جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۱۰۶

عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین دیدنی‌های ایران را بیشتر بشناسید!

ترسناک‌ترین دیدنی‌های ایران,عجیب‌ترین دیدنی‌های ایرانعجیب‌ترین دیدنی‌های ایران

یکی از دلایلی که بشر به گردشگری علاقه‌مند بوده است وجود مکان‌هایی برای دیدن در نقاط دیگر بوده است. کسی که در منطقه کویری زندگی می‌کند وجود دریا، دریاچه و رودخانه دلیل مسافرت او به این مناطق است. برعکس این اتفاق نیز همیشه امکان‌پذیر است.

مقاصد گردشگری، همیشه از دلایل سفر آدم‌ها و علاقه‌مندان به سفر است. اگر این مقاصد کمی عجیب و سوال برانگیز باشد جاذبه بیشتری دارد. عجیب بودن بعضی مکان‌ها به دلایل داستان‌هایی است که زبان به زبان چرخیده و به بشر امروزی رسیده است. عجیب می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. دلهره، زیبایی خاص، ایجاد حس کنجکاوی و... عجایب مقاصد گردشگری را شامل می‌شود.

دریاچه ارواح؛ نوشهر

نوشهر یکی از شهرهای استان مازندران است. این شهر دریاچه‌ای به نام دریاچه ارواح دارد. دریاچه ارواح در نزدیکی روستای صلاح‌الدین کلای نوشهر قرار دارد. برای رسیدن به این دریاچه مرموز از چند مسیر می‌توانید استفاده کنید. اسم دیگر این دریاچه ممرز است.

این دریاچه به دلیل نگهداری از ماهیت طبیعی خود حالتی رمزآلود دارد. صدای نجوای پرندگان را با سکوت در این منطقه خواهید شنید. دریاچه ارواح یک نمونه طبیعی و تاریخی است. طول دریاچه ۳۰۰ متر است. عرض آن را ۷۰ متر برآورد کرده‌اند. اطراف دریاچه را درختان توسکا و ممرز پوشانده است. یکی از دلایلی که به دریاچه ارواح، ممرز گفته می‌شود وجود این درختان است.

سکوت دریاچه لحظات دلهره‌آوری را برای گردشگران خواهد داشت. صدای حیوانات وحشی در این منطقه میان قامت سر به فلک کشیده درختان ترس را بر دل هر کسی خواهد انداخت. یکی از دلایلی که این دریاچه به ارواح خوانده می‌شود وجود صدای جانوران موجود در این منطقه است که به نوعی  صدای جریان طبیعی زندگی است.

این دریاچه ۱۰ متر عمق دارد. درختان اطراف دریاچه ارتفاعی نزدیک به سی متر دارند. ارتفاع درختان از پانزده متر کمتر نخواهد بود. دریاچه ارواح به عنوان یک پدیده طبیعی، ثبت ملی شده است. یکی از تجربیات به یادماندنی که در سفر به شهرهای کوچک‌تر و مناطق روستایی می‌توان داشت، ‌اقامت در ویلا یا اقامتگاه‌های بوم‌گردی که حس‌و‌حال متفاوتی با هتل‌ها دارند. در صورتی که می‌خواهید از روزمرگی زندگی دور شوید و لحظات شیرینی را تجربه کنید به صفحه‌ی www.jabama.com/stays مراجعه کنید.

دره کال جنی؛ طبس

دره کال جنی در شهر طبس یکی از مکان‌های گردشگری ایران است. این دره از مقاصد عجیب گردشگری ایران در استان خراسان جنوبی قرار دارد. کال جنی دره‌ای است که نزد محلی‌ها، دره جن‌ها شناخته می‌شود. دلیل عجیب بودن و تا حدودی ترسناک بودن دره فرسایش منطقه به صورت طبیعی است.

دره کال جنی سی و پنج کیلومتری شمال شهرستان طبس قرار دارد. این دره را در اطراف روستای ازمیغان می‌توانید پیدا کنید. سیلاب‌ها دیواره‌های بلندی را از خود به جای گذاشته است. دیواره‌های این دره نقش و نگارهایی دارد که ترس و دلهره‌ای در دل ایجاد می‌کند.

سال ۱۳۹۶ این دره ثبت ملی شده است و در زمره آثار طبیعی به شمار می‌رود. حفره‌ه‌ایی که در این دره ایجاد شده است به دوره حکومت ساسانیان برمی‌گردد. تمامی تونل‌ها و حفره‌ها در این دره در زمان ساسانیان ایجاد شده است و از آن دوره به یادگار مانده است.

دو مسیر برای ورود به دره وجود دارد. اگر آب و هوای منطقه طبس را در نظر داشته باشید گردشگری در دره کال اختصاص به فصل پاییز و زمستان دارد. وقتی مناطق شمالی ایران را برف و یخ پوشانده است این منطقه برای گردشگری مقصد و انتخاب خوبی است.

دریاچه تخت سلیمان؛ تکاب

دریاچه تخت سلیمان,ترسناک‌ترین دیدنی‌های ایران,عجیب‌ترین دیدنی‌های ایراندریاچه تخت سلیمان

دریاچه تخت سلیمان در چهل و پنج کیلومتری شهر تکاب قرار دارد. این دریاچه قدمت فراوانی دارد. دریاچه چشمه‌ای جوشان و آهکی دارد. آب دریاچه از سفره‌های زیرزمینی تامین می‌شود. دریاچه شهر تکاب یکی از دریاچه‌های مرموز ایران است. تخت سلیمان ۱۲ هکتار وسعت دارد.

دریاچه تخت سلیمان به دلیل آهکی بودن مناسب نوشیدن نیست. املاح این دریاچه شدت زیادی دارد. املاح موجود غواصی در این چشمه را بسیار سخت و ناممکن کرده است. عمق چشمه دریاچه تخت سلیمان به دلیل وجود املاح دیده نمی‌شود. قابل رویت نبودن اعماق چشمه راز و رمزهایی را ایجاد کرده است. این رموز ترس و دلهره‌های را میان اهالی و بازدیدکنندگان به وجود آورده است.

دید نداشتن دریاچه و چشمه، افسانه‌هایی را بر سر زبان‌ها آورده است. مجموعه تخت سلیمان به دلیل وجود چشمه بوده است. وجود و تاثیر دریاچه در این منطقه به وضوح قابل دیدن است. افسانه‌هایی که برای این دریاچه رمزآلود وجود دارد تعداد زیادی هستند. یکی از افسانه‌ها گفته است که دراعماق دریاچه گنج‌های زیادی هستند. نشانه‌هایی دلیل بر وجود این اشیا است.

شنا در این محوطه با تابلوهایی که اطراف قرار داده شده ممنوع اعلام شده است. تمام کسانی که دریاچه تخت سلیمان را برای شنا انتخاب کرده‌اند به دلایلی مرگ را تجربه کرده‌اند. شاید این افراد به دلیل دیدن گنج‌هایی که وجود دارد، مرده باشند.این دریاچه در سال ۱۳۸۰ ثبت ملی شده است. شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی قرار دارد.

 جنگل جیغ؛ مشهد

ترسناک‌ترین دیدنی‌های ایران,عجیب‌ترین دیدنی‌های ایران,جنگل جیغجنگل جیغ در مشهد

جذابیت گشت و گذار در جنگل بر کسی پوشیده  نیست. جنگل همانگونه که حس خوبی دارد ترس و وحشت نیز همراهش خواهد آمد. جنگل جیغ در روستای سربرج طرقبه است. این جنگل از ابتدای شب تا آغاز روز بعد، صداهای عجیبی در خود ایجاد می‌کند.

زمین و درختان جنگل جیغ مشهد صداهای وحشتناکی را با آغاز غروب آفتاب دارد. این صدا به گفته برخی شبیه صدای جیغ یک زن است. صدای جیغ زن در این جنگل مانند سوختن زنی است که زنده در آتش می‌سوزد. صدای جیغ، دلیل حجم مسافر بسیار به این منطقه بود است. گویی هر شخص خود به تنهایی می‌خواهد این اتفاق را تجربه کند.

جنگل در روز آرام است. روزها یک جنگل عادی با درختان سربه فلک کشیده است. این جنگل با آغاز شب ترسناک می‌شود. کسانی که شب در جنگل می‌مانند این صدای ترسناک را خواهند شنید. بدون شک صدای جیغ از دل جنگل ترسناک‌ترین اتفاق خواهد بود. دلیل این جیغ  به گفته بعضی از اهالی، شیاطین و جن‌ها میان درختان است. شیاطین زندانی شده میان درختان، شب‌ها از درد ناله می‌کنند.

دلیل اصلی این صداها تعدادی جیرجیرک است که شب‌ها روی تنه درختان می‌آیند. جیرجیرک‌ها در شب به صورت دسته‌جمعی صدا تولید می‌کنند. این صدا همیشه باعث ترس می‌شود.

شهر مشهد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایران میزبان مسافران زیادی است. در صورتی که برای مدت کوتاهی به این شهر یا هر شهر دیگری سفر می‌کنید بهترین گزینه‌ی اقامتی برای شما اجاره روزانه از سایت جاباما است.

باغ سنگی؛ سیرجان

باغ سنگی سیرجان یکی از جاذبه‌های استان کرمان است. این باغ به شکل شش ضلعی طراحی شده است. این شش ضلع نامنظم هستند. باغ به درویش خان اسفندیارپور تعلق دارد. سال ۱۳۸۶ درویش خان پس از فوت در این باغ به خاک سپرده شد. داستان زندگی این باغ را پرویز کیمیاوی سال ۱۳۵۵ ساخته است.

سال ۱۳۴۰ درویش خان صاحب باغ با از دست دادن املاکش دست از شغل خود که کشاورزی و باغداری بود برداشت. برای همه درختان باغ که درختان میوه بودند جای میوه سنگ گذاشته شد. درویش خان به همه شاخه‌های درختان سنگ آویزان کرد. نکته جالب ماجرا مراقبت و نگهداری از آن سنگ‌ها مانند یک میوه واقعی بوده است.

باغ عجیب درویش خان ۲۰۰ اصله درخت دارد. مسیری که شما را به باغ می‌رساند باغ‌های پسته است. جدای از باغ پسته محصولات این منطقه دیمی هستند. سنگ‌هایی که در باغ درویش جای میوه‌ها را گرفته است همگی سوراخی را دارد. به گفته بعضی از شاهدان صاحب باغ این سنگ‌ها را از منطقه خاصی آورده و به درختان خود به نشانه اعتراض آویزان کرده است. سنگ‌ها به نوعی نماد میوه‌های خشک شده باغ را دارد.

دریاچه کلوت شهداد

یکی از مقاصد گردشگری عجیب ایران دریاچه کلوت شهداد است. این دریاچه در دل کویر لوت ایجاد شده است. دریاچه شهداد به دریاچه جوان نیز معروف است. این دریاچه معجزه‌ای در دل کویر خوانده می‌شود. دریاچه در منطقه شهداد استان کرمان قرار دارد.

یک دریاچه میان یک منطقه کویری پدیده‌ای نادر است. واژه کلوت از ترکیب کل و لوت ساخته شده است. کل معنای آبادی و لوت نام یک بیابان در ایران است. کوه‌های شنی را نیز کلوت مینامند. ادغام کلوت شهداد، بیابان لوت و دریاچه جوان تصویر زیبایی را ساخته است.

مقاصد عجیب گردشگری معمولا به معنای ترسناک بودن مناطق خواهد بود. رازآلود بودن این مناطق خاص بودن را برایشان به ارمغان آورده است. لازم به ذکر است که تمامی عجایب گردشگری ترسناک نخواهند بود. گاهی به این دلیل به آنها عجیب گفته می‌شود که از نظر آب و هوا وجود آن پدیده امکان‌پذیر نخواهد بود. اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که باید محل اقامت آن‌ها از قبل مشخص و امکانات خاصی داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم برای رزرو آنلاین هتل به صفحه‌ی www.jabama.com/hotels مراجعه کنید.

  • 19
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

۸۶۱ – ۸۷۹ میلادی

جانشین: عمرو لیث

زاده: ۲۲۵ قمری

۸۴۰ میلادی

روستای قرنین، سیستان

درگذشته: شوال ۲۶۵ قمری

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

شهر ری

ملیت: ایران

سمت : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

محل تحصیل: دانشگاه امام صادق

دانشگاه اصفهان

پیشه: اقتصاددان، سیاستمدار

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۵۳ ‏

تهران، ایران

تحصیلات: مهندسی علوم صنایع غذایی

محل تحصیل: دانشگاه آزاد اسلامی

پیشه: بازیگر

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۴–اکنون

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

تولد: ۱۰ شهریور ۱۳۵۳

تهران،ایران

ملیت: ایرانی

پیش: بازیگر

همسر: ریما رامین‌فر

مدرک تحصیلی: کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی اراک

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
ویژه سرپوش