سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۱۷:۵۵ - ۰۲ تير ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۴۰۰۴۱
حقوقی، قضایی و انتظامی

توقیف هزار کانتینر متعلق به چای دبش

توقیف هزار کانتینر متعلق به چای دبش,توقیف اموال مربوط به چای دبش
پرونده‌های بزرگ رسوب کرده در بنادر و گمرکات کشور بالاخره تعیین تکلیف شدند و به سازمان اموال تملیکلی رسیدند.

به گزارش اکوایران، توقیف هزار کانتینر متعلق به چای دبش که در ما‌های اخیر خبرساز شده بود یکی از پرونده‌های بزرگی است که برای تعیین تکلیف به سازمان اموال تملیکی ارجاع داده شدند. از سوی دیگر طی این مدت پرونده‌های مهم دیگری نیز تعیین تکلیف شده‌اند که مهم‌ترین این پرونده‌ها می‌توان به املاک شهمیری با ۸۵ هزار متر مربع در مازندران اشاره کرد. از دیگر پرونده‌ها  تعیین تکلیف در این دوره به ۳۰۰ ملک متعلق به املاک شهمیری و سادات خوزستان و املاک کوروش کمپانی شامل موبایل و تعدادی خودرو می‌شود که در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته‌اند.  

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان این اخبار اعلام کرد که هزار کانتینر مربوط به پرونده چای دبش توقیف و در اختیار این سازمان قرار گرفته است، گفت: اَبَر پرونده‌های رسوبی مربوط به دهه‌های ۷۰ و ۸۰ تعیین تکلیف شد.

سید عبدالمجید اجتهادی در نشست خبری، اظهار داشت: در سه سال اخیر تعیین تکلیف کالاها با رشد ۵۴۷ درصدی به ارزش ۸۳ هزار میلیارد تومان رسید و در بخش اعاده کالاها رشد یک هزار و ۲۰ درصدی داشت، یعنی کالاها به دست صاحبان اصلی و چرخه تولید بازگشت همچنین رشد ۶۱۰ درصدی فروش کالا و رشد ۱۰۶ درصدی استرداد کالاها در این دولت به ثبت رسید.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه اموال تملیکی در گذشته مغفول مانده بود، گفت: حتی وزرا پیگیر وضعیت انبارهای این سازمان نبودند؛ اما در دولت سیزدهم با هماهنگی‌ها بسیاری از ناممکن‌های رسوبی ممکن شد به‌گونه‌ای که سازمانی که زیان‌ده بود به نهمین سازمان سودده تبدیل و در جشنواره شهید رجایی از این نهاد تقدیر شد.

اجتهادی عنوان کرد: در این دوره کالاهای متروکه در انبارها که سال‌ها مانده بودند و تاریخ مصرف آنها گذشته بود منهدم و بقیه کالاها به چرخه تولید بازگشت،‌از سوی دیگر در حوزه اموال غیرمنقول نیز رشد یک هزار و ۷۵۰ درصدی اموال غیرمنقول در سال گذشته به ثبت رسید، املاک بزرگ اقتصادی و مفسدان که در اختیار این سازمان بود به مزایده گذاشته شد.

کوروش کمپانی به مزایده می‌رود

معاون وزیر اقتصاد در خصوص مهمترین پرونده‌ای که در اختیار این سازمان قرار گرفته عنوان کرد: مهم‌ترین این پرونده‌ها متعلق به املاک شهمیری با ۸۵ هزار متر مربع در مازندران است که کل این اموال در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفت؛ ضمن اینکه ۳۰۰ ملک متعلق به املاک شهمیری و سادات خوزستان است همچنین املاک کوروش کمپانی شامل موبایل و تعدادی خودرو نیز در اختیار این سازمان قرار گرفته است تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

به گفته مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، در سه ماه امسال ۲۷۶ هزار متر مربع سند به نام دولت صادر شده است.

وی به ساماندهی انبارهای این سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اشاره و بیان کرد: سه برابر دولت‌های گذشته انبارهای این سازمان ساماندهی و انبارها قفسه‌بندی استاندارد شدند.

راه‌اندازی۴۵۰ حراج خرده فروشی

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه بیش از ۴۵۰ حراج خرده‌فروشی برگزار شده است گفت: این سامانه در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان و شفافیت در حراج‌ها صورت گرفته است.

وی از راه‌اندازی سامانه جامع سمات خبر داد و گفت: به‌زودی در هفته آینده سامانه جامع اموال تملیکی رونمایی می‌شود که اکنون ۲۵ استان با این سامانه کار می‌کنند.

توقیف ۱۰۰۰ کانتینر متعلق به چای دبش

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی به وضعیت پرونده چای دبش اشاره کرد و گفت: میزان زیادی از این محموله در منطقه ویژه پیام و هزار کانتینر در بندر شهید رجایی بوده که در اختیار سازمان قرار گرفته که شامل چای و ماشین‌آلات صنعتی است.

وی بیان کرد: کلیه اموال متعلق به این شرکت به عنوان متروکه در اختیار این سازمان قرار گرفته که کمتر از ۱۰ درصد در حال انهدام و مابقی در دست فروش است با تاکید بازپرس، سخت‌ترین آزمون‌های استاندارد در خصوص این محموله انجام ش و با مجوزهای سازمان ملی استاندارد و غذا و دارو صادر کردند که در سه استان البرز، تهران خوزستان به مزایده رفت.

خودرو‌هایی متروکه در اختیار اموال تملیکی

اجتهادی با اشاره به اینکه هزار دستگاه خودروی متروکه در اختیار سازمان قرار گرفته است، گفت: این آمارها هر روز تغییر می‌کند که امکان دارد این خودروها متروکه و یا به ظن قاچاق است.

فروش ۲ هزار تن چای دبش

سعید غلامی باغی، معاون بهره‌برداری و فروش سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اینکه چای دبش انحصار و رانت برای مجموعه ایجاد کرده بود، گفت: حجم بالای چای بیش از نیاز بازار است که فرایندهای بررسی آن در حال انجام است.

وی ادامه داد: حدود ۲ هزار و ۳۰۰ تن چای دبش در مزایده‌های تهران به فروش رفته است. هنوز در بعضی از استان‌ها مجوزهای سازمان غذا دارو و استاندارد هنوز صادر نشده است تا در مزایده برگزار شود.

غلامی باغی بیان داشت: مزایده باعث می‌شود که هیچ‌گونه تبعیض و رانتی به شخص حقیقی و حقوقی برای کسی نداشته باشیم ضمن اینکه امکان خرید اسقاطی نیز برای تولیدکنندگان نیز فراهم شده است.

  • 18
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش