شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۲۴

دانستنی هایی درباره خرید بلیط ارزان

خرید بلیط ارزان کیش,خرید بلیط ارزان هواپیما,خرید بلیط ارزان قیمتراهنمای خرید بلیط ارزان
بیشتر کسب و کارها با در نظر گرفتن تقاضای مردم برای خدمت یا اجناس خود قیمت گذاری انجام می دهند. یکی از این موارد که تفاوت در قیمت بسیار به چشم می خورد؛ شرکت های مسافربری و هواپیمایی هستند که می توانند شما را به دنیای دیوانه‌وار قیمت‌گذاری وارد کنند.

خرید بلیط ارزان:

با توجه به اینکه تمام کسب و کارها با توجه به تقاضای مردم قیمت گذاری های خود را انجام می دهند باید در نظر داشت در زمان های خاص می توان افزایش قیمت را مشاهده کرد، این موضوع در خرید بلیط سفر هم کاملا مشهود است. در ادامه برای انواع سفر از قبیل؛ سفر رمانتیک، تعطیلات خانوادگی، سفر به مقصد رویایی یا یک سفر کاری به شما آموزش داده می شود چگونه می توان بلیط های خارجی و داخلی ارزان خرید.

باید در نظر داشت معمولا گران ترین بلیط ها در کلاس تجاری و اقتصادی توسط مسافران تجاری خریده می شوند و در اغلب موارد بلیط ارزان هواپیما چارتری بسیار گران هستند، اما خریداری بلیط هواپیما در تعطیلات ارزان تر هستند زیرا مسافران آنها را از قبل تهیه می کنند. در هر صورت باید در نظر داشت خطوط هواپیمایی قیمت بلیط های خود را در ماه‌های تابستان و تعطیلات مهم افزایش می دهند زیرا می دانند مردم با وجود هزینه ها سفر خواهند کرد.

به طور کلی بلیط های هواپیما دو نوع دارند که شامل سیستمی و چارتر می شوند. نکته ای که در رابطه با قیمت بلیط ها باید در نظر داشت؛ ارتباط بین زمان سفر و قیمت بلیط است. برای درک بهتر این موضوع بهتر است ابتدا به انواع بلیط چارتری، بلیط سیستمی و بلیط لحظه آخری نیم نگاهی داشته باشیم و با تفاوت آنها آشنا شویم، در صورت توجه به این موضوع به شما کمک خواهد شد بهترین بلیط را متناسب با شرایطی که دارید پیدا کنید.

انواع بلیط ها:

بلیط سیستمی:

بلیط سیستمی بلیطی است که قیمت آن مستقیما توسط شرکت هواپیمایی تعیین می شود و خیلی تفاوتی ندارد که آن را از سایت های اینترنتی تهیه کنیم یا از طریق روش های دیگر، در هر صورت قیمت آن ثابت و بدون تغییر است.

یکی از مزایای بلیط های سیستمی این است که به صورت منظم برای تمامی مسیرهای پروازی موجود هستند که این شرایط برخلاف بلیط های چارتر هستند زیرا این نوع بلیط تنها در مسیرهای پرتردد هوایی به فروش می رسند.

در صورتی که شما بلیط سیستمی تهیه کنید و به هر دلیلی نتوانید سفر کنید امکان استرداد یا کنسل کردن آن وجود دارد، اما این کنسل کردن به چه شکل صورت می گیرد؟

باید توجه کرد قوانین کنسلی بلیط توسط شرکت هواپیمایی که بلیط را از آن خریده اید تعیین می شود و در مراکز مختلف متفاوت است، اما یک قاعده کلی در این زمینه وجود دارد؛ هر چه زمان کنسل کردن بلیط به تاریخ پرواز نزدیک تر باشد جریمه ای که باید به شرکت بپردازید بیشتر خواهد بود. شما می توانید با توجه به شرایط و موقعیت سفر از چندین ماه قبل بلیط خود را رزرو کنید، در صورتی که با یک برنامه ی از پیش تعیین شده قصد سفر دارید خریداری بلیط سیستمی می تواند بهترین گزینه باشد.

خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما,خرید بلیط ارزان,خرید بلیط ارزان لحظه آخریخرید بلیط ارزان؛بلیط سیستمی

بلیط چارتر:

چارتر در لغت به معنای اجاره هواپیما و یا صندلی می باشد که به طور معمول از طریق شرکت‌های هواپیمایی به مؤسسات گردشگری و آژانس‌ ها اجاره داده می شود. یکی از خصوصیات این پروازها پذیرفتن ریسک پر یا خالی بودن صندلی ها است که به طور مستقیم برعهده چارتر کننده می باشد زیرا در هر صورت شرکت طرف قرارداد هزینه کامل اجاره را دریافت خواهد کرد.

به طور معمول در مسیرهای پر تردد آژانس های هواپیمایی از طریق شرکت های هواپیمایی چند صندلی را با قیمت ارزان اجاره می کنند و خودشان به شکل مستقیم آن را به فروش می رسانند، به همین دلیل است که وقتی در یک شرکت هواپیمایی تمام بلیط ها به فروش رسیده اند؛ شما می توانید از آژانس هواپیمایی بلیط مورد نظر را بیابید و آن را خریداری کنید.

از مهمترین مزایای این بلیط ها نسبت به بلیط های سیستمی قیمت ارزان آنها در مقایسه با قیمت واقعیشان است زمانی که شما بخواهید آن را به شکل مستقیم از شرکت هواپیمایی تهیه کنید. باید توجه کرد در کنار این مزیت، بلیط چارتری معایبی را هم به همراه دارد که قبل از خرید بهتر است به آنها توجه کرد:

  • یک؛ بلیط های چارتری قابلیت کنسلی ندارند و در صورتی که به هر دلیلی پرواز را از دست دهید پول شما برنمی گردد.
  • دوم؛ باید توجه کرد در بلیط های چارتری قیمت سفر برای هر خردسال مطابق یک بزرگسال محاسبه می شود و هیچ تفاوتی ندارد، این در حالی است که بلیط های سیستمی برای خردسالان نرخ کمتری دارند، بنابراین بهتر از برای صرفه جویی در هزینه ها زمانی این بلیط ها را تهیه کنید که کودکی همراهتان نیست و از انجام سفری خود اطمینان کامل دارید.
راهنمای خرید بلیط ارزان هواپیما,خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما,خرید بلیط ارزانخرید بلیط ارزان؛ بلیط چارتر

در صورت خریداری بلیط های چارتر یا سیستمی؛ چگونه بلیط ارزان تر بخریم؟

یکی از راه ها برای خریداری بلیط های ارزان چک کردن به شکل پیوسته و زود به زود است، شاید عجیب به نظر برسد اما اختلاف متوسطی که بین بهترین روز و بدترین روز هفته برای خرید بلیط در آمریکا وجود دارد چیزی بین؛ ۲۳۶ دلار است که چیزی حدود هفت میلیون تومان است. به عنوان مثال شما بلیطی برای روز دوشنبه به قیمت ۲۰۰ هزارتومان ارزان تر از بلیط در روزهای دیگر می توانید بخرید. به همین دلیل است که توصیه می شود چند ماه قبل از سفر به شکل پیوسته قیمت ها را بررسی کنید و در صورتی که یک شرکت هواپیمایی آفر ویژه گذاشت فرصت را از دست ندهید و بلیط مورد نظرتان را تهیه کنید.

این آفرهای ویژه گاهی از جانب شرکت های هواپیمایی و از طریق سیستم‌های پیچیده کامپیوتری جهت تنظیم کردن نرخ بلیط ها صورت می گیرد که قیمت بلیط ها کاهش می دهند، از آنجایی که این موضوع زمان خاصی را به خود اختصاص نمی دهد می توانید با چک کردن مداوم قیمت بلیط ها فرصت ها را از دست ندهید.

یکی دیگر از راه های پیدا کردن بلیط ارزان مربوط به زمان خرید بلیط است. بر اساس مطالعاتی که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت نشان داد قیمت بلیط هواپیما در ۴۹ روز از سال قیمت متوسط و در بقیه روزها قیمت ارزان یا گرانی دارد. با توجه به نتیجه این تحقیق می توان متوجه اهمیت زمان مناسب خرید بلیط و قیمت آن شد.

خرید بلیط ارزان لحظه آخری,انواع بلیط ها,خرید بلیط ارزان,بلیط چارترخرید بلیط ارزان؛ چک کردن مداوم مراکز فروش معتبر

آنچه تجربه نشان می دهد در صورتی که شما بلیط خود را خیلی زود یعنی حدود ۵ ماه قبل و یا خیلی دیر ۱ هفته مانده به پرواز تهیه کنید؛ احتمال خریداری بلیط با قیمت ارزان تر بالا می رود. از طرفی می دانید که نرخ بلیط ها در تعطیلات و مناسبت‌ها متغیر خواهد بود و زمانی که پیک سفر وجود دارد بیشترین قیمت را شاهد هستیم، بنابراین اگر محدودیتی برای سفر ندارید بهتر است زمانی را انتخاب کنید که در پیک سفرها قرار ندارید تا بتوانید بلیط بسیار ارزان تر پیدا کنید.‌

در ماه‌های فوریه و مارچ به دلیل اینکه قبل از شروع تعطیلات تابستانی است می توانید قیمت مناسب تری را برای پروازهای اروپایی مشاهده کنید.

قبل از تعطیلات نوروز و تعطیلات تابستانی می توانید در ایران هم بلیط هواپیما با قیمت مناسب تر از دیگر زمان‌های سال تهیه کنید.

برای خریداری بلیط با قیمت مناسب بهتر است ایرلاین های مختلف را چک کنید و به یک شرکت هواپیمایی اکتفا نکنید. باید در نظر داشته باشید این گونه خریدهای باید از سایت و مراکز معتبر صورت بگیرد و نباید به سایت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی متفرقه مراجعه کرد.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 14
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ویژه سرپوش