شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۴:۲۷ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۰۱۸۴
شهری و روستایی

کارنامه راننده تاکسی ابزار آموزش می‌شود

آموزش اجباری رانندگان تاکسی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

به گزارش آرمان، ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی در شهر تهران با چالش‌های متعددد مواجه است. این مقوله را می‌توان در زمینه‌های کمبود اتوبوس، فرسودگی و دیگر چالش‌های آن مورد بررسی قرار داد. بر اساس گفته‌های مسئولان امر از میان ۸۰‌هزار تاکسی در شهر تهران ۱۱‌هزار تاکسی(۲۶ درصد) فرسوده هستند. این در حالی است که بخش قابل توجهی از مسافرت‌ها در این شهر از طریق خودروهای شخصی انجام می‌شود. درضمن تعداد شش‌هزار و ۲۶۸ اتوبوس در شهر تهران فعال هستند که ۵۶‌درصد آ‌نها فرسوده هستند. هم اکنون‌هزار و ۷۱۰ دستگاه از اتوبوس‌های شهر تهران کمتر از هشت سال سن دارند. همچنین ۹۹۵ دستگاه اتوبوس در آستانه فرسودگی قرار دارند و سه‌هزار و ۵۶۳ دستگاه اتوبوس در شهر تهران فرسوده هستند. بر این اساس ۵۶‌درصد اتوبوس‌های پایتخت فرسوده به‌شمار می‌آیند. در این میان تاکسی‌های آنلاین نیز در این حرفه وارد شده و به قول معروف بازار کار رانندگان تاکسی را کساد کرده‌اند.

 

در این شرایط برخی از رانندگان تاکسی در واحد علمی کاربردی وابسته به تاکسیرانی در محدوده صادقیه آموزش‌های اجباری را می‌گذرانند. این در حالی است که افراد برای فعالیت در تاکسیرانی باید دوره‌های متعدد را آموزش دیده و آزمایشات متعدد را به این سازمان ارائه دهند تا سلامت روحی و جسمی آنها برای مسئولان و تصمیم‌گیران این سازمان مشخص شود. از سوی دیگر رانندگان به‌عنوان افراد فعال در این شغل سخت و زیان‌آور روزانه با مشکلات متعدد مواجه هستند. آنها برای فعالیت رسمی در این شغل باید دوره‌های متعدد را گذرانده و شرایط ویژه را داشته باشند. در فروردین سال جاری رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه باید وضعیت اقتصادی و هویتی مناسب برای تاکسیران‌ها ایجاد شود، گفت: برای رسیدن به این اهداف، نظام رتبه بندی برای تاکسیران‌ها تدوین شده است. سابقه و مدتی که تاکسیران‌ها فعالیت دارند، آموزش‌های مهارتی ویژه‌ای که به آنها داده می‌شود از جمله گزینه‌هایی است که در رتبه بندی به تاکسیران‌ها مورد نظر قرار می‌گیرد. علیرضا قنادان در ادامه با ذکر مثالی افزود: برای تاکسیرانی که در فرودگاه مشغول به‌کار است آشنایی با زبان انگلیسی مهم است. همچنین کسانی که در سرویس‌های اینترنتی تاکسیرانی فعالیت می‌کنند تحت آموزش‌های ویژه‌ای هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران او با تاکید بر اینکه هر سیستمی برای ارتقاء نیازمند اتصال به بازخورد مشتری است، گفت: در حال تهیه زیرساخت‌های فنی هستیم تا برای رتبه دهی به تاکسیران بازخورد مشتری را نیز لحاظ کنیم. همچنین تخلفات راهنمایی و رانندگی تاکسیران در رتبه بندی به او تاثیرگذار است.

 

کارنامه راننده تاکسی ابزار آموزش می‌شود

برخی از رانندگان تاکسی در دوره‌های آموزشی تاکسیرانی در واحد علمی کاربردی تاکسیرانی حضور دارند. محمود، راننده تاکسی به «آرمان» می‌گوید: از مهلت تمدید کارنامه تاکسی شش ماه گذشته و فقط در صورت گذراندن دوره‌های آموزشی می‌توان کارنامه تاکسی را تمدید کرد. به‌گفته او این دوره‌های آموزشی هر روز هفته از ساعت هشت تا ۱۷ برگزار می‌شود و همین مساله رسما رانندگان تاکسی را از کار بیکار کرده است. همچنین رانندگان تاکسی برای گذراندن این دوره‌ها باید مبلغ ۳۰۰‌هزار تومان پرداخت کنند. این راننده تاکسی می‌گوید: بنده ۶۰ سال دارم و دیگر ذهنم آمادگی پذیرش مطالب مطرح شده در این کلاس‌ها را ندارد.

 

به‌گفته او در این کلاس‌ها متن‌هایی همچون آشنایی با سازمان تاکسیرانی و آیین نامه‌های رفتاری و انضباطی رانندگان، امنیت فردی و اجتماعی، مشتری مداری و مهارت‌های ارتباطی، آشنایی با معارف و احکام اسلامی، آشنایی با تشریفات حمل‌و‌نقل، اخلاق حرفه‌ای، روانشناسی و ... تدریس می‌شود. این راننده تاکسی می‌گوید: این کلاس‌ها در شرایطی برگزار می‌شود که مسئولان این سازمان درباره دیر کردن در تمدید تاریخ انقضای کارنامه تاکسی و جریمه آن به رانندگان گوشزد نکردند. محمود تاکید می‌کند: هم اکنون به‌دلیل صدور کارنامه تاکسی مجبور به گذراندن این دوره‌های آموزشی هستیم.

 

آموزش اجباری و بیکاری رانندگان

احمدی راننده تاکسی خط هفت تیر- صادقیه است. او درباره برگزاری کلاس‌های آموزشی از سوی تاکسیرانی به خبرنگار «آرمان» می‌گوید: در گذشته سازمان تاکسیرانی در میدان خراسان فعالیت می‌کرد، اما هم اکنون فعالیت‌های این سازمان به زمینه‌های مختلف تقسیم و در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است. به‌گفته او در واقع این شرکت‌های متعدد و متنوع فقط از رانندگان پول اخذ کرده و امکانات ویژه‌ای نیز در اختیار آنها قرار نمی‌دهند. او با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های آموزشی برای رانندگانی که به‌نوعی مهلت انقضای کارنامه‌شان گذشته نوعی گروکشی از سوی این شرکت محسوب می‌شود، می‌افزاید: در گذشته نیز دوره‌های آموزشی در این سازمان به شکل دو‌ساله یکبار، پنج‌ساله یکبار و ... برگزار می‌شد، اما هم اکنون تمدید کارنامه هر دو سال یکبار انجام می‌شود. او می‌افزاید: برای تمدید و تعویض کارنامه مبلغی حدود صد‌هزار تومان اخذ می‌شود.

 

در این شرایط رانندگانی که شش ماه از تاریخ تمدید کارنامه‌شان گذشته باید در دوره‌های آموزشی شرکت کنند. این دوره‌های آموزشی در پنج روز هفته از ساعات هشت صبح تا پنج بعدازظهر برگزار می‌شود. به‌گفته او مسئولان امر باید بدانند که با این برنامه‌ریزی رانندگان را از کار بیکار می‌کنند. این راننده تاکسی تاکید می‌کند: جالب اینجاست که برای برگزاری این دوره آموزشی سازمان تاکسیرانی ۳۰۰‌هزار تومان از رانندگان اخذ می‌کنند. احمدی با بیان اینکه مسئولان این سازمان به‌جای این نوع برنامه‌ریزی‌های دشوار باید از قبل شرح وظایف را برای رانندگان تاکسی مشخص کرده و آنها را نسبت به عواقب دیر کرد در تمدید کارنامه آگاه می‌کردند، می افزاید: آنها با این اقدام رانندگان را در عمل انجام شده قرار داده‌اند. به‌گفته او در این شرایط دیگر راننده تاکسی تکلیف خود را می‌داند، طبیعتا قبل از فرارسیدن زمان مشخص برای تمدید کارنامه اقدام می‌کند.

 

مسافرکشان شخصی بدون دردسر کار می‌کنند

در مرکز علمی کاربردی تاکسیرانی در اوقات بیکاری و ما بین زمان تشکیل دو کلاس رانندگان نشسته‌اند. امیر عکس پرسنلی را دیگر اقدام سختگیرانه برای رانندگان تاکسی می‌داند و می‌افزاید:‌ بر اساس برنامه‌ریزی‌های این سازمان راننده در عکس پرسنلی نباید تی شرت پوشیده یا آرایش ریش‌هایش به شکل ویژه‌ای باشد. به‌گفته او بنده و دیگر همکارانم نمی‌خواهیم در سازمان تاکسیرانی استخدام شویم که برایمان این چنین ضوابطی را تعریف کرده‌اند، بلکه رانندگان خواستار پروانه از سازمان تاکسیرانی هستند. از سوی دیگر این سازمان امکانات و خدمات ویژه‌ای نیز برای رانندگان ندارد. برای مثال هم اکنون در سطح شهر رانندگان سواری به سهولت در سطح شهر مسافرکشی کرده و حتی طرح روزانه خریداری و در محدوده طرح ترافیک وارد می‌شوند. هر چند رانندگان تاکسی به‌عنوان افرادی که از سوی نهاد رسمی تاکسیرانی راننده این شهر محسوب می‌شوند، برای اشتغال باید با شرایط سخت مواجه شوند. به‌گفته او برخی مسئولان در این سازمان گذراندن این دوره آموزشی را مصوبه شورای شهر تهران می‌دانند.

 

تاکسی‌های آنلاین، چالش جدید رانندگان

ابراهیم راننده تاکسی خط صادقیه- شهران است. او درباره دوره‌های آموزشی و فراخوان‌های تاکسیرانی می‌گوید: برای مثال چندی قبل سازمان تاکسیرانی در یک فراخوان تمامی رانندگان تاکسی را به مناسبت مراسم‌ عزاداری‌ها به بهشت زهرا دعوت کرد، بنده نیز این دعوت را قبول کرده و رفتم، اما هیچ‌کس در آنجا نبود. به‌گفته او اغلب این دعوت‌ها جنبه نمایشی و تشریفاتی دارد. این راننده تاکسی درباره برگزاری کلاس آموزشی برای رانندگان می‌گوید: این قشر از صبح تا شب با هزاران نفر درگیر می‌شود و دیگر اعصابی برای نشستن در کلاس درس باقی نمی‌ماند. به‌گفته او هم اکنون یکی از مشکلات این قشر تاکسی‌های آنلاین هستند، این تاکسی‌ها باعث کسادی بازار شده‌اند. از سوی دیگر مردم هم دریافت خدمات ارزان را ترجیح می‌دهند.

 

برگزاری دوره‌هایی برای ارتقای آگاهی رانندگان

یک عضو شورای شهر تهران درباره گذراندن دوره‌های آموزشی از سوی سازمان تاکسیرانی برای رانندگان به خبرنگار «آرمان» می‌گوید: رانندگان تاکسی به‌عنوان یکی از اقشار فعال در جامعه می‌توانند با گذراندن دوره‌های مختلف آموزشی در فعالیتشان موفق‌تر عمل کنند. زهرا صدراعظم نوری با بیان اینکه گذراندن دوره‌های آموزشی برای همگان مناسب است، می‌افزاید: در کشورهای پیشرفته برای تمامی افراد در صنوف مختلف دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برگزار و به این شکل در پی ارتقای جایگاه شغلی آنها هستند. به‌گفته او رانندگان یکی از اقشار زحمت‌کش جامعه هستند و آموزش دوره‌هایی همچون روانشناسی برای آنها که با تمامی اقشار جامعه در ارتباط هستند، مناسب است. این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که برخی از رانندگان تمدید کارنامه تاکسی را یک نوع گروکشی در تشکیل این کلاس‌ها می‌دانند، می‌افزاید: استفاده از واژه گروکشی در این شرایط مناسب نیست. در حالی که رانندگان نیز در صورت نداشتن مضیقه تمایلی به گذراندن این دوره‌ها ندارند. این دوره‌ها می‌تواند برای افراد مناسب و موثر باشد.

 

زهرا سلیمانی

 

  • 15
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۴
جدیدترین
قدیمی ترین
برای ظلم کردن از هر راهی استفاده می‌کنند انگار غیر از اشرف هیچ کسی توی این مملکت حق زندگی ندارد مملکتی که فقط پر شده از دیرکرد سود پول اختلاس ربای بانکی و.....
سلام.گاهی اوقات ظلم خودش بالاخره مهربان نشان میدهد.راننده حاضر است جریمه دیرکردهم بدهد اما اجبار آموزش برای راننده باسابقه بی‌احترامی بزرگی ست.مردم دیگر وقت وحال شنیدن وعظ و شعار ندارند .بهر حال گاهی بخاطر مشکلات و مشغله زیاد این اتفاق میفتد. اما این راه برخورد درست نیست. بخدا ما از تمام اساتید روانشناسی بهتری داریم. مشغله زیاد است وحضوردر کلاس ظلم است ظلم.
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش