۱۲:۴۱ - ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۱۰۵۰
دولت

عملکرد ضعیف اطلاع‌رسانی دولت در لغو برنامه‌های رئیس‌جمهوری/ ضعف تیم رسانه‌ای به خود دولت ضربه می‌زند

حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

ماجرا باز هم بر می‌گردد به تیم رسانه‌ای دولت حسن روحانی؛ در واقع مدت‌ها است ضعف تیم رسانه‌ای دولت در بسیاری موارد داد همگان را در آورده است. تیمی که اخیرا یک منبع آگاه جایگزین آن شده است. روز گذشته خبر آمده که تمام سفرهای هفته جاری روحانی لغو شد.

 

در واقع به فاصله چند ساعت سه برنامه حسن روحانی پیاپی لغو شد. سفر حسن روحانی رئیس‌جمهوری به دو استان کردستان و کرمانشاه که قرار بود در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری صورت گیرد، لغو شد. پیش از این نیز اعلام شده بود که رئیس‌جمهوری صبح روز گذشته سه‌شنبه ۳ اردیبهشت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حاضر می‌شود که این برنامه نیز به‌دلیل برنامه پیش‌بینی‌نشده، بدون حضور حسن روحانی برگزار شد. 

 

ماجرا چه بود؟ 

صبح روز گذشته بهمن مرادنیا، استاندار کردستان با بیان اینکه سفر حسن روحانی به زمان دیگری موکول شده است، اعلام کرد: به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر بارندگی و کاهش چهار تا هشت درجه‌ای هوا، این سفر لغو و در زمان دیگری انجام خواهد شد.

 

مرادنیا خاطرنشان کرد: این سفر به‌ خاطر مراعات حال مردم در روز چهارشنبه انجام نشد و امیدواریم در آینده نزدیک مقدمات سفر روحانی و هیئت دولت به کردستان فراهم شود.

 

چند ساعت بعد، باشگاه خبرنگاران جوان به ‌نقل ‌از مسعود بهرام‌نژاد مدیرکل حوزه استاندار کرمانشاه خبرداد که سفر یک روزه استانی حسن روحانی به کرمانشاه برای گشایش چند طرح عمرانی و صنعتی لغو شده است و رئیس‌جمهوری احتمالا پس از ماه رمضان به کرمانشاه می‌رود. اما این نهادهای دولتی استان کرمانشاه، علتی برای لغو این سفر استانی اعلام‌ نکرده است. در ادامه به دنبال این اخبار یک مقام مسئول در دفتر رئیس‌جمهوری در واکنش به لغو سفرهای استانی حسن روحانی در هفته جاری به ایسنا گفت: رئیس‌جمهوری در روزهای آینده نشست‌های پرشمار و برنامه فشرده‌ای دارد. 

 

وی افزود: برنامه‌ریزی برای انجام یک سفر یا حضور رئیس‌جمهوری در یک مراسم نیازمند فرآیندی جامع بوده و اعلام عدم حضور در افتتاحیه نمایشگاه کتاب یا لغو سفر استانی در روزهای اخیر، خبرهایی بر مبنای اطلاع‌رسانی مراجعی به جز دفتر رئیس‌جمهوری است.

 

این منبع آگاه خاطرنشان کرد: حسن روحانی طی روزهای آینده جلسات متعدد و برنامه‌های فشرده‌ای دارد و ان‌شاءالله به زودی به استان‌های کرمانشاه و کردستان نیز سفر می‌کند.

 

می‌توان از سخنان این منبع آگاه چنین برداشت کرد که یا استانداری‌های دو استان کردستان و کرمانشاه و همچنین ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب براساس خبرهایی غیرموثق برنامه‌ریزی کرده‌اند یا اینکه تیم اطلاع‌رسانی دولت در انتشار اخبار به درستی اطلاع‌رسانی نکرده است. اما آیا مگر می‌شود این نهادهای دولتی براساس یک خبر نامعتبر اطلاع‌رسانی کنند و همچنین دفتر ریاست جمهوری و تیم رسانه‌ای دولت هیچ واکنشی را در‌این‌باره نداشته باشند؟ چرا زمانی که خبر لغو سفرهای رئیس‌جمهوری آمد استانداری‌ها سخنی از نادرست بودن خبر نخست خود نگفتند و فقط لغو سفر روحانی را اعلام کردند؟ چه اتفاقی افتاد که به یکباره برنامه‌های رئیس‌جمهوری لغو شد؟ رئیس‌جمهوری چه نشست‌های پرشماری دارد که بابت آن همه سفرهای خود را لغو کرده است؟

 

ضعف تیم رسانه‌ای به خود دولت ضربه می‌زند 

عبدالله ناصری، فعال رسانه‌ای در‌این‌باره به «ابتکار» می‌گوید: امر اطلاع‌رسانی مربوط به تیم رسانه‌ای آقای حسن روحانی است. تیم رسانه‌ای آقای روحانی از زمانی که دولت را تحویل گرفته است در‌این‌باره خیلی ضعیف عمل کرده است. می‌توان گفت یکی از ضعیف‌ترین نهادها در دولت روحانی نهاد اطلاع‌رسانی بوده، به گونه‌ای که همیشه بیشترین انتقادها متوجه این تیم بوده است.

 

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه ضعف عملکرد از ابتدا در تیم رسانه‌ای حسن روحانی وجود داشت، گفت: توقع چندانی از آن نمی‌رفت که چنین اتفاقاتی رخ ندهد. یکی از پیامدهای این چنین ضعفی در تیم رسانه‌ای گمانه‌زنی‌هایی است که علیه دولت روحانی به وجود می‌آید، چنان که امروز ما شاهد آن هستیم. یکی از همین گمانه‌زنی‌ها این است که گفته می‌شود آقای روحانی در سفرهای استانی خود دیگر آن مسئولیت مردمی را ندارند. به این معنا که به خاطر عملکرد نامناسب از طرف مردم مورد نقد و انتقاد قرار می‌گیرند به همین خاطر تمایلی به سفرهای استانی ندارند. 

 

وی در ادامه با اشاره به عدم حضور رئیس‌جمهوری در افتتاحیه نمایگاه بین‌المللی کتاب تهران‌ گفت: با توجه به حضور همیشگی روسای جمهوری ما در این مراسم که امر بسیار مهمی است و یک رخداد فرهنگی بین‌المللی در کشور محسوب می‌شود، این گمانه را به ذهن متبادر می‌کند که حسن روحانی اهمیتی برای فعالیت‌های فرهنگی قائل نیست اما این دومین باری است که حسن روحانی در این مراسم حضور نمی‌یابند. 

 

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه نمایشگاه بین‌المللی کتاب زیرمجموعه وزارت ارشاد است، گفت: این وزارتخانه جزئی از دولت است بنابراین اگر دفتر رئیس‌جمهوری بنا داشت که خبری را منتشر نکند، طبیعتا به نهادهای زیرمجموعه از جمله استانداری‌ها و اداره نمایشگاه کتاب اطلاع می‌داد که هیچ‌گونه خبری در این زمینه منتشر نشود. 

عبدالله ناصری در ادامه تصریح کرد: آقای روحانی در این شش سال هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی منسجمی نداشت. همچنین حدود یک سال و نیم است که سخنگو هم ندارد. اینها نشان دهنده این است که رئیس‌جمهوری به افکار عمومی بی‌توجه است و این ضعف ناشی از بی‌توجهی به افکار عمومی است. هرچند زمانی هم که آقای نوبخت سخنگوی دولت بود اهل رسانه به ایشان انتقادهای زیادی داشتند.

 

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه در حال حاضر ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت تنها مشکل موجود نیست، افزود: حادثه سیل اخیر در کشور دولت را در یک وضعیت بسیار بد قرار داده است. به این صورت که بخش اعظمی از مردم با توجه به مشکلاتی که از این بابت درگیر آن شده‌اند، آنها را به این باور رسانده که دولت در این حادثه خیلی کمرنگ حضور داشته است. معتقدند دولت برخورد عادی در شرایط بحرانی داشته است. بنابراین اگر چند سال پیش مشکل دولت اطلاع‌رسانی بود در حال حاضر این ضعف مشکل چندم دولت است.

 

الهام برخوردار

 

 

ebtekarn​ews.‎​com
  • 11
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.6 stars from 12 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید