شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۸:۲۴ - ۲۵ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۲۳۲۷
شهری و روستایی

مدارس، دانشگاه ها و ادارات کدام شهرها، فردا (۲۶ دی ۱۴۰۱) تعطیل یا غیرحضوری شدند؟

تعطیلی شهرها در 26 دی 1401,تطعیسل شدن به دلیل کمبود گاز
با توجه به برودت هوا یا صرقه جویی در مصرف گاز، آموزش در بعضی از استان ها غیر حضوری شد و برخی ادارات نیز تعطیل شده اند.

تمام مدارس تهران روز دوشنبه (۲۶ دی ۱۴۰۱) غیرحضوری شد/ ادارات باز است

به علت بارش برف، برودت هوا و یخبندان همه کلاس‌های درس مدارس شهرستان‌های استان تهران در تمام مقاطع تحصیلی در روز دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ غیر حضوری برگزار شود.

بر اساس این گزارش به علت بارش برف، برودت هوا ویخبندان، فعالیت و آموزش در همه مدارس دولتی و غیر دولتی، کانون‌های فرهنگی، اردوگاه‌ها، پژوهش‌سراها، دارالقرآن‌ها و فضاهای آموزشی و تربیتیِ شهرستان‌های استان تهران در روز دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ تعطیل و کلاس‌های درس بصورت غیرحضوری در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

امتحانات نهایی پایه دوازدهم طبق برنامه برگزار خواهد شد.

طبق اعلام استانداری تهران همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات طبق روال عادی فعالیت می‌کنند.

بر اساس هماهنگی به عمل آمده با وزارت نفت مبنی بر کنترل نسبی مصرف بهینه گاز مقرر گردید تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات دولتی در سطح استان تهران در روز دوشنبه مورخ ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ مطابق روال عادی به فعالیت بپردازند و درجه حرارت محیط اداری را بین ۱۸ تا ۲۱ درجه حفظ نمایند، لذا همه دستگاه‌های اجرایی موظف به حداقل رساندن میزان مصرف گاز در پایان ساعت اداری می‌باشند.

***

آغاز فعالیت ادارات، دستگاه‌های اجرایی و مراکز آموزشی اصفهان به روال عادی از روز دوشنبه (۲۶ دی ۱۴۰۱)

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: براساس تصمیم کمیته مدیریت بحران استان همه ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان اصفهان از روز دوشنبه فعالیت خود را به روال عادی از سر خواهند گرفت.

وی تأکید کرد: همه ادارات، دستگاه‌های اجرایی و مراکز آموزشی استان ملزم هستند تا ضمن تنظیم دمای وسایل گرمایشی بر روی ۱۸ درجه سانتی گراد، نسبت به خاموش کردن موتورخانه‌ها و تجهیزات گرمایشی از یک ساعت قبل از اتمام فعالیت تا یک ساعت قبل از شروع به کار در روز بعد اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: براساس تصمیمات جدید این کمیته، مجتمع‌های تجاری ملزم شدند تا اطلاع ثانوی از ساعت ۱۸:۳۰ نسبت به خاموش کردن سیستم‌های متمرکز گرمایشی خود اقدام کنند. همچنین تعطیلی دو هفته‌ای بخش ویلاهای مجتمع فرهنگی تفریحی چادگان و نیز تعطیلی دو هفته‌ای استخرهای ورزشی از دیگر مصوبات این کمیته است.

وی با بیان اینکه اعمال محدویت دستگاه‌های اجرایی و غیرحضوری شدن مراکز آموزشی در روزهای اخیر صرفه‌جویی روزانه ۶۰۰ هزار مترمکعب گاز در استان را در برداشت، خاطرنشان کرد: از همه مردم فهیم استان به ویژه مجموعه‌های فرهنگی، تفریحی، ورزشی و نیز متولیان مراکز مذهبی استدعا داریم تا در روزهای پیش روز نیز با پیش‌بینی تمهیدات لازم، در صرفه‌جویی حداکثری در مصرف گاز وبرق همکاری کنند.

***

ادارات خراسان رضوی فردا هم تعطیل شد

براساس گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، فعالیت مراکز آموزشی اعم از مهدهای کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا آخر هفته جاری تعطیل و به‌صورت مجازی انجام خواهد شد. همچنین امتحانات کلیه دانشگاه‌ها نیز برگزار نمی‌شود.

***

تعطیلی مدارس ابتدایی و متوسطه اول استان زنجان/ شروع به کار ادارات از ساعت ۹:۳۰ تا پایان هفته

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: به‌ علت برودت هوا در استان زنجان مدارس ابتدایی و متوسطه اول شیفت صبح و بعدظهر استان از فردا دوشنبه ۲۶ دی‌ماه تا پایان هفته تعطیل بوده و آموزش در بستر شاد خواهد بود.

صفی‌الله کرامتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، از فردا دوشنبه (۲۶ دی‌ماه) تا پایان هفته جاری همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های  استان به جز شعب منتخب بانک‌ها و دستگاه‌های خدماتی، درمانی و امدادی از ساعت ۹:۳۰ شروع به کار خواهند کرد.

وی افزود: مدارس ابتدایی و متوسطه اول استان نیز در دو مقطع تا پایان هفته جاری تعطیل بوده و کلاس‌ها در بستر شبکه شاد و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: سایر مقاطع تحصیلی که امتحان دارند در وقت مقرر در امتحانات حضور خواهند یافت.

***

مدارس شهرستان سمنان دوشنبه ۲۶ دی غیرحضوری است

فرماندار سمنان اخرین تصمیمات درباره فعالیت مدارس و ادارات در این شهرستان برای روز دوشنبه، بیست و ششم دی‌ماه را تشریح کرد.

محمد بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: با توجه به ادامه برودت هوا و به منظور کاهش مصرف گاز در مرکز استان سمنان تصمیمات جدیدی درباره فعالیت ادارت استان سمنان اتخاذ شده است.

وی با اشاره به اینکه روند قبلی درخصوص فعالیت مدارس استان سمنان همچنان برقرار است افزود: بر اساس آخرین تصمیمات، فعالیت مدارس شهرستان سمنان همچنان به صورت غیرحضوری خواهد بود.

فرماندار سمنان تصریح کرد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم، فردا  نیز بر اساس برنامه قبلی به قوت خود باقی و در تاریخ های اعلام شده برگزار خواهد شد.

بهرامی با اشاره به نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی مستقر در شهرستان سمنان اضافه کرد: فعالیت ادارات به استثنای مراکز خدمات رسان و بهداشتی از روز دوشنبه بیست و ششم دی‌ماه ۱۴۰۱ تا پایان هفته با تأخیر آغاز شده و شروع کار این ادارت از ساعت ۹ صبح خواهد بود.

***

ادارات، بانک‌ها، مدارس و دانشگاه‌های استان همدان فردا تعطیل شد

تمام دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها، موسسات، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان همدان فردا دوشنبه تعطیل شد.

روابط عمومی استانداری همدان، به اطلاع هم‌استانی‌های عزیز می‌رساند، به استناد مصوبه هیئت وزیران و صورتجلسه کارگروه استانی مدیریت مصرف انرژی و ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، و با توجه به پیش‌بینی تداوم بارش برف، برودت هوا و به منظور مدیریت مصرف انرژی مقرر شد،همه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها، موسسات و بانک‌ها در سطح استان(به استثناء مراکز امدادی، خدماتی، بهداشتی و درمانی) فردا دوشنبه ۲۶ دیماه به صورت دورکاری فعالیت کنند.

 همچنین تمام مراکز دانشگاهی (بخش اداری و آموزشی) و مقاطع تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش در سطح استان (به‌جز امتحانات سراسری پایه دوازدهم) به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

همچنین دستگاه‌های اداری ملزم به خاموش کردن سیستم‌های گرمایشی تا ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه مورخه ۲۷ دیماه هستند.

***

ادارات البرز از ساعت ۹ صبح باز می‌شوند/ مدارس غیرحضوری است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز ضمن تاکید بر ضرورت استفاده بهینه انرژی از سوی تمامی شهروندان استان، گفت: با توجه به ادامه برودت هوا و بارش برف در تمام نقاط استان و همچنین ادامه وضعیت کمبود گاز در برخی از شهرهای کشورمان، دوشنبه ۲۶ دی ماه کلیه مقاطع تحصیلی مدارس آموزشی دولتی، غیر دولتی و آموزشگاه‌های سطح استان به صورت غیر حضوری تشکیل می شود.

به گزارش ایسنا، احمد افضلی شامگاه یکشنبه ۲۵ دی ماه گفت: کلاس های کلیه مقاطع تحصیلی مدارس آموزشی دولتی، غیر دولتی و آموزشگاه های سطح استان به صورت غیر حضوری تشکیل شده و کودکستان‌ها(پیش دبستان و مهدکودک ها) نیز تعطیل است.

وی افزود: بر این اساس فعالیت دانشگاه‌ها و بانک‌های استان نیز طبق روال است و امتحانات نهایی نیز طبق برنامه‌های اعلام شده برگزار می‌شود.

به گفته وی کار کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰خواهد بود. در این راستا دستگاه‌های اجرایی موظفند سیستم گرمایش را بین درجه ۱۸-۲۱ درجه تنظیم نمایند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با دعوت از شهروندان جهت پیوستن به پویش «هر خانه یک اتاق گرم» درخواست کرد با مصرف بهینه انرژی، گرما بخش منازل هم‌میهنان خود شویم.

***

تعطیلی مدارس ابتدایی ۱۰ شهرستان کرمانشاه در روز دوشنبه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از غیرحضوری شدن فعالیت مدارس شیفت صبح مقطع پیش دبستانی و ابتدایی ۱۰ شهرستان استان در روز دوشنبه (۲۶ دی) به دلیل سرمای هوا خبر داد.

افشین یگانه گفت: فردا(دوشنبه، ۲۶ دی) مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستانهای کرمانشاه، جوانرود، پاوه، روانسر، اسلام‌آبادغرب، دالاهو، کنگاور، صحنه، هرسین و سنقروکلیایی، در نوبت صبح به صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: فعالیت مدارس مقاطع متوسطه اول و دوم این شهرستانها نیز در نوبت صبح با دو ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

یگانه افزود: تعطیلی و تاخیر در فعالیت مدارس استان تنها مربوط به این ۱۰ شهرستان است و شامل شهرستان‌های گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی نمی‌شود.

به گفته یگانه فعالیت مدارس استان در زمان تعطیلی یا تاخیر به صورت غیرحضوری و در بستر پیام رسان «شاد» انجام می شود.

امروز (یکشنبه) نیز مدارس و ادارات استان کرمانشاه به دلیل بارش برف تعطیل بود.

***

فعالیت مدارس استان اردبیل در روز دوشنبه حضوری است

روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: فعالیت مدارس این استان روز دوشنبه ۲۶ دی ماه حضوری خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است: روز دوشنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ در استان اردبیل، فعالیت های آموزشی کلیه مدارس طبق برنامه و بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

بر اساس پیش بینی هواشناسی ، شرایط جوی تا یکشنبه هفته آینده (دوم بهمن) در استان اردبیل پایدار بوده و سامانه فعال بارشی وجود ندارد.

***

نحوه فعالیت ادارات و مراکز آموزشی آذربایجان شرقی در روز دوشنبه اعلام شد

استانداری آذربایجان شرقی در اطلاعیه‌ای نحوه فعالیت ادارات، بانک‌ها و مراکز آموزشی استان را در روز دوشنبه ۲۶ دی اعلام کرد.

براساس این اطلاعیه، ساعت کاری ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی استان در روز دوشنبه از ساعت ۹ الی ۱۳ خواهد بود.

هم‌چنین شروع کار شعب بانک‌ها از ساعت ۹ صبح و پایان کار آن‌ها طبق روال روزهای عادی خواهد بود.

فعالیت مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیز به‌صورت غیرحضوری بوده، اما امتحانات داخلی و نهایی آنها به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

***

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس قزوین 

با توجه بارش برف و برودت هوا و به منظور کاهش مصرف انرژی و پایداری شبکه گاز، کلاس‌های آموزشی تمامی مدارس استان قزوین تا پایان هفته تعطیل است.

براساس مصوبه ستاد بحران استان قزوین، با توجه بارش برف و برودت هوا و به منظور کاهش مصرف انرژی و پایداری شبکه گاز، کلاس‌های آموزشی تمامی مدارس استان قزوین تا پایان هفته، غیرحضوری و مجازی برگزار خواهد شد و حضور عوامل اجرایی در مدارس الزامی نیست.

بنابر اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین، تمامی امتحانات داخلی استان قزوین، فردا دوشنبه ۲۶ دی ماه لغو شد و فقط امتحانات هماهنگ استانی و هماهنگ کشوری، مربوط به مدارس آموزش از راه دور بزرگسالان، فردا دوشنبه ۲۶ دی ماه برگزار خواهد شد.

کانون‌ها، سالن‌های ورزشی، دارالقرآن ها، موسسه‌های آموزش زبان و مراکز آموزش علمی آزاد و هر موسسه‌ای که از آموزش وپرورش مجوز گرفته‌ تا پایان هفته غیرحضوری خواهند بود.

شروع به کار ادارات آموزش و پرورش استان قزوین نیز، از روز دوشنبه ۲۶دی ماه تا پایان هفته ساعت ۹صبح و پایان کار ساعت ۱۴ خواهد بود.

  • 10
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش