۰۰:۴۱ - ۳۰ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۸۴۴۸
مجلس

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس: بودجه سال ۹۹ بدون نفت تدوین می‌شود

اسدالله عباسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه برنامه اداره کشور بدون در نظر گرفتن صادرات نفت در نظر گرفته‌شده، گفت: مجلس بودجه سال ۹۹ را بدون در نظر گرفتن نفت برنامه‌ریزی می‌کند.

به گزارش فارس، اسدالله عباسی عصر شنبه در نشست کمیته برنامه‌ریزی در سالن اجتماعات فرمانداری املش اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با توجه به شرایط تحریم‌ها در خصوص چگونگی هزینه کرد اعتبارات حداکثر صرفه‌جویی را داشته باشند.

وی بر ضرورت کار جهادی مدیران دستگاه‌های اجرایی و حل مشکلات مردم با توجه به شرایط فعلی کشور تأکید کرد و افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمن و محدود بودن منابع اعتباری می‌طلبد تا مدیران باکار جهادی مانند سال‌های اول انقلاب و دوران دفاع مقدس عمل کنند و اجازه ندهند تا اجرای پروژه به دلیل محدودیت منابع، طولانی و با هزینه کرد بالایی انجام شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس طولانی شدن پروژه راه املش به شلمان و کنارگذر کلاچای را خیانت بزرگ در حق نظام و دولت دانست و تصریح کرد: طولانی کردن اجرای یک پروژه یعنی گران کردن انجام آن طرح و تحمیل هزینه اضافی به‌نظام و دولت که این کار غیرمسئولانه است و باید شرایط کشور را درک و بر اساس آن مدیریت و تصمیم‌گیری کرد.

وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا با سرعت بخشی به کارهای عمرانی در توسعه و پیشرفت شهرستان املش تلاش کنند و گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌توانند با تعامل و همدلی در انجام طرح‌ها حداکثر همکاری را داشته و در صورت نیازمند بودن به کمک یقیناً از منابع ملی حمایت‌هایی می‌توان گرفت.

اداره کشور بدون درآمدهای نفتی

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه مجلس بودجه سال ۹۹ را بدون در نظر گرفتن نفت برنامه‌ریزی می‌کند، بیان کرد: برنامه اداره کشور بدون در نظر گرفتن صادرات نفت در نظر گرفته‌شده و تلاش می‌شود که یک بخش از کسری بودجه با دریافت مالیات از افرادی که فرار مالیاتی دارند جبران شود.

وی اصلاح ساختار دستگاه‌های اجرایی، اصلاح نظام مالی نفت و گاز، اصلاح مالیاتی، ارتقای توسعه، عدالت و تعهدات دولت و کنترل و نظارت بر درآمدهای نفتی را از مهم‌ترین برنامه‌های مجلس اعلام کرد.

افزایش ۷.۸ درصدی اعتبارات املش

فرماندار املش نیز با تأکید بر لزوم همدلی بین مدیران ادارات و نهادها اظهار کرد: در املش برای ایجاد تعادل بخشی و عدالت اعتباری، تمام پروژه‌های کدینگ و نیمه‌تمام دستگاه‌های اجرایی موردبررسی قرار گرفت تا بر اساس توان و میزان اعتبارات شهرستان در بین دستگاه‌های لازم توزیع شود.

یونس محمودی بر ضرورت اجرا و تحقق پروژه‌های عمرانی و زیرساختی نیمه‌تمام املش بر اساس سیاست‌های راهبردی دولت تأکید کرد و افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید همت و تلاش بیشتری داشته باشند تا شاهد شرایط خوب و مؤثر در تحقق پروژه‌های نیمه‌تمام این شهرستان باشیم.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه دو شاخص مهم جمعیت و محرومیت برای تقسیم اعتبارات در نظر گرفته‌شده، تصریح کرد: میزان اعتبارات سال ۹۸ شهرستان املش بالغ‌بر ۱۱ میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان است که این میزان اعتبارات در نظر گرفته‌شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۷.۸ درصدی روبه‌رو بوده که برای تکمیل پروژه‌های عمرانی اختصاص داده‌شده است.

فرماندار املش با اشاره به جمعیت و نیمه برخوردار بودن املش، این شهرستان می‌بایست نسبت به سال گذشته از اعتبارات پائین تری برخوردار می‌شد، گفت: با اتخاذ سیاست‌های مؤثر در سطح استان و حمایت‌های مسؤولین شاهد رشد اعتبارات هستیم و امیدواریم با ادامه‌دار بودن این روند حمایتی بتوانیم موانع، مشکلات و انسدادهای موجود در این شهرستان را حل و شاهد رشد و شکوفایی پروژه‌های عمرانی باشیم.

محمودی پنج‌تا هفت درصد پروژه‌های نیمه‌تمام بالای ۵۰ تا ۷۰ درصد شهرستان املش را مربوط به پروژه‌های نیمه‌تمام بنیاد مسکن اعلام کرد و افزود: بازنگری و اجرای طرح‌ هادی و همچنین پرداخت مطالبات پیمانکاران باید از اولویت‌های شهرستان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یک درصد اعتبارات از سرفصل‌های ابلاغی به شهرستان املش به سپاه پاسداران و احداث پایگاه‌های مقاومت در سطح این شهرستان اختصاص‌یافته، خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد اعتبارات بر اساس بند «ب» ماده پنج قانون توسعه آب شرب به آب شرب روستایی اختصاص‌یافته است.

وجود ۶۸ پروژه عمرانی نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی ۵۰ تا ۷۵ درصد

فرماندار املش پروژه‌های کددار این شهرستان را تعداد ۲۰۴ طرح اعلام کرد و گفت: از ۱۰۱ پروژه عمرانی در سال ۹۸ تعداد ۶۸ پروژه نیمه‌تمام با پیشرفت ۵۰ تا ۷۵ درصد داریم که باید موردتوجه قرار گیرد.

وی توجه به آب شرب و زراعی به‌عنوان یکی از مشکلات زیستی مردم را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: اجرای طرح‌های هادی روستایی از ضروریات است و هر روستایی که فاقد طرح هادی باشد یعنی آن روستا فاقد شناسه اقتصادی و اجتماعی بوده که هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری در حوزه کاری، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و روبنایی و زیرساختی در این روستاها شکل نخواهد گرفت.

محمودی بر ضرورت ایجاد راه‌های متوازن و پایدار روستایی تأکید کرد و افزود: امیدوارم با اهتمام و تلاش همه مدیران دستگاه‌های اجرایی بتوانیم این اعتبارات تخصیص‌یافته و به مؤلفه‌های موردنظر دست‌یابیم.

وی با اشاره به اینکه از سفر نخست ریاست جمهوری به استان گیلان ۵۰ میلیارد تومان به مقوله تعمیر و لایروبی استخرها و احداث سردهنه و ۱۰ میلیارد تومان به منابع طبیعی و آبخیزداری اختصاص‌یافته است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم با همکاری نماینده و پیگیری استانداری قدر السهم شهرستان املش مشخص شود.

فرماندار املش از اختصاص پنج میلیارد تومان به خانه فرهنگ و هنر املش از دور دوم سفر ریاست جمهوری خبر داد و تصریح کرد: املش مهد آزادمردان، نامداران در حوزه فقهی و کلامی، طبی و پزشکی بوده که احداث خانه فرهنگ و هنر در این شهرستان می‌تواند از مهم‌ترین زیرساخت‌های این شهرستان قرار گیرد.

  • 16
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید