پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۲۸

جاهای دیدنی رامسر (+ تصاویر)

جاهای دیدنی رامسر,رامسر,هتل قدیم رامسر رامسر به عروس شهرهای ایران معروف است
جاهای دیدنی رامسر، از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری شمال ایران است. رامسر، غربی ترین شهر استان مازندران است. شهرستان رامسر دارای ساحلی زیبا با منظره های کوهستانی و جنگلی است. رامسر که قبل از این سخت سر نام داشت، از سمت شرق با تنکابن، از غرب با چابکسر، از جنوب با رشته کوه های البرز و از سمت شمال با دریای خزر همجوار است. 

جاهای دیدنی رامسر کجاست؟

رامسر دو جاذبه ی طبیعی دریا و جنگل را در بر دارد و سبب زیبایی دو چندان آن شده است، خیلی از گردشگران در فصل تابستان به مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای رامسر می روند. رامسر لقب عروس شهرهای ایران را دارد و بعنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی در جهان معروف است، در گذشته یعنی زمانی که رضا شاه به این شهر سفر میکرد شهر رامسر سخت سر نام داشت و بعد از چندی به رامسر تبدیل گشت. 

جاهای دیدنی رامسر در غرب مازندران، یکی از مناطق برتر کشور به لحاظ طبیعت گردی محسوب می شود. 

جاهای دیدنی رامسر که شامل قله های مخروطی شکل، باغات مرکبات، چای، مزارع برنج، ساحل زیبا، مناطق ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آب های گرم معدنی، فرودگاه و هتل های قدیم و جدید رامسر است این شهر را به یکی از شهرهای پر گردشگر تبدیل کرده است.

جاذبه های توریستی رامسر

بعضی از مشهورترین جاهای دیدنی رامسر عبارتند از:

>> جواهر ده – صدرنشین زیباترین روستاهای ایران: یکی از جاهای دیدنی رامسر، روستای جواهرده است که از مقاصد پربازدید مسافران به خصوص در فصل تابستان به شمار می رود و دلیل آن هم شرایط آب و هوایی خوبی است که در آن مهیا است. زمانی که به سمت این روستا در شمال کشور می روید، زندگی اهالی روستای جواهر ده را خواهید دید را که بدون هیچ دغدغه در حال سپری کردن زندگی خودشان هستند. از لحاظ جغرافیایی روستای جواهرده در ۲۷ کیلومتری شهرستان رامسر و در ارتفاعات ۲۰۰۰ متری البرز قرار گرفته است. 

مناطق دیدنی رامسر,جاهای دیدنی رامسر,جاذبه های رامسر مقاصد پربازدید مسافران در تابستان، روستای جواهرده است که از جاهای دیدنی رامسر است

جواهرده را میتوان نگین فیروزکوه های البرز در شهرستان رامسر به حساب آورد. روستای جواهرده، این شاهکار طبیعت با اینکه فاصله اش از دریای خزر کم است، ولی به طرز شگفت انگیزی در ارتفاع بالایی از سطح دریا یعنی نزدیک ۲ هزار متر قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری رامسر,تلکابین رامسر,جاهای دیدنی رامسریکی از جاهای دیدنی رامسر، روستای جواهرده است

>> پارک جنگلی و آبشار صفارود: پارک جنگلی صفارود که در نزدیکی شهر رامسر در استان مازندران قرار دارد، یکی از پارک های جنگلی زیبا و با صفای منطقه است. این بوستان در میان دره و در پایین جاده قرار دارد که پله‌هایی نیز برای ورود به‌آن از جاده ساخته شده ‌است و وجود جنگل، رودخانه، آب معدنی، آب و هوای مطبوع به این مکان جلوه خاصی بخشیده است. 

جاهای دیدنی رامسر,مناطق دیدنی رامسر,جنگل دالخانی رامسرپارک جنگلی صفارود، از زیباترین جاهای دیدنی رامسر

پارک جنگلی صفارود سرشار از درختان سر به فلک کشیده بوده که با برخورداری از آب و هوایی دل انگیز، منظره ای زیبا از جاهای دیدنی رامسر را خلق کرده است. 

آبشار صفارود رامسر یکی از آبشار های فصلی واقع در استان مازندران است. آبشار صفارود رامسر در فاصله ۱۵ کیلومتری شهر رامسر است که برای رسیدن به آن باید از مسیر جواهرده استفاده کنید. 

بیشتر بخوانید:

مکانهای دیدنی رامسر,جاهای دیدنی رامسر,جنت رودبار رامسرآبشار صفارود، از جاهای دیدنی رامسر و یکی از آبشار های فصلی در مازندران است

>> تله کابین رامسر: ۵ کیلومتری شهر رامسر و در مسیر چابکسر مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز قرار گرفته است که یکی از زیباترین خطوط تله کابین ایران را در خود جای داده است. این جاذبه دیدنی تأثیر زیادی در روند رشد و شکوفایی مجتمع تفریحی رامسر داشته است و توانسته محیطی شاد را جهت رفاه حال گردشگران با تفریحات و امکاناتی بی‌نظیر چون شهر‌بازی، کافی‌شاپ، پیست کارتینگ و مراکز خرید را یکجا گرد هم آورد. 

هتل قدیم رامسر,کاخ رامسر,جاهای دیدنی رامسرتله کابین رامسر یکی از جاهای دیدنی رامسر می باشد

از جاهای دیدنی رامسر،میتوان به تله کابین رامسر اشاره کرد که بزرگ ترين تله کابین کشور میباشد و از ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی کشیده شده است. 

>> جنگل دالخانی، زیباترین جنگل خطه شمال: جنگل دالخانی در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و با ۶۰۰ هزار مترمربع مساحت یکی از جاهای دیدنی رامسر به شمار می آید. دالانی بهشتی با پوشش متراکم جنگلی پوشیده در مه غلیظ که در انتهای مسیر، شما را به ییلاق های تماشایی اکراسر،‌ گرسماسر و جنت رودبار می رساند. 

جاهای دیدنی رامسر,جنگل دالخانی رامسر,مناطق دیدنی رامسرجنگل دالخانی، از جاهای دیدنی رامسر و بکرترین مسیرهای جنگلی در شمال ایران

دالخانی نه تنها یکی از بکرترین و زیباترین مسیرهای جنگلی در شمال ایران است، بلکه از محبوب ترین مناطق جنگل نوردی ایران هم به حساب می آید. 

روستای گَرِسماسَر یا گرسمه سر اولین روستایی ست که در انتهای جاده جنگلی دالخانی به آن می رسید. روستایی که اکثر اهالی شهر کتالم رامسر از آب بعنوان ییلاق استفاده می کنند و در ارتفاع بالایی قرار گرفته است. هوای بسیار مطبوع و خنکی دارد و با دشت های وسیع، کوه های بلند و چشمه های خنک منطقه ای جذاب برای گردش و اقامت به شمار می آید. 

>> سد میجران – چشم اندازی بکر از بهشت مازندران: دریاچه سد میجران، در جنوب شرقی شهر رامسر از جاهای دیدنی رامسر است و با ۲۰ کیلومتر فاصله از آن قرار گرفته است. بر روی نسارود، یکی از رودهای زیبای رامسر، سدی خاکی بنا شده که سبب ایجاد یک منطقه بسیار تماشایی و خارق العاده گردیده است. سد میجران در بین دالخانی و اربه کله احداث شده و در دل جنگل های انبوه و سرسبز رامسر یک دریاچه ایجاد کرده است. دریاچه سد میجران تا جنوب مارکوه، ۵ کیلومتر فاصله دارد. 

کاخ رامسر,جاهای دیدنی رامسر,رامسراز یکی از جاذبه های گردشگری رامسر، سد میجران است که در جنوب شرقی شهر رامسر قرار دارد

سد مجیران در ابتدا و در سال ۱۳۸۲ برای تامین آب کشاورزی ۱۵۰۰ هکتار زمین و استفاده به منظور گردشگری و همچنین تآمین آب آشامیدنی شهرهای رامسر، سادات شهر و کتالم ساخته شد. دریاچه مجیران ۱.۸ کیلومتر طول و نزدیک ۴۶ هکتار مساحت دارد. 

>> شعبه رامسر باغ ایرانی: باغ ۳۳ هکتاری رامسر یکی از جاهای دیدنی رامسر، در دوره پهلوی اول و با نظارت معماران اروپایی در مقابل هتل قدیم این شهرستان ساخته شد که به وسیله یک بلوار، مستقیم به ساحل دریا وصل می شود. دراین باغ تاریخی چندین نوع گیاه تزئینی و درخت منحصربفرد کاشته شده که با قدمت چند ده ساله اینک سربه آسمان برافراشته و نگاه هر رهگذر را به خود جلب می کند. 

مکانهای دیدنی رامسر,مناطق دیدنی رامسر,جاهای دیدنی رامسریکی از جاهای دیدنی رامسر، باغ تاریخی رامسر است

از آنجایی که وسعت محوطه این باغ تاریخی حدود ۸۰ هکتار تعیین عرصه وحریم شده و در گذشته های نه چندان دور درختان میوه و سبزیجات متنوعی در آن کاشت می شده است و این باغ به نوعی سوای آنکه گل سرسبد زیبایی های منطقه رامسر بود همینطور نیازغذایی هتل های آزادی فعلی رامسر، را نیزتامین میکرد که ازاین نظرقابل توجه بود. 

>> منطقه ییلاقی گرسماسر: روستای گرسماسر رامسر در مجاورت رامسر زیبا، که از سر زیبایی و شکوه بی‌مثالش به عروس شهرهای ایران شهرت دارد، قرار گرفته است. یکی از جاهای دیدنی رامسر، گرسماسر است که قدمتی تاریخی دارد و در مسیر عبور کوهنوردانی است که جهت استفاده از مناظر طبیعی و زیبای لپاسر به قله ۳۶۰۰متری و پر برف با شکارهای کمیاب سماموس راهی می شوند.

هتل قدیم رامسر,جاهای دیدنی رامسر,جاذبه های راسرروستای گرسماسر یکی از دیدنی های رامسر 

کوهی به نام دزکول در این ییلاق واقع شده است، این کوه بسیار بلند است و از دیگر جذابیت های این مکان منحصر به فرد محسوب می گردد. بگونه ای که اگر از این کوه بالا بروید و به قلۀ کوه برسید از روی این کوه به تمام نقاط رامسر و تنکابن مشرف خواهید بود. 

قلعه تاریخی گرسماسر با قدمتی بیش از ۱۰ قرن در نزدیکی این روستای باصفا قرار دارد. 

>> دهستان جنت رودبار رامسر: روستای جنت رودبار از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر استان مازندران میباشد که در فاصله ای ۴۰ متری از آن واقع شده است. جمعیت این روستا ۲۵۰ نفر میباشد که در فصل بهار و تابستان به علت آب و هوای مناسب آن به ۶۰۰ نفر نیز میرسد.

تلکابین رامسر,جنت رودبار رامسر,جاهای دیدنی رامسراز توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر، روستای جنت رودبار است

ازجاذبه های دیدنی دهستان جنت رودبار رامسر می توان به آبشار های آن مثل آبشار آزارک، آبشار حسینیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و همینطور آبشار هیسیان اشاره کرد. همچنین در نزدیک های این منطقه ییلاق های زیبای دیگری هم وجود دارند مانند:ییلاق اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی و جیرود. 

>> آبشار سیاسرت رامسر: آبشار سیاسرت، در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامسر یکی دیگر از جا دیدنی رامسر است. این آبشار که در فضایی زیبا و حیرت انگیز قرار گرفته است در پایین دست جاده جنت رودبار قرار دارد. در نزدیکی این آبشار نیز یک رودخانه مشهور با نام چالک رود قرار دارد که باعث زیبایی بیشتر این منطقه می شود. این رود پس از گذشت از کوه ها و دره ها و جنگل های این منطقه به دریای خزر می رسد. 

جاهای دیدنی رامسر,مناطق دیدنی رامسر,جنگل دالخانی رامسردر نزدیکی آبشار سیاسرت رودخانه ی چالک رود قرار دارد که از جاهای دیدنی رامسر است

>> آبشار ایج رامسر: آبشار ایج یکی از آبشارهای شهرستان رامسر است که با نام آبشار ده قلو نیز شناخته می شود. آبشار ایج یا ده‌قلو، در نزدیکی روستاى ایج در اشکور علیا در جاهای دیدنی رامسر در استان مازندران قرار دارد. 

از مهمترین ویژگی های آبشار ایج ، میزان زیاد آب آن و فضاهای غار مثل وسیع زیر سنگ های آبشار است. 

آبشار ایج,جاهای دیدنی رامسر,جاذبه های گردشگری رامسرآبشار ایج که یکی از جاهای دیدنی رامسر است به آبشار ده قلو مشهور است

آبشار ده‌قلو از ذوب شدن برف های دائمی کوه خشم چال در ارتفاعات اشکورعلیا سرچشمه می گیرد و بعد از طی مسافتی در بالادست روستای ایج، از فراز سنگی، روی سنگی دیگر فرو می ریزد، بعد از آن به صورت آبشارهایی متعدد به عمق دره سرازیر می شود. 

>> عمارت کاخ مرمر: عمارت کاخ مرمر که از جاهای دیدنی رامسر است در سال ۱۳۱۶ با مساحت حدود ۶۰۰ متر درون باغی بنا شده است. کاخ مرمر یکی از منحصر به فرد ترین باغ های ایران از نظر تنوع گونه های گیاهی است که اولین نهال های مرکبات اصلاح شده و گونه های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی در آن کاشته شده است.

تلکابین رامسر,هتل قدیم رامسر,جاهای دیدنی رامسرکاخ مرمر رامسر یکی از خاص ترین باغ های ایران از نظر تنوع گونه های گیاهی است

عمارت کاخ رامسر دارای جلوه های زیبا و سقف بسیار دیدنی با ۴ ستون سنگی بزرگ خوش تراش، ببر سنگی، مجسمه های برنزی و مرمری، تابلوهای نقاشی عتیقه، فرش های باارزش، کریستال، گچبری های زیبا و آثار هنرمندان بزرگ ایران و جهان است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند و بازدید گردشگران از آن آزاد است. 

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فرشته حسینی,عکس فرشته حسینی,بیوگرافی فرشته حسینی بیوگرافی فرشته حسینی بازیگر افغانستانی ساکن ایران (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۶ اردیبهشت ۱۳۷۶

زادگاه:تهران، ایران

سال های فعالیت:۱۳۸۸–تاکنون

پیشه:بازیگر

جایزه( ها):برندهٔ تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنوارهٔ فیلم مراکش

ادامه
 نواک جوکوویچ,زندگینامه نواک جوکوویچ,بیوگرافی نواک جوکوویچ بیوگرافی نواک جوکوویچ تنیس باز حرفه ای (+ تصاویر خانوادگی)

نام مستعار: نولی

کشور: صربستان

تاریخ تولد: ۲۲ مهٔ ۱۹۸۷

محل تولد: بلگراد، صربستان( یوگوسلاوی سابق)

قد: ۱/۸۸ متر

ادامه
مجید تخت روانچی,بیوگرافی مجید تخت روانچی,عکس مجید تخت‌روانچی بیوگرافی مجید تخت روانچی سیاستمدار و دیپلمات ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ مهر ۱۳۳۷

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:دیپلمات

ادامه
عبید زاکانی,زندگینامه عبید زاکانی,سبک و ویژگی عبید زاکانی زندگینامه عبید زاکانی، شاعر و نویسنده ی قرن هشتم هجری

زاده:۷۰۱ ه.ق

زادگاه:توابع قزوین

ملیت:ایرانی

مذهب:اسلام سنی شافعی

لقب:ارباب الصدور

بیوگرافی عبید زاکانی

طبق قرینه هاى موجود، ولادت عبید زاکانی در پایان قرن هفتم و آغاز قرن هشتم رخ داده است. او برخاسته از خاندان زاکانیان قزوینی است که برای خود، نام عبیداللّه زاکانی را انتخاب کرده است ( گر کنی با دگران جور و جفا/ با عبیدالله زاکانی مکن). خاندان زاکان از اعرابی محسوب میشدند که به ایران مهاجرت کرده بودند و در نزدیکی شهر همدان زندگی کردند و از آنجا در دیگر نقاط ایران پراکنده شدند.

ادامه
 سرخیو راموس,بیوگرافی سرخیو راموس,زندگینامه سرخیو راموس بیوگرافی سرخیو راموس و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۳۰ مارس ۱۹۸۶

زادگاه: کاماس، Flag of Spain.svg اسپانیا

قد:۱ ٬ ۸۳ متر

پُست: دفاع راست و دفاع وسط

ملیت:اسپانیایی

ادامه
بیوگرافی رعنا آزادی ور,همسر رعنا آزادی ور,رعنا آزادی ور و همسرش مهدی پاکدل بیوگرافی رعنا آزادی ور و ماجرای ازدواجش با مهدی پاکدل (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۷ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
ویژه سرپوش