سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۶۶

معرفی برج میلاد تهران و قسمت های داخلی آن (+ تصاویر)

برج میلاد,عکس برج میلاد تهران,رستوران برج میلادبرج میلاد، ششمین برج بلند مخابراتی جهان
برج میلاد نماد آغاز دوران مدرن تهران و ایران محسوب می شود. برج میلاد تهران، برج مخابراتی چندمنظوره ای است که با ارتفاع ۴۳۵ متر بعنوان بلندترین برج مخابراتی ایران شناخته شده است. این برج در تهران، پایتخت ایران قرار دارد.

برج میلاد

برج میلاد به عنوان بلندترین برج ایران، یک برج مخابراتی چند منظوره میباشد، که در شمال غربی تهران، واقع شده است. ساخت برج میلاد تهران در سال ۷۶ شروع شده و اتمام آن حدوداً ۱۱ سال به طول انجامید. در نهایت این برج در تاریخ ۱۶ مهرماه سال ۱۳۸۷ افتتاح شد و بعد از پنج روز بازدید عمومی برج شروع شد.

ارتفاع برج میلاد ۴۳۵ متر میباشد که بلندترین برج ایران، ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین برج بلند و نامتکی در دنیا می باشد. برج میلاد، پس از برج آزادی تهران به نمادی از تهران تبدیل شده که در بیشتر مناطق تهران قابل مشاهده می باشد. ارتفاع برج میلاد زاویه دید ۳۶۰ درجه ای می دهد، که میتوان کل تهران را از بالای این برج تماشا کرد. برج میلاد بر روی تپه ای با مساحت تقریبی ۶۲ هکتار در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر (گیشا) در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار گرفته است.

برج میلاد ۱۲ طبقه دارد و مساحت آن در مجموع ۱۲ هزار متر مربع است. بازدید از برج میلاد برای هشت طبقه امکان پذیر بوده و چهار طبقه دیگر برای استفاده های فنی، ایمنی، مخابراتی و رسانه ای ساخته شده اند.

ارتفاع برج میلاد,برج میلاد,برج میلاد تهرانارتفاع برج میلاد ۴۳۵ متر میباشد که بلندترین برج ایران می باشد

پیشینه برج میلاد

برج میلاد و مجموعه یادمان بخش کوچکی هستند از طرح بزرگ شهستان پهلوی که پیش از انقلاب اسلامی ایران طراحی شده و در دست احداث بود. پیشنهاد ساخت یک برج و تالار نمادین برای شهر تهران در سال ۱۳۷۰، در زمانی که مسعود رجب پور شهردار تهران بود، مطرح شد و در آخر سال ۱۳۷۲، محل کنونی از بین ۱۷ نقطه پیشنهادی ساخت آن برگزیده شد.

عکس از برج میلاد,کافی شاپ برج میلاد,برج میلادبرج میلاد در شمال غربی تهران، واقع شده است

برج میلاد از پنج بخش اصلی تشکیل شده است:

- شالوده

- بدنه اصلی برج

- سازه راس

- ساختمان پای برج (لابی)

- دکل

برج میلاد,کنسرت های برج میلاد,سینما برج میلادبرج میلاد یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری تهران

قسمت های داخلی برج میلاد تهران

در قسمت های داخل برج میلاد، بخش های مختلفی برای بازدید وجود دارد:

۱. موزه شهرداری برج میلاد:

این موزه در طبقه چهارم ساختمان بالای برج میلاد (ساختمان راس) و در سکوی دید بسته قرار گرفته است. دست نوشته های قدیمی ایران و همینطور هدایایی در دوره های گوناگون به شهرداری اهدا شده در موزه قرار گرفته اند. هدف از بوجود آمدن این موزه آشنایی مردم و گردشگران با تاریخچه شهرداری تهران است. شما میتوانید هدایایی گرانبها که به شهرداری در دوره های گوناگون اهدا شده است را ببینید.

۲. موزه مشاهیر برج میلاد:

سفری به گذشته و گرفتن عکس یادگاری، آن هم در طبقه پنجم برج میلاد و در ارتفاع ۲۷۱ متری از سطح زمین! این موزه شامل مجسمه های سیلیکونی از مشاهیر ایرانی است که به وسیله دکتر علیرضا خاقانی ساخته شده است. مجسمه افرادی چون پروین اعتصامی، ستارخان، کمال الملک، و… در این موزه به نمایش درآمده اند.

عکسهای برج میلاد,برج میلاد,مشخصات برج میلادطبقه پنجم برج میلاد، موزه ای دارد که شامل مجسمه های سیلیکونی از مشاهیر ایرانی است 

۳. سکوی دید باز و سکوی دید بسته برج میلاد:

سکوی دید باز برج میلاد در طبقه هفتم ساختمان بالای برج و در ارتفاع ۲۸۵ متری، خودنمایی می کند. جایی که شما میتوانید از کافه تریای برج میلاد لذت ببرید و در محوطه باز این طبقه قدم بزنید و از چشم اندازهای ناب تهران لذت ببرید. در سکوی دید باز دوربین هایی نصب شده تا از تصاویری واضح تر و نزدیکتر از تهران را تماشا کنید.

۴. گنبد آسمان در برج میلاد تهران:

گنبد آسمان در آخرین طبقه ساختمان راس برج میلاد که دسترسی آن برای عموم آزاد است، قرار گرفته است. این گنبد ۱۳ متری با دیواره های شیشه ای نه فقط یکی از خاص ترین نماهای تهران را به نمایش می گذارد، بلکه با داشتن محیطی دلنشین، نمایشگر تاریخ چند هزار ساله ایران است. تمام نقاشی ها و هنرهایی که در گنبد آسمان مشاهده می کنید، در واقع مجموعه ای کامل از نمادهایی از تاریخ کهن ایران است. مسیر جذاب تکامل و هنر ایرانی از دوران ایران باستان تا دوران اسلامی را میتوانید روی دیواره های زیبای گنبد آسمان مشاهده کنید.

عکس برج میلاد,بازدید از برج میلاد,برج میلادگنبد آسمان در آخرین طبقه ساختمان راس برج میلاد است

۵. کاربازیا در برج میلاد:

در نوروز ۹۷، یک شهر مشاغل کودکان در برج میلاد تهران افتتاح شد تا خردسالان ۳ تا ۱۳ ساله بتوانند مشاغل گوناگون را در قالب بازی تجربه کنند؛ ایده ی جذابی که سبب می شود کودکتان هم از بودن در محیط برج میلاد لذت ببرد، علایق خود را کشف کند، با فرهنگ کار و تلاش آشنا شود و قدرت خلاقیت و کارگروهی را پرورش دهد. غرفه های مختلفی مانند صنایع دستی، خانه آشپزی، نواهنگ، بیمارستان و اورژانس، مرکز خلاقیت و رباتیک، آکادمی هوانوردی، اداره پست، تعمیرگاه، آتش نشانی، پلیس، آزمایشگاه، و …. در کاربازیا وجود دارد.

برج میلاد,داخل برج میلاد,عکس هایی از برج میلاددرسال ۹۷ یک شهر مشاغل کودکان به نام کاربازیا در برج میلاد تهران افتتاح شد

۶. پارک دلفین برج میلاد تهران:

در همین ابتدای ورود به این مجموعه، دلفیناریوم برج میلاد را خواهید دید؛ در واقع یکی از پرطرفدارترین قسمت های برج میلاد همین دلفیناریوم غیرساحلی است که یک شیر دریایی و دو دلفین به نام های آلفا و کاسیا در این مجموعه زندگی می کنند و در سانس های گوناگون با انجام حرکات آکروباتیک بازدیدکنندگان را سرگرم می کنند.

عکس های برج میلاد,برج میلاد,بلیط برج میلادپارک دلفین، یکی از پرطرفدارترین قسمت های برج میلاد

۷. مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران:

یکی از پاتوق های کنسرت گردی تهرانی ها، مرکز همایش های بین المللی تهران است که همچون سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، تالار وحدت، سالن وزارت کشور و برج آزادی تهران، ظرفیت های خوبی برای برگزاری کنسرت دارد که در چند سال گذشته، محل برگزاری اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم فجر هم به شمار می رود. مرکز همایش های بین المللی برج میلاد شامل: کنفرانس ها، سمینارها، همایش ها، جشنواره ها، کنسرت ها، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها راه اندازی شده است.

عکس از برج میلاد,کافی شاپ برج میلاد,برج میلادمرکز همایش های بین المللی برج میلاد، یکی از پاتوق های کنسرت گردی تهران

۸. سالن های سینمای برج میلاد تهران:

برج میلاد ۶ سالن سینمای بسیار پیشرفته و مجهز، دارای سیستم های صوتی و تصویری مناسب دارد.

۹. پینت بال برج میلاد تهران:

پینت بال ورزشی نو و پر هیجان در برج میلاد تهران است. ورزشی برپایه دومیدانی، بسیار نزدیک به تیراندازی و با توجه به اینکه به تفکر استراتژیک احتیاج دارد به آن شطرنج زنده هم می گویند.

۱۰. رستوران گردان برج میلاد تهران:

این رستوران جذاب ترین بخش رستوران گردی در برج میلاد است. این رستوران در ارتفاع ۲۷۶ متری برج، از دو بخش ثابت و متحرک برخوردار است. بخش متحرک هر یک ساعت، یک دور کامل به دور بخش ثابت می زند. انواع غذاها و نوشیدنی های خاص ایرانی و فرنگی را میتوانید در بوفه منحصر به فرد رستوران گردان برج میلاد نوش جان کنید. 

۱۱. زیپ لاین برج میلاد تهران:

مسیر زیپ لاین برج میلاد ۱۷۰ متر بوده و ارتفاعش نیز ۷۵ متر است. پل معلق هم با سرعت حدودا ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر در ساعت به طول ۱۰۰ متر و ارتفاع ۷۰ متر است. شما به صورتی کاملاً ایمن به سیم بکسل وصل می شوید و با سرعت ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت به پرواز درمی آیید. کل مدتی که در حال پرواز هستید تنها ۳۰ ثانیه طول میکشد، ولی هیجانی وصف ناپذیر و بی نظیر دارد. 

برج میلاد,داخل برج میلاد,مشخصات برج میلادزیپ لاین، هیجان انگیزتزین قسمت برج میلاد است

۱۲. اتاق فرار انیگما در برج میلاد:

بازی اتاق فرار یا اسکیپ روم، یک بازی گروهی است که بین ۳ تا ۵ نفر میتوانند در آن شرکت کنند. به محض ورود، در پشت سرتان قفل می شود و برای بیرون آمدن، باید معمای اتاق را حل کنید. در نظر داشته باشید که خروج از این مکان، یک نفره یا دو نفره مقدور نیست. شما باید گروهی وارد عمل شوید؛ پس کار گروهی و همبستگی اهمیت فراوانی می یابد. در صورتیکه حل معما به طول انجامید نباید به زور متوسل شوید، تنها و تنها باید فکر و استدلال کنید چون هیچ کدام از گره های موجود با زور فیزیکی باز نخواهد شد. هر اتاق فرار در برج میلاد، دارای تم و یا سناریوی متفاوتی است که میتواند خوفناک، پلیسی، جنایی، جنگی و… باشد.

بلیط برج میلاد,برج میلاد,عکس برج میلاداتاق فرار انیگما، مهیج ترین و بهترین اتاق فرار در برج میلاد است

۱۳. لیزریوم برج میلاد:

لیزریوم، هنری است که از تلفیق نور و صدا و رنگ و تصویر ساخته می شود. لیزریوم برج میلاد، نخستین لیزریوم خاورمیانه است. زمان های نمایش این لیزریوم همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ در نظر گرفته شده است و در سانس هایی کوتاه به نمایش ویدیو آرت می پردازد.

۱۴. سینما گیم برج میلاد تهران:

سینمای برج میلاد خود به تنهایی از قسمت های پرطرفدار این مجموعه است که دو سالن با ظرفیت ۱۲۰ نفر دارد و همچنین برگزاری کنسرت در این مجموعه است. پکیج اول سینما ۶ بعدی است که فیلمی جذاب و شگفت انگیز برایتان به نمایش می گذارد و پکیج دوم سینما ۷ بعدی (گیم) که شما در بازی شرکت خواهید داشت و با تفنگ های لیزری که هر صندلی به آن مجهز شده است،

مختصات جغرافیایی برج میلاد

از سه طریق میتوانید با اتوموبیل خود به برج میلاد بروید:

آدرس ۱: تهران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنار گذر اختصاصی برج میلاد

آدرس ۲: تهران، بزرگراه شهید حکیم غرب، بعد از بزرگراه چمران، ورودی اختصاصی برج میلاد تهران

آدرس ۳: تهران، بزرگراه شهید همت شرق، خروجی شیخ فضل اله جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد تهران

در صورتی که قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارید، باید اتوبوس ها و یا تاکسی هایی را سوار شوید که از اتوبان همت و بیمارستان میلاد رد می شوند. بعد سرویس هایی که شما را به گیت ورودی برج میلاد می برند انتخاب کنید. پس از پیاده شدن از این ماشین ها، باید حدود ۳۰۰ متر پیاده روی کنید تا به برج برسید.

ارتفاع برج میلاد,برج میلاد تهران, برج میلادبدنه اصلی برج میلاد برای عبور تاسیسات و آسانسورهای پرسرعت است

ساعات بازدید از برج میلاد تهران

زمان بازدید از برج میلاد، همه روزه از ۹ صبح تا ساعت ۲۱ است که این ساعت، مختص بازدید از داخل برج است و استفاده از محوطه محدودیتی ندارد. در صورتی که بلیط خود را اینترنتی تهیه نموده اید، باید آنرا پرینت گرفته و در طبقه همکف ارائه دهید. ضمنا، کودکان زیر ۶ سال نیازی به بلیط ندارند.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی شیری,بیوگرافی مهدی شیری,مهدی شیری بازیکن بیوگرافی مهدی شیری بازیکن فوتبال ایرانی (+ تصاویر)

رادگاه: تهران

زاده: ۱۱ بهمن ۱۳۶۹

ملیت: ایرانی

پست: دفاع راست، وینگر راست

قد: ۱.۷۱ متر

ادامه
امام زین العابدین (ع),زندگی نامه امام سجاد (ع),زندگینامه امام سجاد علیه السلام زندگینامه امام سجاد (ع)، چهارمین امام شیعیان

زادگاه: مدینه

زاده: ۵ شعبان ۳۸ هجری قمری

درگذشته: ۱۲ محرم ۹۵ هجری قمری.

محل دفن: قبرستان بقیع،  مدینه

علت شهادت: مسمومیت

ادامه
امبر هرد,طلاق امبر هرد,آثار امبر هرد بیوگرافی امبر هرد (+ تصاویر)

زادگاه: ۲۲ ماه آوریل ۱۹۸۶

زاده: آستین، تگزاس

ملیت: آمریکایی

والدین: دیوید کلینتون هرد- پاتریشیا پیج

محل تحصیل: آکادمی کاتولیک سنت مایکل

سال های فعالیت: ۲۰۰۳

ادامه
آنگلا مرکل,زندگینامه آنگلا مرکل,زندگی نامه آنگلا مرکل زندگینامه آنگلا مرکل (+ تصاویر)

زاده:۱۷ ژوئیهٔ ۱۹۵۴

زادگاه:هامبورگ، آلمان غربی

شغل:صدراعظم آلمان 

اقامتگاه:برلین،  آلمان

محل تحصیل:دانشگاه لایپزیگ ( لیسانس علوم)

ادامه
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش