۲۱:۳۵ - ۲۲ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۶۴۶۸
شهری و روستایی

گفتگو با نماینده جنجالی شورای عالی استان‌ها

محمد قانبیلی؛ ماجرای چک ۶.۵ میلیاردی و هزینه ایاب و ذهاب ۱۸ میلیون تومانی

محمد قانبیلی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
محمد قانبیلی نماینده تهران در شورای عالی استان ها درباره ماجرای چک ۶.۵ میلیارد تومانی که تصویر آن را در حاشیه برگزاری این شورا به خبرنگاران نشان داده، گفت: این بحث زندگی شخص من است، اما بنده به غیر عضویت در شورای شهر که شغل محسوب نمی‌شود، کسب و کار خود را دارم. آن چک نیز مربوط به ملکی است که بنده به مبلغ ۶.۵ میلیارد تومان فروختم.

جلسه اخیر شورای عالی استان‌ها با حاشیه‌هایی روبرو بود که این مسئله واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی برانگیخت، موضوع پرداخت حق جلسات و هزینه ایاب و ذهاب میلیونی اعضای شورای عالی استان‌ها برای افکار عمومی بسیار حساسیت زاست. این در حالی است که در حاشیه این جلسه قانبیلی عضو شورای عالی استان‌ها تصویر یک چک ۶.۵ میلیاردی را به خبرنگاران نشان داد که این موضوع بر ابهامات افرود.

حال برای شفاف سازی تمامی مسائل مالی شورای عالی استان‌ها از جمله هزینه حق حضور در جلسات، ایام و ذهاب و همچنین ماجرای آن چک ۶.۵ میلیارد تومانی که برای مردم بسیار ابهام آمیز بوده، محمد قانبیلی عضو شورای شهر پردیس و نماینده تهران در شورای عالی استان در گفتگو با فرارو به بیان نظرات خود پرداخته است.

صحبت‌های شما در خصوص حق شرکت در جلسات باعث واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی شد، نظر خودتان درباره این واکنش‌ها چیست؟

صحبت‌های من را با توجه به شیطنت برخی از رسانه‌ها تقطیع کردند و اول و آخر آن را زدند و در فضای مجازی پخش کردند، این در حالی است که در رابطه با پرداخت حق جلسات آقای الویری اطلاعات کاملی ندارند و به طور کامل آگاه نیستند.

در این رابطه، براساس قانون، اعضای شورای عالی استان‌ها بابت حضور در جلسات خود شورای عالی و عضویت و شرکت در مجامع مختلف شرکت‌ها و همچنین کمیسیون‌های تخصصی مجلس حق الزحمه دریافت می‌کنند و این مطلبی است که هیئت دولت نیز آن را تصویب کرده است.

شما در چه مجمعی شرکت کردید که حق جلسه آن به شما پرداخت نشده است؟

بنده نماینده شورای عالی استان‌ها در هیئت نظارت کشور بر سازمان‌های مردم نهاد هستم که جلسات آن در محل وزارت کشور تشکیل می‌شود، در این شورا حق رای دارم و مصوبات آن نیز در وزارت کشور موجود است.

از طرفی نماینده دولت و رئیس شورا آقای رستم وندی معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی است که نماینده ایشان آقای کمال اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی در جلسات شرکت می‌کنند، همچنین عضو دیگر شورا آقای چراغچی نماینده سازمان‌های مردم نهاد هستند، از سویی مصوبات این شورا درباره ثمن‌های قابلیت اجرایی دارد.

اما حق جلسات مربوط به این شورا از ابتدای تشکیل در سال ۹۶ تا جلسه آخر آن که یکشنبه هفته گذشته برگزار شد، یک ریال به بنده پرداخت نشده است.

پس آن ۱۸ میلیونی که به گفته آقای الویری رئیس شورای عالی استان‌ها به شما پرداخت شده، مربوط به چیست؟

نمایندگان شورای عالی استان‌ها یک حق شرکت در جلسات خود شورای عالی را دریافت می‌کنند و یک حق ایاب و ذهاب برای شرکت در جلسات شورا و همچنین مجامع و یک حق شرکت در مجامع به عنوان نماینده شورا، این ۱۸ میلیون تومان بابت حق ایاب و ذهاب و همچنین شرکت در جلسات خود شورای عالی استان‌ها است، اما ریالی بابت شرکت در مجامع نه به من بلکه به هیچ کدام از اعضای شورای عالی استان‌ها پرداخت نشده است.

شما در حاشیه جلسه شورای عالی استان‌ها اعلام کردید در سال گذشـته در بیش از ۵۷ جلسه به عنوان نماینده شورا شرکت کردید، یعنی هر هفته تقریبا یک جلسه، این جلسات مربوط به همین شورای نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد بوده است؟

بله این شورا به طور مرتب هر هفته تشکیل جلسه می‌داد و ساعت و روز آن نیز از قبل مشخص بود و تنها در بعضی از مواقع به طور خاص جلسات شورا به صورت هفتگی برگزار نشد.

پس صحبت‌های شما در خصوص عدم دریافت حق جلسه مربوط به این شورا بود؟

بله من به صورت مرتب و هفتگی به عنوان نماینده عالی استان‌ها در جلسه شورای نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد شرکت کردم، اما تاکنون بابت این جلسات یک ریال به بنده پرداخت نشده است.

این هزینه ایاب و ذهاب که شما به آن اشاره کردید در کنار حق شرکت در جلسات شورای عالی استان که بالغ بر ۱۸ میلیون تومان به خاطر آن به شما پرداخت شده چگونه محاسبه شده است؟

این هزینه ایاب و ذهاب بر اساس کیلومتر و شهری که نماینده از آن برای حضور در جلسات شورا و مجامع می‌آید محاسبه می‌شود و حق جلسات خود شورای نیز به صورت ساعتی ماهانه پرداخت می‌شود.

قیمت هر ساعت برای حضور در جلسات و همچنین هزینه ایاب و ذهاب برای هر کیلومتر چه میزان است؟

الان حضور ذهن ندارم و خاطرم نیست، اما نرخ‌ها برای ایاب و ذهاب متفاوت است، مثلا کسی که با هواپیما از زاهدان به تهران می‌آید با کسی که با خودرو از محلی نزدیک به تهران سفر می‌کند، نرخ ایاب و ذهاب آن‌ها با یکدیگر متفاوت محاسبه می‌شود.

از شما کلیپی پخش شد در فضای مجازی و در آن عکس چک ۶.۵ میلیاردی را نشان دادید و گفتید زندگی من با این پول‌های شورا نمی‌گذرد و به آن احتیاج ندارید، جریان این چک ۶.۵ میلیارد تومانی چیست؟

این بحث زندگی شخصی من است، اما بنده به غیر عضویت در شورای شهر که شغل محسوب نمی‌شود، کسب و کار خود را دارم. آن چک نیز مربوط به ملکی است که بنده به مبلغ ۶.۵ میلیارد تومان فروختم.

کسب و کار شما دقیقا چیست؟ شما در پاسخ به سوال خبرنگار درباره شغل خود گفتید، آشغال جمع کن هستم.

بنده در کار کشاورزی، دامپروری، ساخت و ساز و خرید وفروش ملک هستم. منظورم هم از آن که گفتم آشغال جمع کن هستم این نبود که آشغال‌های سطل زباله را جمع آوری می‌کنم، بلکه منظورم این بود که آشغال‌ها را جمع می‌کنم و هر بیننده‌ای با توجه به معلوماتش می‌تواند منظور من را بفهمد.

البته دو نکته را باید در این جا بگویم، اولا من این حرف را در عصبانیت و بعد از اصرار‌های آن خبرنگار زدم. در ثانی جامعه به همه شغل‌ها نیاز دارد و قصد من توهین به عزیزانی که زباله‌ها را در سطح شهر جمع می‌کنند، نبوده و نیست.

در آن فیلم شما اشاره کردید من به این پول ۱۰، ۱۵ و ۱۸ میلیون شورا احتیاجی ندارم، در این باره نیز آیا توضیحی دارید؟

منظور بنده این بود که زندگی من معطل این ۱۸ میلیون پول شورا نیست و با توجه به کسب و کاری که دارم زندگیم از راه دیگیری می‌گذرد و به این پول‌ها احتیاجی ندارم.

یعنی برای مسئله پول نبود که با آقای الویری رئیس شورای عالی استان‌ها در رابطه با حق حضور در جلسات و ایاب و ذهاب وارد بحث شدید؟ 

خیر، بنده برای مسائل مالی و پول عضو شورا نشده ام و بحثم اصلا مالی نیست این شیطنت‌هایی است که از سوی برخی انجام می‌شود، از سویی من برای خدمت به مردم در جلسات شورای نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد به عنوان نماینده شورای عالی استان‌ها شرکت کردم و بابت این حضور نیز تاکنون یک ریال نگرفتم.

با توجه به این سخنان، مدیریت آقای الویری بر شورای عالی استان‌ها را چگونه ارزبابی می‌کنید؟

بسیار ضعیف، ایشان به هیچ وجه زمان کافی را برای شورای نمی‌گذارد و اصلا حضور زیادی در شورای عالی استان‌ها ندارد، بلکه بیشتر زمان خود را در شورای شهر تهران می‌گذارند.

افرادی را که آقای الویری در شورای عالی استان‌ها منصوب کرده اند، آیا تخصص لازم را در زمنیه شورایی و حضور در این شورای مهم را دارا هستند؟

این عزیزانی که آقای الویری به عنوان رئیس یا معاون و ... بخصوص در دبیرخانه شورای عالی استان‌ها منصوب کرده مدیران بسیار خوب و شایسته‌ای در حوزه تخصصی خود هستند، اما در زمینه تخصصی شورای عالی استان‌ها تخصص ندارند و به همین خاطر است وضعیت شورا به هم ریخته است.

از چه لحاظ وضعیت شورا بهم ریخته است؟

در این زمینه به طور مثال می‌توان گفت، آقای الویری مسئول دفتر یکی از مقامات را به شورا آورده که در این زمینه تخصص لازم را ندارد یا اینکه با گذشته حدود ۴ ماه از سال هنوز بودجه شورا در سالجاری تخصیص نیافته و به همین خاطر است که حق جلسات تاکنون پرداخت نشده است.

  • 17
  • 11
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید