چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
۱۳:۳۵ - ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۱۷۱۵
شهری و روستایی

فاضلاب دوباره در محلات کوت عبدالله طغیان کرد/ ساکنین: کسی به دادمان نمی‌رسد

طغیان فاضلاب در محلات کوت عبدالله,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
مشکل طغیان فاضلاب در محلات کوت عبدالله همچنان ادامه دارد و ساکنان می گویند که کسی به داد آن ها نمی رسد.

مشکل آب گرفتگی و تجمع فاضلاب در سطح خیابان ها و معابر منطقه کوت عبدالله هم چنان به قوت خود باقی است و طی روزهای گذشته بار دیگر سطح خیابان ها و کوچه ها را فراگرفته بگونه ای که علاوه بر مشکلات رفت و آمد برای اهالی، سلامت آن ها را هم چنان تهدید می کند.

به گزارش ایلنا، با وجود گدشت یکسال به رغم اقدامات دستگاه های متولی باز هم آب گرفتگي در منطقه کوت عبدالله اهواز وجود دارد و هنوز زیرساخت های لازم و اقدامات ضروری برای جلوگیری از تکرار طغیان فاضلاب در سطح خیابان ها در این شهرستان صورت نگرفته است.

سید قاسم غرابی یکی از شهروندان کارون در مورد جمع شدن فاضلاب در سطح خیابان های این شهرستان می گوید: چند روز است فاضلاب در سطح ۴ خیابان از کارون جمع شده و شرایط زندگی و تردد عادی در خیابان ها برای مان به شدت سخت شده است.

از شدت فاضلاب در جلوی منزل مان نمی توانیم رفت و آمد کنیم

او افزود: به علت بالا آمدن فاضلاب و آبگرفتگی حتی نمی توانیم رفت و آمد کنیم. ادارات مربوطه در شهرستان هم به دادمان نمی رسند. اینجا فاضلاب راه خروجی ندارد، دستگاه های پمپاژ فاصلاب هم جوابگو نیست به همین دلیل فاضلاب در سطح خیابان ها جمع می شود.

مشکل فاضلاب کارون روباز بودنش است

در ادامه نیز سید محسن موسوی زاده نماینده خوزستان در شورای عالی استان هاگفت:مشکل فاضلاب شهرستان کارون این است که فاضلاب این شهرستان روباز است و بر اثر ریختن زباله در کانال ها باعث گرفتگی و جمع شدن فاضلاب در سطح خیابان ها می شود.

او ادامه داد: تا هنگامی که سیستم فاضلاب این شهرستان روباز باشد هر روز نیاز به لاروبی دارد که فاضلاب در سطح خیابان ها جمع نشود.

در کوت عبدالله ۱۶۰ کیلومتر جوی رو باز داریم

نواب حاجیان سعیدی شهردار شهرستان کارون گفت: در کوت عبدالله ۱۶۰ کیلومتر جوی رو باز داریم که به جای انتقال آب های سطحی خیابان ها و معابر عمومی، فاضلاب و پسماند خانه ها در آن جریان دارد چرا که سیستم فاضلابی در این شهر وجود ندارد و شهرداری مجبور است فاضلاب را از طریق این جوی ها دفع کند. قبلا همین جوی های روباز به وسیله یک جاده به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می شدند که بخش غربی به داخل رودخانه هدایت می شد که این رودخانه به وسیله جاده مسدود شد.

او افزود: بعدها این جوی ها به زمین های خالی منتهی می شدند که این زمین های خالی به مرور زمان ساخته شدند و دفع فاضلاب در مناطق غربی شهر کوت عبدالله را با مشکل رو به رو کرده است. در قسمت شرقی این شهر نیز در گذشته زمین خالی و باغاتی وجود داشت که با ساخت و سازهایی که شکل گرفت دیگر امکان انتقال این پسماند در این منطقه وجود نداشت.

فاضلاب بعد از طی مسافت یک کیلومتری هیچ خروجی ندارد

شهردار کوت عبدالله ادامه داد: با جوی های روبازی که با مساحت ۲۰ در ۲۰ در همین منطقه ایجاد شده فاضلاب دفن می شود که آنهم پس از طی مسافت یک کیلومتری هیچ خروجی ندارد و به داخل خیابان ها و معابر پس می زند و هرچه قدر لایروبی و آهک پاشی کنیم به علت این که خروجی وجود ندارد باز هم در سطح خیابان ها جاری می شود و همین باعث شده مردم از این شرایط به ستوه بیایند و شهرداری را مقصر بدانند.

فاضلاب آسفالت معابر را هم تخریب می کند

او گفت: وقتی فاضلاب در سطح خیابان ها باقی می ماند علاوه بر مشکلات بهداشتی، آسفالت معابر را هم تخریب می کند. برای حل این معضل باید اقدام اساسی و زیرساختی صورت بگیرد. شهرداری وظیفه اش دفع فاضلاب نیست و نهایتا در فصل زمستان برای جمع آوری آب های سطحی اقدام می کند.

مردم حق دارند سیستم فاضلاب مناسب شهری داشته باشند

حاجیان سعیدی اضافه کرد: مردم حق دارند سیستم فاضلاب مناسب شهری داشته باشند. اگر این سیستم در منطقه ایجاد شد ما نیز در شهرداری به بحث بهسازی و روکش آسفالت اقدام خواهیم کرد در غیر اینصورت ما هر چه قدر اقدام به بازسازی کنیم باز این فاضلاب با پس زدن در سطح خیابان ها باعث تخریب آسفالت خواهد شد و این اقدام هزینه گزافی را برای ما در پی خواهد داشت.

او اظهار‌کرد: مهمترین مشکل مردم در حال حاضر عدم برخورداری از سیستم فاضلاب شهری در کوت عبدالله است. با سیل سال ۹۸ در استان خوزستان متأسفانه تمامی زیر ساخت های شهری از بین رفت و خسارت های زيادي به منطقه وارد کرد. خوزستان به دلیل جلگه ای بودن حتی اگر سیل هم نباشد با حفر ۲ متر زمین، آب در دسترس است و با سیل سال گذشته تمامی سفره های زیر زمینی انباشته شدند و با بالا آمدن آب تمامی زیرساخت ها تخریب شد.

طغیان فاضلاب در محلات کوت عبدالله,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

باقری گفت: برای برطرف شدن مشکل فاضلاب کوت عبداالله اعتبار ۵۰ میلیون یورویی صندوق توسعه قابل انجام است. با این اعتبار هم خطوط اصلی جمع کننده فاضلاب انجام می شود و هم به شکل اساسی می شود مسأله را حل کرد. مناقصه این طرح در حال انجام است که این کار به صورت اصولی انجام شود و اگر در سطح شهرستان کارون اجرا شود دیگر مشکلی برای این شهرستان در خصوص فاضلاب به وجود نمی آید. این طرح توسط پیمانکار طبق زمانبندی که در حال انجام است از اوایل آبان ماه آغاز بکار می کند.

شهردار کوت عبدالله گفت: پس از سیل پارسال در ظاهر شاید جاده های ارتباطی مشکلی نداشته باشد ولی هر لحظه احتمال فرونشست آن وجود دارد که میتواند باعث اتفاقات ناگواری شود.

او اظهار‌کرد: برای برطرف کردن این مشکلات باید به شهرداری بودجه بدهند که ما مجددا زیر سازی ها را بازسازی کنیم. خسارت های سیل سال گذشته را جمع بندی و به استانداری ارسال کردیم ولی تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

جمع شدن فاضلاب در سطح خیابان به علت سوختن پمپ

احمد باقری قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز نیز در این مورد اظهار داشت: طی بازدیدی که روز گذشته از وضعیت جمع شدن فاضلاب در سطح خیابان های کوت عبدالله داشتیم به علت  سوختن پمپی که در خیابان بلوار امام رضا بود این اتفاق رخ داد.

تا به حال ۳ دستگاه پمپاژ فاضلاب به کوت عبدالله ارسال کرده ایم

او افزود: ۲ روز پیش به ما اطلاع دادند که این دستگاه پمپاژ از کار افتاده است. در ۳ مرحله ۳ دستگاه پمپ تا به حال به شهرداری داده ایم که در کنار حوضچه نصب کنند. هر ۳ دستگاه از کار افتاده اند و پمپ آخری که ارسال کردیم شهرداری با تاخیر نصب کرد که باعث پس زدن فاضلاب در سطح خیابان ها و باعث مشکلاتی برای مردم شد.

۴ دستگاه مکنده به کوت عبدالله فرستاده ایم

باقری گفت: شرکت آب و فاضلاب استان در کوت عبدالله پروژه ای در دست کار دارد که در حال اجرا است و از یک کیلومتر تا به حال ۶۰۰ متر انجام شده و ۴۰۰ متر دیگر نیز در حال انجام است. پس از اتمام پروژه مشکل این منطقه برطرف می شود. بعد از جلسه ای که روز گذشته در این شهرستان داشتیم ۴ دستگاه مکنده برای جمع آوری فاضلاب در سطح خیابان های کوت عبدالله از مرکز استان ارسال کردیم که فاضلاب ها را جمع آوری کنند. یک تیم بهره برداری نیز به منطقه منتقل شدند که پمپی قویتری نصب کنند که مشکل مردم حل شود و به شهرداری در این مورد کمکی کرده باشیم.

طغیان فاضلاب در محلات کوت عبدالله,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

حفر حوضچه جدید در منطقه برای دفع فاضلاب

او اظهار‌کرد: امروز نیز کارشناسان دفتر فنی شرکت آبفا استان به منطقه رفتند که یک حوضچه جدید در کنار حوضچه قبلی طراحی و حفر کنند آنهم با عمق بیشتر که مشکل فاضلاب منطقه تاحدودی برطرف شود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز اظهار کرد: برطرف شدن مشکل فاضلاب کوت عبداالله با اعتبار ۵۰ میلیون یورویی صندوق توسعه قابل انجام است. با این اعتبار هم خطوط اصلی جمع کننده فاضلاب انجام می شود و هم به شکل اساسی می شود مسأله را حل کرد. مناقصه این طرح در حال انجام است که این کار به صورت اصولی انجام شود و اگر در سطح شهرستان کارون اجرا شود دیگر مشکلی برای این شهرستان در خصوص فاضلاب بوجود نمی آید. این طرح توسط پیمانکار طبق زمانبندی در حال انجام است و از اوایل آبان‌ماه آغاز بکار می کند.

مریم بازوند

  • 9
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه
ویژه سرپوش