یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۲۸

جاهای دیدنی رامسر (+ تصاویر)

جاهای دیدنی رامسر,رامسر,هتل قدیم رامسر رامسر به عروس شهرهای ایران معروف است
جاهای دیدنی رامسر، از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری شمال ایران است. رامسر، غربی ترین شهر استان مازندران است. شهرستان رامسر دارای ساحلی زیبا با منظره های کوهستانی و جنگلی است. رامسر که قبل از این سخت سر نام داشت، از سمت شرق با تنکابن، از غرب با چابکسر، از جنوب با رشته کوه های البرز و از سمت شمال با دریای خزر همجوار است. 

جاهای دیدنی رامسر کجاست؟

رامسر دو جاذبه ی طبیعی دریا و جنگل را در بر دارد و سبب زیبایی دو چندان آن شده است، خیلی از گردشگران در فصل تابستان به مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای رامسر می روند. رامسر لقب عروس شهرهای ایران را دارد و بعنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی در جهان معروف است، در گذشته یعنی زمانی که رضا شاه به این شهر سفر میکرد شهر رامسر سخت سر نام داشت و بعد از چندی به رامسر تبدیل گشت. 

جاهای دیدنی رامسر در غرب مازندران، یکی از مناطق برتر کشور به لحاظ طبیعت گردی محسوب می شود. 

جاهای دیدنی رامسر که شامل قله های مخروطی شکل، باغات مرکبات، چای، مزارع برنج، ساحل زیبا، مناطق ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آب های گرم معدنی، فرودگاه و هتل های قدیم و جدید رامسر است این شهر را به یکی از شهرهای پر گردشگر تبدیل کرده است.

جاذبه های توریستی رامسر

بعضی از مشهورترین جاهای دیدنی رامسر عبارتند از:

>> جواهر ده – صدرنشین زیباترین روستاهای ایران: یکی از جاهای دیدنی رامسر، روستای جواهرده است که از مقاصد پربازدید مسافران به خصوص در فصل تابستان به شمار می رود و دلیل آن هم شرایط آب و هوایی خوبی است که در آن مهیا است. زمانی که به سمت این روستا در شمال کشور می روید، زندگی اهالی روستای جواهر ده را خواهید دید را که بدون هیچ دغدغه در حال سپری کردن زندگی خودشان هستند. از لحاظ جغرافیایی روستای جواهرده در ۲۷ کیلومتری شهرستان رامسر و در ارتفاعات ۲۰۰۰ متری البرز قرار گرفته است. 

مناطق دیدنی رامسر,جاهای دیدنی رامسر,جاذبه های رامسر مقاصد پربازدید مسافران در تابستان، روستای جواهرده است که از جاهای دیدنی رامسر است

جواهرده را میتوان نگین فیروزکوه های البرز در شهرستان رامسر به حساب آورد. روستای جواهرده، این شاهکار طبیعت با اینکه فاصله اش از دریای خزر کم است، ولی به طرز شگفت انگیزی در ارتفاع بالایی از سطح دریا یعنی نزدیک ۲ هزار متر قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری رامسر,تلکابین رامسر,جاهای دیدنی رامسریکی از جاهای دیدنی رامسر، روستای جواهرده است

>> پارک جنگلی و آبشار صفارود: پارک جنگلی صفارود که در نزدیکی شهر رامسر در استان مازندران قرار دارد، یکی از پارک های جنگلی زیبا و با صفای منطقه است. این بوستان در میان دره و در پایین جاده قرار دارد که پله‌هایی نیز برای ورود به‌آن از جاده ساخته شده ‌است و وجود جنگل، رودخانه، آب معدنی، آب و هوای مطبوع به این مکان جلوه خاصی بخشیده است. 

جاهای دیدنی رامسر,مناطق دیدنی رامسر,جنگل دالخانی رامسرپارک جنگلی صفارود، از زیباترین جاهای دیدنی رامسر

پارک جنگلی صفارود سرشار از درختان سر به فلک کشیده بوده که با برخورداری از آب و هوایی دل انگیز، منظره ای زیبا از جاهای دیدنی رامسر را خلق کرده است. 

آبشار صفارود رامسر یکی از آبشار های فصلی واقع در استان مازندران است. آبشار صفارود رامسر در فاصله ۱۵ کیلومتری شهر رامسر است که برای رسیدن به آن باید از مسیر جواهرده استفاده کنید. 

بیشتر بخوانید:

مکانهای دیدنی رامسر,جاهای دیدنی رامسر,جنت رودبار رامسرآبشار صفارود، از جاهای دیدنی رامسر و یکی از آبشار های فصلی در مازندران است

>> تله کابین رامسر: ۵ کیلومتری شهر رامسر و در مسیر چابکسر مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز قرار گرفته است که یکی از زیباترین خطوط تله کابین ایران را در خود جای داده است. این جاذبه دیدنی تأثیر زیادی در روند رشد و شکوفایی مجتمع تفریحی رامسر داشته است و توانسته محیطی شاد را جهت رفاه حال گردشگران با تفریحات و امکاناتی بی‌نظیر چون شهر‌بازی، کافی‌شاپ، پیست کارتینگ و مراکز خرید را یکجا گرد هم آورد. 

هتل قدیم رامسر,کاخ رامسر,جاهای دیدنی رامسرتله کابین رامسر یکی از جاهای دیدنی رامسر می باشد

از جاهای دیدنی رامسر،میتوان به تله کابین رامسر اشاره کرد که بزرگ ترين تله کابین کشور میباشد و از ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی کشیده شده است. 

>> جنگل دالخانی، زیباترین جنگل خطه شمال: جنگل دالخانی در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و با ۶۰۰ هزار مترمربع مساحت یکی از جاهای دیدنی رامسر به شمار می آید. دالانی بهشتی با پوشش متراکم جنگلی پوشیده در مه غلیظ که در انتهای مسیر، شما را به ییلاق های تماشایی اکراسر،‌ گرسماسر و جنت رودبار می رساند. 

جاهای دیدنی رامسر,جنگل دالخانی رامسر,مناطق دیدنی رامسرجنگل دالخانی، از جاهای دیدنی رامسر و بکرترین مسیرهای جنگلی در شمال ایران

دالخانی نه تنها یکی از بکرترین و زیباترین مسیرهای جنگلی در شمال ایران است، بلکه از محبوب ترین مناطق جنگل نوردی ایران هم به حساب می آید. 

روستای گَرِسماسَر یا گرسمه سر اولین روستایی ست که در انتهای جاده جنگلی دالخانی به آن می رسید. روستایی که اکثر اهالی شهر کتالم رامسر از آب بعنوان ییلاق استفاده می کنند و در ارتفاع بالایی قرار گرفته است. هوای بسیار مطبوع و خنکی دارد و با دشت های وسیع، کوه های بلند و چشمه های خنک منطقه ای جذاب برای گردش و اقامت به شمار می آید. 

>> سد میجران – چشم اندازی بکر از بهشت مازندران: دریاچه سد میجران، در جنوب شرقی شهر رامسر از جاهای دیدنی رامسر است و با ۲۰ کیلومتر فاصله از آن قرار گرفته است. بر روی نسارود، یکی از رودهای زیبای رامسر، سدی خاکی بنا شده که سبب ایجاد یک منطقه بسیار تماشایی و خارق العاده گردیده است. سد میجران در بین دالخانی و اربه کله احداث شده و در دل جنگل های انبوه و سرسبز رامسر یک دریاچه ایجاد کرده است. دریاچه سد میجران تا جنوب مارکوه، ۵ کیلومتر فاصله دارد. 

کاخ رامسر,جاهای دیدنی رامسر,رامسراز یکی از جاذبه های گردشگری رامسر، سد میجران است که در جنوب شرقی شهر رامسر قرار دارد

سد مجیران در ابتدا و در سال ۱۳۸۲ برای تامین آب کشاورزی ۱۵۰۰ هکتار زمین و استفاده به منظور گردشگری و همچنین تآمین آب آشامیدنی شهرهای رامسر، سادات شهر و کتالم ساخته شد. دریاچه مجیران ۱.۸ کیلومتر طول و نزدیک ۴۶ هکتار مساحت دارد. 

>> شعبه رامسر باغ ایرانی: باغ ۳۳ هکتاری رامسر یکی از جاهای دیدنی رامسر، در دوره پهلوی اول و با نظارت معماران اروپایی در مقابل هتل قدیم این شهرستان ساخته شد که به وسیله یک بلوار، مستقیم به ساحل دریا وصل می شود. دراین باغ تاریخی چندین نوع گیاه تزئینی و درخت منحصربفرد کاشته شده که با قدمت چند ده ساله اینک سربه آسمان برافراشته و نگاه هر رهگذر را به خود جلب می کند. 

مکانهای دیدنی رامسر,مناطق دیدنی رامسر,جاهای دیدنی رامسریکی از جاهای دیدنی رامسر، باغ تاریخی رامسر است

از آنجایی که وسعت محوطه این باغ تاریخی حدود ۸۰ هکتار تعیین عرصه وحریم شده و در گذشته های نه چندان دور درختان میوه و سبزیجات متنوعی در آن کاشت می شده است و این باغ به نوعی سوای آنکه گل سرسبد زیبایی های منطقه رامسر بود همینطور نیازغذایی هتل های آزادی فعلی رامسر، را نیزتامین میکرد که ازاین نظرقابل توجه بود. 

>> منطقه ییلاقی گرسماسر: روستای گرسماسر رامسر در مجاورت رامسر زیبا، که از سر زیبایی و شکوه بی‌مثالش به عروس شهرهای ایران شهرت دارد، قرار گرفته است. یکی از جاهای دیدنی رامسر، گرسماسر است که قدمتی تاریخی دارد و در مسیر عبور کوهنوردانی است که جهت استفاده از مناظر طبیعی و زیبای لپاسر به قله ۳۶۰۰متری و پر برف با شکارهای کمیاب سماموس راهی می شوند.

هتل قدیم رامسر,جاهای دیدنی رامسر,جاذبه های راسرروستای گرسماسر یکی از دیدنی های رامسر 

کوهی به نام دزکول در این ییلاق واقع شده است، این کوه بسیار بلند است و از دیگر جذابیت های این مکان منحصر به فرد محسوب می گردد. بگونه ای که اگر از این کوه بالا بروید و به قلۀ کوه برسید از روی این کوه به تمام نقاط رامسر و تنکابن مشرف خواهید بود. 

قلعه تاریخی گرسماسر با قدمتی بیش از ۱۰ قرن در نزدیکی این روستای باصفا قرار دارد. 

>> دهستان جنت رودبار رامسر: روستای جنت رودبار از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر استان مازندران میباشد که در فاصله ای ۴۰ متری از آن واقع شده است. جمعیت این روستا ۲۵۰ نفر میباشد که در فصل بهار و تابستان به علت آب و هوای مناسب آن به ۶۰۰ نفر نیز میرسد.

تلکابین رامسر,جنت رودبار رامسر,جاهای دیدنی رامسراز توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر، روستای جنت رودبار است

ازجاذبه های دیدنی دهستان جنت رودبار رامسر می توان به آبشار های آن مثل آبشار آزارک، آبشار حسینیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و همینطور آبشار هیسیان اشاره کرد. همچنین در نزدیک های این منطقه ییلاق های زیبای دیگری هم وجود دارند مانند:ییلاق اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی و جیرود. 

>> آبشار سیاسرت رامسر: آبشار سیاسرت، در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامسر یکی دیگر از جا دیدنی رامسر است. این آبشار که در فضایی زیبا و حیرت انگیز قرار گرفته است در پایین دست جاده جنت رودبار قرار دارد. در نزدیکی این آبشار نیز یک رودخانه مشهور با نام چالک رود قرار دارد که باعث زیبایی بیشتر این منطقه می شود. این رود پس از گذشت از کوه ها و دره ها و جنگل های این منطقه به دریای خزر می رسد. 

جاهای دیدنی رامسر,مناطق دیدنی رامسر,جنگل دالخانی رامسردر نزدیکی آبشار سیاسرت رودخانه ی چالک رود قرار دارد که از جاهای دیدنی رامسر است

>> آبشار ایج رامسر: آبشار ایج یکی از آبشارهای شهرستان رامسر است که با نام آبشار ده قلو نیز شناخته می شود. آبشار ایج یا ده‌قلو، در نزدیکی روستاى ایج در اشکور علیا در جاهای دیدنی رامسر در استان مازندران قرار دارد. 

از مهمترین ویژگی های آبشار ایج ، میزان زیاد آب آن و فضاهای غار مثل وسیع زیر سنگ های آبشار است. 

آبشار ایج,جاهای دیدنی رامسر,جاذبه های گردشگری رامسرآبشار ایج که یکی از جاهای دیدنی رامسر است به آبشار ده قلو مشهور است

آبشار ده‌قلو از ذوب شدن برف های دائمی کوه خشم چال در ارتفاعات اشکورعلیا سرچشمه می گیرد و بعد از طی مسافتی در بالادست روستای ایج، از فراز سنگی، روی سنگی دیگر فرو می ریزد، بعد از آن به صورت آبشارهایی متعدد به عمق دره سرازیر می شود. 

>> عمارت کاخ مرمر: عمارت کاخ مرمر که از جاهای دیدنی رامسر است در سال ۱۳۱۶ با مساحت حدود ۶۰۰ متر درون باغی بنا شده است. کاخ مرمر یکی از منحصر به فرد ترین باغ های ایران از نظر تنوع گونه های گیاهی است که اولین نهال های مرکبات اصلاح شده و گونه های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی در آن کاشته شده است.

تلکابین رامسر,هتل قدیم رامسر,جاهای دیدنی رامسرکاخ مرمر رامسر یکی از خاص ترین باغ های ایران از نظر تنوع گونه های گیاهی است

عمارت کاخ رامسر دارای جلوه های زیبا و سقف بسیار دیدنی با ۴ ستون سنگی بزرگ خوش تراش، ببر سنگی، مجسمه های برنزی و مرمری، تابلوهای نقاشی عتیقه، فرش های باارزش، کریستال، گچبری های زیبا و آثار هنرمندان بزرگ ایران و جهان است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند و بازدید گردشگران از آن آزاد است. 

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 13
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش