۱۴:۱۷ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۲۷۷۹
سیاست داخلی

خطیب نماز جمعه تهران:

اگر دلتان خوش می‌شود ظریف را تحریم کنید

حاج‌علی اکبری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: دیپلماسی التماسی آمریکا به جایی نرسید، وزیر امور خارجه‌مان را تحریم کردند؛ ظاهرا دلشان خوش می شود، اگر دلتان خوش می‌شوید بفرمایید.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی اکبری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران در واکنش به تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: رفتار سبک وخنده دار دولتمردان آمریکا علیه ظریف را شنیدید. البته برای آقای ظرف و دستگاه سیاست خارجی مایه افتخار است، اما نشان سقوط اخلاق و سیاست در آمریکا است.

وی ادامه داد: دیپلماسی التماسی آمریکا به جایی نرسید، وزیر امور خارجه‌مان را تحریم کردند؛ ظاهرا دلشان خوش می شود. اگر دلتان خوش می شود، بفرمایید  . ولی این قبیل کارها نشان دهنده سردرگمی آن ها است.

وی همچنین  با گرامی‌داشت ایام شهادت امام جواد(ع)، ایام حج و ایام ماه ذی‌الحجه تصریح کرد: بندگان خدا با این سه کار می توانند خود را به خدا برسانند. اول استغفار کنند. با تواضع و فروتنی نسبت به بندگان خدا رفتار کنند و همچنین صدقه بدهند. امیدوارم خداوند توفیق این سه وظیفه ارزشمند را به ما بدهند.

علی‌اکبری با بیان اینکه "موضوع سخن ما آسیب شناسی جامعه و نظام انقلابی است" یادآور شد: نوبت گذشته درباره مسئله عفاف و حجاب سخنانی تقدیم کردم. این نوبت چند جمله‌ای را در مورد فساد اقتصادی تقدیم می‌کنم. مبارزه با فساد گام بسیار بلندی به سمت عدالت علوی است. اهمیت و جایگاه مسئله اقتصاد مشخص است چنان چه قرآن کریم هم مطرح کرده است مال شما ستون فقرات شما است و باید مراقب آن باشید.

وی ادامه داد: یکی از آرمان‌های اصلی نهضت انقلاب اسلامی ما مبارزه با فساد بویژه فساد اقتصادی بود که در رژیم قبل نهادینه شده بوده است. در تمام سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مسئله مبارزه با فساد اقتصادی و عدالت علوی صدر مطالبات امام عظیم‌الشان  و رهبر انقلاب ما بوده و هست.

امام جمعه تهران گفت:  پرچم‌داری  مبارزه با فساد در همه سال‌ها در دست رهبر ما بوده است و از نظر ایشان تحقق عدالت با مبارزه با فساد امکان پذیر است. در مجموع سخنان رهبر عزیزمان طی سه دهه گذشته این مساله به صورت جدی مورد مطالبه و تاکید امام مسلمین بوده است. شاید بیش‌از ۴ هزار بار مسئله مبارزه با فساد در کلمات و نوشتار رهبر عزیز ما موجود است.

وی گفت: بیانیه ۸ ماده‌ای که خطاب  به سران قوا صادر کردند را مطالعه کنید؛ انگار برای همین امروز و نیازهای امروز صادر شده است. در بیانیه گام دوم هم که سند الگوی پیشرفت ما در افق چهله دوم انقلاب اسلامی است چهارمین مورد مبارزه با فساد است. تحقق عدالت همواره مطالبه جدی امام مسلمین بوده است و امروز محاسبه می‌کنیم کاشکی این توصیه‌ها بیاینه ۸ ماده‌ای و آن فرمان جدی گرفته می‌شد. کاش مسئولین تمام ادوار به سیره رهبر و خانواده‌ایشان اقتدا می کردند.

حاج‌علی‌اکبری گفت: در سال‌های گذشته اقدامات جدی توسط فرزندان انقلاب اسلامی برای تحقق عدالت و مبارزه با فساد انجام شده است که سرمایه ادامه راه است. مجموعه اقدامات نظام اسلامی باعث مباهات و افتخار است، اما امروز علاوه بر این مسئله مبارزه با فساد بویژه فساد اقتصادی یک مطالبه عمومی است. وقتی مسیر طی شده را نگاه می کنیم با صحنه‌های تلخی رو به رو می‌شویم. مردمان عزیز ما و مومنین یک مطالبه عمومی و جدی در ارتباط با این مسئله را دارند. البته در شرایط ویژه‌ای که در آن قرار داریم توجه به فساد اقتصادی اهمیت بیشتری پیدا کرده است؛ چراکه  گزینه اصلی دشمنان انقلاب از طریق اقتصاد است. رهبری بارها فرمودند جنگ، جنگ اقتصادی است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به نقطه مطلوبی برسیم راهی نداریم جز این که حتما و حتما با فساد اقتصادی به صورت هوشمند مبارزه کنیم. علت‌ها و عوامل آنچه که به عنوان فساد اقتصادی است را می دانیم. با استفاده از سوء استفاده ها اگر علت‌یابی شود هم علت های اعتقادی، ایمانی، اخلاقی وجود دارد و هم علت‌های ساختاری مثل ریشه های قانونی، مدیریتی و البته بخش های نظارتی را در این موضوع می توانیم مشاهده کنیم.

امام جمعه موقت تهران  گفت: آنچه که جامعه را امروز رنج می‌دهد پیامدهای اقتصادی است که هم در مدیریت و هم در اجتماع مثل کاهش اعتماد و رضایت عمومی وجود دارد. اثر شگفت انگیزی که نان حرام در زندگی مردم دارد، زیاد است از جمله  ناهنجاری اخلاقی، از بین رفتن برکت و آسیب زدن به چهره نظام. رهبر عزیز و عالی قدر از فساد اقتصادی‌ به عنوان شجره خبیثه، گاهی بیماری مهلک، مایه ورشکستی مادی و معنوی جامعه و زلزله ویرانگر  یاد می‌کنند. باید این مسئله به صورت جدی مود توجه قرار گیرد. باید در دستور کار همه قوا و مردم قرار بگیرد.

وی افزود: برادران و خواهران عزیز توجه کنید در تحلیل وضعیت کشور و مسیر طی شده باید واقع بین باشیم. اولا باید اقدامات گسترده و با عظمت نظام اسلامی را  ببینیم و شاکر باشیم. باید توجه داشته باشیم که چیزی به نام فساد سیستمی در جمهوری اسلامی وجود ندارد، بلکه تبلیغات دشمن است. قواعد نظام اسلامی فساد ستیز است. نکته دیگر این است که به عنایت امیر المومنین فساد فراگیر عمومی در بین همه مردم و مسئولین نیست بلکه بر عکس اکثریت جامعه ما به خاطر ایمانشان مردمانی پاکدست و مومن هستند و خود آن ها از وجود این فساد ها رنج می برند. بنابراین فساد موجود عارضی تحمیلی و موردی است، اما جدی وقابل توجه و خطرناک است.

حاج‌علی‌اکبی گفت: بر اساس مطالعات و پژوهش‌ها شکاف موردی میان آنچه هست و آنچه که مردم احساس می کنند وجود دارد؛ مثل امنیت و احساس امنیت. یک سو ضعف اطلاع رسانی مسئولین است و یک سو تلاش دشمن.

وی یادآور شد: الان زمان خوبی برای نگاه پیشگیرانه است در گزینش مدیران طهارت اخلاقی و معاد باوری در بین صاحب منسبان باید رعایت شود. در ارتباط با خانواده‌های  آن ها ساده زیستی باید وجود داشته باشد. ارتباط دائمی با مردم باید دستور کار آنان باشد. از اشرافی گری اجتناب کنند. باید ساختارهای نظارتی در همه قوا و دستگاه ها به صورت قوی تعبیه شود. ساز و کار شفاف سازی درآمدها باید کاملا وسیع اجرا شود و قوانین مربوط که کم هم نیست مود توجه قرار گیرد.

امام جمعه تهران خاطرنشان کرد:سامانه هوشمند باید مستقر شود. وجود دارد اما نیاز به تکمیل دارد. اگر بخواهیم  جلوی امضاهای طلایی گرفته شود باید این هوشمند سازی در همه مجموعه‌ها جدی گرفته شود. این خواسته جدی رهبر عالی قدر است. این مطالبه قانون است. از طرف دیگر راهش جلوگیری از مداخلات بیش‌از حد دولت در مسائل اقتصادی و اصلاح وضعیت بانکی و بودجه ریزی و کاهش فقر و اجرای اصل ۴۴ است.

وی در همین راستا ادامه داد: نکته بعدی که دارای اهمیت است برخورد قاطع سریع بدون تبعیض نهادهای قضایی وامنیتی با مفسدان اقتصادی است. اطلاع رسانی مناسب، شفاف وهماهنگ چه در بخش پیشگیری و چه در بخش درمان باید در دستور کار باشد. افکار عمومی باید اقناعع شود. از افکار عمومی که مطالبه گر فساد هستند باید استقبال شود. از سطحی نگری و شعار زدگی نیز باید پرهیز کرد.

وی در پایان گفت: خبرهای خوبی از دستگاه های اجرایی می‌شنویم. این‌ها را به فال نیک می گیریم. مردم با شما هستند. دعای مومنین و مجاهدین و خانوده شهدا و خود شهدا یاری گر شما است. رهبری یاری‌گر شما هستند. این مسیر را با شدت ادامه دهید. ان شاءلله شاهد روزهای خوبی خواهیم بود. نظام ما ظرفیت مبارزه با این فساد را دارد.   

  • 13
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید