یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹
۱۹:۴۲ - ۱۹ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۱۲۱۶
شهری و روستایی

هتل‌ها و مراکز اقامتی لرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل است

تمدید محدودیت‌های کرونایی در البرز، بوشهر و فارس/ تعطیل شدن مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران و مراکز پرخطر ۷ شهر قرمز مازندران

محدودیت‌های کرونایی در ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
محدودیت‌های کرونایی در برخی شهرهای ایران مانند البرز و بوشهر تمدید شد. همچنین بازار آمل، مراکز پرخطر ۷ شهر قرمز مازندران و تمامی مجموعه ها و فعالیت های ورزشی شهرداری تهران تعطیل شدند.

استاندار البرز با اشاره به شدت مرگ و میر ناشی از کرونا در استان البرز، اظهار‌کرد: اعمال محدودیت ها در استان البرز یک هفته دیگر تمدید شد.

به گزارش تسنیم، عزیزالله شهبازی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که روز پنج شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به این که اینک البرز در شرایط هشدار و وضعیت قرمز شیوع کرونا قرارگرفته، اظهارداشت: طبق نامه ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا (corona) ، محدودیت هایی که برای البرز تقاضا شده بود، به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

او ادامه داد: بر اساس اخبار دانشگاه علوم پزشکی استان بیماران مبتلا به کرونا، بستری ها و مرگ و میرهای ناشی از این بیماری به ویژه در جوانان رشد فزاینده ای داشته است.

استاندار البرز با بیان این که در شرایط فعلی تعداد ترخیصی ها خیلی کاهش یافته و بیماران بسياري در صف انتظار تخت های مراقب های ویژه و دستگاه ونتیلاتور هستند، گفت: باید با تمام امکانات موجود و به مدد رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم اقدام کنیم چراکه وضعیت بگونه ای پیش میرود که تخت های نقاهتگاهی نیز به شبکه بهداشت و درمان اضافه شده اند.

محدودیت‌های کرونایی در ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

شهبازی با بیان این که در ۱۳ استان کشور که البرز نیز در زمره آنها قرار دارد، شرایط بسیار بدی حاکم است، گفت: جلسات را باید به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کنیم.

محدودیت های کرونایی استان بوشهر تمدید شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار‌کرد: با توجه به افزایش شمار شهرهای قرمز استان از چهار به هشت شهر، براساس تقسیم بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محدودیت های تعیین شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ در این استان برای یک هفته آینده نیز تمدید شد.

دکتر سعید کشمیری روز پنج شنبه در گفتگو با ایرنا گفت: از ۱۴ تیر ماه جاری شهرستان های بوشهر، کنگان، دشتستان و گناوه در وضعیت قرمز قرار گرفتند که براساس هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با کرونا و اختیارات استانداران محدودیت هایی برای مدت یک هفته اعمال شد.

محدودیت‌های کرونایی در ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

او گفت: با توجه به تقسیم بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدلیل افزایش شیوع بیماری در زمان زمان حاضر به جز شهرستان های دشتی و جم که در محدوده زرد قرار دارند مابقی هشت شهرستان دیگر استان بوشهرقرمز هستند.

کشمیری اضافه کرد: بنابراین باتوجه به استعلام وزارت کشور در مورد ادامه محدودیت ها و گزارش استاندار بوشهر همه محدودیت های تعیین شده هفته گذشته برای مدت یک هفته دیگر با تأکید بر نظارت شدید تمدید شد.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان بوشهر ادامه داد: بر این اساس استفاده از ماسک در محیط های سربسته، دستگاه های اداری و مکان های عمومی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ارائه نکردن خدمات به افرادی که ماسک استفاده نمی کنند، غیبت زدن برای کارکنانی که از ماسک در محیط کار استفاده نمی کنند، جلوگیری از هرگونه تجمع تا اطلاع ثانوی، تعطیلی خطوط اتوبوس رانی در شهرهای قرمز، برخورد با بازارها، پاساژها و فروشگاه هایی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند انجام می شود.

او گفت: با جان باختن ۷ هم استانی دیگر تعداد افرادی که در استان بوشهر تا به حال بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند به ۱۳۴ نفر رسید.

کشمیری یادآورشد: در زمان زمان حاضر ۳۳۴ بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند که از این شمار ۱۷۸ مورد مثبت قطعی هستند.

او گفت: طبق آمارها در شبانه روز گذشته ۷۰ بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بستری و در همین مدت ۶۶ مورد از بستری های بخش های کرونا باحال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شده اند که این آمار نشان می دهد ورودی به بیمارستان ها از خروجی بیشتر است و این به معنی وجود چرخه انتقال بیماری در استان است.

کشمیری گفت: ۵۰ نفر از بیماران در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که از این شمار ۲۹ نفر در بخش های ویژه با کمک دستگاه نفس می کشند.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تا به حال چهار هزار و ۵۰۳ نفر در بیمارستان های استان بستری شده اند که از این تعداد چهار هزار و ۱۶۹ نفر ترخیص شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از شرکت در مراسم عروسی و ختم و هر تجمع انسانی در این شرایط تا اطلاع ثانوی تاکید کرد.

تعطیلی ۱۰ روزه تمامی مجموعه ها و فعالیت های ورزشی شهرداری تهران

محدودیت‌های کرونایی در ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

به دنبال تشدید شیوع ویروس کرونا در پایتخت، فعالیت تمامی مجموعه های ورزشی شهرداری تهران باردیگر تعطیل شد.

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، از روز پنج شنبه ۱۹ تیر ماه به مدت ۱۰ روز فعالیت تمامی مجموعه های ورزشی شهرداری تهران و نیز ایستگاه های ورزش شهروندی در سطح مناطق ۲۲ گانه متوقف خواهد بود تا کمکی به کاهش سطح شیوع موج دوم ویروس کرونا کند.

بر این اساس، طی مدت مذکور هیچ یک از فعالیت های عمومی ورزشی در سطح مناطق شهرداری تهران برگزار نخواهد شد.

پیش از این و با شیوع ویروس کرونا در کشور، فعالیت مجموعه های ورزشی شهرداری تهران از پنجم اسفند ماه سال پیش تعطیل و با کاهش محدودیت های اعمال شده از سوی ستاد ملی کرونا، فعالیت ۵۸ مجموعه و نیز ایستگاه های ورزش شهروندی از ۱۷ خردادماه از سر گرفته شده بود.

تعطیلی مراکز پرخطر ۷ شهر قرمز مازندران/  بازار آمل شنبه و یکشنبه تعطیل اعلام شد

محدودیت‌های کرونایی در ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار‌کرد: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی ۷ شهر استان مقرر شد تمامی تالارها، رستوران ها و قهوه خانه و واحدهای پرخطر تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند.

حسینقلی قوانلو امروز در مورد آخرین تصمیمات در ارتباط با وضعیت بازار باتوجه به اوج گیری کرونا در مازندران در گفت وگو با فارس در شهرستان ساری، گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی هفت شهر استان مقرر شد تمامی تالارها، رستوران ها و قهوه خانه و واحدهای پرخطر تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند.

او ادامه داد: با توجه به شرایط وخیم آمل و با پیشنهاداصناف مقرر شد روزهای شنبه و یکشنبه بازار آمل تعطیل باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با تاکید بر ضرورت همکاری اصناف، گفت: رعایت پروتکل ها اجباری است و در شهرهای با وضعیت قرمز نظارت ها ویژه تر و برخوردها ویژه تر و سخت گیرانه تر خواهد بود.

این مسؤول با اشاره به این که استفاده از ماسک اجباری است، اضافه کرد: به تمام واحدهای صنفی اعلام کردیم از ارائه خدمات به اشخاص بدون ماسک پرهیز کنند و اگر مشتری بدون ماسک وارد واحد صنفی برخورد با واحد صنفی خواهد بود.

قوانلو با اعلام این که شرایط استان در زمینه بیماری کرونا وخیم است، گفت: کل استان به نوعی درگیر است بعضی شهرها قرمز و برخی شهرها در وضعیت نارنجی قرار دارند و تأکید ما مردم این بوده که رعایت کنند تا مجدداً به شرایط بک ماه قبل برگردیم.

هتل‌ها و مراکز اقامتی لرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل است

استاندار لرستان گفت: هتل‌ها و مراکز اقامتی استان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

سید موسی خادمی در نشست با اعضای هیات مدیره آژانس‌های مسافرتی و گردشگری و اعضای انجمن هتل داران که امروز ۱۹ تیرماه صورت گرفت، با اشاره به وضعیت نامناسب بیماری کرونا بر تعطیلی هتل‌ها و اماکن اقامتی تا تغییر اوضاع کنونی و مهار شیوع کرونا تأکید کرد.

وی حوزه گردشگری را یکی از محورهای اصلی توسعه استان نامید که متأسفانه هم در گذشته به آن توجه کافی نشده و هم در سال‌های اخیر به دلیل موضوع سیل ۹۸ و شیوع کرونا به‌عنوان یک بخش اقتصادی مهم آسیب‌دیده و دچار خسارت شده است.

استاندار با اشاره به شرایط نامطلوب شیوع کرونا در لرستان تصریح کرد: تاکنون وضعیت استان در خصوص مدیریت بیماری کرونا به‌خوبی انجام شده، اما شرایط امروز مناسب نیست و ضرورت همکاری همه مردم و رعایت عموم از ضروریات است.

خادمی خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات محدود درمانی در مقابله با کرونا لازم است در مواردی سختگیری شده و همه مردم، پای‌کار بیایند و مقابله با بیماری کرونا فرهنگ‌سازی شود.

محدودیت‌های کرونایی در فارس یک هفته دیگر تمدید شد

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه برای مقابله با این بیماری، محدودیت‌ها در سراسر این استان تا پایان هفته آینده تمدید شد، گفت: در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز، محدودیت‌ها سختگیرانه‌تر اعمال می‌شود.

عبدالرضا قاسم‌پور، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سراسر این استان، تمام تجمع‌های رسمی و غیررسمی، مراسم‌های ختم و عروسی و تجمع‌های علمی و آموزشی لغو شده است.

وی ادامه داد: تالارهای پذیرایی و باغ‌های مجالس، کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها، گیم‌نت‌ها، کتابخانه‌ها، موسسه‌های آموزشی و اماکن ورزشی و تفریحی تا پایان هفته آینده تعطیل هستند و رستوران‌ها و فست فودها تنها به صورت بیرون‌بر فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

معاون استاندار فارس گفت: همچنین مترو، اتوبوسرانی، پارک‌ها و بوستان‌ها نیز تعطیل خواهند بود.

  • 12
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه
ویژه سرپوش