کمیسیون ماده صد حکم به تخریب اضافه طبقات و اضافه‌بنای پلاک‌ثبتی ۷۹۷/۱۹ لواسان، متعلق به «حسن میرمحمدعلی»(داماد آقای شمخانی) داده ‌است. پس از کش و قوس‌های فراوان درمورد اجرای حکم تخریب ویلای شبنم نعمت‌زاده و عدم اجرای کامل آن حکم تا کنون، باید دید شهرداری و حوزه قضائی لواسان برای اجرای این حکم تخریب جدید چه اقدامی انجام خواهند داد.»

 

داماد رحمانی فضلی

داماد وزیر کشور از دایره دامادهای خبرساز خارج نیست. از قضای روزگار مشاور وزیر کشور مصطفی ملکی که در واقع داماد رحمانی فضلی است ودر وزارتخانه پدر همسرش مشغول فعالیت بود.

 

داماد ایرانی جان کری فراموش نشود

البته دامادها در آن سوی مرزها هم خبرساز هستند، مانند جان کری وزیر امور خارجه دولت اوباما که داماد ایرانی داشت! دکتر ونسا بردفور کری(دختر کوچکتر جان کری از همسر اولش) در سال ۲۰۰۹ با دکتر بهروز(برایان) والا ناهید که یک پزشک ایرانی-آمریکایی است، ازدواج کرده است. بنابر برخی اخبار غیررسمی این زوج پیش‌تر به ایران سفر کرده‌اند. والدین بهروز به نام‌های نوشین و رضا «والا ناهید»، در حال حاضر در لس‌آنجلس زندگی می‌کنند. بهروز والا ناهید به اختصار به نام برایان ناهید در مطبوعات آمریکا شناخته می‌شود و زادگاه وی نیز به ندرت مورد اشاره آنها قرار گرفته است.

 

نیویورک تایمز داستان زندگی برایان و نحوه شکل‌گیری ازدواج او با ونسا کری را اینگونه روایت می‌کند: داماد مدرک لیسانس خود را با درجه ممتاز از دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس دریافت نمود و در ادامه، مدرک پزشکی‌اش را نیز با درجه عالی از دانشگاه «ییل» اخذ کرد. پدر داماد نیز که متخصص ریه و پزشک بخش مراقبت‌های ویژه است، ریاست بیمارستان هولی کراس در میشن هیل کالیفرنیا را بر عهده دارد. به‌علاوه، او مالک یک کلینیک پزشکی خصوصی است که توسط همسر وی(مادر برایان) اداره می‌شود.

 

ar​mandaily.‎​ir
  • 14
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.1 stars from 17 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید