۱۲:۲۸ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۷۱۹۷
سیاست خارجی

کمال خرازی:فشار را تحمل می‌کنیم ولی عزتمان را نمی‌فروشیم

سید کمال خرازی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی گفت: علی‌‌رغم همه فشارها و تحریم ها ولی آنچه که دشمن پیش بینی می‌کرد محقق نشد اگرچه فشار بر روی مردم است اما ما حاضر نیستیم عزت خودمان را بفروشیم و این فشارها را تحمل می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی صبح امروز در مراسم رونمایی از بخش روسی، اسپانیولی و فرانسوی سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با بیان اینکه فضای رسانه‌ای فعلی با زمان دفاع مقدس متفاوت شده است، گفت: در زمان جنگ با مشکلات زیادی برای رساندن ندای مظلومیت رزمندگان به جهانیان مواجه بودیم اما امروز این امکانات افزایش یافته و به راحتی می‌توان اخبار را به جهان مخابره کنیم.

وی با بیان اینکه دفاع از انقلاب اسلامی و ایران عزیز از ابتدای انقلاب برعهده اصحاب رسانه بوده است، افزود: در واقع اصحاب رسانه رزمندگان انقلاب اسلامی در صحنه ابلاغ ایده های انقلاب به جهانیان هستند.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با تأکید براینکه امروز فضای مجازی در حال پیشرفت است و در آن امکانات جدیدی بوجود آمده است، اضافه کرد: یکی از این سرمایه‌ها در فضای مجازی کشورمان جوانان هستند که باید از این طریق ندای انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم.

خرازی با بیان اینکه هوش مصنوعی نیز امروز در شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار است و باید در آن جدی ورود کنیم، گفت: امروزه تأثیرگذاری بر ذهن‌ها یک امر پیچیده است این زمینه‌ای است که باید توانایی‌های خود را در آن توسعه بدهیم و بدانیم که چگونه می‌توان بر ذهن‌ها تأثیرگذاشت.

وی تصریح کرد: هر انسانی مدل ذهنی خودش را دارد و اگر ما از دریچه چشم آن انسان به آن مسائل نگاه نکنیم آنچه را که خود می‌بینیم نمی‌توانیم به او انعکاس بدهیم و بر ذهن آن فرد تأثیرگذار باشیم. در این زمینه باید کارهای بیشتری انجام دهیم.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه رسانه‌ها به ویژه دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب از اهمیت زیادی برخوردار هستند، گفت: اگر سیر تحول جوامع از ۵۰ سال پیش را بررسی کنیم، نه تنها ایران دچار تغییر و تحول عظیم شده بلکه برخی کشورها براثر انقلاب ایران متحول شدند.

خرازی اضافه کرد: به طور مثال بنده قبل از انقلاب اسلامی به ترکیه سفر می‌کردم و در آن زمان آثار اسلامی در این کشور ضعیف بود و کمتر در شهرهای بزرگ ان کشور حجاب رعایت می‌شد اما بعد از انقلاب اسلامی در ایران نوع پوشش و حجاب متفاوت شده است که این ناشی از تأثیر از انقلاب اسلامی ایران است.

وی با تأکید براینکه یکی از محورهای ندای انقلاب اسلامی آزادی خواهی، مبارزه با سلطه طلبی و استقلال خواهی است، عنوان کرد: این ویژگی انقلاب اسلامی جذابیت‌های خاص خود در همه کشورهایی که به دنبال استقلال طلبی  مبارزه هستند دارد منادی استقلال خواهی جمهوری اسلامی در جهان پیچیده است که باید این موضوع نیز از طریق رسانه هابه جهانیان انعکاس بیشتری داشته باشیم.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه امروز با سیاست‌های ریاست جمهوری امریکا وابستگی کشورها به امریکا بیشتر و روشن شده است، گفت: اروپایی‌ها یک نوع وابستگی دارند که این وابستگی سرآغازش بعد از جنگ جهانی و ایجاد سیستم مالی جهانی و اعلام شدن دلار به عنوان یک ارز جهانی آغاز شد که از آن موقع نیز سلطه مالی امریکا بر جهان ریخته شده است.

خرازی ادامه داد: در دهه‌های اخیر نیز وابستگی مالی و اقتصادی سایر کشورها به امریکا بیشتر شده است که از همین جهت است امروز ترامپ می‌تواند تحریم ثانویه بگذارد و کشورها را تحت فشار قرار دهد.

وی با بیان اینکه متأسفانه کشورهای اسلامی منطقه نیز نه تنها امروز وابسته شده‌اند بلکه مورد تحقیر امریکا نیز قرار می‌گیرند، اظهار داشت: آنچه که ترامپ درباره عربستان گفت مورد خوشایندی نبود که این نتیجه وابستگی است.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه یک فرانسوی چند وقت پیش به ایران آمده بود به بنده گفت که با این حجم تحریم‌ها شما چه راهکارهایی دارید و چه می‌کنید، افزود: بنده گفتم آنچه که آنها پیش بینی می‌کردند محقق نشد اگرچه فشار بر روی مردم است اما ما حاضر نیستیم عزت خودمان را بفروشیم و این فشارها را تحمل می‌کنیم.

خرازی افزود: من از آن فرانسوی پرسیدم اگر چنین تحریم‌هایی برضد شما اعمال می‌شد شما چه کار می‌کردید آیا آن را تحمل می‌کردید؟ او جواب داد اگر تحریم‌های حداکثری ضدما اعمال می‌شد ما نمی‌توانستیم تحمل کنیم.

وی عنوان کرد: ما امروز در برابر زورگویی‌ها ایستاده‌ایم و پیروز شده‌ایم به مخیله به کسی نمی‌آمد که پهپاد امریکایی را سرنگون کنیم و آنها عکس العمل نشان ندهند، کشتی ما را بگیرند ما عکس العمل نشان بدهیم و آنها کشتی را آزاد کنند. اینها قدرت و اقتدار ملی کشورمان را نشان می‌دهد که برای سایر آزادی‌خواهان نیز جذاب است.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی تصریح کرد: این ظواهر قضیه را نبینید که فحاشی می‌کنند اما خودشان نیز در خفا به قدرت ما اذعان می‌کنند به طور مثال وزیر دفاع امریکا عکس سردار قاسم سلیمانی را در اتاق خود گذاشته است اگر چه او می‌خواهد که بگوید با جمهوری اسلامی و قاسم سلیمانی دشمن است اما به قدرت ما نیز اذعان دارد.

خرازی با اشاره به کشورهایی که امروز سایت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب به زبان آنها رونمایی شد گفت: این کشورها از نظر ژئوپلوتیک مهم هستند روسی زبانان که شامل قفقاز و آسیای میانه است یک جمعیت بزرگ را شامل می‌شود فرانسوی زبانان در اروپا و افریقا هستند که آشنایی آنها با آثار رهبرانقلاب مهم است.

وی با تأکید براینکه زبان اسپانیایی بسیار مهم است اظهار داشت: بعد از چین اسپانیولی زبان‌ها بزرگترین زبان جهان هستند که به زبان مادری صحبت می کنند. ۵۰۰ میلیون اسپانیولی زبان در جهان وجود دارد در امریکا لاتین جمعیت زیادی را تشکیل می‌دهند ۶۰ درصد مردم در این منطقه به این زبان صحبت می‌کنند و در امریکای لاتین نیز انقلاب اسلامی طرفدار دارد.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی تصریح کرد: در خود امریکا نیز ۴۶ میلیون اسپانیولی زبان داریم و زبان دوم امریکا نیز اسپانیولی است و در مدارس این کشور ۷۰ درصد دانش آموزان اسپانیایی صحبت می‌کنند.

  • 10
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.6 stars from 14 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید