دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۱۱۳

پیکاپ ویزا (پیکاپ پاسپورت) چیست؟/ انواع پیکاپ ویزا و مدارک مورد نیاز آن ها

پیکاپ ویزا,اخذ پیکاپ ویزا,پیکاپ ویزا کانادابا استفاده از پیکاپ ویزا میتوانید در خانه برای خود ویزا اخذ کنید
با خدمات پیکاپ ویزا نیازی به سفر مجدد به کشورهای دیگر ندارید و نماینده شما میتواند مرحله های الصاق ویزا را در کشور ثالث به انجام برساند. در حقیقت به جای هزینه های سنگین اقامت در کشورهای خارجی و اتلاف وقت میتوانید با این روش ویزای خود را اخذ نمایید.

معنی لغوی پیکاپ

کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی به معنی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است ولی در صنعت توریسم و مهاجرت این کلمه معنی دیگری دارد. برای ورود به کشورهای دیگر احتیاج به اخذ ویزا و به بیان دیگر اجازه ورود خواهید داشت. برای اخذ این اجازه ورود، باید با در دست داشتن مدارک خویش برای مصاحبه به سفارت کشور مربوطه در ایران مراجعه نمایید و در صورت تائید شخص مصاحبه کننده در سفارت مدنظر، ویزای شما به مرحله ثبت خواهد رسید و بعد از درج مهر ویزا در گذرنامه میتوانید برای سفر آماده شوید ولی گاهی برای اخذ ویزای برخی از کشورها (به علت تعطیلی سفارتخانه و یا کنسولگری مدنظر) ناگزیر به مراجعه به یک کشور واسطه هستید. به همین دلیل باید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید.

پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا در مفهوم عام و بطور کلی یعنی متقاضی اخذ ویزا به شخص کارگزار یا شرکتی اختیار بدهد تا با وکالت از سوی او، ویزا و پاسپورت را بعد از مرحله بررسی ویزا بدست متقاضی برساند. در واقع به جای هزینه های سنگین اقامت در کشورهای خارجی و اتلاف وقت، با پرداخت مبلغی پایین تر ویزا و پاسپورت خود را به آسانی دریافت می کنند که به این فرآیند کلی الصاق ویزا به پاسپورت و رسیدن آن به شخص توسط کارگزار، پیکاپ ویزا می گویند.

پیکاپ ویزا آمریکا از دبی,پیکاپ ویزا,پیکاپ ویزا ارمنستاندر صورت استفاده از خدمات پیکاپ ویزا، متقاضی نیازی به سفر مجدد به آن کشور ندارد

تفاوت پیکاپ ویزا با پیکاپ پاسپورت

در واقع پیکاپ پاسپورت تفاوتی با پیکاپ ویزا ندارد و این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می شوند.

در اصل پیکاپ پاسپورت به فرآیند بردن گذرنامه به سفارت مربوطه، خوردن مهر ویزا در پاسپورت و بازگرداندن آن گفته می‎شود. پیکاپ ویزا یا پاسپورت یک میانبر برای خلاصی از سفرهای گوناگون به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات و ارمنستان می‎باشد.

انواع پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا را میتوان به بخش های مختلفی گروه بندی نمود که هر یک از آنها دارای شرایط و خصوصیت های خاصی خواهند بود. پیکاپ پاسپورت از نظر کشور مقصد با یکدیگر متفاوت است که برای هر یک از سفر های خود باید متناسب با نوع کشور اقدام به اخذ نماینده نمایید. تمامی نماینده های قانونی شما در یک راستا قدم خواهند برداشت و این امر را میتوان اخذ ویزای معتبر دانست. معمولاً برای کشور های پر تقاضا راحت تر خواهید توانست اقدام به کمک گرفتن از نماینده بنمایید. انواع پیکاپ ویزا عبارتند از:

۱. پیکاپ ویزا آمریکا

با توجه به اینکه برای درخواست ویزای آمریکا (پس از قبول درخواست ویزا از سوی سفارتخانه) نیازی به حضور شخص نمی باشد، میتوان پاسپورت را از طریق نماینده به سفارت تحویل داد. عملیات ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به شخص، پیکاپ ویزا نامیده می شود. مراحل پیکاپ ویزا آمریکا از کشورهای دبی، ارمنستان و آنکارا صورت میگیرد.

> مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزا آمریکا

- اصل پاسپورت امضا شده متقاضی

- اصل شناسنامه

- رسید کوریر (Courier Receipt) و یا اطلاعات ورود اکانت وقت سفارت

- اصل برگه زرد یا صورتی که بعد از انجام مصاحبه از افسر سفارت اخذ نموده اید.

- فرم وکالت نامه پیکاپ ویزا

- تصویر گذرنامه

- کپی شناسنامه و کارت ملی

پیکاپ ویزا دبی,پیکاپ ویزا چیست,پیکاپ ویزاپروسه پیکاپ ویزا یک تا دو هفته کاری طول میکشد و دلیل این زمان پروسه اداری اخذ ویزاست

۲. پیکاپ ویزا انگلیس

با وجود دفتر vfs هنوز عده متعددی از متقاضیان ویزای انگلیس در کشورمان به علل گوناگون برای اخذ ویزا به یکی از کشورهای همسایه مراجعه می‎کنند. این کار متقاضیان را الزام به انجام چند سفر تکراری می‎کندکه این سفرها وقت و هزینه زیادی را از آن ها می‎گیرد. برای به حداقل رساندن این مشکل تنها راه‎حلی که وجود دارد پیکاپ ویزا می‎باشد. مراحل پیکاپ ویزا انگلیس از کشورهای امارات (دبی و ابوظبی)، ترکیه (آنکارا و استانبول) و ارمنستان صورت می گیرد.

> مدارک لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس

- اصل پاسپورت امضا شده متقاضی

- ایمیل برای جواب سفارت

- رسید بارکد دار سفارت انگلیس

- فرم وکالت نامه پیکاپ ویزا انگلیس 

توجه شود که برای پیکاپ پاسپورت انگلیس از استانبول و آنکارا، ارائه اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی هم الزامی است.

۳. پیکاپ ویزا کانادا

کانادا من جمله کشورهایی است که هر ساله تعداد بسیار زیادی ایرانی برای ویزای آن درخواست ارائه می دهند. با توجه به عدم فعالیت سفارت کانادا در کشورمان شهروندان ایرانی مجبور هستند تا برای انجام امور مربوط به اخذ ویزای کانادا به دو کشور ترکیه و امارات سفر کنند. در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزا کانادا، سفارت های این کشور ترکیه و امارات را پوشش می دهد و شامل خدمات پیکاپ ویزای کانادا از استانبول، پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، پیکاپ ویزای کانادا از دبی و پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی می شود.

> مدارک لازم برای پیکاپ ویزا کانادا

پیکاپ ویزا کانادا از آنکارا، استانبول و ابوظبی مقدور می باشد. بسته به نوع ویزای کانادا (ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی) اسناد مورد نیاز برای پیکاپ ویزای کانادا هم متفاوت خواهد بود.

ویزای مهاجرتی:

- پرینت ایمیل سفارت

- پاسپورت امضا شده

- دو قطعه عکس ۵* ۷( مهر، تاریخ، آدرس و شماره عکاسی لازم میباشد )

- تکمیل صفحه آخر ایمیل سفارت( ایمیل شخص، آدرس، شماره تلفن)

ویزای غیر مهاجرتی: 

- پاسپورت با امضا

- پرینت ایمیل سفارت

- فرم وکالت نامه

پیکاپ ویزا,پیکاپ پاسپورت,پیکاپ ویزا آنکاراپیکاپ ویزا کانادا از آنکارا، استانبول و ابوظبی امکان پذیر می‌باشد

۴. پیکاپ ویزای لیتوانی

کشور لیتوانی در ایران سفارت فعالی ندارد. بنابراین خدمات پیکاپ ویزا لیتوانی از آنکارا صورت می پذیرد.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

نخستین و مهمترین مرحله پیکاپ ویزا را میتوان به تکمیل نمودن مدارک دانست. به دلیل آن که باید مدارک شخصی خویش را به یک وکیل قانونی بسپارید. از جمله مهمترین مدارک لازم را میتوان پرینت ایمیل و پاسپورت دانست که باید حتماً آنها را به نماینده قانونی خود تحویل دهید. جهت سپردن کار خود به یک نماینده باید اول به یک شرکت معتبر مراجعه نمایید. در ابتدا تمامی مدارک به وسیله مسئولین شرکت مورد بازرسی قرار خواهند گرفت. بعد از این که صحت اطلاعات ارائه شده اثبات شد، فرم وکالت نامه به شما ارائه خواهد شد.

مراحل بعدی پیکاپ ویزا کاملاً بر عهده شرکت مربوطه خواهد بود تا در نخستین فرصت نسبت به ارسال مدارک متقاضی به سفارت و بازگرداندن گذرنامه دارای ویزا به تهران مبادرت نماید. اخذ ویزای کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس از طریق سفارت های ۳ کشور در کشورهای ثالث قابل انجام است. به اینصورت که شخص متقاضی ویزا باید لااقل یک مرتبه به کشوری که برای انجام فرآیند اخذ ویزا انتخاب نموده است، سفر کند. 

مدت زمان پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا معمولاً بسته به اینکه برای اخذ ویزای کدام کشور اقدام کرده ‎اید بین ۷ الی ۱۰ روز کاری زمان می برد. فرد متقاضی تا ۳۰ روز فرصت دارد تا برای پیکاپ ویزای کشورهای کانادا، انگلیس و آمریکا اقدام کند. در صورتی که در این برهه زمانی برای پیکاپ اقدامی صورت نگیرد، ریجکت خواهید شد. 

پیکاپ ویزا ابوظبی,پیکاپ ویزا انگلیس,پیکاپ ویزااز فواید پیکاپ ویزا اینست که نیاز نیست شخص مجددا به سفارتخانه آن کشور مراجعه کند

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 9
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی تایسون فیوری,تایسون فیوری,تایسون فیوری پاریس فری بیوگرافی تایسون فیوری بوکسور ایرلندی- انگلیسی (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۱۲ اوت ۱۹۸۸

زادگاه:منچستر

ملیت:بریتانیا

پیشه:بوکسور

قد:۲۰۶ سانتیمتر

ادامه
رویا نونهالی,بیوگرافی رویا نونهالی,عکس رویا نونهالی بیوگرافی رویا نونهالی بازیگر تئاتر و سینمای ایران (+ تصاویر)

نام:رویا نونهالی

متولد:۲۴ بهمن ۱۳۴۱

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر، داور استعدادیابی

زمینه فعالیت:تئاتر و تلویزیون و سینما

سال های فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

ادامه
عقاید شهاب الدین یحیی سهروردی,زندگینامه ی شهاب الدین یحیی سهروردی,بیوگرافی شهاب الدین یحیی سهروردی زندگی نامه شهاب‌الدین یحیی سهروردی از کودکی تا به شهرت رسیدنش

زاده:۵۴۹ ق / ۱۱۵۵ م

زادگاه:سهرورد،  ایران

ملیت:ایرانی

درگذشت:۵ رجب ۵۸۷ ق

آرامگاه:قلعه حلب،  سوریه

ادامه
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
ویژه سرپوش