کد مقاله: ۹۷۱۲۰۰۰۳۵

شرایط بهترین بیمه عمر چیست +نحوه محاسبه

بیمه عمر,انواع بیمه عمر,سرمایه گذاری

این روزها خرید بیمه عمر یکی از راهکارهای بسیار مناسب و کاربردی برای کاهش دغدغه‌ها و نگرانی‌‌های افراد در حال و آینده می‌باشد.بیمه عمر در سایر کشورهای پیشرو به یکی از بیمه‌های پرطرفدار تبدیل شده‌است، در ایران نیز با رشد ۲۵درصدی در سال‌۹۷ نسبت به سال۹۶ به عنوان یکی از رشته‌های بیمه‌ای مهم شناخته می‌شود.

 

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر و تامین آتیه یکی از انواع بیمه‌های اشخاص است که بیمه‌گذار با پرداخت مبلغی به عنوان حق‌بیمه به صورت ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یا سالیانه می‌‍تواند در زمان حیات از خدمات پوشش‌های بیمه عمر بهره‌مند شود و در پایان مدت بیمه‌نامه سرمایه خود را به صورت یکجا و یا مستمری دریافت نماید. همچنین در صورت فوت بیمه‌گذار، ذینفعان وی از مزایای مهمی برخوردار خواهندشد.

 

بیمه عمر با عنوان‌های متفاوتی از جمله بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر و تامین آتیه و بیمه زندگی نامیده می‌شود اما بیشتر افراد جامعه این رشته از بیمه را با نام بیمه عمر می‌شناسند.

 

انواع بیمه عمر

بیمه عمر دارای رشته‌های گوناگونی مانند بیمه‌های تمام عمر، بیمه عمر زمانی، بیمه‌های مختلط عمر و پس‌انداز، انواع طرح‌های آتیه برای کودکان، بیمه‌های مستمری، بیمه‌های بازنشستگی و بیمه‌های عمر گروهی است. هرکدام از این رشته‌ها خدمات و پوشش‌های مخصوص به خود را عرضه می‌کنند، برای مثال در بیمه‌های تمام عمر بعد از فوت بیمه‌گذار، سرمایه بیمه‌نامه به ذینفعان مشخص‌شده در بیمه‌نامه توسط بیمه‌گذار پرداخت خواهدشد و یا در بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت عمر زمانی در صورتی که بیمه‌شده در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه فوت نماید، سرمایه فوت بیمه‌شده را به ذینفعان وی پرداخت می‌کنند و در صورتی که فرد زنده بماند، شرکت بیمه هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهدکرد.

 

در بیمه‌های عمر مختلط هم سرمایه بیمه‌نامه در هر دوصورت فوت بیمه‌گذار در مدت اعتبار بیمه‌نامه و یا زنده بودن وی در پایان مدت بیمه‌نامه، سرمایه بیمه عمر بیمه‌گذار به ذینفعان مشخص‌شده توسط او در بیمه‌نامه پرداخت خواهدشد.

 

همچنین در بیمه‌های مستمری نیز پس از پایان اعتبار بیمه‌نامه، سرمایه بیمه عمر به به صورت مستمری به بیمه‌گذار و در صورت فوت به ذینفعان وی پرداخت خواهدشد.

 

بیمه عمر,انواع بیمه عمر,سرمایه گذاری

پوشش‌های بیمه عمر

بیمه عمر شامل پوشش‌هایی در زمان حیات و در زمان فوت بیمه‌گذار (قابل استفاده برای ذینفعان وی) می‌‍باشد.

 

پوشش‌های بیمه عمر در زمان حیات شامل از کار افتادگی دائم در اثر حادثه، معافیت از پرداخت حق‌بیمه در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم، هزینه‌های پزشکی، ابتلا به بیماری‌های خاص (سکته قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان‌ها، جراحی عروق قلبی و پیوند اعضای اصلی بدن) می‌شود.

 

همچنین پوشش‌های بیمه عمر در زمان فوت بیمه‌گذار شامل پوشش فوت به صورت طبیعی و پوشش فوت بر اثر حادثه می‌باشد.

 

پوشش‌های بیمه عمر شرکت‌های سامان، پاسارگاد و ایران (مان)

سه شرکت سامان، پاسارگاد و ایران از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای در زمینه بیمه عمر می‌باشند، به همین دلیل به مقایسه پوشش‌های بیمه عمر این سه شرکت پرداخته ایم تا شما بیمه عمر مورد نظر خود را، راحت‌تر انتخاب نمایید.

 

پوشش‌های بیمه عمر و سقف تعهد هرکدام از آنها در سه شرکت بیمه عمر پاسارگاد، سامان و ایران (مان) در صورت حیات شامل موارد زیر می‌باشد: (قیمت‌ها به تومان)

 

بیمه عمر,انواع بیمه عمر,سرمایه گذاری

مزایا و شرایط بیمه عمر

شرایط بسیاری در قبول و یا رد درخواست یک فرد برای خرید بیمه عمر و همچنین تعیین میزان حق‌بیمه پرداختی در صورت قبول درخواست او برای خرید بیمه عمر توسط شرکت بیمه وجود دارد از جمله این شرایط می‌توان به جنسیت فرد متقاضی خرید بیمه عمر، شرایط و سلامتی جسمی او، سن، تاریخچه سلامتی خریدار بیمه و شغل و حرفه او اشاره کرد.

 

برای مثال بعضی از افراد دارای مشاغل و حرفه‌های سخت می‌باشند مانند افرادی که در معادن کار می‌کنند و یا شرایط محیط کارشان مناسب نمی‌باشد. بر همین اساس در بیمه‌های عمر گروهی شغل و حرفه بیمه‌گذاران یکی از معیارهای بسیار مهم در انتخاب نوع پوشش‌های بیمه عمر است.

 

علاوه بر شرایط مناسبی که شرکت‌های بیمه برای خرید بیمه عمر خود به خریداران آن ارائه می‌کنند، این رشته از بیمه دارای مزایای بسیاری از جمله معافیت مالی سرمایه بیمه عمر، دریافت وام، انعطاق پذیری در نحوه‌ی پرداخت و مبلغ پرداخت حق‌بیمه، مشخص کردن ذینفع قرارداد بیمه نامه توسط خود بیمه گذار و... می‌باشد.

 

محاسبه بیمه عمر

در محاسبه بیمه عمر میزان حق‌بیمه عمر بر اساس توانایی مالی و مطابق نظر بیمه‌گذار تعیین می‌شود و مقدار حق‌بیمه پرداختی توسط بیمه‌گذار در ارزش بازخریدی سرمایه او در پایان مدت بیمه‌نامه موثر خواهدبود.

 

برای مثال ارزش بازخریدی سرمایه بیمه عمر فردی با مدت بیمه‌نامه ۲۰سال و حق‌بیمه ماهانه ۷۰هزار تومان ، ۸۸,۹۷۶,۱۷۶ تومان خواهدشد ولی در صورتی که این فرد در همین مدت بیمه‌نامه ماهانه ۱۰۰هزار تومان پرداخت کند، مقدار ارزش بازخریدی سرمایه او در پایان مدت ۲۰ سال  ۱۲۷,۱۰۸,۸۶۴ تومان خواهدشد.

 

همچنین بیمه‌گذار می‌تواند حق‌بیمه خود را به یکی از ۴ روش ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت نماید.

 

روش پرداخت حق‌بیمه نیز بر ارزش بازخریدی سرمایه بیمه عمر فرد بیمه‌شده موثر خواهدبود، به طوری که اگر بیمه‌گذار حق‌بیمه ۷۰ هزار تومانی خود را ماهانه پرداخت کند پس از ۲۰ سال ارزش بازخریدی سرمایه او ۸۸,۹۷۶,۱۷۶ و در صورتی که به صورت سه ماهه پرداخت نماید ۹۰,۱۲۱,۲۷۲ خواهدشد. بنابراین پرداخت حق‌بیمه به صورت سالیانه به نفع بیمه‌گذار خواهدبود.

 

انتخاب هریک از پوشش‌های بیمه عمر نیز در تعیین میزان اندوخته نهایی بیمه‌گذار موثر است، به طوری که با انتخاب هریک از پوشش‌های بیمه‌نامه عمر مقداری از ارزش بازخریدی سرمایه را کاهش خواهد داد.

 

e​ghtesadonline.‎​com
  • 11
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.2 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید